» »

Katera strateška igra ti je najboljša?

Katera strateška igra ti je najboljša?

DiaMonDer ::

Mene sma zanima katere igre strateške špilate recimo da so vam všeč. Jaz špilam Stronghold Crusader. (ne extrem) mene sam zanima ce je komu ratalo obrnt ta crusader al pa kej tazga pa ce ga kdo dobr igra mi naj prosm pove ce bi me lahko naucu :D. Ce se vam da.
  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

Kaj pa vem. Jih je kar nekaj, predvsem starejših.

Eden mojih favoritov, starejših je stara 2D serije C&C.
Kar nekaj strategij sem si kupil v akcijah na Gog.com.

Recimo zanimive so mi:
- Praetorians
- Warhammer 40k: Dawn of War (1. del, DoW II še nisem igral)
- Age of Empires (stara 2D verzija)
- Earth 2140-2160 serija
- Empire Earth
- Commandos serija
- Ground Control, predvsem drugi del, čeprav ima tudi prvi zanimive prijeme, ji jih marsikatera moderna igra nima
- Knights and Merchants
- moderna UFO serija (torej ne X-com, ampak ta iz zadnjih nekaj let)

Problem je, da za strategije potrebuješ čas.
Najbolj sem se poglobil v dve: Commandos 1 z dodatkom ter Dawn of War.

Potezne pa sem igral nekoč (npr. Panzer General, sploh drugi del), danes bolj redko.
So pa slednje tudi bolj redke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

subby ::

IMO je najboljša strateška igra AoE2: The Conquerors
preigral veliko(res veliko) strategij, in nobena se ne mora primerjat z njenim gameplayem, uravnoteženostjo enot ter civilizacij...

@opeter: lol, Knight adn Merchant... specialna!

brodul ::

Če govorimo o strategijah.
Spring: Balanced Annihilation
Pa še free je.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

DiaMonDer ::

Kaj pa Stronghold Crusader noben ne igra?

DOOM_er ::

starcraft 2. Enke nisem toliko igral da bi lahko ocenil ali je boljša. In pa C&C Generals z dodatkom, cela serija Total War. Je pa vsaka izmed teh strategij na svojem področju meni najbolša. SC2 zaradi zbalansiranih enot, in pa micro in macro managmenta, C&C zaradi masovnosti enot, Total War pa zaradi ultra taktičnega pristopa
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

g. Oden ::

Age of Empires 1, 2, 3 in Total War serija. Ostale so mi tečne kot pes.

49106 ::

Age of empires ROR Trial :) Vsi scenariji(trije so) so bomba in boljši kot cela igra

Berserker ::

Vsekakor je ena izmed boljših company of heroes. Izmed potezni pa total war serija. Za mutliplayer pa vsekakor starcraft 2. Fora je ker se strategije delijo na več področij imaš umirjene RTS-jke kjer delaš prvo na obrambi in nadgrajevanju in šele potem sledi rush, potem imaš takšni tip kjer se samo boriš in taktiziraš, recimo men of war, world in conflict, tu so potem hitre RTs-jke tipa starcraft 2 kjer je hitrost najpomebmnejša in dobra ekonomija, vendar je igranje bolj uravnotoeženo z vsemi stranmi.

opeter ::

DiaMonDer je izjavil:

Kaj pa Stronghold Crusader noben ne igra?


Sem poskusil in en čas igral (sicer navadni, stari Stronghold), a ga nisem nikoli dokončal.

Prodaja pa se tudi na Gogu:
http://www.gog.com/en/search/sort/searc...

Pozabil sem omeniti še Total Annihilation: Kingdoms. Ogromno sem ga špilal.
Še vedno imam originalni DVD ... :) Kupil rablejno pri Mantisu.

Saj Total Annihilation serija in recimo, da nasledniki v obliki Supreme Commander so OK.
Samo spet, čas rabiš, da se poglobiš.

Ali slučajno kdo igra igre narejene na Spring osnovi?
http://springrts.com/wiki/Games
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Stra ::

The bestest evah:

Utopia
http://blog.glencoe.com/blog/2009/09/04...

It ownz your bunnies.

dukenukem ::

najboljš je supreme commander forged alliance,men sj zdela na začetku nekam čudna ,kasneje pa mega kar tudi je

opeter ::

Stra je izjavil:

The bestest evah:

Utopia
http://blog.glencoe.com/blog/2009/09/04...

It ownz your bunnies.


Hehe, zanimivo. O Utopiji še nikoli nisem slišal.
Prva strateška igra, s katero sem se srečal je bil Dune 2 v DOS-u.
A se še kdo spominja Warcrafta 1: Orcs and Humans? :)
Ta je imel še 400 x 320 grafiko. Je pa bil že v 256 barvah.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

1. Starcraft
2. Starcraft2
3. Command&Conquer in Red Alert (iz leta 1995, ne novejše)
4. Warcraft 2
5. Warhammer 40k
6. ostalo daleč zadaj
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nuclear ::

aoe2 conquerors, red alert 2, generals zero hour

Tony Goodman je po propadu Ensebmles Studios(MS imel pri propadu prste vmes itak, isto kot Real Madrid pri dobrih igralcih,.. anyways..) ustvaril novi studio Robot Entertainment: Robot Entertainment @ Wikipedia

On 10 July 2010, the company announced that they are working on two games; the first of which will be published by Microsoft Game Studios, and will be an RTS game, similar to the Age of Empires series.


Excited! :D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

ziga1990 ::

-total war serije=dobre sam se jih hitro navaličam
-supreme commander=single player oz skrimish ni zanimivo,prek lana s prijatelji 4 na 4 zakon eno mapo igrali 5 ur.

opeter ::

A na stranišče ste hodili?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ziga1990 ::

jp sej 2 uri smo mel premirje da si naredimo vojsko pol pa na juris

nuclear ::

ja to je tipično za med friendi :) 2 uri premirja, da se razviješ pol pa pokaš. je zanimivo hehe, samo je pa smešno ko smo igrali aoe2, pa smo rekl, standard conquest, nč premirja, pa kr pokneš na začetku, pa se že jezijo. hehe.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ziga1990 ::

mi smo imeli toliko ladij in letal da je bila bitka tok dolga da sem lohka med bitko posiljal svojo letalonosilko-podmornico v bazo po nova letala:)

Nejc1994 ::

brodul je izjavil:

Če govorimo o strategijah.
Spring: Balanced Annihilation
Pa še free je.

Men pa sploh ne dela dej mi povej na ZS kako jo usposobit

Drugace pa supreme commander FTW

Berserker ::

Rad bi videl nadaljevanje age of mytologie to so bli dobri časi pa še zgodba je bila dobra pa vzdušje na nivoju. Vsekakor bi lahko omenili še Cossack pa malo bolj realistični American Conquest. Down of war 1 je bil vsekakor vreden zaradi raznolikosti ras (mislim da jih je bilo 6-8 ras) . Najbolj zajeban mi je bil vsekakor Men of war pri katerem si moral imeti dobre reflekse da si skakal po mapi in pri vsakem vojaku skrbel za orožije, opremo in streljivo ki je bilo omejeno pa uporaba pravih enot na pravem mestu. Total anhilation sicer nisem nikoli igral ampak mi je med starejšimi strategijami mi je najbolj v spominu ostala Dominion: Storm Over Gift 3 iz leta 1998 in celo dela na win7.

sidd ::

AOE123 pa knights and merchants! Old school ...
no idea for signature
signed
I

_Dormage_ ::

Anno serija, AOE /3, Perimiter.

Nejc1994 ::

Tr33k sej Total Anihilation gre use lepo na windows 7 tud. pr mojmu prjatlu sm ju spilu na 1900x1600 monitorju. Starcrap pa pac lahk sam na 800x600...

Bolf3nk ::

Zheegec ::

Ja, grafika je pa rees važna. Samo mladcem. Zdaj grem pa gledat posnetke korejske pro-league v Starcraft iz leta 1998, have phun!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nuclear ::

Kaj bi dal, da bi se lahko vrnil v leta 1995-1997 ko je bil VAL navdušenja, nad RTS igrami podobnimi kot je zgoraj nalepil Warcraft1, in pa Age of Empire 1. Pa še mnoge druge začetne 2D strategije. Da, Da, to so še bili časi.

Življenje je lepo ko se spominjaš lepih stvari, ne glede na to kaj se ti v sedanjosti dogaja.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Berserker ::

No naj omenim daj so imele starejše igre celo bolj napredne elemente pa ukaze, tisto zgornjo ki sem jo omenil iz 1998 si lahko vsaki enoti določil lezeč ali čepeč položaj, zadržanje ognja, patroliranje , hitrost premikanja, zadržanje položaja itd. , kraterji od laserskih iztrelkov in kri ter udi so ostali do konca misije. Za marsikatero sodobno strategijo je še to preveč napredno.

Nejc1994 ::

Grafike je vazna c gledamo iz katerega leta je.

TA ma uber dobro grafiko se danes pa je iz istega leto kot starcrap

Starcrap je meu tud za tist let dobro grafo.

Ce pa pogledamo starcrap 2 k smo leta 2010, in ce je grafika pod high zgleda kot 2D

DOOM_er ::

16 years old kid talks, everybody listen and then make facepalm. Povej mi 5 dobrih razlogov zakaj je grafika važna, ter 5 dobrih razlogov zakaj je starcraft starcrap
Robots will steal your job. But that's OK

Nerdor ::

Jst Starcraftu 2 očitam, da moraš posamezne drone pošiljat, vsakega posebej, ko se zgradi v nabiranje. A nebi bilo lažje to poavtomatizirat!? Ma ko se bitka razvije je enostavno preveč klikanja. Gradnje bi lahko poavtomatizirali s kakim build planom in avtomatsko pošiljali drone v nabiranje. Lahko bi omejili št. dronov, da bi lahko novim, neveščim igralcem omogočili, da se spopadejo s bolj izkušenejšim. Moti me to, da je Zerg še zmeraj de facto rasa, za tekmovanje. S Terrani in Protossi zelo težko tekmuješ proti Zergom. Lahko bi večje enote bile bistveno bolj trpežne in povzročile več damageja. Nekako se ne strinjam, da rush 20 do 30 zerlingov popolnoma uniči dva siege tanka. To ni glih uravnoteženo. Ali pa 20 marincov ni kos 30 zerlingom. To nije baš neka huda uravnoteženost, ali se pa motim. Ker nekako koštajo isto in v istem času so zgrajene. Je pa res, da se mi ne da ukvarjat s Starcraftom po nekaj ur na dan in odkrivat finte fore in živet s Starcraftom, ga imet za lajfstajl in nevem kaj še vse. Pač je samo in le špil. It should be simple, it should be more fun. Ne pa nek nervozno klikajoč, za vsak nepobran kristal, nezgrajen vojak - izgubljena bitka. Beh, eRepublik je nekak more fun. :)=
... for lifetime!

Zheegec ::

Jst Starcraftu 2 očitam, da moraš posamezne drone pošiljat, vsakega posebej, ko se zgradi v nabiranje. A nebi bilo lažje to poavtomatizirat!?

Ja, ko so to iz Starcraft1 ukinili, je dosti ljudi začelo govoriti, da bo to naredilo igro manj zahtevno, pa ni tako. Torej to v SC2 JE avtomatizirano, zahteva en klik iz glavne stavbe na željene minerale in gre drone avtomatsko tja.
Gradnje bi lahko poavtomatizirali s kakim build planom in avtomatsko pošiljali drone v nabiranje.

Najbolje, da se kar vse samo naredi, ane? Kaj je sploh fora igre potem?
Lahko bi omejili št. dronov, da bi lahko novim, neveščim igralcem omogočili, da se spopadejo s bolj izkušenejšim.

Omg, zato so lige, da ne igra nekdo slab z nekim zelo dobrim. Potem se pa pač izboljšaš.
Moti me to, da je Zerg še zmeraj de facto rasa, za tekmovanje

Praktično vsi proji imajo terrane ali protosse, zelo redko zerge. Vsaj zaenkrat. V SC1 so pa tudi najboljši igralci bili terrani, samo so najbolj zahtevni.
Lahko bi večje enote bile bistveno bolj trpežne in povzročile več damageja.

Lahko bi bile, če bi hoteli uničiti celo stvar.
Nekako se ne strinjam, da rush 20 do 30 zerlingov popolnoma uniči dva siege tanka

Pa da en helion (ki je poceni) z dobrim microtom uniči 999 zerglingov? To je fora sc2, vse je v sestavi vojske in temu, da imaš dobro sestavo vojske proti nasprotniku. Moraš vedeti kaj je dobro proti čemu, to ni supreme commander!!
Ali pa 20 marincov ni kos 30 zerlingom. To nije baš neka huda uravnoteženost, ali se pa motim.

To je nora uravnoteženost, čeprav za 20 marincev rabiš kar malo več zerglingov. Ali pa enega templarja, seveda :)
Ker nekako koštajo isto in v istem času so zgrajene.

Da, bistveno cenejša enota je lahko dobra proti dražji! To je fora SC2, to ni supreme commander, kjer je dražje = boljše. Zato pa je tako uspešen v eSports, je že bilo najavljeno tekmovanje s $150k nagradnim skladom, ravno dan ali dva nazaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DOOM_er ::

to je največji fail dost strategij da so dražje enote boljše tko ali drugače od tistih ki so ceneje. Vse enote v SC2 so kamen papir škarje, kar je prov in da ne prihaja do brezglavih napadov. Če bi bilo to tako narejeno SC1 nebi igrali po esportsih 11 let
Robots will steal your job. But that's OK

brodul ::

Malo ste falili temo.

brodul je izjavil:

Če govorimo o strategijah.
Spring: Balanced Annihilation
Pa še free je.


Mogoče sem se prenaglil z odgovorom. Spring: Balanced Annihilation je IMO najboljša multiplayer realnočasovna strategija, kjer je važna predvsem strategija (ni takšnega povdarka na mental checkih (vsaj ne na začetku), micro playing).
Od single playerjev je meni osebno kul Red Alert (1995), sedaj ga legalnolahko dobite na netu, for free.
Od poteznih Civ 2 ter 4.
Warcraft 3 je tudi super, čeprav to ni ravno strategija (če bolj advance igrate).
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

gzibret ::

Absolutno Civilization III. Igra, ki mi je vzela kar zajeten delček mojega življenja ;)
Vse je za neki dobr!

bluefish ::

Civilization serija
C&C določeni deli
Company of Heroes
Ground Control
Homeworld
World in Conflict

Ne nujno v tem vrstnem redu.


Žal je iz leta v leto vse manj kvalitetnih naslovov - očitno posledica poneumljenega folka, ki je zmožen le še brezglavo letati po mapi in stiskati levi miškin gumb.

Berserker ::

Tako kot si napisal, crap se je začel z C&C 4, Red alert 3, SupComm 2, stormrise pa z kakšnim order od war in end of war to našteto je vse crap totalni.

Na srečo imamo še saj nekaj strateških vojaških total war serijo,RUSE pa mogoče kakšno nadaljevanje reliccove strategije.

Engineer_SLO ::

opeter je izjavil:

Stra je izjavil:

The bestest evah:

Utopia
http://blog.glencoe.com/blog/2009/09/04...

It ownz your bunnies.


Hehe, zanimivo. O Utopiji še nikoli nisem slišal.
Prva strateška igra, s katero sem se srečal je bil Dune 2 v DOS-u.
A se še kdo spominja Warcrafta 1: Orcs and Humans? :)
Ta je imel še 400 x 320 grafiko. Je pa bil že v 256 barvah.



kater kreten je to igral, zgubil sem 10 min časa da vidim mal spet to staro klasiko!!!

res žalitev za tako dobro igro da jo nekdo davi.... :(
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

dmavrin ::

Od strategij sm največ preigral Warcraft 3: RoC in TFT... Poleg Stronghold Crusaderja... Drugače so pa še Total War serija in C&C: Generals (navadn in Zero hour)... Ko imamo lan, še zdaj preigramo mnogo warcrafta in generalsov... (nažalost je to bolj redkost :S)

DiaMonDer ::

Kaj Stronghold Crusader pa nobeden ne igra?

Iluvatar ::

@DiaMonDer: Jaz sem precej časa nazaj igral. Stronghold se mi je dopadel, ker si moral skrbet za vse. Crusader se mi je zdel pa precej težaven in mi je požrl dosti živcev. Počasi se spravljam igrat dvojko, potem pa bom še legends sprobal. 2011 pa baje izide trojka. Bomo videli...

Pipi_Karamba ::

1. Napoleon: Total War + izredno taktične bitke
2. Civilization 4 + popolna svoboda pri gradnji imperija
3. Company of Heroes + nora akcija
4. Anno 1404 + dodelan ekonomski model

Vsaka igra blesti na omenjenem področju, a na žalost šepa na drugih, zato komaj čakam dan, ko bodo vse omenjene značilnosti razvijalci združili v en sam epski RTS, ki bo povezal kompleksno gradnjo imperija in taktične bitke polne akcije ter igralcem med igranjem pustil dovolj časa za izvirno igro, ne pa zgolj nabijanje najbolj optimalnih build orderjev.

DiaMonDer ::

Se kdo javi da gre z mano Stronghold Crusader prek neta se bol pa ce gre kdo 2v2 da bova z bratom igrala skup


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611021 (515) mtosev
»

Dobra strategija?

Oddelek: Igre
212810 (2019) GabrieLeo
»

RTS igre v Sloveniji

Oddelek: Igre
284615 (4110) fireice
»

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Oddelek: Igre
271986 (1209) huelz

dobre Strategije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5811261 (9060) Tilen

Več podobnih tem