» »

web hosting: php + mysql + domena

web hosting: php + mysql + domena

snow ::

Kje se da nabavit web space z php mysql podporo, ter seveda lastno domeno?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Seadoo ::

Zastonj ali plačljivo?

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

snow ::

Plačljivo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Sci-Fi ::

Kaj boš pa gor dal?
:)
Sci-Fi is the best way to dream

snow ::

Delamo rally club... :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Packač ::

x_roby ::

Lahko pogledas tudi www.kelt.si, mi je priporocal šef. Njegova stran hosta tam... AnViP
...::: Powered by P4 HTT :::...

Red_Mamba ::

kaj pa hosting v tujini?
ima kdo v tujini svojo stran hostano?
malo sem gledal ponudbe in v tujini dobiš več za manj ali pa vsaj isto vsoto denarja.
recimo za 30kSIT na leto dobiš 1Gb prostora 30Gb prometa, 10 domen na tvojo stran ali podstrani, neskončno podstrani za domene, PHP, Mysql baz do konca življenja .....

Kaj pravite? Jaz bom verjetno za portal, ki ga prirpavljam zakupil prostor v tujini.
Torej tujina da? ne?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

MOJNET.net ::

Hmm, najcenejše še ne pomeni tudi najugodnejše. Je pa vredno razmisliti glede tehnične podpore, kakšni so njihovi strežniki ali je prostor in promet na strežniku res dejansko oglaševanemu. Sem pred nekaj časa dobil stranko (samo za info), ko je dosegla promet 13GB, pa so jo skenslal češ da škoduje strežniku. Vsekakor pa velja pogledat in gotovo boš našel ponudnika, ki ti bo znal pomagati ;) .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

nisem rekel da so cenejši, rekel sem da za isto ceno dobiš 10x več stvari kot pri nas

nisem se spuščal v podrobne analize naših ponudnikov ker so predragi za tisto kaj jaz hočem, ampak mislim da nobeden od njih nima kakega c. panela za upravljanje, kar je v tujini standard že poleg najbolj poceni paketa. Da med drugim v tujini najcenejšega paketa, ki ga ponujajo brez MySQL baze že praktično nikjer ni.

glede teh storitev so Slo ponudniki še v kamneni dobi
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

MOJNET.net ::

Piši mi, mogoče ti lahko pomagam, če si seveda zainteresiran :))
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

PaJo ::

Hm, jaz bi vseeno raje vzel hosting pri kaksen nasem ponudniko, ker odzivni casi do streznikov v tujini so lahko obupni;(
Kar se pa tice teh c-panelov in podobnih stvari, pa se jih pameten folk izogiba, se zmeraj ssh in ftp zadostujeta vsem potrebam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ales ::

Npr. mojstreznik ima cPanel, pa še kar nekaj drugih naših ponudnikov ga ima. Afekt npr. preprodaja za Donhost.co.uk, ki ima en svoj lasten panel. Mi smo se odločili za Plesk, ker imam osebno o cPanel-u bolj slabo mnenje. Veliko slovenskih ponudnikov v glavnem ima neko nadzorno ploščo, gotovo so pa tudi izjeme. S SiOL-om npr. se ne bi primerjal... :\

Pajo: imaš po svoje prav, vendar je pri veliki količini strank nadzorna plošča skorajda nujna, drugače mora ponudnik vsak email, autoresponder, bazo, itd. nastavljati na roko... Veliko bolj učinkovito je, da to naredi software.

MOJNET.net ::

Točno tako. bistvo cPanela in ostalih ndazornih plošče je v tem, da zmanjšajo stroške gostovanja s strani tehnične podpore, kar se tudi odraža v sami ceni gostovanja. S tem pa uporabnik pridobi tudi nadzor nad domeno oz. racunom.

Sam sem mnenja, da je cPanel zelo dober programski paket, ce le znjim znas uporabljati. Definativno pa je res, ce administrator prehiteva procese med izvajanjem, ki jih obdeluje cpanel, da lahko (in najveckrat je tako) nastopijo tezave. Primer: ce administrator kreira racun in potem klikne nazaj oz. na drugo opcijo, se racun ne kreira do konca in s tega podrocja lahko nastanejo tezave.

Je pa prednost ta, da vedno osvezujejo programsko opremo in imajo hitri support, da ne omenjam tega, da se da povezati z vecimi moduli, ki jih ne izdaja cPanel in tako prakticno lahko v celoti avtomatiziras proces.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

spletnogostovanje.net ::

Sam uporabljam Plesk kontrolno plosco, omogoca prakticno vse kar rabim, edino funkcije, da bi prenesel uporabnike na drug server se nisem zasledil, zdi se mi, da bo v novi verziji(cPanel semizdi, da ima to funkcijo).

Uporabnik ::

cpanel ma to že - vsaj zelo dolg... sam je vseen mal čudn prenašat, vedno se kje zatakne

MOJNET.net ::

Meni še nikoli >:D (zaenkrat :\ )
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Ales ::

Plesk že ima to funkcijo vse od verzije 2.0.0 dalje (zdaj smo pri 6.0.2). Ne vem kako se jo da zgrešit, če ga uporabljaš (?!)...

Je pa nisem še uporabljal v cPanelu, tako da težko primerjam... V Plesku lahko za backup/restore izbereš posamezno domeno (ali več njih), resellerja/e, vse stranke na strežniku, itd. Res pa je, da je za večino naprednih funkcij potrebno vse skupaj opraviti v shellu, ker gumb obstaja samo za vsako posamezno domeno. Prenese pa zadeva vse nastavitve, vsebino strani, baze, maile, zna delati backup celega strežnika s tem, da izklaplja samo eno po eno domeno, ko pride ta na vrsto, itd. Pravzaprav ničesar ne pogrešam, razen da skripta deluje samo za iste verzije Pleska. Trenutno se ne da prenašati domen med npr. Pleskom 5 in 6, kar bi kdaj prišlo prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
173400 (2874) neoserv
»

Gostovanje spletne strani + registracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
81859 (1689) neoserv
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348540 (7872) _Dejan_
»

VPS v Nemčiji

Oddelek: Izdelava spletišč
267047 (6488) Vice
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818955 (6448) Gost

Več podobnih tem