» »

kateri telefon?

kateri telefon?

Axl Rose ::

imam namen kupiti rabljen telefon, zbiram med:
Nokia 5800
Samsung Blue Earth
Htc Touch 2
Samsung i900 Omnia

Predvsem me zanimajo vaša mnjenja, če ste lastnik/lastnica ali pa ste bili :)

Zorroslav ::

Jaz ti prodam tega, ki je boljši od vseh tvojih naštetih, saj ima gor androida in po hitrosti in uporabnosti poseka vse naštete.
http://www.bolha.com/telefoni-lg/lg-gt5...

Drugače pa, naštel si telefone, ki imajo symbian in WM (samsung B.E. nima nič), ki sta zastarela OS-ja (po domače, jih je povozu cajt). Če že res izbiraš med temi, bi sam osebno izbral ali nokijo ali htc-ja. Samsunga blue earth bi odpisal, ker nima OS-ja in si omejen na javo, omnio pa zato, ker ima katastrofalen TS. Zdej se samo odloči ali ti bolj odgovarja symbian ali WM. Symbian je definitivno bolj prijazen do uporabnika kot WM.
Velik + pr nokiji je še zastojn navigacija.

mojsterleo ::

jaz bi tudi priporocal nokijo 5800. symbian je naceloma cisto ok. ni sicer zadnji krik mode, ampak ponuja dovolj funkcionalnosti.

pa pazi: ce kupujes rabljen telefon, zna biti baterija precej utrujena.

St235 ::

Zadnja dva telefona sta nekje razred višje kot ostali. Oba imata konkreten operacijski sistem in nebroj opcij. PRedvsem niti pod razno niso v istem cenovnem razredu. Najprej se vprašaj kaj pravzaprav rabiš. Telefon? Dlančnik? KAtere od naprednjih funkcij WM ali android sistema rabiš?

Sam prisegam na HTC. Imam prvo varzijo Toucha in po štirih letih še vedno dela BP. Je pa res, da je blo men bistvena platforma WM zaradi navigacije, sinhronizacije z oulookom, podpora officu itd.

Axl Rose ::

Zorroslav je izjavil:

Jaz ti prodam tega, ki je boljši od vseh tvojih naštetih, saj ima gor androida in po hitrosti in uporabnosti poseka vse naštete.
http://www.bolha.com/telefoni-lg/lg-gt5...

Drugače pa, naštel si telefone, ki imajo symbian in WM (samsung B.E. nima nič), ki sta zastarela OS-ja (po domače, jih je povozu cajt). Če že res izbiraš med temi, bi sam osebno izbral ali nokijo ali htc-ja. Samsunga blue earth bi odpisal, ker nima OS-ja in si omejen na javo, omnio pa zato, ker ima katastrofalen TS. Zdej se samo odloči ali ti bolj odgovarja symbian ali WM. Symbian je definitivno bolj prijazen do uporabnika kot WM.
Velik + pr nokiji je še zastojn navigacija.


Lg ni zame.

mojsterleo je izjavil:

jaz bi tudi priporocal nokijo 5800. symbian je naceloma cisto ok. ni sicer zadnji krik mode, ampak ponuja dovolj funkcionalnosti.

pa pazi: ce kupujes rabljen telefon, zna biti baterija precej utrujena.

ja upam da bo ok baterija, koliko pa povprečno kaj zdrži njena baterija?

St235 je izjavil:

Zadnja dva telefona sta nekje razred višje kot ostali. Oba imata konkreten operacijski sistem in nebroj opcij. PRedvsem niti pod razno niso v istem cenovnem razredu. Najprej se vprašaj kaj pravzaprav rabiš. Telefon? Dlančnik? KAtere od naprednjih funkcij WM ali android sistema rabiš?

Sam prisegam na HTC. Imam prvo varzijo Toucha in po štirih letih še vedno dela BP. Je pa res, da je blo men bistvena platforma WM zaradi navigacije, sinhronizacije z oulookom, podpora officu itd.


telefon rabim ja. bolj ljubši mi je android ker je slovenski... vendar me malo moti htc touch 2 ker je majhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Axl Rose ()

hojnikb ::

Samo izogni se samsung omnii, če nočeš met problemov :)
#brezpodpisa

gzibret ::

Jaz imam Nokio 5800, in mi za moje potrebe lepo služi:

- zelo hiter GPS, ki mi je že prišel zelo prav v tujih mestih in v divjini, pa tudi iz Google eartha si lahko naložiš točke gor
- brezplačne karte
- wireless, ko zapravljam čas na netu na prezplačnem wi-fiju na letališčih, ko čakam na boarding
- radio, ki tudi pride velikokrat zelo prav
- dost soliden fotoaparat, sicer ne vrhunski, ampak za spravt fotke v kakšno poročilo čist OK
- dost placa za muziko
- baterija kar dobro zdrži, GPS vklopljen cel dan, pa se izprazni zgolj do polovice
- ne prevelik, da gre lepo v žep; res pa je, da rabiš zobotrebec, če hočeš napisat SMS ;)
- procesor prwbavi tudi velike slike (10 in več MB), da si naložim zemljevide in pol jih imam skozi s sabo
- direkt priklop na TV, da lahko pokažeš svoje fotke

Kar je slabo je to, da se mi je ekran dokaj hitro spraskal, kljub etuiju. Pa dost hroščat operacijski sistem; telefon večkrat crkne.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

XtodaZ ::

jaz sem si pred kratkim kupil rabljeno xperio x1. (moj prvi winmo telefon)
pred tem sem imel vse telefone al java al UIQ
oz. imel sem tudi vivaza ki je symbian s60v5 (isti kot na nokii 5800)

kar bi ti priporočal je odvisno od tebe koliko hočeš od telefona in koliko truda si
pripravljen vložit v telefon da ti bo ponujal kar se da najboljše.

za 1,2,3 tuttofatto izberi symbian ker ti ponuja skoraj vse kar ponujajo veliki..
le težko je najti telefon z dobrim HW baziran na symbian.. naprimer nokia 5800 ima premalo rama in kar star cpu. (vivaz je super ampak verjetno ne nameravaš dati 300EUR za telefon)

če si tipa da bi softwersko preuredil kar se da po tvojem okusu in porabil dosti časa za to da ti bo nekaj delalo kot mora in kot boš želel
pa vzami winmo telefon. (jaz po 3h dneh še vedno nisem našel ROM-a ki bi mi ustrezal za mojo xperio.. ampak počasi bo)

glede androida ti pa ne morem svetovat ker ga nisem še preizkusil ampak po reviewih sodeč je to OS prihodnosti.

najbolj pri srcu mi je ostal UIQ ampak žal so ga pri sonyericssonu opustili:(

Axl Rose ::

hojnikb je izjavil:

Samo izogni se samsung omnii, če nočeš met problemov :)

mi je že eden to rekel ja :) hvala za opozorilo :D

gzibret je izjavil:

Jaz imam Nokio 5800, in mi za moje potrebe lepo služi:

- zelo hiter GPS, ki mi je že prišel zelo prav v tujih mestih in v divjini, pa tudi iz Google eartha si lahko naložiš točke gor
- brezplačne karte
- wireless, ko zapravljam čas na netu na prezplačnem wi-fiju na letališčih, ko čakam na boarding
- radio, ki tudi pride velikokrat zelo prav
- dost soliden fotoaparat, sicer ne vrhunski, ampak za spravt fotke v kakšno poročilo čist OK
- dost placa za muziko
- baterija kar dobro zdrži, GPS vklopljen cel dan, pa se izprazni zgolj do polovice
- ne prevelik, da gre lepo v žep; res pa je, da rabiš zobotrebec, če hočeš napisat SMS ;)
- procesor prwbavi tudi velike slike (10 in več MB), da si naložim zemljevide in pol jih imam skozi s sabo
- direkt priklop na TV, da lahko pokažeš svoje fotke

Kar je slabo je to, da se mi je ekran dokaj hitro spraskal, kljub etuiju. Pa dost hroščat operacijski sistem; telefon večkrat crkne.


super si mi razložil tole, najvrjetneje bom kar 5800 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Axl Rose ()

Axl Rose ::

XtodaZ je izjavil:

jaz sem si pred kratkim kupil rabljeno xperio x1. (moj prvi winmo telefon)
pred tem sem imel vse telefone al java al UIQ
oz. imel sem tudi vivaza ki je symbian s60v5 (isti kot na nokii 5800)

kar bi ti priporočal je odvisno od tebe koliko hočeš od telefona in koliko truda si
pripravljen vložit v telefon da ti bo ponujal kar se da najboljše.

za 1,2,3 tuttofatto izberi symbian ker ti ponuja skoraj vse kar ponujajo veliki..
le težko je najti telefon z dobrim HW baziran na symbian.. naprimer nokia 5800 ima premalo rama in kar star cpu. (vivaz je super ampak verjetno ne nameravaš dati 300EUR za telefon)

če si tipa da bi softwersko preuredil kar se da po tvojem okusu in porabil dosti časa za to da ti bo nekaj delalo kot mora in kot boš želel
pa vzami winmo telefon. (jaz po 3h dneh še vedno nisem našel ROM-a ki bi mi ustrezal za mojo xperio.. ampak počasi bo)

glede androida ti pa ne morem svetovat ker ga nisem še preizkusil ampak po reviewih sodeč je to OS prihodnosti.

najbolj pri srcu mi je ostal UIQ ampak žal so ga pri sonyericssonu opustili:(


mja malo me moti pri tem htcju windows, ker je toliko teh funkcij da se ne znajdem najbolje... treba si vzeti čas za to :) Bolj si želim android, vendar zaenkrat mi noben od teh telefonov ni vredu, ker ne mislim dati veliko denarja zanj.
Hvala za informacije !:)

mojsterleo ::

Axl Rose je izjavil:

ja upam da bo ok baterija, koliko pa povprečno kaj zdrži njena baterija?
ene 2 dni zdrzi nova baterija.

blackwing ::

Podpira nokia 5800 pdf datoteke?

js osebno ::

recimo. Prednaloženega programa sicer ni, lahko ga pa naložiš..

blackwing ::

imaš link mogoče ?

destroyer2k ::

blackwing

Na ovi store ga moreš kupiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294595 (3356) rzidar1
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022038 (19805) nekikr
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616100 (13420) amacar

Iščem telefon, nujno

Oddelek: Mobilne tehnologije
413729 (2625) koro13
»

Windows Mobile 6.5 in 7.0 v sožitju

Oddelek: Novice / Windows Mobile
116005 (4257) Ashrack

Več podobnih tem