» »

Poln c-disk

Poln c-disk

meXem ::

Pozdravljeni!

Imam en problem, primarni disk c imam skoraj čisto zapolnjen (od 30gb fraj še samo 4 gb), sedaj pa me zanima, če oz. Kako se ga da povečati, saj imam na d-disku še več kot 100gb fraj... Ali pa kaj bi lahko počistil iz c-ja, gor imam os visto in en kup ostalih majhnih pogramov, ti pa niti približno skupan ne znesejo 30gb (igre niso na tem disku! ). Torej, kje in kaj pobrisati ali kako razširiti volumen?

Hvala in lep pozdrav,
mitja
  • polepsal: KoMar- ()

popster ::

preden se lotiš particioniranja (nevarno) lahko poizkusiš kaj takega, poiščeš duplokate, in ta velike datoteke

69charger ::

Vem da je obstajal nek program ki sem ga uporabljal da sem dodal plac na C brez izgube podatkov ampak se ne spomnim kateri je bil.

meXem ::

69changer,

če se slučajno spomniš kateri je bil, bi bil zelo vesel, sam sem že poskušal v nadzornih ploščah in podobno, vendar ne gre, po potreben kak program če obstaja ja :)

urban99 ::

Norton Partition Magic. Ampak prej naredi backup stvari, po možnosti tudi klon diska (Acronis ali Ghost)... Stvari načeloma ne gredo narobe, ko gredo pa sledi glavobol :)

Mitch ::

Partion Magic že vrsto let ne posodabljajo več, sam bi ti priporočal Partition Wizard Home Edition, ki je brezplačen in za osnovne operacije čisto zadosten...

Boš pa moral zadevo urediti sledeče. Najprej D particijo razdeli na dve in na drugo (na novo ustvarjeno) prekopiraj vse podatke z prvotne D particije. Potem (staro) D particijo izbriši, da bo nastal t.i. Unallocated space. Potem izberi C particijo, ki bi jo rad povečal in izberi Resize partition in jo razširi na prej narejeni Unallocated space. Resda je potopek malce zamuden ampak itak ga boš izvedel le enkrat...

solatko ::

Acronis disk director suite - enostavno skrčiš particijo D in na prazen prostor raztegneš particijo C. Nisem prepričan, samo se mi zdi, da preizkusna verzija omogoča to storitev, jaz imam namreč komplet Acronis orodja licenčna.
http://www.acronis.com/homecomputing/pr...

Mitch ::

Preizkusna verzija Acronis Disk Directorja je podn od podna, sem probal. Še nikoli mi ni dovolil narediti to za kar sem ga inštaliral...

Cold1 ::

@meXem:
Vista ti zasede manj kot 10 GB, če so ostali programi majhni kot praviš, potem lahko prostor pridobiš tako, da zaženeš čarovnika za čiščenje diska:
Desno klikni na disk "C:" v meniju izberi "Lastnosti", na zavihku "Splošno" klikni na "Čiščenje diska".

Če to ne bo zadostovalo pa lahko pobrišeš še starejše obnovitvene točke (system restore - restore points):
Desno klikni na disk "C:" v meniju izberi "Lastnosti", na zavihku "Splošno" klikni na "Čiščenje diska", v oknu "Čiščenje diska C:" klikni na "Počisti sistemske datoteke" nato pojdi na zavihek "Več možnosti" ter v razdelku "Obnovitev sistema in senčne kopije" klikni na čiščenje.


Zavedaj pa se da rač. igre shranjujejo svoje nastavitve in napredek v uporabnikov profil (C:\Users\Uporabnik) in ker so lahko shranjene igre precej velike, bi bilo dobro pregledati imenike:
C:\Users\Uporabnik\Shranjene Igre
C:\Users\Uporabnik\Moji dokumenti\My Games
C:\Users\Uporabnik\AppData\Local (*)
C:\Users\Uporabnik\AppData\Roaming (*)

Nadomesti "Uporabnik" s tvojim uporabniškim imenom.
(*) iščeš mape z imenom igre ali podjetja recimo Blizzard ali Need for Speed

zlobcek ::

Ma spravi user folderje vse na d z desktopom vred pa boš še najbolje naredil. Potem pa kakšen ccleaner. 30G če ni polno igric bi moralo biti dovolj za win7 pa osnovne programe. Sicer res da glih za glih.

Vse tiste, kar je Cold napisu in ostale - na D naredi mape s podobnimi imeni, potem pa z desno poklikaj te na c:\users\uporabnik, properties pa location in izberi prej ustvarjene folderje na d.

Pa še s formatiranjem ne boš imel več nobenega problema.

ModriN96 ::

Pejt v C:\Users\Uporabnik\AppData\Local in tm je skrita mama TEMP in v tej mapi se skrivajo začasne datoteke k so čist NEUPORABNE in sm skos sigurn da je v tem problem.

Vse kar je v mapi TEMP zbriš...s tem ne boš uniču, tko da se ne boj ;) sprostu boš pa velik placa...

meXem ::

OK hvala vsem, sedaj je na c disku 8gb prostora, to pa bi moralo zadostovati za nekaj časa :)

Samo nekaj še, ko bom enkrat formatiral računalnik, pa si lahko spremenim velikosti diskov ne?

LP

ModriN96 ::

pred inštalacijo reparticeraš disk in pol na nov naložiš...jst dam za sistemsko particijo 40gb in je več k zadost, ti pa pač po svojih potrebah nared...

Tr0n ::

Zbrises vsebino c:\windows\temp folderja, pozenes CCleaner, zbrises browser cache, pozenes windows Disk Cleanup itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

Mitch je izjavil:

Partion Magic že vrsto let ne posodabljajo več, sam bi ti priporočal Partition Wizard Home Edition, ki je brezplačen in za osnovne operacije čisto zadosten...


Ta je super programček. Sem ga tudi sam že nekajkrat uporabil. Za domačo rabo je brezplačen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2016 račun izginil po upgradu Win 10? .pst sploh ni več?

Oddelek: Pomoč in nasveti
293145 (2300) Baja
»

Čiščenje C diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
264019 (3144) r3dkv1c4
»

Word 2007

Oddelek: Programska oprema
5644 (610) Duhec
»

Nov Toshiba laptop - nova inštalacija Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
82448 (2342) Cold1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452729 (2285) bluefish

Več podobnih tem