» »

Radeon HD 6870?

Radeon HD 6870?

««
20 / 20
»
»»

Machiavelli ::

Ko si jo tak lepo navil zagoni OCCT test za GPU pa v roku 15 min javi če so kaki errori :)
Nigaaazz

galu ::

To ni 24/7 frekvenca... Misliš da se mi da 15min poslušat to turbino?:))
Bom pa probal izvedet najvišjo 24/7 frekvenco na AUTO ventu, pa ti spročim.
Tako to gre.

mihco ::

clovek bo videl samo to kar bo sam hotel...hudo pri vsem tem je, da kartice, ki je sam nima niti je ni preizkusal ponizuje(brez pravih argumentov) do te mere, da je njegova ozkoglednost ze prav smesna.

galu ::

Hahahah, pridem iz WC dol, pa vidim temperaturo 98°C (940/1500, auto fan)
XD XD XD
Mislim da bo treba blok nabavit XD
Tako to gre.

mr1two ::

Teli sintetični benchi niso odraz realne slike. S furmarkom recimo zapečeš grafo na njen maksimum, ki pa ga v nobeni igri ne bo nikoli dosegla. Teli benchi so napisani tako, da grafično kar se da obremenijo, kar ne pomeni, da ne moreš ti uspešno laufat na teh clockih vseh iger, ki jih igraš. Z njimi lahko samo preveriš, koliko je zadeva zdrava za nadaljne navijanje in ali si mogoče pretiraval.
LP

M-XXXX ::

testeru sem 6870 z 10.10 in potem ko sem dau hotfixe sem dobu kar manjši score v heaven benchu,pol sem zbrisu in dau 10.12 in dobu nek umesni med 10.10 in hotfixi tak da mi ne klobasat lepo prosim.Dokazno gradivo na teli temi par strani nazaj ;)
Pa nenadni padci frejmou v igri,pa utripajoče texture,pa nepravilno delovanje 3d clockov ko je kaka aplikacija ki rabi 2d clock pa kar throtla itd...

Z drugimi besedami: glede na eno izkušnjo (pa še to zaradi tvoje nesposobnosti) kriviš potem driverje?

Jaz pa ne znam inštalirat gonilnikov za Nvidio! To je najslabša grafična na svetu! Še namizje ne dela!!! Pasjansa ne dela!!

Vidiš vzorec?:D

newem al si narobe razumeu al...
6950 ko odkleneš ima temperaturo kot 6970 torej višjo!!
posledično več hrupa ker mora več obratov da hladi..

Ne ti ne dojameš. Ko odkleneš 6850 na 6970 ima iste temperature in isto glasnost kot 6970. Saj ni težko razumet.

v frkvenci sem ti govoril ker gtx z nižjo frkvenco ima že tak boljši score

Jaz sem ti pa tudi rekel da nikoli ne smeš primerjat frekvence!! Nikoli. Če bi bila ista arhitektura potem je !!malo!! primerljivo. Ker pa ni ne SMEŠ in NE MOREŠ primerjat. Frekvenca je popolnoma nepomembna. Prav tako za koliko MHz se navije!

ventilatorji pa tud na amdju nedelajo kot morajo na eni znani temi je en meu 6870 pa se je pregrevala ker ventilator ni delovau kot mora je pa moru ročno štelat..

A ena (mogoče pokvarjena) kartica je enako kot par miljonov prizadetih kartic zaradi napake v driverjih? Verjemi, da če bom bral take izjave bom imel nasmejane praznike:D

Machiavelli ::

Moje sposobnosti nemoreš ocenit ker sem biu že kar predougo lastnik Ati kartic in vem kake so Tak da...Poleg tega pa sem za tvoje pojme Diplomirani Veteran na tem področju ;)
Pa kr naprej rineš kaj še nisi odpru učke??

Naj vsak kupi kar kol si želi,jaz samo postavim realna dejstva.

M-XXXX Back to school for basic stvari ;)
Nigaaazz

mihco ::

Machiavelli je izjavil:

...jaz samo postavim realna dejstva...


saljivec :)

M-XXXX ::

Moje sposobnosti nemoreš ocenit ker sem biu že kar predougo lastnik Ati kartic in vem kake so Tak da...Poleg tega pa sem za tvoje pojme Diplomirani Veteran na tem področju ;)
Pa kr naprej rineš kaj še nisi odpru učke??

Kolikor sem imel jaz ATI kartic jih ti še videl nisi. Samo 4870 sem imel med 15 in 20, da ostalih ne omenjam. Imel sem jih pred uradnimi izidi, imel sem vse možne konfiguracije (od ene do 3 v CF). Imel sem čisto prvo generacijo, ki je imela CF mostiček, uporabljal sem jih takrat, ko sploh še ni bilo uradnih driverjev, CF sem uporabljal takrat ko še ni bilo uradnih driverjev... Pa glej, od 2900 CF naprej nisem imel praktično nobenega problema katerega nebi rešil, vsaj pomembnejšega ne. Tako da ja, v 99.9% je kriva nesposobnost lastnika.

Machiavelli ::

pa kaj ti samo segaš v čas 4xxx serije??

Kaj pa Ati Rage pa some old shit?
Nigaaazz

mihco ::

M-XXXX je izjavil:

Moje sposobnosti nemoreš ocenit ker sem biu že kar predougo lastnik Ati kartic in vem kake so Tak da...Poleg tega pa sem za tvoje pojme Diplomirani Veteran na tem področju ;)
Pa kr naprej rineš kaj še nisi odpru učke??

Kolikor sem imel jaz ATI kartic jih ti še videl nisi. Samo 4870 sem imel med 15 in 20, da ostalih ne omenjam. Imel sem jih pred uradnimi izidi, imel sem vse možne konfiguracije (od ene do 3 v CF). Imel sem čisto prvo generacijo, ki je imela CF mostiček, uporabljal sem jih takrat, ko sploh še ni bilo uradnih driverjev, CF sem uporabljal takrat ko še ni bilo uradnih driverjev... Pa glej, od 2900 CF naprej nisem imel praktično nobenega problema katerega nebi rešil, vsaj pomembnejšega ne. Tako da ja, v 99.9% je kriva nesposobnost lastnika.

mozno pa je, da nisi povzel(prekopiral) mnenja tolikih blodenj zafrustriranih amerigov, kar je po svoje tudi sposobnost, ki te naredi celo "diplomiranega veterana"..khm..kotaljenja buck

M-XXXX ::

Machiavelli je izjavil:

pa kaj ti samo segaš v čas 4xxx serije??

Kaj pa Ati Rage pa some old shit?

Ja imaš čisto, prav, od 4xxx naprej ne živim več in ne spremljam nobenih novic si sploh ne lastim 58X0 kartice... Kakšna 6xxx serija? A to je že zunaj? Še dobro da imam tebe, da mi to sporočiš... No prosil bi te, da ne pišeš bedarij to je edino.

onitam ::

Preden se konča razpravljanje bi še enakj vprašal na temo gtx proti HD grafam. Na papirju so ADM-jeve grafe močnejše in hitrejše od nVidijinih, vendar nVidijene povedejo potem spet v praktičnem delu.

Vem, da dajem malo preveč znanstvenofantastično primejavo ampak vseeno:
http://www.gpureview.com/show_cards.php...

Na papirju sta si grafi več ali manj podobni. Ali bi se lahko 6870 potem postavila ob bok 580 (ne samo tile dve grafi, tudi druge) ob boljših driverjih (vsaj po teničnih podatkih bi se dalo, če predvidevam z mojo logiko; ali pa se motim?)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

Machiavelli ::

Sej če gledaš singl precizio ima 6870 2tflopsa kar je ogromno in 480 ima 1.4tflopsa kar je manj vendar zaradi arhitekture 480 je dost boljša kartica...

Zanimljivo AMD ni probal dat več bitnega vodila....vsaj 320bit....prav tako število Ropsov je enako...
double precizion je na 6970 1/4 v primerjavi z 5870 1/5

tessalator units je pa na 6970 2,5870 1,480 15

Več bitno vodilo-manjša frkvenca memorie Da nebi bilo bottlenecka
Manj bitno vodilo-višja frkvenca memorie Da nebi bilo bottlenecka
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

krispe ::

Pa kaj se tu samo non-stop prepirate...

Pa zakaj bi naj bili AMD šoferji slabši?
Meni na HD3850, HD4770 in zdaj novi HD6850 ni bilo težav z kakšnimi šoferji/driverji.

Sem pa bolj ATI fan, kot Nvidia fan, ker pred leti ko sem imel 9600GT so se mi pojavljali FPS DROPI da te kap (iz 125 kar na 30 - to je impossible to play :)))
Od takrat pa no more Nvidia! ;)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Senitel ::

onitam je izjavil:

Na papirju sta si grafi več ali manj podobni. Ali bi se lahko 6870 potem postavila ob bok 580 (ne samo tile dve grafi, tudi druge) ob boljših driverjih (vsaj po teničnih podatkih bi se dalo, če predvidevam z mojo logiko; ali pa se motim?)?

Kratek odgovor:
Te številke se dejansko dosežejo na obeh grafičnih karticah ob idealnih pogojih. GeForce-i praktično ne ločijo med najslabšim in najboljšim možnim scenarijem, pri Radeon-ih je pa razlika za faktor 5, oziroma 4 za 69xx. In driverji tukaj ne morejo kaj dosti naredit, če pač ne gre, potem ne gre.

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Malo pišem, da po parih dneh spet obudim temo.

Zanima me, če kdo že ve kdaj bodo prišli naslednji driveri ven...se pravi 11.1??
In kaj, če kaj...bodo spremenili??

Hvala...lepo se imejte...

Machiavelli ::

Lp,novice z področja gonilnikov bom objavil takoj ko bo mogoče.

Če bojo kaj spremenil? Dvomim optimizacije kvečjemu za 6900 serijo...
pomni 6800 je enaka kot 5800,6900 pa je že malo kanček spremenjena ampak še vedno zelo podobna.
Nigaaazz

glistovje ::

single card men dela super in sm zadovoljen :) kaj čjo več rihtat? no mogoče crossfire performance. čudežev mislim da tud ne morjo delat niti ne mormo tega pričakovat.

Clubraider ::

No jaz sem bolj za crossfire mislil...ja single card raztura....
pri crossfire, pa bi še kakšen majhen popravek prišel prav...glede optimizacije...drugače pa deluje tako kot treba in sem zadovoljen....

Zgodovina sprememb…

Clubraider ::

Zanima me...če bi lahko moji RADEONKI 6870...do konca navil se pravi 1000/1250 in malo pojačal ventilator...bi ju skurilo...ali bi šlo skozi...

Včeraj sem probal navit do konca in je šlo...nisem, pa upal zagnat kako igro ali 3dmark, ker sem se bal, da bi se pregreli.

Ima kdo izkušnje kaj glede navijanja 6870??

Hvala za odgovore.

glistovje ::

če boš dal vent na 100% (burja mode) mislim da se ne morjo pregret :))

b0k0 ::

Pozdraljeni!

Rad bi svojo 6870 povezal z televizijo (za gledanje filmov) ki pa je malo starejša in nima drugega vhoda kot rca priključek, scart in s-video. Zanima me ali je to možno?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0k0 ()

Clubraider ::

glistovje je izjavil:

če boš dal vent na 100% (burja mode) mislim da se ne morjo pregret :))


burja mode :)):)):))


A misliš, da nebi bilo nič?

Kaj pa v voltažo...pustim stock?

glistovje ::

ja lej probaj samo z eno pa boš videl. men je šla do 80C na 1000mhz core clocku. pa je bil vent max 60%.

Probaj nima bit kaj, če pa pregreje se itak sama izklopi.


lahko pa tudi počasi po 10 mhz dviguješ clock ter spremljaš temperaturo.

men je šla stock volt na 1000mhz (998mhz) :)

Clubraider ::

Ok.

Hvala ti.

Bom probal lepo postopoma it...vse do konca...pa da vidimo...

Em...se je FPS kaj dvignil pri igrah, ko si jo navil do konca...če si mogoče kaj testiral??

Machiavelli ::

b0k0 je izjavil:

Pozdraljeni!

Rad bi svojo 6870 povezal z televizijo (za gledanje filmov) ki pa je malo starejša in nima drugega vhoda kot rca priključek, scart in s-video. Zanima me ali je to možno?

hvala


Em da se dobit kabel iz dvi na 3 barvne ki se uklopijo na skart pretvornik...samo težko da boš našel..ali pa pretvornik iz dvi na vga kupiš vga kabel in pretvornik za s-video...samo zeloo težko je najdet..

mislim da je zadnja bila hd3000/hd4000 z s-video
Nigaaazz

b0k0 ::

Machiavelli je izjavil:

b0k0 je izjavil:

Pozdraljeni!

Rad bi svojo 6870 povezal z televizijo (za gledanje filmov) ki pa je malo starejša in nima drugega vhoda kot rca priključek, scart in s-video. Zanima me ali je to možno?

hvala


Em da se dobit kabel iz dvi na 3 barvne ki se uklopijo na skart pretvornik...samo težko da boš našel..ali pa pretvornik iz dvi na vga kupiš vga kabel in pretvornik za s-video...samo zeloo težko je najdet..

mislim da je zadnja bila hd3000/hd4000 z s-video


misliš kaj takšnega? http://www.mimovrste.com/artikel/234001...

Machiavelli ::

Tole je odlično..če deluje :D
Nigaaazz

fr4nc ::

Clubraider je izjavil:

Zanima me...če bi lahko moji RADEONKI 6870...do konca navil se pravi 1000/1250 in malo pojačal ventilator...bi ju skurilo...ali bi šlo skozi...

Včeraj sem probal navit do konca in je šlo...nisem, pa upal zagnat kako igro ali 3dmark, ker sem se bal, da bi se pregreli.

Ima kdo izkušnje kaj glede navijanja 6870??

Hvala za odgovore.


Men dela pri 1003/1090 :D.

Kolk mate pa kaj točk z 3dmark v performance??
Screene lepite sem: AMD + ATI

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

gregar ::

Lp, ker nekaj časa že berem malo o tem navijanju ..tudi sam bi rad navil svoj rač. posebaj grafično in bi pri tem rabo pomoč pred dobrim mesecom sem kupil nov rač. in bi ga rad malo navil...zato bi rad pomoč me zanima malo keri program uporabit in približno do kot lahko grem.

Imam pa ta računalnik : i7 2600k, 8Gb DDR3 rama , asus p8h67 matična plošča in pa connect 3d Radeon 6870 torej o firmi nevem nič zdaj če me je prodajalec nasral da so vse firme iste samo druga nalepka pač naslednjič nebom več poslušal.

lp in hvala za odgovore in nasvete

minimus ::

Graficne se ti ne splača navijat pridobiš priblizno 5% višje FPS-je v spilih.

kuglvinkl ::

Držte se teme.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330769 (27200) galu
»

Radeon 6950 se odklene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11828702 (23141) Jst

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381067 (75382) bluefish
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616132 (14819) PrimozR
»

GeForce GTX 580 v sliki in številkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6617450 (15323) Senitel

Več podobnih tem