» »

računalnik se resetira

računalnik se resetira

scoot ::

Pred kratkim sem kupil nov računalnik, sedaj pa se mi pr igranju iger restarta. Računalnik se vgasne in spet prižge. Računalnik ni vroč, zamenjal sem že vse rame, matično, grafično. Vsako posamezno sedaj imam iste komponete kot prej. Vndar razlike ni bilo.
Grafična ni vroča, pride do 75- 85 stopinj. Sedaj pa se mi je rastartal ko sem hotel zagnati igro. Windows 7 64 bit ni originalen. sprobal sem skoraj vse in ne vem kaj je narobe.

Procesor: i5 750
Grafična: sapphire hd 5850
Ram: 4 gb ddr3 1666 Mhz G.skill
matična: Msi p55-gd55
  • spremenil: scoot ()

DeeCoy ::

ja to pa res ni vroča grafa pizda no.. 75 ° je že kr dost za grafo.. kuk maš pa kej proc vroč?

Wox ::

75°C za grafično ni nič. PSU pa je?
Commodore 64

BALAST ::

Prosim brez psovk!

Windowsi začenjajo z naključnimi restarti po preteku preizkusne različice, lahko je to.

Samo bi prej rekel, da je verjetno nekaj narobe z napetostjo rama. Poizkusi spremenit v BIOSu na 1.55V namesto default.

DeeCoy ::

Men je 75 stopinj velik.. še enkrat, kulk stopinj ma procesor??

scoot ::

Tam do ene 85 bi moglo delat normalno. Bom zdj dol snel speedfan pa za proc temperaturo pogledal. Sm pregrevat se ne bi smel res da je škatla bol mejhna sm navijal pa nisem.

DeeCoy ::

a si že slučajn kdaj prah spucu, termalno pasto na nov gor dau?? za temp procesorja je tut program Core Temp

TOP ::

CeeCoy preberi prej no,če je rečunalnik predkratkim kupu.Poglej napetost ramov si morda kej navijal.

DeeCoy ::

ka pa js vem kdaj je to pred kratkim, to je lahka 2 mesca nazaj, pa lahka ma not že 2 kile praha..

scoot ::

Računalnik sem kupil pred pred prbližno 3 mesci. V speedfanu so tem. po 10 minutnem igranju crysisa warhead (vse na ful grafika) temp1 59 temp2 61 temp 3 56 , core o,1,2,3 vse nad 57. Je pa zelo čudno da dirta 2 niti zagnat ne orem se mi takoj restarta, a Crysis pa lahko igram. Res ne vem kaj je.

DeeCoy ::

ja a lahka ofneš comp al maš nalepko ozad? ker če lahka, bi blo lepo da spucaš ven ves prah :D.. nevem, mogoče gonliniki grafe, so posodobljeni?

scoot ::

Kakšna nalepka? Driverji so posodobljeni.

bluefish ::

Hm, glede na temperature naj se računalnik ne bi pregreval.

Se računalnik le restarta, brez kakršnegakoli opozorila, napake,...?

scoot ::

Dal sem v nastavitvah da se ne sme restart vendar mi nikoli ne javi napake. Le po restartanju se mi odpre okno in lahko zbereš kako zaženeš windows. Normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scoot ()

DeeCoy ::

ja mislu sm tisto nalepko da če ofneš komp zgubi garancijo.. taka srebrna, in če jo pretrgaš je fertik.. če je nima, spucaj prah, preveri kratke stike itd.

bluefish ::

@DeeCoy: v treh mesecih se niti slučajno ne bi nabralo toliko prahu, da bi se računalnik pregreval (sodeč po temperaturah se res ne). Sam ga pucam enkrat letno, pa deluje brez težav pod precej hudimi obremenitvami.

Kar pa se tiče nalepke - zgubiš le garancijo na celotno sestavo, garancija na posamezne komponente pa še vedno velja.

@scoot: kater napajalnik imaš? Morda preveri še, če prihaja do nihanja napetosti na posameznih linijah.

scoot ::

to glih ne znam mam pa napajalnik je energon eps 750 w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scoot ()

bluefish ::

To omogoča Everest, prav tako tudi SpeedFan - spodnji del programa.

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

DeeCoy ::

ok, hvala za pojasnilo glede nalepke..
nevem kaj naj še rečem, nesi ga na garancijo xD..

bluefish ::

Po eni strani res še najboljša rešitev. Če si ga kompletno kupil v eni trgovini, potem naj se oni ukvarjajo z napako.

Wox ::

Po čem pa sklepate, da je kriv hardware? Tip ima naložen piratski Findows.
Commodore 64

scoot ::

Problem je v tem da mi ga je sestavil računalničar in sva skupaj menjala komponente.
Glede napetosti

VCC3V: 3,41V VLDT: 0.88V
Vcore: 0.90V VCC1.5V: 0,70V
VDDA: 0.30V VSB3V: 3.41V
+12V: 10.56V VBAT: 3.28V
Vdimm:2,13V

Je mogoče problem v windovsih samo mi jih je naložil računalničar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scoot ()

Wox ::

Kaj pa če bi sprobal zadevo z nekim normalnim napajalnikom? Recimo kakšen 600W LC bi bil kar OK. Lahko si sposodiš pri prijatelju ali pa pri tem tvojem računalničarju.
Commodore 64

scoot ::

Ja lahko no bom vprašal če enga testnga prinese pa bom videl. Drgač pa zgublam živce in brskam po internetu.
Jutr povem kaj je rekel in hvala za vse predloge. Bom vidu jutr.

Duhec ::

Riff ::

kaj pa gonilnike za ati radeon imaš najnovejše k mene je na win 7 zajebavala x1950pro tako da je freezalu al pa resetiralu sm mogu nazaj na xp je :(

RuskiSnajper ::

Pa 5 thredov mate o istem problemu neda se mi pisat več , tam poišči en ko se mu izklapla al kaj , sem napisal cel esey kaj more prvo narest pa tut ni odgovoru

enkratbom naredo en pošten velik thread glede ugašanja pa ga dajte stickat .. , enkrat ko bom mel cajt.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PORDEČELI: Tole ni debata o piratiziranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Xserces ::

ti si res mega... drugace sem mu samo povedal da se lahko to zaradi tega dogaja...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

DeeCoy ::

Xserces: pomojn je to odvisn od tega, kire windowse pač maš xD.. itaq je 100 verzij 7dmke :D
blueFish: Ce je tko, pol pa preber prvi post, pa zbriš ceu topic omg..

bluefish ::

Da, če se mu resetira točno na 2 uri, potem je razlog to, vendar pa v tem primeru ni potrebno v debato riniti z aktivatorji ipd.

DeeCoy ::

joj oprost no.. zdej more pač povedat, če mu ga je geniue zaznau al ne..

Kreddy ::

Jaz sem mel enak problem na win xp 32 bit (pirat) na novem računalniku ampak windows je delal na drugih compih normalno tak da dvomim da je windows kriv računalnik je freezno čez minutu blue screen in pol restart no win 7,vista dela brez resetiranja tut piratsko ampak med poslusanje glasbe na youtubu,windows media player winamp hrešči nevem zakaj mogoče ima kdo izkušnje z tem? LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ugaševanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
284293 (3651) iceman3
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421250 (19693) Xserces
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412062 (1516) gpetrov
»

Mene pa zanim kolk je povprecna tem. procesorja!!

Oddelek: Navijanje
192121 (1574) martinsm3
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623744 (2956) antraxxx

Več podobnih tem