» »

Kako omejiti GSM motnje v radiu

Kako omejiti GSM motnje v radiu

M@73Y ::

Pozdrav.
Imam problem; na internet se povezujem preko mobilnega telefona. V sosednji sobi imata starša spalnico in budilko z radieem. in kadarkoli si zaželita poslušati radio pred spanjem, jima vedno po zvočniku hrušči in piska zaradi mojejga telefona ki je povezan v omrežje.
Zanima me na kak način bi lahko filtriral te "motnje" da jih nebi slišala v radiu, jaz bi pa lahko bil nemoteno na internetu? Kakšna alu folija?
Hvala in lp,
..jump into psytrance tunnel..

zee ::

a) Druga budilka z elektromagnetno izoliranim zvočnikom.
b) ADSL/VDSL/optika (seveda ni nujno, da je to mogoče)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neres ::

Če imaš možnost UMTS (3G) preklopi na to.

M@73Y ::

Ja saj problem je ker je ta budilka za 20EUR in nima nobene zaščite. Imam v mislih edini možni dostop - kabelski internet, samo še malo oklevam, ker čakam kakšno ponudbo bojo dal na total TV preko satelita.
UMTS ni možno ker imam GSM signala 3 črtice (nokia aparat) - sem v bolj odročnem zaselku.
Torej tale zaščita - se to mogoče da naknadno vgraditi, sevede brez sprememb na zunanjosti budilke.
..jump into psytrance tunnel..

mailer ::

Obstaja enostavna rešitev ki ponavadi pomaga. Premakni radio sprejemnik oz telefon. Preizkusi več pozicij in motnje v radiju bodo izginile. To se ponavadi zgodi ker sta radio in telefon postavljena tako da se frekvenci ki ju sprejemata "križata" oz prekrivata med sabo, in harmoniki gsma zaidejo v sprejemne frekvence radia.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budilka s tedenskim spominom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6999 (759) luksorzi
»

Nokia n95 ali kaj druga?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455171 (3027) alexa-lol
»

Najbolj učinkovito jutranje bujenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320462 (17608) Sirko20
»

"Čutim" alarm

Oddelek: Loža
473367 (1955) Shegevara
»

Budilka - GLASNA

Oddelek: Kaj kupiti
162839 (2595) Mr_Globus

Več podobnih tem