» »

Okvara mrežne kartice?

Okvara mrežne kartice?

jrtjtejtt ::

Živjo,

na računalniku mi je naenkrat nehal delat internet. Stalno mi piše limited or no connectivity. Sem vse kablovje pregledal, modem restartal...na koncu sem priklopil še sestrin laptop in glej ga zlomka, net dela BP. Probam še enkrat na svoji kišti - nič. Dam repair connection, nič. Pogledam hardaware manager, piše da device works properly.

A je še lahko kaj drugega ko okvara na mrežni? Ne bi rad brezveze kupoval mrežne.

Ted ::

Najverjetneje je mrežna šla. Lahko pa sprobaš navodila na spodnjem linku.

http://www.pchell.com/support/limitedco...
Mah...

jrtjtejtt ::

bom videl kako bo stanje ko pridem domov, itak je pa samo par evrov kartica tak da se ne sekiram :)

KruceFix ::

Zdravo!
Bom svoj problem napisal kar tukaj, da ne odpiram nove teme!

Moj problem je podoben kot predhodnikov! Brezžično omrežje je vidno, se ga da zaznati, problem je v tem, da se ne morem povezati z njim. Naredil sem že vse preizkuse, kateri so opisani na Microsoftu in še vedno ne deluje.

Je možno, da je šla mrežna kartica po gobe?
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Highlag ::

Računalnik si reštartal?

Meni se recimo dogaja, da če čez noč kakšen torrent vlečem, da mreža ostne skoraj neodzivna naslednji dan. Reštart računalnika čudežno reši vse težave....
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

amigo_no1 ::

Highlag
Uporabi ukaz "Repair network connection", mogoče bo kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

KruceFix ::

Da, večkrat sem ga ponovno zagnal, pa nič! Tako, da res nevem kaj je narobe. Najbrž je šla res mrežna kartica ...

Ker če se povežem prek KLUČKA BELKIN mi dela normalno ...
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

jrtjtejtt ::

men se je pol problem sam od sebe rešil. meni nič tebi nič je mati en dan pržgala comp in šla na net ?! pa je delalo 8-O

rebro ::

Prosim za pomoč. Imam prenosnik Asus N71Jv TY013.

Vse dela v redu, le z namestitvijo Ethernet povezave imam težavo.
Kljub namestitvi pravilnih gonilnikov (v device managerju se kartica pravilno predstavi(Atheros AR8131, piše, da deluje pravilno) mi v lastnostih kartice še vedno piše hitrost 10mbit, kabel zazna (najde neznano omrežno soseščino, lučka na switch-u gori/blinka), povezati se pa noče z zunanjo napravo (sem poizkušal DHCP ali pa z določenim iPjem) - ne zazna omrežne soseščine, preko pppoe ne dobi dostopa do interneta. Izklop antivirusa in firewalla ne pomaga. Poskušal sem z različnimi kabli in porti na modemu, restartanju modema.... Ista težava se pojavlja v prvotnih nameščenih WinXP, Win8 in sedaj Win7.
Predvidevam, da sem gonilnike nameščal po pravem vrstnem redu: najprej chipset, nato ostalo.

Poizkušal sem že z različnimi gonilniki: najprej is uradne Asus strani, kasneje tudi drugje, vendar brez uspeha. Prosim za pravilne gonilnike za omenjeno mrežno kartico, ker predvidevam, da je hardwer brezhiben.
Ethernet povezavo rabim zaradi hitrejšega prenosa doma.

Kaj obstaja še kakšna zadeva, ki sem jo spregledal?
Hvala

s6c-gEL ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171666 (1509) Invictus
»

Težava z deljenjem povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61367 (1303) Smukec1
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289525 (6461) bastadu
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161647 (1483) lojze_car
»

LAN, začetnik, win98, win2k (2compa)

Oddelek: Programska oprema
6913 (815) r5r

Več podobnih tem