» »

LG GT540 swift vs Samsung Galaxy Spica

LG GT540 swift vs Samsung Galaxy Spica

matey9 ::

Pozdravljeni!
Kupujem nov mobitel in med vsemi mobiteli sta si mi ta dva zdela še najbolša v primerjavi cena/kakovost.
Oba imata operacijski sistem android in kot sem brskal malo po spletu sem opazil samo pozitivne komentarje.
Mene pa zanima kiri od teh dveh bi najbolj priporočali in zakaj? Ali je velika razlika med temi dvemi telefoni?
Pa še če ste imeli izkušnje s katerim od teh dveh.
Ko sem ju primerjal sem ugotovil da ni velike razlike razen v količi barv, ki jih zaslon prikaže. lg ma bolšo ločljivost pri video posnetkih. potem samsung nima HSUPA, pa niti pregledovalnika word,excel,PDF,power point. Pa še mala pomanljivost da samsung nima radia, ki včasih pride prav.

V naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

LP

BuzzFuzz ::

Spica definitivno...

Uveljavljen phone, večji zaslon, boljša podpora, 2.1 android update...
Za pregledovalnik word, excel in ostalo ne skrbi. Programov za dol cuknit je preveč ;)
LG ima prednaložen office pregledovalnik ki pa ni bogvekaj. Tako ali drugače si boš naložil drug program, boljši.. npr s kateri lahko tudi pišeš/urejaš dokumente.
FM radio zame ne predstavlja prednosti ker če že poslušam radio je to online radio, programov za online poslušanje pa je miljon. Wi-Fi pa že najdeš skoraj povsod. Če ti je FM radio prioriteta (kar dvomim) potem LG, drugače pa Spica ;)

Kar se tiče Androida, boljšega OSa ne moreš imet. Moje osebno menjene seveda, čeprav mislim da kdo je enkrat preizkusil Android bo zmeraj ostal na Androidu.
In uporabnikov je iz dneva v dan več.


Vse aplikacije imaš na marketu, ikono za market boš imel na telefonu, ostale plačljive aplikacije pa si lahko na "črno"
dol cukneš tukaj:
http://forum.mobilism.org (shrani si tale link ;)

XDA forum si še malce preberi, skrolaj dol do Spice....
http://forum.xda-developers.com/

Slo Android forum...
http://slo-android.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

XtremeX ::

itak za word exel rabiš licenco pa use jst mam spico pa povezani 33

sam noben ni neki fajnega kup si rajs galaxy S cena je višja ampak je bolši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtremeX ()

BuzzFuzz ::

Mah kakšna licenca, program si dol cukneš iz mobilism.org, posnameš na kartico in instaliraš. to je to.
Zato pa sem mu dal link do strani kjer so plačljivi programi gor...

matey9 ::

neish hvala za tako lepo razložen odgovor. Najverjetneje se bom kr za spico odločil.
me pa še zanima kako je kej odzivnost, ker sem gledal malo na youtubu review od spice in lg-ja in se mi je zdelo da se lg bolše odziva in hitro zazna kaj hoče uporabnik naredit. pa še kaj na spici se sporočila dobro pišejo, mislim se da hitro navadit na tipkanje, ni nobenih komplikacij s tipkanjem?

XtremeX sem gledau tudi galaxy s ampak se mi zdi da rahlo predrag, pa za moje potrebe bo spica kr uredu izbira

Lp

BuzzFuzz ::

predvidevam da si gledal odzivnost na Android 1.5 ali 1.6 romu. Mislim da je že nadgradnja na 2.1 zunaj tako da so nekatere stvari odpravljene.
Seveda obstaja boljša alternativa, task killer oz task manager. Zadevo poznaš iz Windows sveta. Naložiš si program in označiš katere aplikacije se ti zaženejo ob zagonu telefona, katere aplikacije ti program "ubije" po uporabi... itd. Skratka uporabna in tudi nujna zadeva za boljšo odzivnost Androida.
Tipkanje ni problem, tako kot si rekel..navadiš se, tudi različne tipkovnice si lahko namestiš če ti default varianta ni po ugodu. Dvomim da ti default varianta ne bo všeč.

Skratka, imej wi-fi doma, imej en gmail account, imej FB in boš s telefonom zelo zadovoljen. Gmail zato da ti sinhronizira kontakte (backup telefonskih imaš zmeraj, vse emaile iz gmail na telefonu...itd), Facebook ti pride prav če te kdo kliče ki ga imaš na FB ti bo prikazovalo njegovo sliko ob klicu, direkten dostop do FB slik vseh kontaktov.... pa še kaj bi se našlo. Pišem ti bolj po domače da boš lažje razumel vse skupaj. Skratka imaš vse živo na razpolago...
Kot PC v malem ;)

matey9 ::

Aha uglavnem je Spica odlična izbira :D
Kaj ti ta mobitel uporabljaš, si ga uporabljal?
Pa še to, že ki vidim da se spoznaš na te stvari, kaj pa ta HSDPA in HSUPA je dobro met, se opazi pri brskanju po netu, pošti, ...? Ker sem vidu da Spica tega lih nima, ubistvu ma HSDPA 3,6 mb/s in HSUPA pa naj nebi imel. TAko sem vsaj vidu pod specifikacijo.

Lp

BuzzFuzz ::

Trenutno uporabljam HTC Hero http://www.htc.com/europe/product/hero/...
sem pa tik pred nakupom novega aparata. Najraje bi imel Nexus One čeprav pridejo čez dva tri mesece še neki novi modeli ven...
malce sem še v dilemi ;)

HSDPA - je tretja generacija protokola ki ponuja hitrejši - večji prenos podatkov (UMTS).
Je uporabno ampak glede nato da boš imel telefon ki ima Wi-Fi spejemnik potem dvomim da boš to koristil.
Wi-Fi internet ti je zastonj, tam pa plačuješ prenos podatkov operaterju.
Če si naročnik kakšnega paketa pri operaterju kjer dobiš zraven npr 1Gb prenosa podatkov boš lahko koristil UMTS in večjo hitrost.
Ampak zakaj bi tam plačeval za podatke ko pa lahko brovzaš, downloadaš itd preko wirelesa.
Če imaš doma wireles naj te vse te fore HSDPA, ŽNPDA...ne zanimajo. Okrog po svetu pa tudi ne boš hodil na veliko in zmeraj nekaj downloadal preko telefona.
Ali pač :)

Glede nato da je to tvoj prvi android mobilnik bo Spica zate čist dovolj. Čez čas boš pa že ugotovil kaj boljšega si želiš.. ali pa tudi ne

matey9 ::

najlepša hvala! :D
si me prepričal! Bom kr Spico kupu.

Lp

xteakwondox ::

pravilna odločitev=) sam uporabljam ta telefon že nekaj mesecev in sem zelo zadovoljen z njim. Glede pisanja sms sem se že toliko navadil kot na računalniku tako da je zelo enostavno seveda pa ne pozabi da jo daj nadgradit na 2.1 razlika očitna.
Lp

matey9 ::

Kaj nadgradnjo lahko izvedem sam ali je treba kam odnesti da ti nadgradijo?

Lp

xteakwondox ::

zastonj ti ga nadgradijo na uradnem servisu Ram v ljubljani in dobiš tudi slovenski jezik drugače ga pa lahko tudi sam nadgradiš vodiče najdeš na forumu
Lp

BuzzFuzz ::

Nadgradnja je čisto enostavna, vklopiš Wi-Fi in v meniju pod About Phone obkljukaš da ti sam updejta na 2.1 android.
Nekak takole bi naj šlo. Mogoče imaš vse skupaj drugje v nastavitvah. Boš že našel...

matey9 ::

Tle sem neki bral po internetu in je zelo dolg postopek za nadgradit. tle moreš firmware pobirat pa PDA in še in še. kaj to je res potrebno al se da samo da ti nadgradi sam.
pa pol je tle še rootanje telefona kaj to se use splača naredit? sploh pridobiš kej s tem?
pa še to kaj ta kernel je treba posodabljat, pa za kaj je to dobro?
pa še sem neki bral da po uporabi kamere procesor obremenjn na polno in tudi ko izklopiš še vedno dela na polno, kaj to je z novo nadgradnjo popravljeno al je treba sam najt popravek in use uredit?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24235508 (16663) errhec
»

Galaxy S problem XD

Oddelek: Mobilne tehnologije
161617 (1312) turist1
»

HTC Touch2 ali Samsung Galaxy Spica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
739705 (5869) Jebac18
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929655 (6256) globoko grlo
»

HTC Tattoo ali Samsung Galaxy Spica?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202697 (2364) ziga1990

Več podobnih tem