» »

Policija in kazni

Policija in kazni

«
1
2

tabla ::

Dobil že dvakrat tako kazen, da se opazi, da se policija dela norca in služi na račun takih, ki sploh ne naredijo nekega pravega prekrška. Dobil so me enkrat ko sm zavil nekje levo, črtkana črta ampak če bi šel iz desne smeri čez cesto potem bi blo vse vredu, in dali 40 eur, 20 eur če plačas takoj. Potem pa sem parkiral zadnjič pred blok kot ponavadi, res da na pločnik tako kot vsi ostali. Prvič da sm pustil avto do 11h in seveda najbrž stare mamce to moti in dobim gor obvestilo policije, 80 eur, 40 eur če plačaš takoj. Vse sm do zdaj vrgel v smeti in tudi plačati ne mislim. Me zanima kako deluje ta sistem in če sploh je kaka evidenca za majhne kazni.

Imate kake izkušnje?
  • spremenil: tabla ()

bluefish ::

Jasno, da je evidenca. Če ne plačaš sedaj, te bo pač čez leto ali dve ali pozneje davčna terjala za poln znesek.

Tody ::

Če si redno zaposlen, boš dobil samo pismo domov da so ti od plače trgali znesek in še ene 20 eur zdraven za njihov postopek. Pa policaji nimajo kaj dosti s parkiranjem :)

Aja če si pa brezposln/študent in se nisi pritožil na kazni, pa niti pisma ne boš dobil, četudi boš bil v minusu na banki ti bodo še ta znesek bremenil. Tukaj ti bo pa še banka zaračunala svoje storitve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

tabla ::

Kaj pa če si brezposelen?

dronyx ::

Uklonilni zapor. Sedet greš, dokler ne plačaš.

KoMar- ::

- voziš čez polno črto in se čudiš, ko dobiš kazen?
- parkiraš na pločniku in se čudiš, ko dobiš kazen?

...?

Damiani ::

Sodelavec je dobil samo pošto od davčne da ima za plačat kazen zaradi nepravilnega parkiranja. Omenjene kazni se sploh ne spomni in niti pošte ni dobil (da bi se je spomnu). Ko je blo enkrat na davnčni je zamudu vse pritožbene roke in je mogu plačat.

šernk ::

Dobil so me enkrat ko sm zavil nekje levo, črtkana črta ampak če bi šel iz desne smeri čez cesto potem bi blo vse vredu, in dali 40 eur, 20 eur če plačas takoj.


tu nekaj zelo smrdi...če je bila črtkana črta lahko zaviješ levo, če je polna pač ne. tako da, če si zavijal čez črtkano črto ne moreš dobit kazni, ker je to dovoljeno.

za nepravilno parkiranje pa že prav da so dali kazen, če jaz vedno sredi LJ dobim parkirni, ga lahko tudi drugi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KoMar- ::

Verjetno je bila črtkana samo iz ene strani.

tabla ::

mene briga za črte itd, edn je baje enkrat nakazu en majhen znesek in pol sploh ni dubu nič. Recmo če je mel za plačat 200 eur, je plaču 20 eur, očitno so mel tko naštiman, da samo čakajo da pride nakazilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

Furbo ::

tabla je izjavil:

Kaj pa če si brezposelen?


Verjetno imaš kje odprt kak račun, čez čas ti bo lepo kazen davčna pobrala dol, pa še banka si bo mastno stroške obračunala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tabla ::

Ker je kazen majhna se splača preizkusit kako deluje sistem.

bluefish ::

tabla je izjavil:

mene briga za črte itd, edn je baje enkrat nakazu en majhen znesek in pol sploh ni dubu nič. Recmo če je mel za plačat 200 eur, je plaču 20 eur, očitno so mel tko naštiman, da samo čakajo da pride nakazilo.
Če verjameš. Nihče ti seveda ne brani, da nakažeš le 2 centa, vendar te bo to slej ko prej nazaj lopnilo po buči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KoMar- ::

mene briga za črte itd

Potem pa plačuj.

tabla ::

Briga za črte v smislu, da sprašujem za sistem in ne zaradi kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

bluefish ::

Ah, še en, ki se gre kljub lastni napaki igrati princip. Kdaj boš pričel s tankanjem v tujini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ABX ::

Čez nekaj časa boš dobil na dom opozorilo o neplačani kazni.
Edini način da zneska ne plačaš je pritožba na to obvestilo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tabla ::

Okay najcnej torej da plačam kazen kokr da se pol naberejo še kaki dodatni stroški.

St235 ::

Ja, če plačaš takoj potem lahko izkorostiš polovično kazen. Če ne boš plačal, ti bodo zadevo enostavno trgali od plače. ČE si brezposelen ali študent je pa druga zgodba. Namreč davčna se ti lahko obeis neposredno sdamo na dohodek. Direktno z računa ti ne morejo pobrat. Oziroma takrat gre že za rubež.

Najslabše kar lahko narediš je da vržeš listek stran. ČE misliš, da nisi kriv se pritoži, če si kriv pa plačaj in ne trati kisika.

Ti štosi z nakazili par centov, zapadlimi kaznimi so se končali z abolicijo 2004.

detroit ::

sorry za topic stealing, jst sm narobe parkiral v izoli, sj mogoče sm že spraševal o tem:) Parkiral sm za plac za avtodome, kjer ni bilo placa za druzga kot moj avtek, nikakor avtodom. Ok np narobe parkiral, kake so pa kej kazni za to
Skero

tabla ::

Sm poklical policijo, dal so mi takoj vse podatke, njihov račun in sklic, pa še povejo ti za vse odprte postavke, če jih seveda imate. So pa rekl da po 45 dneh gre v izterjavo. Tko da še vedno cnej da plačam 60 EUR kot pa 120 in še morda kej zraven. Pač to je še mal, ker pri prekoračitvi hitrosti so pa res visoke kazni.

tabla ::

Kako je pa z alkoholom v praksi? Koliko piva lahko spije okol 80kg težek moški?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

KoMar- ::

Pol litra se mi zdi.

tabla ::

ja to pa res ni nič. Jst ne grem iz lokala, da ne spijem vsaj 3-4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

Tomas 33 ::

Veliko, le da potem ne sede za volan.

tabla ::

Kje bi se dal naredit test?

Tody ::

Lakotnik29 meni so brez vprašanja sicer po opozorilu brez problema iz tekočega računa vzeli in sem bil takrat študent. Davčna 30 eur pa banka 30 eur za njihove storitve.

lonz ::

Upam, da ne grem tule čez mejo dostojnosti; ampak prodajam certificirane alkoteste za enkratno uporabo. So tako točni, da jih delam tudi za policijo ( za kakšne promo scene...). Več na ZS.
...arrrrrr, shiver me timbers...

zavajon ::

tabla je izjavil:

mene briga za črte itd, edn je baje enkrat nakazu en majhen znesek in pol sploh ni dubu nič. Recmo če je mel za plačat 200 eur, je plaču 20 eur, očitno so mel tko naštiman, da samo čakajo da pride nakazilo.

Tako je bilo včasih, danes gre pa enostavno tako:

SELECT * FROM ODLOCBE O
LEFT JOIN PLACILA P ON O.STEVILKA=P.SKLIC
WHERE O.ZNESEK > P.ZNESEK

Preverjeno, sem poizkusil, pa sem fasal izvršbo za preostali znesek ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

St235 ::

Tody je izjavil:

Lakotnik29 meni so brez vprašanja sicer po opozorilu brez problema iz tekočega računa vzeli in sem bil takrat študent. Davčna 30 eur pa banka 30 eur za njihove storitve.


Zanimivo, bom malo pogledal. Problem je v tem, da z izvršbo ne smejo spravit v situacijo v kateri bi bila lahko ogrožena tvoja eksistenca. Zato tudi od plače lahko trgajo največ tretino na mesec (podobno kot kredit). Lahko, da so tudi na tem področju kaj spremenili, ali pa da so pravila finančnega rubeža sedaj bolj ohlapna. Konkretno vem, da smo imeli velike težave z izvržbo okrog 500 EUR od stranke, ki ni imela mesečnega dohodka, na tekoči račun pa se nismo smeli vsesti, češ da z tem lahko ogrozimo njegovo socialno varnost. Šlo je sicer za neplačan računa za opravljene storitve.

Tody ::

jah mojo eksistenco so kr konkretno takrat. Sem se spomnil da niso še bili euri ampak tolarji in teh je bilo 30.000 in 30.000 za banko. Jest sem bil pa že tko 30.000 v minusu. In sem dobil plačo (prek napotnice 60.000) in sem hotel dvignit denar in so rekl da sem še zmeri 30.000 v minusu :). Tisti mesec je bil bolj recimor temu suh :D

Furbo ::

Teoretično banka ne bi smela to in ono, v praksi pa gre tako, da če dobijo odločbo o izvršbi jo bodo izvedli. Potem če si dovolj tečen, se zavedaš svojih pravic in se ti da ukvarjati z neumnimi babami na banki, lahko dobiš denar nazaj. Ampak enkrat moraš itak plačati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KoMar- ::

Poleg pravic se je treba zavedati tudi dolžnosti.

ABX ::

tabla je izjavil:

Kako je pa z alkoholom v praksi? Koliko piva lahko spije okol 80kg težek moški?


Zelo subjektivna debata.

Odvisno koliko alkohola telo prebavi. Količina alkohola v krvi ne raste linearno, ampak eksponentno.
Tako da lahko imaš 0.0. po 3 pivah in 0.5 pri 4-6.

Osebno po 2 pivah piham 0.0.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

tabla ::

lonz, kok pa stanejo teli alkotesti?

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Šimpanz ::

Moj brat je naredil nekaj prekrškov, ko je bil na zavodu pa jih ni plačal. Ko je čez 3 leta dobil službo mu je davčna v roku 2-3 mesecev trgala kar od plače, aja pa še neke svoje stroške so gor obeslil. Tako da se ne splača bežati ker te na koncu vedno dobijo, kot pravijo ameri davkom in smrti ne moreš ubežati.

oracle ::

tabla je izjavil:

mene briga za črte itd, edn je baje enkrat nakazu en majhen znesek in pol sploh ni dubu nič. Recmo če je mel za plačat 200 eur, je plaču 20 eur, očitno so mel tko naštiman, da samo čakajo da pride nakazilo.

Js vem za eno k je mogla nakazat nekaj drobiža čez okroglo cifro, ampak je zaokrožila navzdol (nekaj v stilu 40 € namest 40,38 €) in so ji čez en cajt tirjal celotno kazen, ki je bla v tem primeru 80,76.

Blinder ::

tabla je izjavil:

mene briga za črte itd, edn je baje enkrat nakazu en majhen znesek in pol sploh ni dubu nič. Recmo če je mel za plačat 200 eur, je plaču 20 eur, očitno so mel tko naštiman, da samo čakajo da pride nakazilo.


Časa nazaj sem nekje bral, da je ženska plačala(nakazilo) 125€ za neko kazen. V glavnem cenik je bil pomoje še preveden iz tolarjev v eurote, tko da kazen je bila nekoč 30.000 sit, v eurotih pa pride neki drobiža nad 125€. No ženska tega ni vedla in ker je nehote nakazala malenkost manj denarja kot je kazen je potem dobila za plačat celo kazen, ne samo polovičko :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Furbo ::

Zato smo pa dobili evro kalkulatorje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KoMar- ::

Jp. Ni izgovora za malomarnost.

St235 ::

Na papirjih, ki jih dobiš od policaja vedno piše točen znesek, ki ga treba plačat.

Sideeffect ::

Ja uklonilni zapor, takšnega dejanja ni za 100, niti za 1000EUR, pač čakajo, če si brezposeln, da se zaposliš.

Če maš par 1000EUR kazni, pa si dolgotrajno brezposeln, potem te šele v uklonilnega vtaknejo, pa še to, če sploh je prostor, ponavadi se poleti najde, pa greš za en mesec pogledat.

Seveda pa davčna spremlja vse tvoje dolgove v ozadju, tako da enkrat boš moral plačat, in verjemi mi, takoj kazen plači v 14 dneh za polovico in najbolj prideš skozi.

Tiste pošte, ki jih pošiljajo, da če ne boš plaču, pa so samo da te mal zdramijo... Namreč kolega je 5 let ignoriral tovrstna obvestila, pa ga niti iskat niso prišli, kaj šele zaprli, enostavno so se mu na račun usedl pa trgal po polnem znesku.

Pazite se raje dolgov podjetjem, kot so v primerih znani telefonski operaterji in zavarovalnice ter podobno.
Tam dolg takoj poravnaš... namreč država te bo še gledala z dolgom 10 čmornov, podjetje pa bo za razliko od države nabilo obresti in po 2-3 letih bodo prišli rubežniki... Stvar bo takrat neizbežna, še zaračunali ti bodo vlom v stanovanje, če ne boš odprl.

Tako da državi dolguj denar, izogibaj pa se dolgovom podjetjem!

kmetek ::

KoMar- je izjavil:

- voziš čez polno črto in se čudiš, ko dobiš kazen?
- parkiraš na pločniku in se čudiš, ko dobiš kazen?

...?


takih je na tisoče vsak, pa misliš, da kasirajo 5% morda?

Če maš par 1000EUR kazni, pa si dolgotrajno brezposeln, potem te šele v uklonilnega vtaknejo, pa še to, če sploh je prostor, ponavadi se poleti najde, pa greš za en mesec pogledat.

Na račun davkoplačevalcev, a ni to fino? Ne plača + zastonj spanje in hrana? Point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

bluefish ::

Ja, če domnevaš, da je zapor nekaj finega, kamor gre človek na oddih.

Furbo ::

Vsaj eno posledico občuti ta slab šofer. Sicer bi vsak nezaposlen lahko delal štalo po cestah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kmetek ::

bluefish: isto sranje kot Vojska, še huje v Vojski ti ukazujejo itd. v zaporih pač si na off.

bluefish ::

Če se ti zdi tako fino, zakaj ne tvegaš kakega oboroženega ropa ali kaj podobnega - boš nekaj časa na off.

Avenger ::

Pred leti se je dogajalo vse mogoče. Jaz tudi nisem plačal nekaj kazni, ki so potem zastarale. Mam kolega policaja, ki je takrat še lahko skenslal kazen, ki še ni "šla naprej", tako kot je zdaj, pa se ne da izogibat. Ko prideš v sistem si notri in konec, plačilne naloge boš moral plačat, kazni ne zastarajo več. Na izbiro imaš torej samo dvoje, ali vzameš balkanski korenček (polovičko) ali pa se pritožiš...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gendale ::

kmetek je izjavil:

bluefish: isto sranje kot Vojska, še huje v Vojski ti ukazujejo itd. v zaporih pač si na off.

če misliš da je v zaporu tako lepo ubij kakega tajkuna/politika in uživaj
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017148 (1911) BadgerSkin
»

Izvršba in posledice

Oddelek: Loža
83248 (1180) telexdell
»

Naročanje na firmo v tujini

Oddelek: Pomoč in nasveti
173027 (2306) AnotherMe
»

Denarna kazen

Oddelek: Loža
254296 (3013) SeMiNeSanja
»

Uklonilni zapor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213446 (10021) Keyser Soze

Več podobnih tem