» »

Kako preklopim med w98 in xp-ji??

Kako preklopim med w98 in xp-ji??

kix ::

Pred kratkim sem naložil dva sistema w98 in xp. Frend mi je svetoval to opcijo, ker ni bil prepričan, če bom imel težave z gonilniki. XP-ji mi tečejo normalno in ni bilo potrebno zaganjat W98- do zdaj. Zdaj jih pa nujno rabim in ne vem kje se naštima možnost da jih zalaufam.

Hvala za pomoč!

`DoC ::

Desn klik na Moj Računalnik -> Lastnosti -> Dodatno -> Zagon in Obnovitev -> Nastavitve. Tuki si use naštimaš pa je 8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

kix ::

sem poskusil pa mi ne uspe. Kot privzet OS mi zazna XP-je w98 pa sploh ne opazi. Ko sem nameščal Xp-je sem jih vtaknil na isto particijo kot w89. A je mogoče s tem kaj narobe? Vse je fat32.

McHusch ::

Ko sem nameščal Xp-je sem jih vtaknil na isto particijo kot w89. A je mogoče s tem kaj narobe?


uu. to je problem. nikoli namrec, ampak res nikoli, dva OSa na eno particijo, ker si potem sarita po Program Files etc. in imas tezave (tako kot ti).

najboljsa resitev v tvojem primeru bi bila format, potem pa prvo instal win98 na PRVO particijo, potem na se winxp na bilo katero drugo.

[Eraser] ::

OK jaz mam mal drugacen problem ..... sem instaliral win xp na E, na C mi je ostal win98,,, sem ga pustil ce mi mogoce ne bi delal XP, ker pa mi laufa BP ,,, bi zbrisal c:, ali mi xp lahko ostane na e:??? je tako v redu??? ači bi pa ga nekako moral premakniti na c:?? C e je boljse na C mi povejte kako se to naredi da ne bi trebalo na novo namestiti????
lp:\

kix ::

kaj mi je sedaj storiti. opcija format trenutno ne pride v poštev. Saj v naslednjem mesecu ne ker mam extremno gužvo.

McHusch ::

Eraser: ce bos formatiru particijo C, bos sesu boot manager od winxp, tako da bos potem mogu enkrat bootnat s CDjem od winxp, pa dat repair boot sector moznost in bo delalo naprej

s tem da bo winxp ostal na e particiji naceloma ni nic narobe

kix ::

kaj mi je sedaj storiti??? opcija format trenutno ne pride v poštev. Saj v naslednjem mesecu ne ker mam extremno gužvo. Se da kako drugače rešiti problem???

kix ::

Na D: particiji mam samo podatke. Če hočem tja postavit sistem moram vse formatirat ali gre brez format-a??

kix ::

V zadnji uri se mi je ene 8x sam resetiral. Če zadevo ponovno naložim bo kaj boljše???

SeTAr ::

Win 98 in XP se bosta cisto lepo razumela na isti particiji... samo v boot.ini bos moral dodat se vrstico za 98 pa bo ok:
Control Panel/System/Advanced/Settings (startup and recovery (na dnu))/edit
zdaj ti odpre notepad n dodaj na koncu: c:\="Windows 98"
sejvas to in pol vsakic ko startas se ti pojavi izbira med XP in 98...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141742 (1519) franc3e
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111181 (1039) duh
»

Kako imeti WinXP na enem disku in Win98 na drugem?

Oddelek: Operacijski sistemi
5833 (789) duh
»

Ali se da tako namestit Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
61169 (1064) Maxtor
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121187 (1034) jez

Več podobnih tem