» »

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010

1
2
3

djordjevic ::

Jap, Vidmar je eno res prijetnejših presenečenj že od priprav naprej. Osebno bi izpostavil še Slokarja, sploh proti Hrvatom, Boki pa itak vedno igra s srcem in rezultati so neizogibno tu. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jrtjtejtt ::

Slokar je človek reprezentance, nekako sem vedel, da bo nardil svoje. Že lani je dobro odigral. Isto velja za Bokija, ko smo s kolegi nekaj razpravljal in so meli tolko za povedat med pripravljalnim obdobjem, sem rekel, da bo Boki na koncu dal svojih 12 pik in 5 skokov tako ali drugače.

najbolj me je skrbelo, kako bo trener porazdelil naloge med beke in kako bosta zmogla nalogo Vidmar in Breza. Ampak se je izkazalo, da sta kos nalogi, vsaj do sedaj. Sloki pa jima je lepo v pomoč, ko se rabi oddih.

EDIT: sm šel statistiko gledat in nisem dost falil: Boki ma 13,3 pike in 4,8 skoka na tekmo :D

Zgodovina sprememb…

cink ::

Mene so kar vsi pozitivno presenetili, razen Dragića, ta me je pa razočaral. Si ne bi mislil, da lahko zgubi toliko žog kot jih je včeraj proti Braziliji. Pa Brazilija res ni igrala dobre obrambe, Dragiču so pa kar žoge iz rok letele...

mojsterleo ::

no ja, dobro se je izslo vceraj. bokijeva trojka je res prifrcala v pravem trenutku. tako smo si ze pred zadnjo tekmo zagotovili drugo mesto v skupini, sedaj pa cakamo na razplet danasnje tekme angola:avstralija. to sta nasprotnika, ki bi ju morali premagati. v 1/4 finalu pa potem verjetno dobimo turcijo, kar pa je se kr ok, najmanj si zelim kake srbije, spanije ali zda.

dragic je vceraj kr ok odigral tekmo, res je izgubil kar nekaj zog, toda po drugi strani je izsilil nekaj dobrih osebnih napak pomembnih brazilskih igralcev. je pa bilo sojenje pod vsako kritiko. varejao je nad nasimi izvajal prave rokoborske prijeme, pa ni dobil nobene namerne osebne, nasi so se ga pa samo dotaknili, pa so takoj piskali. res bedno.

jrtjtejtt ::

hahahaha, grki neumni, lepo bojo na Špance naletel, ko so tako antipropagando za basket delal :)

Zheegec ::

Tale SP je pa tudi čudno organizirano... ne moreš kupit vstopnic online, jih lahko samo v Turčiji - torej če vstopnic ne dobiš greš lahko nazaj v Slovenijo in če si dosti hiter še ujameš tekmo preko TV ;(
Pozna kdo koga, ki je trenutno dol in bi za nas kupil vstopnice? Mu lahko nakažemo na trans. račun.

[edit] Aja, agencija Palma, kamor so me napotili na KZS prodaja karte za ogled 1/8 finala po ugodni ceni 190EUR za ENO OSEBO, pa 185EUR za 1/4 finala za ENO OSEBO.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

hotlips ::

Glede na to kok so prazne dvorane pomoje ni noben problem dobit ustopnice za vse tekme vključno s finalom. Takšna je bla vsaj moja izkušnja iz EP na Poljskem, ko smo se na hitr odločil da gremo dol, pol ko smo osmino finala zmagal. Je pa res, da smo se mi v katovice zategnil kar z avtom, v Turčijo pa drugač kt z letalom, če nimaš kakšnih mazohističnih nagnjen, ne gre.

lp.hl

Zheegec ::

Jah kolegi brez vstopnice v roki ali pa potrdila, da vstopnice dobimo dol ne bodo hoteli iti. Isto je bilo za Katowice. Res ne vem, zakaj se ne more prodajati online do zadnjega dne - se bojijo, da jim bodo ljudje pustili 400EUR in potem ne prišli? Oh, the horror...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

a si na strani fibe skušal kupit, jst sm se za foro registriral in pridem do načina plačila, potem pa error javi...

Zheegec ::

International online sales are over, you can purchase tickets from Biletix Retail Outlets and Box Offices at the event Arenas as long as there are available tickets for sale.



Best Regards

Customer Services

Potem sem jim pa napisal, da če prideš do dol, ugotoviš da ni kart, si ga pač najebal, so dogovorili, da so pogoji pač takšni, kot so. Na FIBA spletni strani še vedno normalno piše "buy tickets", ven pa vrže neko napako, ki sploh ni povezana s tem, pač timed out. V glavnem, nikjer ne piše, da jih ne moreš kupit online, napaka je pa nekaj random. Good luck.

[edit] an unexpected system error has been occurred.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Vajenc ::

Karte boste od preprodajalcev zagotovo lahko kupili tik pred tekmo. Celo za manj denarja kot stanejo sedaj ;)

Sem prijetno presenečen nad igro naših. Po odpovedi ta večjega Lorbka sem že obupal. Po drugi strani pa je prav zaradi te odpovedi dobil priložnost odlični Vidmar, ki nas bo glede na mladost zastopal še na kakšnem SP. Odlično igrajo tudi Dragič, Bečirovič in Boki. Lakovič je vse boljši. Nerodni Brezec se je izkazal na tekmi z Brazilijo, Slokar pa me še ni prepričal oz. sem ga videl že v boljši formi. Udrih, Jagodnik in Rizvič praktično še niso dobili prilike, da pokažejo vse kar znajo. Za The jagodo na torti pa skrbi trener Bečirovič ;)

V 1/8 finala nas čaka Avstralija, ki je premagljiva. V 1/4 finalu bo imo Turčija, katero lahko premagamo bolj po sreči. In če nam bo "sreča" naklonjena, fašemo v 1/2 po vsej verjetnosti Španijo. Po uspešni revanši s Španci lahko enako poizkusimo še z ZDA v finalu ;p

Bom pa rekel "bravo naši", tudi če izgubijo proti Avstralcem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jrtjtejtt ::

@Alien: še enkrat probal in še enkrat isti error. Očitno je to bol tko porihtano. Turčija pač.

Mislim, da bi se karte dalo dobit doli pred tekmo. Mi smo šli na slepo v Katovice in je blo kart dosti po uradni ceni, tisti, ki pa so prišli zgodaj, ali celo dan prej pa so dobil še ceneje. Predvsem od Litvancev, ki so pokupili vse karte na zalogo, potem so pa njihovi neslavno propadli in so z dolgimi frisi prodajali :)

Zheegec ::

Roky - ja, sem ravno hotel napisati, da so to bili v glavnem Litvanci. Tokrat pa praktično noben favorit ni izpadel. Ja, online se ne da vstopnic kupit, pa se jim tudi ne da tega napisat.
Agencija Palma so sami nesposobneži, edino upanje je agencija Tao, oni so edini normalni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

samo gor je blo tko, da je to evropsko in so ljudje prišli. tukaj pa mislim, da razen tekem Turčije, ne bo problem kart dobit. Dvorane so večje kot na Poljskem se mi zdi. In kot sem rekel, so tudi gor prodajali karte še na uradnih okencih direkt pred tekmo. Tako da zunaj ostati je blo praktično nemogoče.

Zheegec ::

kaj naj kar tvegam? Če bi bilo v Mb bi mogoče še...
Tao nam je zrihtal karte za Poljsko, zdajle so mi rekli da kart za Turčijo ni več za dobit. Tako da vse skupaj odpade.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vajenc ::

Karte so, vprašanje samo, kje jih dobiti poceni ;)

Sicer pa imate do nedelje dovolj časa, da se odpravite z avtom ali vlakom. Tudi mene mika, pa kaj, ko ta vikend nisem frej :(

Edit: lahko pa naslednji vikend za finale ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jrtjtejtt ::

mislim da se ne gre za letalske karte, ali pa sem jaz v zmoti :)

Vajenc ::

Si v zmoti ;)
Edit: ... pismo, al pa nisi, hehe
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

St235 ::

Nisi v zmoti, vsi razen vajenca govorijo o kartah za tekmo:)

Vajenc ::

Kdo vsi? A Alien, Roky, hotlips pa jaz?

Tentours ponudba
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

St235 ::

On topic: Tentoursova ponudba načeloma ni slaba, sam letalska karta je pa svinjsko draga. Mogoče prodajo tudi samo vztopnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vajenc ::

Povsem verjetno je, da sem napačno zastopil Aliena, ampak vidim, da ti bereš še slabše, zato nisi ti tisti, ki bi lahko kaj očital v zvezi s tem.

Karte (avionske) za Istambul pa so v teh dneh še posebej zasoljene.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zheegec ::

Jaz hočem karte za 1/8 finala v nedeljo in 1/4 finala v sredo. Večina teh ponudb je z noro dragim letalom (za ta denar se pride v USA skoraj), pa še to za 3 dni - samo tekmo v nedeljo. Hotel 3*** za 3 osebe za 5 nočitev nas pride 500EUR v centru Istanbula (je bil že rezerviran), vožnja pa 300EUR za 3 osebe. Torej vse skupaj 800EUR za 3 osebe za 5 dni, tukaj je pa 1300EUR za 3 osebe za 3 dni (ubistvu 2 nočitvi).
Potem so pa karte za tekme - na KZS so me napotili na agencijo Palma (sem klicaril tudi drugam) in hočejo za 3 osebe - 2 tekmi (6 kart) skupno 1200EUR za 1/8 finala in 1/4 finala (!!!) in to za C-vstopnice. Za primerjavo, v Katowicah smo za Eurobasket (1/4 finala, 1/2 finala, finale in tekma za 3. mesto) dali 450EUR za karte za 4 osebe. Online je cena za vstopnice A-klase 60EUR za 1 osebo, torej 360EUR za 6 boljših vstopnic. Na strani FIBE vrže ven "unknown error", ko sem jim napisal mejl kdaj bo zadeva fixana so rekli, da online nakup ni možen (pa še vedno niso tega popravili, samo ko moraš vpisati podatke kreditne kartice vrže ven unknown error"). Naročiti sem jih hotel 5minut po naši zmagi nad Brazilijo, ko se je vedelo, kdaj igramo 1/8 finala. Možen je samo nakup NA LOKACIJI (pred stadionom), če jih zmanjka (menda jih je že, vsaj tako so mi rekli na agenciji Tao, kjer so sicer zelo prijazni) in pridem dol pa kart ne dobim, so mi na FIBA na prijazen način odgovorili, da naj se jebem.
V agenciji Palma mi je prijazna gospodična po telefonu rekla, da se da dobiti karte za 90EUR po komadu (torej 540EUR za 6 vstopnic) za C-segment (online so bile po 35EUR iste karte), ko sem prišel tja pa šok - 200EUR po komadu. So klicali to gospodično, ki je rekla, da je očitno prišlo do napake pri komunikaciji. Očitno si nas FIBA res želi čim manj dol. Dvorana bo pa na koncu napol prazna, ko bodo agencijam karte in aranžmaji ostali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

hotlips ::

Sem malo pogledal, z vlakom bi se dal kr zdobno in ugodno pridt to istambula, mal več kot en dan, mogoče dan pa pol. Iz slovenije povratna od 130 do 160EUR, če vas gre 6 še cenej ker dobite skupinski popust. Pomojo, pa če štartaš izven Slovenije prišparaš takoj še kakšnih 30-50EUR, vsaj po mojih izkušnjah. Sem pa najprej gledal po googlu namesto direkt na želežniški lj in npr iz Beograda pride karta v eno smer med 18 do 60EUR. V vsakem primeru je vključen spalnik, pri najcenejči varianti imaš 1 "postlo" v skupinskem za tri osebe, za 30EUR 1 "postla" v spalniku za 2 osebi, lajko nabaviš 2 skupi, če si s punco al pa kolegi, za 60 pa tud 1 celga dobi. POmoje gre za isti vlak kot iz LJ samo zanimiv bi blo pogledat, kakšna je razlika če štartaš iz ZG npr. ker če je ene 30 EUR se ti kr splača od tam štarat. Še kakšen hostel najdeš, pa karte sem siguren da tud tam dobiš, pa te stenejo 30EUR ne pa ponudbe z neta po 450EUR (nevem komu tuki neki ni jasn) v skrajnem primeru bi imel pa vsen lahko lep izlet, ki te nebi stal nevem kok dost tekme bi vidl na velkih monitorjih pred dvorano, pa še mal po istanbulu naokol, ki je po besedah mojga brata čist odtrgan, ne moreš zgrešit.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

Zheegec ::

Najmanjši problem je prevoz do dol. Daleč najmanjši. Problem je brezvezno koriščenje dopusta če potem tekem ne moreš gledati, pa potem je še treba priti nazaj. Pa še tekme ne vidiš... tudi po TV ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hotlips ::

Tekme vidiš v vsakem primeru, sej če ne dobiš kart, kar je sicer možno, ni pa glih najbolj verjetno, majo pred dvorano huge monitorje, več metrov diagonale, tko da tekmo vsekakor vidiš. Povratno karto maš zrihtano, tist od slo železnic je povratna, spanje je džaba http://www.hostelsclub.com/step015_advs...
in tud ni problema dobit. Največji problem je pomoje potem glih dopust.
V Katovicah je bla taka situacija, da smo pršli 2 uri pred našo tekmo četrtfinala in smo mirno v kiosku kupil karte, s tem da je bla tam pomoje večja panika če bodo razprodane al ne. V Turčiji se zdijo dvorane velik bolj prazne, kot pa na Poljskem, s tem da bo naala pomoje razen od grkov pa delno od špancev ne gre niti za prčakvat.

Pomoje je je bolj "problematično" če greš dol in našim rata zgubit proti avstralcem, ker pol se pa res lahko direkt obrneš pa greš dam. To se je zgodil kolegom v Beogradu.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

jrtjtejtt ::

se strinjam z zgoraj napisanim, težko da so vse karte razprodane. sploh ker mislim, da je politika taka, da se določen procent vedno na kioskih proda. isto je bilo na poljskem. najbolj te lahko skrbi na tekmah turčije, ampak misim, da se itak prodajajo karte po dnevih, ali pa se motim.

LapD ::

Zdej so bli kolegi za predtekmovanje dol, so karte dol kupli, pa je blo 150EUR na osebo za 5 tekem. Tko da se mi zdi to še najmanjši problem karto dobit dol pred tekmo. Dvorana za zaključne boje ima 19.000 sedežev in svaka jim čast če bo razprodana, ter da bi na ta račun ostal zunaj. Pomojem je daleč najbolj ugodna in še vedno zelo zanesljiva varianta, da greš dol v lastni režiji. Če se ti da z vlakom, če ne pa z letalom, potem dol najdeš sam prenočišče (v bistvu še največji riziko) karto pa pred tekmo kupiš.

edit: Tao ima se mi zdi ok ponudbo ... 600 evrov - 5 nočitev z letalom, je pa predvideno edino za od 1/4 finala naprej. Se pravi morajo naši avstralce premagat, potem imajo pa itak garantirane 3 tekme :)
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Samuel ::

Dvorana naj bi imela samo 16000 mest za košarko.

PacificBlue ::

gleda kdo basket?:)

Samo tako naprej pa bo razlike +30

Zheegec ::

Samo 29 na koncu, škoda škoda škoda :):):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Samuel ::

Razmontirali smo jih.

djordjevic ::

Vsaka čast. Dečki so očitno res zelo dobro tempirali formo, nimaš kaj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kow ::

Tekma je bila en velik dolgčas. Avstralci so za razred slabši.

trnvpeti ::

a imamo kaj sans proti turkom?

Zheegec ::

S takšno obrambo ja... Samo dvomim, da bo takšna :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trnvpeti ::

tile turki sele cotajo francoze
me je kr strah, kako bojo nasi igrali na tko ogresivno obrambo

Samuel ::

Brez skrbi. Francozi sploh nimajo visokih centrov. Zato pa je tko kokr je. Zgubljenih žog, da glava boli. Izjemno slab met... žalost od igre v glavnem.

trnvpeti ::

ceprav, ce tko pogledam, ce so jih nzl nacotali za 13pik

jrtjtejtt ::

avstralci danes bazena ne bi zadeli, tako da ni blo težko zmagat. Obrambe sploh niso igrali, neki kao presing,sam ni blo nič kaj strašnega. Trojke je lahko metal vsak, ko je mel pet minut cajta.

Proti turkom seveda ne bo tako, se je vidlo, kako so francozi brezglavo laufali po terenu, ko so jih stisnili. In skrbi me, ker naši so proti agresivi brazilcev popolnoma zbezljali.

barakus ::

:(

Double_J ::

V 1/4 finale se konča zadeva, tudi če bi bili v kakem drugem verjetno.
Dve šivanki...

Icematxyz ::

Jaz mislim da je možno prav vse. In se veselim naslednje tekme.

mojsterleo ::

vceraj se ni zgodilo nobeno presenecenje, premagali smo avstralijo. res je bil rezultat precej visok, toda ostaja dejstvo, da smo imeli kar nekaj problemov z organizacijo igre in z meti iz igre, reseval nas je precej uspesen met iz razdalje, na kar pa se ne gre zanasati. nasi zunanji imajo se vedno tezave s prodori (okej razen dragica in nachbarja), pa tudi centri se le s tezavo kosajo z nasprotniki. je kar nekaj izgubljenih zog pod kosem obicajno.

turki niso nepremagljiva ekipa, so nekaj podobnega kot grki, oboje pa nam je na tekmovanjih delalo vedno veliko preglavic. turki so zagrizeni, borbeni igrajo do zadnje minute, in imajo najbojlsega strelca prvenstva iz razdalje iljasovo, ter drugega igralca prvenstva turkogluja. potrebovali bomo igro, podobno francoski, torej dobra obramba, toda tudi napad bo moral steci, dragoceni bodo predvsem meti iz razdalje, saj turki radi igrajo cono, in vemo, da je cona za nase igralce neresljiva uganka.

Zheegec ::

No, sreča da nismo šli dol na blef, kot ste govorili "saj bodo karte". Kart za našo tekmo ni bilo za dobit, ker so bile iste, kot za popoldansko tekmo Turčije - ista dvorana.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

se pravi niso prodajali kart, ker je veljala ena karta za obe tekmi?

Zheegec ::

So bile že razprodane, če bi šli gor ne bi dobili.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vajenc ::

Zheegec je izjavil:

No, sreča da nismo šli dol na blef, kot ste govorili "saj bodo karte". Kart za našo tekmo ni bilo za dobit, ker so bile iste, kot za popoldansko tekmo Turčije - ista dvorana.

Si prepričan, da so bile iste karte za obe tekmi? Je pa res, da bi morala biti večerna tekma SLO-AUS, vendar so Turki kot gostitelji imeli možnost izbere primernejšega termina.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

St235 ::

Mislim, da za vse dni velja, da kupiš dnevno karto in potem ko si enkrat v dvorani ne rabiš ven.

jrtjtejtt ::

vem da na poljskem se je prodajalo karte na katerih je bil datum in zraven pripis npr. četrtfinale

zdaj če je to veljalo za obe tekmi ne vem.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156296 (34975) bambam20
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412427 (8895) Drevesce
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539888 (32526) bambam20
»

EP Beograd 2005 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1358415 (5772) LapD

Več podobnih tem