» »

pomoč pri C

pomoč pri C

slovenc1234 ::

Na tejle strani sem si potegnil dol kaar sem potrebovalhttp://www.facweb.iitkgp.ernet.in/~pds/...
tole sem prebral in povlekel kar piše da potrebujem http://www.facweb.iitkgp.ernet.in/~pds/...
Sedaj pa ker mi z unzip32.exe ni šlo(okno se je le odprlo in nato spet hitro zaprlo)in sem samo odraral v C:\DJGPP.
Spodaj pa piše:
Right-click My Computer, select Properties. Select the Advanced tab, then the Environment Variables button. Edit the Path (or PATH, whichever exists) system variable to include C:\DJGPP\BIN at the front. (If you are not an administrator, add it to the PATH variable in the User Variables section, or add a new PATH user environment variable which contains only C:\DJGPP\BIN) Add a new variable DJGPP set to C:\DJGPP\DJGPP.ENV (system variable if possible, user variable if not an administrator) .
tega ne razumem najbolje kaj moram tukaj neredit?

detroit ::

za trenutno misilm da dela če daš v cmd : "set path C:\DJGPP\BIN"

če pa želiš stalni path pa greš po navodilih


Če pa želiš imam 7sec cajta zato ti sam teamviewer instalirej pa kozarc gin bitterlmon pa smo kvit
Skero

mihaelf3 ::

detroit je izjavil:

za trenutno misilm da dela če daš v cmd : "set path C:\DJGPP\BIN"

če pa želiš stalni path pa greš po navodilih


Če pa želiš imam 7sec cajta zato ti sam teamviewer instalirej pa kozarc gin bitterlmon pa smo kvit


Kaj pa "set path=%path%;C:\DJGPP\BIN"?

phyro ::

http://geekswithblogs.net/renso/archive...

pac tam oznacis PATH, kliknes pol edit, se ti odpre neko okence s polno texta (ta text so ubistvu poti do map locene s podpicji), no ti tam na koncu dodas ; če ga še ni, pol pa še C:\DJGPP\BIN
to je to, nevem al rabi restart pcja da se to updejta al ne

slovenc1234 ::

Pod sistemske spremenljivke sem naredil tako:Ime spremenljivke:PATH pod Vrednost:C:\DJGPP\BIN
Grem v cmd napišem not gcc samp.c -o samp.exe(http://computer.howstuffworks.com/c2.ht... mi javi:gcc.exe:exe: environment variable DJGPP not defined
Kaj to pomeni?Sem naredil kaj narobe bi moram dodati PATH tudi v uporabniške spremenljivke?

Senitel ::

Ne... Moral bi naredit DJGPP environment spremenlivko. Klik

slovenc1234 ::

Sori ne skapiram.Lahko malo bol razložiš(kam naj vpišem tisto path it. itd.)

zhigatsey ::

Zakaj pa rabiš ravno djgpp? Imaš še gcc, oz. mingw... IDE CodeBlocks... ali pa Microsoft C++ Express v katerem
lahko pišeš c programe...

slovenc1234 ::

na tisti strani sem ravno bral tutorial in sem si potegnil djgpp.Če ga že imam ne vem zakaj ga ne bi usposobil.

Samo tale link če mi kdo razloži,ki mi ga je poslal SENITEL

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

"environment variable DJGPP not defined"
Kaj misliš da tole pomeni?

slovenc1234 ::

Saj pod spremenjlivke okolja sem dodau pod sistemske spremenljivke.Ni prav?Nevem kaj bi moral naredit.Če mi kdo to razloži.

sandmat ::

naredit moraš tam zravn, kjer je path, še eno spremenljivko, ki se imenuje DJGPP in jo verjetno naštima na tist c:\..\DJGPP direktorij kot prej.

Senitel ::

PATH je spremenljivka okolja. DJGPP je spremenljivka okolja. PATH si popravil. DJGPP ti manjka in jo moraš naredit na novo in nastavit na "c:/djgpp/djgpp.env
"...

slovenc1234 ::

Sedaj sem naredil še spremenjlivko C:/DJGPP/DJGPP.ENV,grem v cmd not vpišem gcc samp.c -o samp.exe in mi javi:
gcc.exe: samp.c: No such file or directory (ENOENT)
gcc.exe: no input files
??

slovenc1234 ::

Na tejle strani čisto zograj:http://computer.howstuffworks.com/c2.htm
Kam naj shranim potem?Kamorkoli shranim mi javi:gcc.exe: samp.c: No such file or directory (ENOENT)
gcc.exe: no input files

Senitel ::

In kam shranjuješ ta samp.c? In od kje poganjaš gcc?

slovenc1234 ::

Shranil sem ga v moje dokumente in potem sem probal še v mapo DJGPP in je bilo isto No such file or directory (ENOENT)
gcc.exe: no input files
gcc je v mapi C:/DJGPP/bin Če si to mislu?

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Ne... Kje imaš command prompt ko poganjaš gcc? V C:/DJGPP/bin očitno ne. Pravtako ne v "MyDocuments".

slovenc1234 ::

Aha.Tkole mam:C:\Documents and Settings

Senitel ::

Ja če imaš tko, moraš dat un .c file sem ane... Oziroma se moraš prestavit tja kjer ga imaš.

slovenc1234 ::

Še vedno je isto No such file or directory (ENOENT)
gcc.exe: no input files

Senitel ::

Kaj ti ukaz dir pokaže?

slovenc1234 ::

Da je v dokumentih:samp.c.txt

Pač C:\Documents and settings.....
A moram dat ko shranjujem pod vrsto datoteke vse datoteke?

Zgodovina sprememb…

slovenc1234 ::

Sedaj dela samo spremeniti sem moral pod vrsto datoteke na vse datoteke.Izpisalo mi je:This is output from my first program!
Kot bi moralo.Hvala ti za pomoč :) če bom še kaj potreboval pišem.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323764 (2072) Monster
»

[NALOGA][NASM] problem pri povezovanju s C-jevskimi funkcijami

Oddelek: Programiranje
61312 (1170) c00L3r
»

C++, DOS in iskanje datotek

Oddelek: Programiranje
81005 (910) OwcA
»

Kako bi naredil en ultra simple programček?

Oddelek: Programiranje
492226 (1507) AtaStrumf
»

Kater prevajalnik?

Oddelek: Programiranje
9813 (663) LeQuack

Več podobnih tem