» »

Težava z wifi na Fujitsu Siemens Amilo

Težava z wifi na Fujitsu Siemens Amilo

Dejwid ::

Pozdrav!

Torej imam sledečo težavo z omenjenim prenosnikom.

Na njega se namestil win7 lite, vse dela lepo in prav, težava pa se pojavi pri wifi.
Vgrajena je wifi kartica Atheros AR5005G. Gonilnike za to kartico sem namesil in bi naj delovala ok. Težava se pojavi pri upravilteju naprav, saj mi pod ostale naprave kaže klicaj pri IEEE1394 Controller.

Prav tako ne delajo gumbi pod zaslonom (vklop wifi), hotkey delajo,ampak f10 ki je tudi za wifi ne dela, ostalo dela:S

Če ima še kdo kakšno rešitev se priporočam.

Vem da računalnik ni nov, ampak mislim da bi morala obstajati reitev, LAN dela ok. Sem iskal na netu ampak žal nisem najdo rešitve.

Model računalnika je: Fujitsu Siemens Amilo A 1650g


Hvala in lp

fosil ::

Moral boš poiskat in namestit driverje za vse stvari, ki ne delajo, druge rešitve ni.
Sicer pa je IEEE1394 firewire.

Če je računalnik star pa možno da sploh ne obstajajo driverji za win7, ampak samo za XP. V tem primeru boš moral naložit XP-je.
Tako je!

Dejwid ::

Vem, ampak sem iskalpo netu in sem ponekod najdo, da so zrihtali.

Ker wifi network adapter mi najde, ampak nenajde omrezja. Jaz bolj sumim, da se manjka kak sw, vem da pri enih racunalnikih je bil problem, da windows ni najdo, dodate program od wifi kartice pa je potem najdo omrezja.

en link



lp D

#000000 ::

Ker amilo od ene 40 modelov imaš ?

tattoo ::

Mogoče bi bilo bolje, če bi vprašal (pobrskal) tukaj: http://www.amilo-forum.com/ ! Jaz sem večino odgovorov najdo prav tam.

Dejwid ::

Hvala bom preveril na forumu.

Imam pa Amilo a1650g.

Če ima še kdo kakšno rešitev se priporočam.

Sem poizkusil tudi z driver detectorji ampak ni uspeha :(


lp D

Spock83 ::

Ponavadi Amiloti nucajo software za enablanje WLAN modula. Še posebej ena serija, ki si moral vedno enablati ročno, da se ti je vklopil wlan. Obstaja sicer firware, ki to popravi.

Dejwid ::

Spock83 je izjavil:

Ponavadi Amiloti nucajo software za enablanje WLAN modula. Še posebej ena serija, ki si moral vedno enablati ročno, da se ti je vklopil wlan. Obstaja sicer firware, ki to popravi.


Ja ravno tukaj je problem, čeprav vklopim wifi akrtico v network adapters, lučka za wifi en zagori, gonilniki za hotkey pa tud ne dela.

Ima kdo kakšno idejo kako bi to rešil, ali pa če obstaja kak fw?

EDIT: To je vrjetno ta serija, punca je morala na Xp vedno vklopit ročno wifi preko gumba, ob vsakem zagonu. Sedaj sem v biosu nastavil da se wifi vklopi avtomatilno ob zagonu, ampak še vedno brez uspeha.

Še ima kdo kakšno idejo?


lp


Hvala in lp, D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejwid ()

amigo_no1 ::

Vklopi wifi še ročno preko gumba: Fn + F5 (nekaj takega).

Dejwid ::

amigo_no1 je izjavil:

Vklopi wifi še ročno preko gumba: Fn + F5 (nekaj takega).


Sem poizkusil pa ne gre. Drugače se vklopi fn+f10, ampak en dela.

Vse ostale Fn tipke delajo (svetlost, glasnost,numlock...)

Je možno da sploh ne obstaja gonilnik za win7, v kar sicer dvomim.

Če še ima kdo kakšno idejo se priporočam.

Hvala in lp

Spock83 ::

Ma obstaja 100%, če sem svoji punci naložil. Pa ima Win 7. Samo ne vem kater model laptopa ima. Ko pridem domov bom pogledal... Pri njej se pritisne Fn+f1 in se pokaže utility za on/off. Poglej tudi, če je kakšen novejši firmware...

Dejwid ::

Okej prosim če pogledaš, ko boš doma.

Jaz sem 2x namestil win7 pa nikakor ne gre vklopit wifi, čeprav omogočim wifi network adapter.

Kater firmwire si namestil?


Hvala in lp,

Spock83 ::

Punca ima model Pa 3553. Potegni od tega modela. Mogoče dela.

Dejwid ::

Kje si pa najdo gonilnike? Nanjihovi strani ni tega modela, pa tud na netu nekako ne najdem :(

Lahko daš link pls?


lp D

Dejwid ::

EDIT:
Se opravičujem sem spregledal, čisto na vrhu pri PA je bil, spredaj še piše notebook in sem gledal samo Pa.

zadeva sedaj DELUJE.

Sem ravno danes kupil level one usb wifi sprejemnik, ampak zdaj pa sem poizkusil ta launch manager in DELA.

Najlepša hvala, tako da semuredil.

Hvala vsem za trud.

Po nekaj urnem surfanju je uspelo.


lp, D

Ps, tema se lahko zaklene.


lp D

Spock83 ::

Super, samo da dela :)

Dejwid ::

Spock83 je izjavil:

Super, samo da dela :)



Res najlepša hvala ! =)

Dela ko urca ;)


lp D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538063 (1476) Han
»

gonilniki za wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
271374 (912) crniangeo
»

problem z brezžičnim internetom

Oddelek: Omrežja in internet
101928 (1707) stleoric
»

Problem z wireless ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
261911 (1558) AlphaOne
»

laptop ne najde wireless omrezja

Oddelek: Omrežja in internet
102163 (1940) DonMatejo

Več podobnih tem