» »

Nokia 7230

Nokia 7230

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem menjal telefon. Zdaj imam v naslovu omenjeno Nokio 7230, pa me zanima par informacij:

1) Priložene sem sicer dobil originalne slušalke, a me zanima, če lahko uporabljam tudi druge. V navodilih sicer piše, naj uporabljam samo originalne Nokia slušalke, a so te zelo podobne kot navadne (ki jih priključim na npr. radio) z eno razliko: namesto dveh kontaktov (črn trak okoli vtičnice) imajo tri - sicer pa je vtičnica popolnoma enaka. Pa originalne imajo še neki gumb. Torej zanima me, ali na telefon lahko priključim na primer PC speakers ali bi prišlo do okvare telefona?

2) Telefon lahko povežem z računalnikom, a USB kabla nisem dobil priloženega. Zdaj me pa spet isto zanima: a moram uporabljat kakšen poseben Nokia kabel, ali bo ok običajni kabel, ki ga dobim v vsaki trgovini z AV opremo? V navodilih piše samo naj uporabljam originalno opremo, toda kabel je zame kabel. Na elektroniko se ne spoznam preveč, zato vprašam preden kaj skurim :)

popster ::

1. lahko delaš te stvari, malo edino poslušaj zvok, če pride do popačenja pač prenehaj.
2. če ima usb uhod lahko uporabiš katerikoli kabel

Odpiranje nove Teme na Forumu

mojsterleo ::

originalne nokia slusalke imajo vgrajen mikrofon za handsfree klicanje. gumb pa je namenjen mislim da sprejemanju klicev (ce ni avtomatsko), pa tudi za menjavanje radio postaj, oziroma komadov v mp3 predvajalniku. lahko pa uporabis tudi navadne slusalke seveda.

glede kabla pa je tako: ce ga nameravas dosti uprabljat, kupi originalnega. ta sigurno dela dobro, medtem ko so tiste cenene varjante bolj hit&miss. vsaj moje izkusnje so take. pred casom sem namrec kupil en ceneni mini-usb kabel za prejsnji telefon (3110c), in stvar preprosto ni delala. v pc suite se ni delo povezat.

woman ::

Kupila sem Nokio 5230 predvsem zaradi navigacije. Podatkovnega kabla ni bilo poleg.
Prek eBaya sem kupila kabel CA-101, a ne dela. Sploh se nič ne zgodi.
Kje pri nas naj kupim kabel, da bo zanesljivo pravi? Ponudnikov je cel kup, cene pa od 4 - 15 ali več evrov?!
Hvala za odgovore in kakšen nasvet. :)

Vanadium ::

Najbol zihr boš na teleray :)

woman ::

Hvala, pri telerayu je pa kabel skoraj 25 evrov!:O
Res misliš, da je edini pravi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

A. Smith ::

woman je izjavil:

Kupila sem Nokio 5230 predvsem zaradi navigacije. Podatkovnega kabla ni bilo poleg.
Prek eBaya sem kupila kabel CA-101, a ne dela. Sploh se nič ne zgodi.
Kje pri nas naj kupim kabel, da bo zanesljivo pravi? Ponudnikov je cel kup, cene pa od 4 - 15 ali več evrov?!
Hvala za odgovore in kakšen nasvet. :)


Tukaj imaš seznam prodajaln, kjer ga lahko še dobiš.

Predvsem je čudno, da ti kupljen kabel ne dela. A si poskusila z drugo USB vtičnico na istem računalniku? A si poskusila z drugim računalnikom? Resno - poskusi, preden boš morda po nepotrebnem metala denar stran.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

woman ::

Poskusila sem z več vtičnicami na namiznem računalniku, ki sicer povsem normalno delujejo, pa tudi na prenosniku.
NIČ se ne zgodi. Ne reagira Nokia in ne reagira računalnik.
Mogoče je pa Nokia pokvarjena?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

A. Smith ::

Posodi svoj kabel komu s podobnim telefonom. Če izločiš kabel, je problem s telefonom - in obratno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

woman ::

Hvala. :)
Moram najti nekoga z Nokio, vsi okoli mene in tudi jaz smo Ericsson fani, to je moja prva Nokia.
Sicer je pa eBay trgovec iz Anglije, kjer sem kabel kupila, že dal na pošto nov kabel! Pa tega, ki ga imam zdaj, sploh ne zahteva nazaj, vsaj zaenkrat ne!
Bom poročala. ;)

mojsterleo ::

sej ne rabis nujno kabla za mape instalirat. lahko tudi preberes to temo:
Ovi maps download kart preko telefona

woman ::

Hvala :), ampak vse potrebno za navigacijo že imam, pa ne OVI. :P
Kabel potrebujem za prenos drugih stvari (backup) in morebitno nalaganje glasbe ipd.

woman ::

Kabel je bil zanič! Prodajalec mi je brezplačno poslal novega, starega mi ni bilo treba vrniti, torej ve, da prodaja škart! ;((
Nov kabel dela v redu. Hvala za pomoč in mnenja. :)

MobiMan ::

Če ima kdorkoli težave s telefonom naj me pokliče na 041 216 834


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Micro USB kabel za polnjenje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
71925 (1747) profii
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186589 (5460) r0ker
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183747 (3155) mojsterleo
»

Nokia 5230 brez USB kabla ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
192867 (1608) CleanPower
»

Zakaj ne morem uporabljati na Nokii 5230 navigacijo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61689 (1409) Buton

Več podobnih tem