» »

E8600+ Gigabyte X48 DS4

E8600+ Gigabyte X48 DS4

pure00 ::

Pozdravljeni,

Imam namreč 2 leti star računalnik, ki bi ga rad navil, a mi nikakor ne uspe priti do željene frekvence 4000Mhz.

Imam pa sledeče komponente:

Napajalnik: LC Power LC8850 "Arkangel" v2.2 800w
Procesor: IntelŸ Core™ 2 Duo E8600 (Stepping E0).
Matična plošča: Gigabyte X48 DS4
Ram: Mushkin PC2-8500 1066 MHz DDR II
Hlajenje: ASUS Silent Square Pro

Rad bi, da mi svetujete okvirne voltaže pri navijanju.
...
  • spremenil: pure00 ()

ModriN96 ::

proc daš na 1,35-1,4v ob DOBREM hlajenju sevede
ram daš na 2.1 do 2.3v odvisn kok je pač osnova

izklopš vse funkcije k same nižajo voltažo in nižajo množilnik(c1/c3/c6, eist, enhanced halt state...) in to je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

pure00 ::

Probal sem s temi voltažami(Predtem tudi z nižjimi), ampak se po izhodu iz biosa nastavitve ponastavijo(rac. se 2x restarta. Nastavitve se ponastavijo).
...

ModriN96 ::

update bios-a? oz četudi si že nadgradu, še1x fleši...

pure00 ::

že pred 2 leti sem ga update-au, ker so dodali podporo za moj procesor. Čez nekaj časa(čez ene pol leta) sem imel mašino navito na 3800mhz...kasneje na 4000Mhz, samo ni bila stabilna. Potem sem vse skupaj opustil in dal nazaj na 3333Mhz. Zdaj hočem že spet navit, pa mi ne uspe. Zmeraj se resetira.


Bom poslikal kako zgledajo default bios nastavitve ter tukaj objavil slike.
...

pure00 ::

Slike:


...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

69charger ::

Lej vidiš,vse nastavitve maš narobe. Na prvi sliki nastavi na Standard ker teli enhancmenti niso nevemkaj,pri drugih dveh slikah pa nastavi na manual in potem voltažo tako kot so ti že povedali v prvem postu.

Zgodovina sprememb…

pure00 ::

Sej pravim, da so to default nastavitve. Sem nstavu voltaže tako, kot je bilo zgoraj omenjeno in ne gre skozi. Bios se resetira na default nastavitve. Možno, da ga kaj pri pomnilniku moti.
...

ncc2000 ::

Zakleni ročno rame na 800 pa probaj..

pure00 ::

Naredi isto kot prej.
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

pure00 ::

Bom najprej testiral temperaturo pri originalni frekvenci(polna obremenitev), da ni slučajno to problem.
...

ncc2000 ::

Bios se ti resetira ob restartu z OC nastavitvami tedaj, kadar nekaj z bios nastavitvami ne štima, ne pa zaradi temperatur v obremenitvi.

pure00 ::

Ima kdo potem kaksno idejo, kaj bi lahko bilo narobe?

ncc2000 je izjavil:

Bios se ti resetira ob restartu z OC nastavitvami tedaj, kadar nekaj z bios nastavitvami ne štima, ne pa zaradi temperatur v obremenitvi.


To sem predvideval zato, ker je bila po restartu temp v biosu okrog 60-65 stopinj. Notri so pa tudi nastavitve glede tega pri kateri temperaturi naj se racunalnik samodejno zažene.V mirovanju je okrog 36 stopinj
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

69charger ::

Ne vem kaj bi blo,že meni doma dve Gigabyte plate serjeta pri navijanju na podoben način.

pure00 ::

Danes sem se nekajkrat probal, pa ne gre.
...

TOP ::

Pa si posodobu bios,sam po tvojih nastavitvah ne more delat,saj nisi nič nastavu vse si pustu na avto.Bo treba mal nastavit tole,ker samo od sebe se ne bo.Tatvoj sistem mora iti zlahka tud čez 4000 ob dobrem hlajenju sam ne z telemi rami.

ncc2000 ::

pure00 ::

TOP je izjavil:

Pa si posodobu bios,sam po tvojih nastavitvah ne more delat,saj nisi nič nastavu vse si pustu na avto.Bo treba mal nastavit tole,ker samo od sebe se ne bo.Tatvoj sistem mora iti zlahka tud čez 4000 ob dobrem hlajenju sam ne z telemi rami.



Predtem sem imel vse nastavljeno. Ko sem naredu sliko, sem dau use na default, ce mi bo kdo karkoli svetoval.

ncc2000 je izjavil:

google



Hvala za link.
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

pure00 ::

ncc2000 je izjavil:

google



Sem probal narediti tako, kot pise v tabeli(probal sem za 3.8Ghz in 4.08Ghz...pa tudi sam sem malo eksperimentiral),pa ne gre skozi. Ne vem kaj ga mantra :S
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

ModriN96 ::

kle bo plata bremza, ker proci so več al mn kr usi dobri nacijalci in dosegajo 4ghz+...mejhna verjetnost je da je bremza ram...

pure00 ::

Samo zanimivo je, da sem pred 1 letom vsaj uspel pri 4Ghz pridet v os(po par urah stres testa se je sesulo vse skupaj). zdej pa niti to ne :S
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

ncc2000 ::

Ja na kakšnem FSB-ju ti pa še gre skoz?
Znižaj množilnik na 8, daj FSB na 400 (3200Mhz), boš takoj videl, če je kaj narobe z mobo/rami kombinacijo. Če bo delalo, se treba ukvarjat s CPU-jem in nastavitvami okoli njega (če ni "ošfohnel", v kar sam ne verjamem). Če pa ne, bi pa sam najprej zelo dobro rame preveril. Probaj z eno palčko in z minimalno nastavitvijo hitrosti ramov, pa različne slote za rame. Če se greš CF, probaj le z eno grafo in oh in sploh... Mislim pa, da bi moral biti FSB 400 za to plato pieceofcake.

pure00 ::

Bom še malo eksperimentiral in poročal.
...

pure00 ::

Zdej sem uspel nastavit na 4Ghz. Ugotovil sem, da če imam priklopljen zunanji disk, se bios takoj ob zagonu resetira 8|
Zdej sem odklopu disk in rac. se je normalno zagnal pri 4Ghz. Zdej bom probal stress test in pol porocam, če je stabilno.
...

valvoline1 ::

Verjetno mas narobe nastavljen delilnik ramov ter posledicno so prevec naviti k dvignes fsb. Mogoce pa premal voltaze. Npr moj e8200 za stabilno delovanje na 3.88ghz rabi 1.48v v biosu(cpu-z kaze 1.43 v winsih). Vec mi ne gre ker se plata sesuva na vec k 490fsb. Na p5b delux isti procesor gre stabilno na ~4.3ghz (530fsb) fsb in voltaza procesorju 1.5v. Pac nekateri primerki zahtevajo visjo napetost.

Zgodovina sprememb…

pure00 ::

Ja razmerje FSB in ram je 1:1

zdej je proc. na 4Ghz...testiram pri 1.25v...cpuz mi kaže 1.21 trenutno...
Voltaza na ramih ni nic dvignjena trenutno.

Zdej bom pustu stress test kaksno urco,dve in pol porocam. Ce bo stabilno bom probau se malo dvignit frekvenco.
...

valvoline1 ::

Premajhna voltaza. Testiraj z programom intelburn.
Za res stabilno delovanje intelburn zahteva najmanj +0.1 ~0.2v vec kot ostali programi. Ce sistem da intelburn skoz potem je 100% stabilen

Zgodovina sprememb…

pure00 ::

Ljudje na internetu priporocajo voltazo okoli 1.3-1.35v, če naviješ na 4Ghz. Bom testiral z intelburn, pol pa porocam.

Zanima me edino, koliko časa traja test s intelburn?
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

pure00 ::

intelburn mi da sporočilo, da je sistem stabilen. naredil sem 20 zaporednih testov. Max temp procesorja je bila 68 stopinj. Mislim, da več kot 4Ghz ne morem preseči s tem hlajenjem.
...

ncc2000 ::

Zunanji disk..hehe...zanimivo...ja bravo, no!

pure00 ::

Ni mi jasno, zakaj je dalo bios nastavitve na default, ko je bil disk priklopljen, ko sem ga odklopu pa je delalo normalno(bios je prepoznal naprave...sistem se je bootal). Možno, da so ga motile kakšne spremembe frekvenc na vodilih...boo
...

IvoJan ::

pure00 je izjavil:

Zdej sem uspel nastavit na 4Ghz. Ugotovil sem, da če imam priklopljen zunanji disk, se bios takoj ob zagonu resetira 8|
Zdej sem odklopu disk in rac. se je normalno zagnal pri 4Ghz. Zdej bom probal stress test in pol porocam, če je stabilno.



enak problem sem imel sam z zunanjim diskom lol xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ncc2000 ::

In če sedaj priključiš zunanji disk, se zgodi kaj?

IvoJan ::

se mi noče bootat.. če pa mam disk priklopljen ko je komp že zagnan pa ni problema.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ncc2000 ::

Kak priklop zunanjega diska pa imaš?

pure00 ::

Zdaj sem že spet ugasnil računalnik ter priklopil zunanji disk. Bios nastavitve so se mi resetirale na default.

Očitno bom moral odklapljat disk, preden bom upalu rac.
...

IvoJan ::

na usbju ga mam.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ncc2000 ::

IvoJan je izjavil:

na usbju ga mam.


Sem za štos utaknu USB disk gor in men boota brez problem.
Če tvoj podpis velja, imam enako mobo in cpu kot ti.
Zanimivo.

@edit: in isti OC trenutno
@edit2: ni res, moja plata je samo D, brez Pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

IvoJan ::

to v podpisu je moja gaming masina :) zajebava mi na kisti ki jo mam v sobi v kateri mam gigabyte x38-ds5 in q8200 overclockan na 3ghz.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611918 (10630) wate
»

Problem pri navijanju INTEL E8500? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
849399 (8662) Sibirc
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252997 (2368) nUUb
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706215 (4041) tinlad3n
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108243 (6579) Gregc69

Več podobnih tem