» »

Policija in kazni

Policija in kazni

1
2
»

;-) ::

tabla je izjavil:

Dobil že dvakrat tako kazen, da se opazi, da se policija dela norca in služi na račun takih, ki sploh ne naredijo nekega pravega prekrška. Dobil so me enkrat ko sm zavil nekje levo, črtkana črta ampak če bi šel iz desne smeri čez cesto potem bi blo vse vredu, in dali 40 eur, 20 eur če plačas takoj. Potem pa sem parkiral zadnjič pred blok kot ponavadi, res da na pločnik tako kot vsi ostali. Prvič da sm pustil avto do 11h in seveda najbrž stare mamce to moti in dobim gor obvestilo policije, 80 eur, 40 eur če plačaš takoj. Vse sm do zdaj vrgel v smeti in tudi plačati ne mislim. Me zanima kako deluje ta sistem in če sploh je kaka evidenca za majhne kazni.

Imate kake izkušnje?


Jaz sem ravno dobil domov za kazen ki je nisem plačal pred 2ma letoma. Dobiš obvestilo iz davčne da če zneska tega in tega TAKOJ ne poravnaš se bo začela davčna izvršba. Ampak dobro, takrat nisem imel denarja pa sem pač zdaj plačal ko sem ga imel, vsekakor pa pridobiš dosti časa da zaslužiš tisti denar da potem plačaš. Če ne plačaš tega ko sem jaz dobil domov je naslednja stopnja zaprtje bančnih računov in kako imaš kak priliv ti takoj trgajo. Ni pa nobenih stroškov sodišča itd itd. kaj so mi nakladali na ST

Furbo ::

Stroškov sodišča ni, saj nima sodišče nič s tem. Samo banka si lepo zaračuna, da iz dopisa prebere znesek, sklic in to izvede.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amigo_no1 ::

dronyx je izjavil:

Uklonilni zapor. Sedet greš, dokler ne plačaš.


A za 40 EUR bi te dali v uklonilnega ter si s tem delali dodatne stroške za vsak dan ? Kolikor vem je Dob prepoln. In če si brezposeln ter brez par, kako potem mislijo da boš v uklonilnem magično prišel do par če že prej nisi mogel ?
Catch 22 anyone ?
Gre kdo probat to v praksi :P ?

Pravna država ?
Če spraviš v žep par milijonov te pustijo pri miru, na kurje tatove pa gremo s težko artilerijo. Juhej Sloveniastan.Way to go.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Meni se ne zdijo kurji tatovi, če ogrožajo življenja na cesti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BALAST ::

Furbo jaz bi ti prilepil 360° kamero na tvoj avto in verjemi, da za vsake 10km, ki jih prevoziš bi naša zakonodaja našla najman en prekršek, ki ga sam niti nisi opazil.

WarpedGone ::

Ne samo ti. Res ne vem zakaj se država še ni spustila na to pot. Max kar so sposobni stuhtat je pripor in obvezno javljanje na policijsko postajo.

Da bi pa kršiteljem uvedl obvezno sledilno napravo (na lastne stroške seveda) pa? Itak da se lahko usede v avto brez nje ampak potem bi šel sedet, če ga dobijo.
Če furaš prehitro, se ti predpiše GPS tahograf. Katera cesta, kolk hitr, kdaj. Poseg v svobodo? Zapor je tut poseg v svobodo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Furbo ::

BALAST je izjavil:

Furbo jaz bi ti prilepil 360° kamero na tvoj avto in verjemi, da za vsake 10km, ki jih prevoziš bi naša zakonodaja našla najman en prekršek, ki ga sam niti nisi opazil.


Kaj imajo tvoje mokre sanje s temo tukaj ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amigo_no1 ::

Furbo je izjavil:

Meni se ne zdijo kurji tatovi, če ogrožajo življenja na cesti.

Govorim o majhnih prekrških, parkiranje in podobno (kazni do 100 E), nikakor ne o divjanju skozi vas 100 km/h z dvema promiloma.

user12345 je npr. pisal o zavijanju na levo preko črtkane črte (kakor ga jaz to ni neprekinjena črta), torej tam lahko zavijaš, razen če je bila črtkana z njegove nasprotne strani in parkiranju pred domačim blokom.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017148 (1911) BadgerSkin
»

Izvršba in posledice

Oddelek: Loža
83248 (1180) telexdell
»

Naročanje na firmo v tujini

Oddelek: Pomoč in nasveti
173027 (2306) AnotherMe
»

Denarna kazen

Oddelek: Loža
254297 (3014) SeMiNeSanja
»

Uklonilni zapor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213448 (10023) Keyser Soze

Več podobnih tem