» »

Se mi splača zamenjati?

Se mi splača zamenjati?

Fifty ::

Trenutno imam že precej star procesor Athlon 64 3400+ 754 na matični Asus K8N. Slučajno sem nekje zastonj dobil procesor Pentium 4 630 3.0Ghz ter matično Asus P5GL-MX. Zanima me, če se mi splača menjati trenutno konfiguracijo oz. če s tem kaj pridobim, posebej me zanima razlika me procesorjema. Sicer pa Asus P5GL-MX podpira PCIe in Sata 2 ter dual channel, medtem ko K8N AGP ter Sata 1.

LP

Meizu ::

Ne. Athlon je boljši, če že nimaš kakšne poštene PCIe grafe za jo vtaknt noter, potem ne menjaj.

Fifty ::

Se mi potem splača v primeru da kupim PCIe grafično? Katero se pa splača za tak procesor?

Meizu ::

Mah najverjetneje se ti tega sploh ne splača nič nadgrajevat. Za tisti denar lahko dobiš rabljeno novo kišto, ki bo ziher boljša od sedanje.

flood ::

zakaj se ne splača?
pač kupiš eno rabljeno grafo it tistega obdobja oz. boljše eno naslednje generacije kako dobro pa je
sigurno ne bo dobo za tako mali denar boljši pc
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Fifty ::

Trenutno imam na K8N ter Athlon 64 3400+ 2,5GB rama ter grafično ATI 3850 AGP. Bi bil sistem s Pentimu 4 ter grafično PCIe (katero predlagate) hitrejši oz. če je sploh smiselno.

jest10 ::

Navij trenutni sistem. Denar pa šparaj in kasneje kupi kaj konkretnega

XtodaZ ::

prodaš oba cpuja, obe matični in kolikor imaš rama, malo doplačaš in kupiš athlon x2 z matično am2 katera ima integrirano graficno in 2gb ddr2.
za moje pojme najboljsa poceni nadgradnja.

TOP ::

Ne splača se ker vse skup je za en drek,prišparaj denar pa kupi potem kej pametnega.

opeter ::

Naredi tak, kot sta TOP oz. ePCh napisali.

Lahko seveda poskusiš prodati tole kar imaš in investirat v nekaj novega (+ rabljenega) za 150-200 EUR. Saj ohišje ipd. imaš. Rabiš RAM, matično, CPU in grafično (Radeon 4670 ali kaj boljšega? - ne vemo, katere igre želiš igrati). Tudi ne vemo, kakšen napajalnik imaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD procesor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716486 (14485) klinker
»

Kateri procesor naj kupim : Intel ali AMD !

Oddelek: Kaj kupiti
432543 (1828) Mr_Globus
»

nov sistem - se splača najnovejše zadeve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584031 (2505) RC14
»

Athlon 64 + maticna plosca

Oddelek: Kaj kupiti
271599 (990) Caligula
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627457 (5548) CaqKa

Več podobnih tem