» »

Ruženje računalnika

Ruženje računalnika

xero135 ::

Zdravo!
Imam problem z dvema ventilatorjema v računalniku. Pred 2. dnevoma je računalnik kr na enkrat začel ružit. ko sem ga odprl, sem ugotovil, da ružita ventilator na napajalniku in ventilator na grafični. Ventilatorja sem očisto pa ni še vedno nič boljše. Nevem, kaj bi lahko bilo narobe, ker do sedaj nisem nikoli imel kakršnih koli problemov z ventilatorji.

LP

Spike Edin ::

Tudi ventilatorji dotrajajo ... Tako da ali podmazati ali pa zamenjati ventilatorja pa bo ql ;)
The PC Doctor

ST-777 ::

Ventilator je tudi na moji grafični postal precej glasen. Pogledal sem po forumih in eden je zapisal, da je ventilator na grafični zamenjal z novim, vendar je imel smolo, ker je ventilator kmalu odpovedal, zaradi pregretja, pa je bila uničena tudi grafična. Na moji grafični sem ventilator zamenjal s pasivnim hladilnikom ZALMAN. Takšen hladilnik je seveda popolnoma tih, procesor na grafični pa se segreje od 58 do 63 stopinj in redko do 70, kar se mi zdi v redu.

Blinder ::

mah ventilator je težko da se pokvari. Preden bo zaribal pa bo itak grafična vredna samo še 2EUR.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ST-777 ::

Blinder je izjavil:

ventilator je težko da se pokvari.
Ventilator na grafični v večini primerov deluje manj časa kot na procesorju. Neki trgovec, ki prodaja rač. komponente, mi je povedal, da ventilator na grafični dela v redu le 2 leti. Ventilator nato postane vedno bolj glasen in nevarnost, da odpove, je velika.

dzinks63 ::

Ventilator posprejaj z WD 40 ali kakšnim podobnim pršilom mazanje. Špricaj v center, v ležaj oziroma os. Seveda to ni večna rešitev in moraš ventilator ponovno namazat, ko zopet postane glasen. Ponavadi drži mesec dni, če je močno obrabljen pa boš moral sprejat pogosteje. Za zelo dotrajane ventilatorje izberi bolj gosto oljnat sprej. Če ti uspe, pa lahko kaneš v center vetilatorja kapljico finega olja za mazanje, bo prav tako ok, celo najbolje se obnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Zero0ne ::

"Ruženje" ni slovenska beseda. Sicer pa kot že rečeno, sčisti oziroma zamenjaj ventilatorje.
uname -o


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica se pregreva

Oddelek: Strojna oprema
253729 (3313) Leprechaun
»

PC neprijetno ruži

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354236 (3679) nofaith
»

Čudno oglašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
202165 (1818) Grizzly
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028810 (26855) kuglvinkl
»

hladilnik za grafično kartico in procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
132371 (2133) zavajon

Več podobnih tem