» »

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA)

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA)

Slo-Tech - Google je svoji storitvi za elektronsko pošto Gmail dodal možnost telefoniranja na stacionarne in mobilne telefone, so objavili na svojem blogu. Z združitvijo funkcij Gmail in Google Voice sta omogočena tako klicanje z računalnika kakor tudi sprejemanje dohodnih klicev na računalniku. Obstoječi uporabniki Google Voicea lahko svoje račune povežejo z Gmailom, ni pa to nujno, dokler gre za brezplačne klice.

Klicanje številk v ZDA in Kanadi je brezplačno, v druge države pa ne. Klicanje na stacionarne številke v Sloveniji stane 4 cente na minuto, mobilne pa 21 centov. Google je obljubil, da bodo klici v ZDA in Kanado ostali brezplačni vsaj do konca leta, nato pa bodo preračunali, ali z mednarodnimi klici zaslužijo dovolj, da takšen model obdržijo. Poudariti moramo, da je storitev za zdaj omejena na ZDA. V naših koncih moramo najprej dobiti Google Voice, šele nato se lahko nadejamo dodatnih bonbončkov.

61 komentarjev

«
1
2

p4 ::

Kam se pa zaračunavajo klici? Sem probal s klicom iz gmaila in mi je na mobitelu zazvonilo, vendar nisem dvignil.. Če bi, na kater račun se zaračunava klic? Kartice nobene nikamor nisem vpisal...

MasterBlaster ::

Dobiš 10 centov dobropisa za testiranje.
Tk je pa pika .

p4 ::

Hvala, po tem pa kartica, ali ukinejo za tuje države, dokler google voice ni podprt?

mared ::

kako pa vplačaš določeno vrednost? na strani google voice se ne da nič narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

RoSeR ::

Ja, kdo sploh plača to? Tisti, ki dobi klic?

techfreak :) ::

RoSeR je izjavil:

Ja, kdo sploh plača to? Tisti, ki dobi klic?

Tisti, ki kliče ...

RoSeR ::

In kako ti bodo izstavili račun?

techfreak :) ::

Kreditna kartica.

RoSeR ::

techfreak, kaj ti si na gmail prijavljen s kreditno kartico? :)

Lonsarg ::

Naložit moraš denar gor no, isto kot skype, jesus ste nesposobni to pogooglat.

Kolikor vem pa je edini način zaenkrat Google checkout, torej kreditna kartica. Ampak jaz sem kliknil add credit, pa jim zgleda še ne dela tista stran hehe. 10 centov je pa že kar gor za reklamo:)

w00tnes ::

Jaz imam na google voice računu možnost nakupa kredita v vrednosti 10$ (add credit pod tistim dobropisom za 0.10$), tam pač vpišeš podatke pa številko kreditne. Sprobal pa zadeve še zaenkrat nisem

Stak ::

Ja, dela tudi klic iz Gvoica v Slovenijo na mobilca. Kliče te pa ena cifra iz 01.

Wega ::

Kaj pa če si z mobilcem recimo na tujem (rooming)? Ali se potem zaračunajo dohodni klici kot sicer če te kdo kliče?
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

mared ::

žal pri meni ne pokaže možnosti dodajanje kredita na račun. verjetno bo potrebno počakati na google voice za slovenijo.

Wega ::

Klikni na tistih 0.10$ v desnem zgornjem kotu!
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wega ()

Lion29 ::

Wega je izjavil:

Klikni na tistih 0.10$ v desnem zgornjem kotu!


kje je to? jaz v mojem gmailu ne najdem kake povezave za klice
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

necromncr ::

Včeraj sem moral klicat na GlobalSign za reset passworda in sem takoj uporabil Google Voice. Instalacija je 1-2-3, dobiš DEB file za Ubuntu 64-bit, kar ti predlaga sam, interface pa je čisto googlov - preprost in pregleden. Kvaliteta klica je čista 10-ka, kakih zamikov ni bilo slišati.

Nadvse sem zelo zadovoljen!

N-E-O ::

Zdaj bo pa porast odpiranja novih računov zaradi tistih 10 centov dobroimetja :D
Follow the white rabbit.

w00tnes ::

Lion29 je izjavil:

Wega je izjavil:

Klikni na tistih 0.10$ v desnem zgornjem kotu!


kje je to? jaz v mojem gmailu ne najdem kake povezave za klice


V gmailu imaš v "chat"-u (leva stran) po novem funkcijo call phone, klikneš na to se ti odpre številčnica, v desnem kotu piše 0.10$, klikneš tam in izbereš add credit
Lahko pa greš na stran google.com/voice in tam urejaš zadeve

Lp

JayKay ::

očitno moreš met US accound ali pa kot location US.

Lonsarg ::

Nič ni treba imeti, včeraj sem odprt Gmail vmesnik in se mi je balonček pokazal, ki je na veliko oznanjal to novo funkcijo. Danes je pa kar zginilo vse, zgleda še ml testirajo:)

LuGi ::

Meni se je danes pojavil baloncek in zadeva dela bp ;)

dukedl ::

Klicanje na stacionarne številke v Sloveniji stane 4 cente na minuto, mobilne pa 21 centov


btw, to so dolarski centi, ne euro..a je avtorju težko valuto napisat zravn? :|
lp dukedl

techfreak :) ::

Če smo natančni je vsak dan manjša razlika med EUR in US$, torej niti ni velikih razlik.

mitja_i ::

Po enem opravljenem klicu (imam še 0,02 na računu) mi ne odpre več history in ne morem več kupovat kreditov. Google Voice is not available in your country. Izgleda da so prekmalu odprli za vse in potem zapirali nazaj.

Wega ::

Na, sedaj je pa izginilo vse skup?
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

vlak ::

Jp, izginilo... tudi pri neposrednem dostopu so linki neaktivni... vsaj pri meni, na vseh brskalnikih in računih...

RoSeR ::

Mogoče je kakšna blond tajnica prehitro vklopila za vse :) ;)

Lion29 ::

mogoce pa so poreobremenjeni, pa so izklopli :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mared ::

Pa si šla, ti materna....

w00tnes ::

Hm, meni še vedno deluje... voice tudi kaže zgodovino noter :|

trnvpeti ::

sedaj manjkajo hardwarske naprave ali sip nastavitve za google talk

dukedl ::

techfreak :) je izjavil:

Če smo natančni je vsak dan manjša razlika med EUR in US$, torej niti ni velikih razlik.


to je res..sj pol bi lohk napisal tut da so to krompirji, sj ni take razlike med sortami :p
lp dukedl

Lonsarg ::

Torej včeraj je nahalo delat, dones pa sem nastavil na angleški jezik pa spet dela, no dodajanje creditov še vedno ne dela. Pa ko imam angleški jezik, mi je tudi ponudilo chatanje z AIM kontakti, nisem vedel da je to naredil google. naj še za MSN to naredi:) Da mi ne bo treba tega jabber transport serverja uporablat, ki ni toliko zanesljiv, da lahko chatam z MSN kontakti iz Gtalka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ingo ::

Samo dokler ima večina firm, blokirane razne chat-e, nam za kakšno koristno delo tole ne bo nucalo, naj vsaj iz chat-a ven dajo! :P

sgdjkdlsugi4 ::

Lonsarg je izjavil:

Torej včeraj je nahalo delat, dones pa sem nastavil na angleški jezik pa spet dela, no dodajanje creditov še vedno ne dela. Pa ko imam angleški jezik, mi je tudi ponudilo chatanje z AIM kontakti, nisem vedel da je to naredil google. naj še za MSN to naredi:) Da mi ne bo treba tega jabber transport serverja uporablat, ki ni toliko zanesljiv, da lahko chatam z MSN kontakti iz Gtalka.


Lahko zaupas kateri transport server uporabljas, da dela kolk tolko ?

Lonsarg ::

Kolikor vem je kar dosti dokaj zanesljivih, se da pogooglat. Vendar vsi čisto brez izjeme uporabljajo % za afna znak, torej nick%msn.com@msn.x.transportdomain.com. Androidov Gtalk klient, ki ga uporabljam pa ne podpira znaka % v imenih za kontakte lol... Tako da je k sreči nekdo postavil en mini transport server na x.allosyneca.com (sam ene par uporabnikov nas je gor se mi zdi, je tut na eni simple home liniji). Ta pa je zmodal un software, da se uporablja {at} za afno. Je pa blo kar dost zajebancij naštimat, sploh če maš več kontaktov. Ker nekatere mi ni kazalo če so online, pol sem jih odstranjeval, nazaj dodajal itd, tak da zdaj mi dela 100% v browserju ali raznih IM programih, razen v Gtalk nativnemu klientu, ki je pa glede vsega ostalega(baterija itd) najbolši, pa ene 5 kontaktov od 50 ne kaže lol. No pod contacs še vedno vidim če so online. Vglavnm večina problemov je z Gtalk klientom in ne z samim transportom:) Tisto odstranjevanje in spet dodajanje izgleda tako, da odstraniš tiste, ki jih gmail stran javi kot "povabljen" in nazaj dodaš. Ko enkrat delajo delajo skoz.

sgdjkdlsugi4 ::

Ja, to sem opazil da najbolj zajebava Gtalk client, zato pa sem pol zadevo opustil, ker sem hotel ravno to, da le uporabljam Androidov Gtalk. Skoda potemtakem, sem mislil da je tezava bolj na strani transport serverja ;] Hvala za input.

JayKay ::

sedaj sem je tudi meni pojavilo, sam osem moral nastavit jezik na english-US. Klicanje dela, številka je US. Zdaj upam da čimprej(če sploh)uvedejo Google voice v UK.

mtosev ::

cakam da bo Slovenija in Hrvaska free.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

in kdaj klici v google apps?

Lonsarg ::

A kdo ve prek katerih kanalov gre v SLO, oziroma nasploh v EU to klicanje. Torej kje ima Google,Skype itd "pipco" da naredi iz slovenije klic. kako to sploh zgleda, če se ti odločit biti operater, čisto z vsakim operaterjem svojo pogodbo, ali je kak sistem?

In zakaj ma tako slabo pipco, da nas stane potem klic na Mobilne številke 30 centov. Ker medoperatersko zaračunavanje za dohodni klic je za Mobitel in Simobil 5 centov, Tušmobil mislim da ima 9 centov(to so vse od APEKA določene cene). Torej zakaj Google in Skype računata nam 30 centov klic, zaslužek, ali slaba pipca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hardstyle ::

Klic v Mobitelovo omrežje je 21 centov. Dela pa bp =) Če spustijo cene bi zadeva bila na našem trgu konkurenča.

Azgard ja, klic med simobilom in mobitelom je 5 centov, koliko pa je med mobitelom in A1 ? Al pa recimo Orange? =)

Lonsarg ::

Pa fora VOIPa je, da ima google svojo centralo v Sloveniji postavljeno, da naredi lokalni klic. Pa recimo da je Google še nima. Skype jo pa ziher ma, preverjeno, zakaj torej skype računa še malenkost več kot 21centov za v mobilna omrežja, če ga pa stane po moji logiki 5 centov v večini primerov.

mtosev je izjavil:

cakam da bo Slovenija in Hrvaska free.

Free je lahko samo v Ameriki, ker operaterji ne zaračunavajo za dohodni klic, ampak ga plača klicani(kar je edino prov, v sloveniji bi se mnogo težav rešilo, če bi se tak sistem uvedel)

techfreak :) ::

Lonsarg je izjavil:

Pa fora VOIPa je, da ima google svojo centralo v Sloveniji postavljeno, da naredi lokalni klic. Pa recimo da je Google še nima. Skype jo pa ziher ma, preverjeno, zakaj torej skype računa še malenkost več kot 21centov za v mobilna omrežja, če ga pa stane po moji logiki 5 centov v večini primerov.

Mogoče želijo zaslužiti? Poleg tega pa Skype telefonija pri nas ni popularna in morajo pokriti stroške te centrale.

Lonsarg ::

Ampak stroški centrale vs stroški celotnega omrežja?? Izimobil pokrije stroške centrale z klici za 8 centov, torej z 20% zaslužkom, no še manj, plača uporabnino Mobitelu... Tušmobil ponuja klice za 10centov do tako nizko kot je 6 centov, torej samo 1 cent dobička. In z tem pokrije stroške OMREŽJA. Skype pa rabi računat 27.5 v Slovenijo, torej dobrih 20 centov dobička, da pokrije stroške en boge centrale svašta.

Ni to slovenija izjema, nemčija ima pa 23 centov.

Pa to je enorma poslovna priložnost, narediti VOIP ponudnika, pa lepo za 5EUR na mesec vključiti 500SMS, 100minut. Minimalni stroški, sam močno linijo pa server rabiš to je to, razen če je res kako fora, da ti telekom potem računa 1 miljon EUR, da si vkloplen sploh v telefonske linije...

techfreak :) ::

Težava očitno ni samo pri nas, ker ima večina Evrope drage klice na mobilna omrežja. Očitno že imajo nekakšne probleme z trenutnimi operaterji.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Azgard, še zdaleč ne bi bilo prav, da bi le klicani plačal klic. Kajti potlej bi plačal tudi za klic, ki bi se morda s strani klicočega pomotoma sprožil, ti pa tega ne bi vedel in bi se oglasil. Potrebno je izhajati iz dejstva, da klicoča oseba potrebuje nekaj oz. ima razlog, da se opravi klic.

Bor H ::

V ameriki vsak plača svoj del klica, torej tudi če le sprejmeš boš plačal.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni mednarodni klici

Oddelek: Loža
356555 (5462) hmm23
»

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6116335 (14015) Bor H
»

Google Voice na voljo vsem (Američanom)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
148014 (7478) googleg1
»

Google Nexus One pod drobnogledom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11112906 (9521) Bor H
»

Google Voice za cenejše klice

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
64313 (3358) dbevfat

Več podobnih tem