» »

Siol+nov komunikator

Siol+nov komunikator

IceBoX ::

Torej, kot že verjetno veste, bo Siol 1.9. podražal vse pakete. Uvedli naj bi tudi novosti, med njimi je tudi nov TV komunikator, ki bo ob dvoletni vezavi stal od 49 do 69€. Več informacij http://www.blog.uporabnastran.si/2010/0...

šernk ::

Mesečna naročnina omogoča dostop do dodatnih storitev Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Vreme in Facebook dostop, a kot kaže brez nje ne bo šlo.

Več na: http://www.blog.uporabnastran.si/2010/0...


torej najprej cene gor...potem pa še dodatna mesečna naročnina za nič? zdej bo pa res treba sagemčka pazit da nam ga spet ne skuri...samo da se ne zmislijo čez pol leta, da preko sagem komunikatorjev tv ne bo več deloval...ker dodatne 4EUR...za snemalnik, vreme, facecook...res ne rabimo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cinkaCR7 ::

Ta set box je čist fajn zadeva, za ene bo snemalnik velik plus.

peroksid ::

Stran je že onlajn: http://box.siol.net/

harvey ::

Za 49,00 EUR + vezava je dost solidno kar ponuja, vendar je spet luštna past v "dodatku". Nisem čist zaštekal še dodatno naročnino na storitve 4,00 EUR ali 8,00 EUR pri opciji brez SIOL TV.

Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Vreme in Facebook dostop.


Ali brez naročnine dodatka ne boš mogel gledati npr. fotografij z računalnika, USB ključa in koristiti kot mediacenter SiolBOX?

Samo da ne bo enaka scena skok Amino na Sagema, ker so še vezave na sceni. V nekaj dneh bo vse jasno...

Rogue ::

Zadnji čas, da se spokam stran od tega SiOL-a...

peroksid ::

harvey je izjavil:

Nisem čist zaštekal še dodatno naročnino na storitve 4,00 EUR ali 8,00 EUR pri opciji brez SIOL TV.

Saj vsi operaterji za dodatne storitve zaračunavajo ekstra mesečno naročnino. Nekateri celo za vsako storitev posebej.

Ted ::

Oni zaračunavajo ta znesek tudi če ne naročiš SiolTV, dovolj je da želiš met siolbox. Poleg tega so napredne časovne storitve denimo pri Amisu 3 evre mesečno kar se mi ne zdi veliko.
Mah...

peroksid ::

4 evre mesečno (torej 1 evro več) za precej boljšo storitev je pa konec sveta? :D
Amisovih časovnih storitev ne moreš imeti brez Amis TVja. Isto velja pri drugih operaterjih (tudi Telemach ti ne da svojega HD snemalnika, če nisi naročnik). To, da lahko Box sploh naročiš, tudi če nimaš Siol TVja, je kvečjemu plus, ne minus.

BlueRunner ::

Počakajmo, da stvar pride v roke uporabnikov, preden bomo ocenjevali katera storitev je boljša in katera slabša.

peroksid ::

Primerjal sem tehnične značilnosti... nimam ne Amisa ne Boxa. Glede na to, da se Box še ne prodaja, se itak primerja v teoriji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peroksid ()

BlueRunner ::

Če baziraš teorijo na reklamnem materialu se pa ja ve kdo je najboljši, najnaprednejši, najbolj odziven, skratka naj, naj v deželi tej.

Kako je že šlo s SiOL Plus vmesnikom?

peroksid ::

Glede odzivnosti na Alter forumu testni uporabniki že objavljajo teste. Vmesnik je menda hiter, lep in simpl. Glede SiOL+ pa... s Telemach Cisco vmesnikom se ne more primerjati. V minus, mislim (Telemach je grd, nepregleden, počasen in ne omogoča razvrščanja kanalov, pa še STB se sesuva). :)

Še vedno ne vem, zakaj pa naj bi se to, da SiOL ponuja Box tudi nenaročnikom televizije, bil minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peroksid ()

harvey ::

peroksid je izjavil:


Saj vsi operaterji za dodatne storitve zaračunavajo ekstra mesečno naročnino. Nekateri celo za vsako storitev posebej.


Ja sej to ni nič narobe in temu nisem ugovarjal, pač so se tako odločili, če boš pozorno prebral med dodatne storitve je vštet tudi media center; kaj torej pomeni, da če le tega nimaš naročenega ne moreš gledati npr. svojih slik preko boxa in ga imaš tako "zaklenjenega" za to funkcionalnost.

Sploh pa tole je precej nejasno:

Dodatek SiOL BOX vključuje naslednje napredne možnosti uporabe SiOL BOX-a: Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Facebook dostop, pri čemer naročilo SiOL BOX-a brez dodatka SiOL BOX ni mogoče. Vir:siol.net

Torej počakajmo, da gre PR služba siola še enkrat do 1.9. čez vse pisarije, ki so do sedaj na spletni strani.

techfreak :) ::

Sploh pa tole je precej nejasno:

Dodatek SiOL BOX vključuje naslednje napredne možnosti uporabe SiOL BOX-a: Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Facebook dostop, pri čemer naročilo SiOL BOX-a brez dodatka SiOL BOX ni mogoče. Vir:siol.net

Če nimaš SIOL BOX storitve vključene ne boš mogel naročiti SIOL BOX škatle.

Je pa zanimivo, da je DVR lokalni. Bi bilo bolje, da se snema na strani ponudnika.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

tej novi dodatki bodo koristili 1% naročnikom. moji starši tega gotovo ne bodo uporabljali, torej stvar se bo ponovno podražila za nič za 99% naročnikov.

časi ko se je najljubši film snemalo so bili cca 15 let nazaj, danes imaš ta film na računalniku 2 leti preden ga vrtijo po TVju
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Senitel ::

harvey je izjavil:

peroksid je izjavil:


Saj vsi operaterji za dodatne storitve zaračunavajo ekstra mesečno naročnino. Nekateri celo za vsako storitev posebej.


Ja sej to ni nič narobe in temu nisem ugovarjal, pač so se tako odločili, če boš pozorno prebral med dodatne storitve je vštet tudi media center; kaj torej pomeni, da če le tega nimaš naročenega ne moreš gledati npr. svojih slik preko boxa in ga imaš tako "zaklenjenega" za to funkcionalnost.

Sploh pa tole je precej nejasno:

Dodatek SiOL BOX vključuje naslednje napredne možnosti uporabe SiOL BOX-a: Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Facebook dostop, pri čemer naročilo SiOL BOX-a brez dodatka SiOL BOX ni mogoče. Vir:siol.net

Kaj ni jasno? Snemanje se bo za razliko od stalih ponudnikov sedaj delalo na naročnikovi strani. Box bo znal snemat tudi DVB-T in vse ostalo (Facebook, gledanje slik iz USB-ja špilanje filmov iz USB-ja), tako da ni nujno imet SiolTV. Ampak ta Box ti bodo prodali za X€ + Y€/mesec.

peroksid ::

šernk je izjavil:

tej novi dodatki bodo koristili 1% naročnikom. moji starši tega gotovo ne bodo uporabljali, torej stvar se bo ponovno podražila za nič za 99% naročnikov.

Saj ne rabiš Boxa kupit... Sagem bo, kolikor vem, čisto lepo delal dalje. Celo boljše, ker so menda v petek porihtali kakovost slike na bakru.

harvey ::

@Senitel:

Ni čisto tako:

Uporaba SiOL BOX-a brez naročniškega razmerja je moţna za sprejem DVB-T programov ter funkcionalnosti, ki niso vezane na ponudbo SiOL-a.


vir: pdf.

Kakor se bo zazdelo Siolu :))

techfreak :) ::

Senitel je izjavil:

Kaj ni jasno? Snemanje se bo za razliko od stalih ponudnikov sedaj delalo na naročnikovi strani.

Torej to pomeni, da rabiš 2x hitrost linije, če želiš gledati in snemati hkrati?

Lion29 ::

a mi zna kdo povedat kake formate bo predvajal media center na temu boxu?
bo sposoben predvajat 1080p mkv-je ali full image od blu-ray-ev? podnapisi?... ce ma facebook, zakaj nimase YT? mislite, da se bo to nadgrajevalo?

jezi me,ker bodo fajn podrazili vse skupaj... hkrati pa me veseli, da gredo naprej


@techfreak: tako je, ce bos zelel snemati, kar ne gledas trenutno, bos rabil dvojno hitrost... sicer pa bo (se vedno) verjetno tudi moznost snemanja na njihovi strani
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

peroksid ::

Lion29 je izjavil:

a mi zna kdo povedat kake formate bo predvajal media center na temu boxu?

Tule so specifikacije: http://box.siol.net/box/tehnicne_lastno...

Lion29 ::

peroksid je izjavil:

Lion29 je izjavil:

a mi zna kdo povedat kake formate bo predvajal media center na temu boxu?

Tule so specifikacije: http://box.siol.net/box/tehnicne_lastno...


hm...pise:

ločljivost: do 1920 × 1080i, 50 Hz
hkratno dekodiranje 2 x HD, podpora sliki v sliki

nič pa ne piše kako je z 1080p...mislim z dekodiranjem 1080p

sicer sem namreval kupiti en TV, ki ima predvajalnik že vmontiran....

bomo vidli

pa sam 500MHz procesor.... hm...

ta drugi procesor BroadCom BCM7413, sem zasledil, da predvaja 1080i brez problemov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Lion29 ::

pravkar dobil po posti reklamno brosurico za siol BOX
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

krokar10 ::

Pozdrav!

Bo kdo postal novi naročnik SIOL TV in ne bo dokupil zraven televizije.
Ta akcija, ki je sedaj je samo za nove naročnike.
Kupil bi tisto Philipsovo televizijo preko koga, ki bo nov naročnik...

LP

jizzer ::

Zdravo!

Mene pa zanima sedaj ko mamo SiOL Trio končno (vem da je šmorn je pa edina trenutna opcija) in mamo TV Komunikator Sagem. Pa me zanima kako je kaj z HD! Dobil sem HDMI kabel pa sn povezo z TV seveda TV podpira 16:9 Full HD. Ampak ne opazim nobene velke razlike v primerjavi z scart kablom, program Test HD pa ne kaže. Ne smem pozabit omenit da tudi spodaj tista vrstica ko se pokaže za par sekund ko menjaš program (pač ti piše kaj je ob tej pa tej uri) se pri nekaterih chanelih razpotegne v širino, pri scartu ni tak.

Hvala za POMOČ!

NejcSSD ::

@jizzer HD je odvisen tudi od povezave, 2. 199 kanal je HD, ostali so skompresirani mpeg4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL internet 5 mesecev brezplačno

Oddelek: Omrežja in internet
262610 (1710) zenith1
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824628 (13641) ToniT
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2712995 (10761) jurehaup
»

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Oddelek: Pomoč in nasveti
153844 (3401) Macketina
»

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
95003 (4619) Zvezdica27

Več podobnih tem