» »

EEE 701 in microxp

EEE 701 in microxp

tec ::

Poskušam spravit micro verzijo xpjev na eee701 preko usbja. Problem rata že na samem začetku, ko začne nalagat prvi namestitveni moder zaslon. Ko bi se moralo pojavit okno z eula napisom, dobim blue screen s temle sporočilom

Windows XP SESSION3_INITIALIZATION_FAILED stop error with 0x0000006F

Sicer sem našel par rešitev, ampak vse apelirajo na to, da je pokvarjen cd predvajalnik. Probal sem tudi usb kljuc zamenjat pa je isti smorn. A je komu uspelo spravit microxp al pa tinyxp na eee701?

hvala

kixs ::

Ce prav vem, moras za instalacijo preko USB kljuca v setup dodati nekaj USB gonilnikov, ker ga sicer XP ne zazna.

lp

Npr.:
http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb
http://www.eeeguides.com/2007/11/instal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tec ::

Ja, to sem že vse sprobal, tudi sem delal po navodilih iz eeeuser wiki. Problem je, ker to tinyxp verzija in je kompletno stripana, tko da pride na koncu 100mb winsev.

Bom probal še enkrat vse od začetka....

hvala

kixs ::

Daj raje namesto Micro nalozi Tiny verzijo. To sem js uporabljal oz se vedno uporabljam, cisto BP.

lp

tec ::

Ma pri Tiny verziji mi ni jasno kako naredim usb boot. Imam Rev09.iso verzijo, ki je 760mb velika in je, kolikor razumem, notri spakiranih par različnih verzij. Vse to pa je narejeno, da se boota iz CDja. Da bi naredil bootable usb pa mi ne potegne.

hojnikb ::

Vzem čisto verzijo Windows XP z vsemi intergriranimi updejti in jo sam stripaj z nlite, bo bolje, ker tele tiny micro verzije se ne obnesejo najbolš.
Jest sam mam na tem eeeju polno verzijo verzijo Windows XP, sam sn jo po inštalaciji potweaku in odstrano nepotrebno navlako.Pa dela z 1GB rama zelo dober.
Svetujem ti še da si inštaliraš FlashFire, en driver za SSD, ki deluje kot nekak predpomilnik za SSD (ker nima onboard rama za ssd) in se pozna na odzivnosti sistema ob heavy I/O.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tec ::

Ja..sej ravno sedaj sem se lotil nlite. Trenutno laufam klasični winxp prof, ampak je počasno in brezveze, ker imam 4gb čist zafilane.

S čim si pa odstranil navlako po inštalaciji? Tale flashfire bom pa prečekiral

hvala

hojnikb ::

tec je izjavil:

Ja..sej ravno sedaj sem se lotil nlite. Trenutno laufam klasični winxp prof, ampak je počasno in brezveze, ker imam 4gb čist zafilane.

S čim si pa odstranil navlako po inštalaciji? Tale flashfire bom pa prečekiral

hvala

kak CCleaner, potem sn izklopo hibernate, mal sn šaro po Windows mapi in zbrisu kar pač ne rabi.Nekatere manj pomenebne in občasno dostopane fajle sn pa stisno (z tisto funkcijo ko jo ma NTFS)
#brezpodpisa

tec ::

Aja..to sem že vse naredil, samo še vedno mi je to preveč. Tinyxp ima po inštalaciji samo 150mb velik windows folder..moj je trenutno pa 1gb.

hojnikb ::

sam tinyxp ti bo delo težave, ker velik stvari manjka,
Jest mam recimo z vsem programnejm pa še neki muske okol 1.95GB fraj.

Vrži noter eno 16GB class 6 ssd kartico pa naredi da zgleda tak ko trdi disk, pa boš meu mir z placom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tec ::

Jaz pa samo winxp pa je sam 400mb frej. Windows mapa ima 2gb...

hojnikb ::

hmmm

Si izklopo hibernate ?

Moja mapa je velka ~1.05GB z vso navlako ko jo še mam
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kixs ::

Uporabljam TinyXP ze kar nekaj let, pa se nikoli nic problemov 8-)

hojnikb ::

Nwm men te doma zvarjene verzije niso preveč všeč.Mam rajši clean verzijo pa jo sam potweakam.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši PC - XP ali 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
292048 (1509) hojnikb
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704225845 (34711) hojnikb
»

Xp slo-koliko veliko?

Oddelek: Operacijski sistemi
191972 (1543) lebang1
»

Asus Eee PC701

Oddelek: Pomoč in nasveti
181786 (1423) ttommy
»

micro xp sp3

Oddelek: Operacijski sistemi
182393 (1815) karafeka

Več podobnih tem