» »

Internet Explorer 9 Beta dobila datum izida

Internet Explorer 9 Beta dobila datum izida

Tole potrdilo udeležbe na splavitvi so ugledali srečneži

vir: Hexus
Hexus - Nedolgo nazaj smo poročali, da bo prva javna beta različica Internet Explorer 9, ki bo sledila trem izdajam, poznanim kot tehnični predogledi, na voljo v septembru. Takrat ni bil razkrit točen datum izida, a je le-ta zdaj znan. Beta različico si boste lastniki operacijskih sistemov Windows Vista in Windows 7 lahko namestili že 15. septembra. V beta različici bomo ugledali še težko pričakovani prenovljeni uporabniški vmesnik, katerega ni bilo v tehničnem predogledu. Še več, slednje so bile praktično brez uporabniškega vmesnika, vsaj takšnega, kot ga danes pričakujemo od brskalnika.

Pri Microsoftu za splavitev bete pripravljajo celo prireditev, ki se bo kakopak dogajala 15. septembra v San Franciscu. Prireditev so poimenovali Beauty of the Web, kar je najbrž povezano z novim uporabniškim vmesnikom. Poleg velikih napovedanih pohitritev v primerjavi z IE8 IE9 prinaša še podporo delom prihajajočega standarda HTML5, kot sta znački video in audio. Zanimivo je, da pri Microsoftu menijo, da bo beta različica IE9 dovolj stabilna za širšo uporabo v javnosti, ne le za izkušenejše uporabnike. Zatorej si na koledarjih označite 15. september, nato pa brž v lov za namestitveno datoteko na Microsoftove strežnike.

Če uporabljate Windows 7 oz. Vista seveda.

37 komentarjev

Lion29 ::

ce uvedejo compatibility mode za 8,7 in 6 in forsirajo vse uporabnike 7-ke in 6-ke na upgrade jim grem postavit spomenik!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SLO_Matej ::

Sej je že na voljo Gumb združljivostnega pogleda.

SmeskoSnezak ::

Kolikor uporabljam IE9PP tak za uporabo, menim, da je svetoven! :P
@ Pusti soncu v srce... @

Lion29 ::

SLO_Matej je izjavil:

Sej je že na voljo Gumb združljivostnega pogleda.



ja, v 8ki za 7ko.... ni pa tudi za 6ko.... ta predstavlja nam developerjem najvec preglavic
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mtosev ::

hehe. spet ta IE. Firefox ne menjam za nic. M$ pa naj lepo ma Internet explorer
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

Drugače pa Firefox počasi postaja bloatware in IE 8 je zelo dober brskalnik, 9ka bo pa verjetno še boljša in domnevam, da jo bo kar nekaj ljudi uporabljajo raje kot Firefox.

root: brisana referenca na izbrisan post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

_spirit_ ::

Firefox in IE so po "priljubljenosti" pred Chromom in Opero. Zakaj je IE tako "priljubljen", vemo, zakaj je Firefox? Ker je bil med prvimi alternativami. Zakaj Safari? Ker je prednaložen na Macih. Zakaj Operi ne uspeva v vseh teh letih? Ne vem. Chrome pa kar dobro pridobiva uporabnike.

Sicer ne vem koliko so tej testi zanesljivi, ampak po njih so Firefox (tudi nova 4ka, beta 3), IE in Safari po zmogljivostih res močno za Opero in Chromom:
Test, zagnan na mojem kompu, z različni verzijami vseh brskalnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

filip007 ::

Men je v bistvu vseeno, ker Chrome na Ubuntu rules, bomo pa videli, če bodo kakšen office vmesnik butnili gor na ta IE9.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Lawler ::

Trenutno je moj "naj" browser Chromium :)

LordPero ::

Opera FTW. Uporabljam še daleč iz časa, ko so mogli še reklame tiščat noter.
Žalost, da se Opera ne prime oz. da morajo drugi brskalniki narediti ideje iz Opere "popularne". Oz. iz druge strani gledano: žalost, da v toliko letih ni nobena firma z veliko več $ naredila meni boljšega brskalnika.

Temeljito pa stestiram tudi ostale brskalnike, recimo med IE8 in FF (+ tisoč pluginov) mi na koncu dneva ni neke razlike (FF4 ima malce naskoka, ampak IE9 je spet blizu), Chrome še ni tam, Safari mi je mogoče lep (& dovolj uporaben), ... Za stare mašine mi je Orca tudi ql izdaja.

IE9 pa zaenkrat zgleda super oz. vreden nove številke v imenu (razvoj gre v dobro smer).
LordPero

SLO_Matej ::

filip007 je izjavil:

Men je v bistvu vseeno, ker Chrome na Ubuntu rules, bomo pa videli, če bodo kakšen office vmesnik butnili gor na ta IE9.

Kakšen Office vmesnik rabiš? Sej so naredil že spletni Office, ki deluje s pomočjo storitve Windows Live in rabiš Live ID. Je pa Office pregledovalnik vgrajen tudi v samem Hotmail. Oboje pa lahko uporabljaš iz kateregakoli brskalnika. Zato res ne vem, kaj bi novi IE 9 rabil kakšen dodatni vmesnik.

opeter ::

Ne, ne razumeš... On misli, da bo IE9 dobil tisti trakovski vmesnik, kot ga imajo Office 2007/2010 in Windows 7 programi (Paint, Wordpad itn.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bananovec ::

Mogoče jim pa tokrat uspe, da naredijo dober brskalnik z še boljšim vmesnikom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

feryz ::

Doma imam že vrsto let (cca. 10?, kdo bi vedel) FF, v službi pa zadnje čase IE.
Osma verzija ščije FF v vsem. Hitrosti, odzivnosti, prijaznosti, da ne govorimo o pomnilniški požrešnosti FF.
Nasploh ob vsakodnevnem večurnem brskanju na obeh začenjaš opaziti drobne malenkosti, ki dajejo prednost IE (npr. če na forumih klikneš gumb Back, ti IE označi kaj si si že pogledal, FF ne).
Trenutno je IE 8.0 boljši od FF 3.6, v vseh pogledih, delo z njim je prijetnejše; strinjam pa se, da tega ne moreš opaziti, v kolikor si fanboy druge strani (oz. apriori anti-fan M$).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Gandalfar ::

developer tools v ribbonu bi bli kr zmaga

mobster ::

@feryz: ti se šališ, ko praviš, da je IE 8 boljši v vseh pogledih od FF 3.6? lahko prosim našteješ te prednosti? :) skoraj me je po tleh zmetalo, ko sem to prebral... in ne, nisem noben fanboy FFja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mobster ()

mobster ::

@feryz: vem, da je ura pozna, ampak mislim, da sem prav prebral... hitrejši od FFja, da je? ne, ti se šališ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mobster ()

Looooooka ::

Ce govori o zagonu in memoryju ma cisto prav.
Ce govori o hitrosti ko mas odprtih kar nekaj tabov...ma se zmer prav.
Kar se tice nalaganja strani se pa moti.Je ff hitrejsi.
Se posebi velik problem so kksni levi plugini za ie.Mors pol dat reset...in spet vse nastimat.Ta del je zelo nadlezen.
Glede na teste pa 9ka pelje scat vse verzije FFja.
Tko, da ko pride vn...bo treba najdt nove sale =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

trnvpeti ::

ja ff je cisto zgubil kompas
je kaksno orodje za prenos podatkov iz FF v ie9?

Jst ::

Proti Operi in Chromu sta oba, tako IE8 in FF, katastrofa, če imaš odprtih več deset tabov.

Sem pa prebral v eni novici, da so en team programerjev fizično ločili od ostalih - najeli so pisarno par km stran od headquarters, ravno z namenom, da ne bi ponavljali stare okvirje ampak prišli ven z nekim novim in inovativnim. Pa menda je to bil ravno IE team, nisem pa siguren.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mobster ::

@Looooooka IE8 se od FFja res malenkost prej zažene, ampak, ko pa pridejo v igro velike tabele - npr. meseči urnik 28 do 31 x 100 ali nekaj 100 zaposlenih in je potrebno poiskati in spremeniti vsebino celic, pa je IE8 tako zelo zadaj, da glava boli. Za enako odpravilo, ki ga FF izvede v pičlih 55-120ms potrebuje IE8 debele 3sek +. Da ne govorim o kakšnih orodjih za razvijalce, ki so po odzivnosti daleč za FFjem. Saj, če človek uporablja brskalnik samo za branje novic teh razlik ne bo opazil, ko pa enkrat začneš uporabljati web aplikacije pa se so ostali brskalniki napram IEju kot, dan in noč.

kanzyani ::

bomo vidli kak umesnik bo :) trenutno mi je najbl kul ideja od ff4 - Tab candy. Zarad tistga bom vrjetno tudi migriral s Chromiuma/opere na FF, v kolikor bodo to vključili v izdajo...

pivmik ::

kanzyani je izjavil:

bomo vidli kak umesnik bo :) trenutno mi je najbl kul ideja od ff4 - Tab candy. Zarad tistga bom vrjetno tudi migriral s Chromiuma/opere na FF, v kolikor bodo to vključili v izdajo...

Za to itak uporabljaš New Browser Window pa je. Razvrščanje tabov med okni je že uvedel Chrome, Opera pa zraven še tabPreview (+razvrščanje). Sicer ni lih 100% isto kot ta tabcandy.
Sicer pa milsim, da ta feature bo uporabljalo zelo malo uporabnikov, dvomim da bo prišlo v "final" verzijo. Meni se ne zdi ni nič posebnega.
LP, Gregor GRE^

PrimozR ::

V FF4 tega še ne bo, bo kasneje.

Icematxyz ::

Trenutni domet IE9 na namizju znaša nekje 35% tržišča. Se pravi če čez noč se zamenja povsod, kjer sploh deluje. Je to trenutno max. Glede na razdrobljenost IE verzij. In dejstvu da se še danes pogovarjamo o IE6. Je realen odstotek nižji.

Tako da tudi če bo zelo dober spletni brskalnik. Bo imel z "hitrim" osvajanjem tržišča resne težave!

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Ojej.. a že podpira CSS3? Kaj pa WebM? Pa HTML5, kar ga je?

bluefish ::

Sodeč po PR izjavah, ja.

Gandalfar ::

html5 je itak divji zahod pa se nic ne pomeni. Tezko kaj resnega podpirat.

Lion29 ::

maja, ce drugega ne, bi lahko vsaj html znacke in video + audio... no aje da to podpirajo.... baje da podpirajo se cel kup drugih stvari...na nekaterih podrocjih so celo bolj inovativni kot google... res svaka jim cast...

ampak res bi bil cas, da uradno pokopljejo ie6 in tudi za ie7 nebi blo skode.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PrimozR ::

A IE8 deluje na XPjih?

IE7 niti ni tako zelo kritičen, IE6 je :D

Gandalfar ::

PARTyZAN ::

Jst je izjavil:

Proti Operi in Chromu sta oba, tako IE8 in FF, katastrofa, če imaš odprtih več deset tabov


Smešno. Meni je pa za več deset tabov uporaben samo FF. Zakaj? Zato, ker jih imam lahko več vrstic in imam možnost nastaviti minimalno in maksimalno širino taba. To v Operi ni mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Mislil sem na porabo cpu-ja in rama, ter posledično slabša odzivnost sistema. Pa tudi med preklaplanjem/sprehajanjem po tabih se občuti večji zamik.

Drugače pa v Operi: CTRL+TAB ti prikaže vse odprte tabe (podobno kot v winsih ALT+TAB), samo da so "vrstični," z ikono in naslovom strani (ne www ampak ime trenutne strani,... jaooo ne najdem prave besede!!!).

Sicer pa vsakemu svoje. Ne pa v devetdesetih, ko so bili AOL, Netscape ter potem MSjev IE. Izbira FTW!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

slitkx ::

Ve kdo, kje je (če že) na voljo beta verzija IE9? Danes je release day.

Jst ::

Na isti strani kot do sedaj, mogoče?

(Ko je bilo okno čisto prazno še, brez vrstice za vnos naslova...)

http://ie.microsoft.com/testdrive/Defau...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

slitkx ::

jst, sem že davno našel, širši raji prijaznejša stran je pa http://windows.microsoft.com/sl-SI/inte...
Neverjetno, si pa odziven. :D

Sicer pa tole, kar sem prebral zdajle še enkrat...ma to je geeks fight.

Jst ::

Aja, heh.

Imam nastavljenega slo-tech poštarja, da mi na gmail dostavi novice in nove poste v temah, filteri pa poskrbio, da je lepo pospravljeno na desni pod "st.odg." Zato včasih sploh ne pogledam datuma zadnjega odgovora, samo napišem pač kar si mislim...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140253 (33630) Key Quest
»

Internet Explorer 9 Beta na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4011207 (9148) RoSeR
»

Internet Explorer 9 Beta v septembru

Oddelek: Novice / Brskalniki
53669 (3161) boolie
»

Windows Vista beta 2 in Office 2007 beta 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
285329 (3464) franci

Več podobnih tem