» »

Spletna stran

Spletna stran

bennet ::

Zdravo!

Imam težavo? Naredil sem spletno stran v dreamweaverju, zakupil prostor na strežniku in stran naložil nanj. Ko pa hočem stran odpret mi prikaže samo prvo stran(index), ko pa kliknem na link, ki bi me moral preusmeriti na določeno podstran pa mi izpiše, da te "podstrani" ni na strežniku in je nemore odpret.
Na strežnik sem nalagal s filezillo.

Hvala za pomoč in lp!

vorantz ::

Predvidevam, da so poti do podstrani narobe nastavljene.
Preveri v
<a href="kaj piše tle?" itd.

bennet ::

Piše tako kot mora. Npr. link kaže na podstran elektroinštalacije in tako tudi piše. Na predogledih mi vse dela, samo na serverju pa ne

bluefish ::

Ali so linki relativni ali absolutni? Velika razlika namreč.

bennet ::

Mislim, da so linki relativni - torej, da se ne odpirajo novi zavihki

Sem pa sedaj ugotovil, da so najbrž krivi šumniki, ker ko je vse brez šumnikov mi stvar dela. Je treba popravit kodiranje mogoče?

Tody ::

v linkih ne smeš met šumnikov :) Prav tako pa relativnost/absolutnost nima nobene zveze z odpiranjem v novem oknu/tabu

Relativno je .../elektroinstalacije/prva.html
Absolutno je eletkro.com/elektroinstalacije/prva.html.

Dreamwaver pa če ga ne nastaviš pravilno naredi C:\\moj_spletna_stran\html\prva.html. V dreamwaverju vidiš ker on ve kam pogledat server pa seveda nima nič takega shranjeno pod C: :)

Dej link do strani pa ti bomo lažje povedal. Poleg tega moreš imeti na serverju stran imenovano index.html drugače ti tvojadomena.com ne dela ampak ti dela tvojadomena.com/prva.html.

techfreak :) ::

v linkih ne smeš met šumnikov :)

Ni priporočljivo, vendar bi moralo delovati brez težav.

Zgodovina sprememb…

Moivre ::

Preveri dovoljenja datotek.

vorantz ::

Tody je izjavil:

Relativno je .../elektroinstalacije/prva.html
Absolutno je eletkro.com/elektroinstalacije/prva.html.

Dreamwaver pa če ga ne nastaviš pravilno naredi C:\\moj_spletna_stran\html\prva.html. V dreamwaverju vidiš ker on ve kam pogledat server pa seveda nima nič takega shranjeno pod C: :)


Predvsem na to sem ciljal.
To s C:\ je včasih tečno pri dreamweaverju, če ne opaziš

---- ::

Jaz že en mesec spremljam forume kako si lahko sami naredimo spletne strani...a je zakomplicirano...čeprav ideja za stran je čist enostavna... :)) :))
Tko da če ima kdo idejo in če se mu da napisat (to bo ziher ena bukva) če mi lahko pošlje na [...], al pa pokliče [...] .Če pa noben ne ve,pa bom društvo zaprosil za 4000 evrov iz sponzorskih sredstev,skice so na papirju narisane,spletna stran pa bi morala bit čist enostavna...Nekje marca ali aprila bi želel,da stran že deluje.če kdo koga pozna,mi naj priporoča.

P.S.: Aja...v primeru da sem 2 ali 3 dni nedosegljiv me naj na mail kontaktiraju,ker pogosto več tednov na Nizozemskem na izobraževanju!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

technolog ::

Robert, tvoja objava nima ne repa ne glave.

---- ::

technolog je izjavil:

Robert, tvoja objava nima ne repa ne glave.

Technolog ja hvala na opozorilu,tudi jaz vidim prazno temo objavljeno z mojim profilom in pojma nimam kaj bi lahko tule pisalo.Očitno sem kaj takega napisal pa je nekdo izbrisal.,res nima ne repa ne glave.Prosim za izbris,al pa priporoči za izbris,al pa naj mi povejo kaj piše.
Hvala

Hair ::

hahaha :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri strežnika - globalna spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
475565 (4917) kajtel
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
121188 (1048) emo panda
»

Izdelava strani z Dreamweaverjem in Photoshopom

Oddelek: Izdelava spletišč
232787 (2199) mitjaje
»

Allmovie.com na disk

Oddelek: Omrežja in internet
111203 (910) pivmik
»

web hosting: php + mysql + domena

Oddelek: Izdelava spletišč
181801 (1457) Ales

Več podobnih tem