» »

Napajalniki "višjega" ranka

Napajalniki "višjega" ranka

Rias Gremory ::

Zdaj že nekaj časa berem o corsair psu-jih na slo tech forumu kot predloge za sestave pc sistemov. Kdaj tudi slišim da so vsi psu-ji slabi razen enermaxovih in corsairovih. In corsair napajalnike sem v slovenskih trgovinah prvič opazil (v agt če koga zanima) hmm pred približno mesecom ali več. In me seveda mučijo nekatera vprašanja. Bom dal kar primer: med telim lc-jom (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... in med telim corsairom (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n.... Obadva napajalnika sta 750w. Pa zanemarimo koliko je različnih kablov. Kaj je razlika med temi 30€? Ker si bom verjetno kupil to leto računalnik me tudi iz tega stališča zanima. So res toliko kvalitetni?
Hvala za vse odgovore!
Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

axee ::

LC ima 52A na 12V liniji, Corsair pa 60A, torej je močnejši. Pri corsairju plačaš seveda tudi firmo, ampak za 30EUR več dobiš svetovno priznan in preverjen napajalnik (zelo pomembno, ker je izredno popularen in če bi bil problematičen bi se vedlo, pri LC pa ni tako), močnejši v 12V linijah, 80+ certifikat (večja učinkovitost), ogromno več kablov (seveda da je pomembno) in pa zelo pomembno: dolgo garancijo. LC ima 2 leti, Corsair pa 5.

Meni se to zdi upravičeno 30EUR višje cene.

Drugače pa nista samo Corsair in Enermax dobra, jih je še kar nekaj ampak nažalost so ostali zelo redki v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Rias Gremory ::

axee je izjavil:

LC ima 52A na 12V liniji, Corsair pa 60A. Pri corsairju plačaš seveda tudi firmo, ampak za 30EUR več dobiš svetovno priznan in preverjen napajalnik, močnejši v 12V linijah (najpomembnejše), 80+ certifikat (večja učinkovitost), ogromno več kablov (seveda da je pomembno) in pa zelo pomembno: dolgo garancijo. LC ima 2 leti, Corsair pa 5.

Meni se to zdi upravičeno 30EUR višje cene.

Drugače pa nista samo Corsair in Enermax dobra, jih je še kar nekaj ampak nažalost so ostali zelo redki v sloveniji.

ampak če razumem bo računalnik delal na 52A in na 60A 12V liniji kajne? pa ker se ne spoznam na napajalnike glih, a če je več amperov je bolj močna linija, ker če je potem sklepam da so to za kakšne overclocker fanatike in high end gamerje? če bom že dajal malo več cekinčkov za psu katere mi potem priporočate? corsair in enermax, še kateri?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

axee ::

TX 750W si dobro zadel, jaz bi vzel tega, če te ne moti da nima modularnih kablov.

A*V=W

12V linije so najpomembnejše (procesor, grafična in vse potratne), ostale linije so izredno malo uporabljene, pod 50W. LC ima torej 624W na 12V liniji, Corsair pa 720W. Tako da je corsair dejansko močnejši. To pomeni da bo lahko poganjal bolj potratno mašino. 100W več za grafične kartice, procesor itd. 100W je veliko.

Rias Gremory ::

axee je izjavil:

TX 750W si dobro zadel, jaz bi vzel tega, če te ne moti da nima modularnih kablov.

A*V=W

12V linije so najpomembnejše (procesor, grafična in vse potratne), ostale linije so izredno malo uporabljene, pod 50W. LC ima torej 624W na 12V liniji, Corsair pa 720W. Tako da je corsair dejansko močnejši. To pomeni da bo lahko poganjal bolj potratno mašino. 100W več za grafične kartice, procesor itd. 100W je veliko.

okej hvala razumem
aja pa ali je modularen napajalnik tisti, ki uporabljaš poljubno število kablov?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

axee ::

ja. tiste ki jih ne potrebuješ jih pač ne priklopiš. pomaga pri zmedi v ohišju ampak odvisno koga prašaš, nekaterim je to vseeno

Rias Gremory ::

axee je izjavil:

ja. tiste ki jih ne potrebuješ jih pač ne priklopiš. pomaga pri zmedi v ohišju ampak odvisno koga prašaš, nekaterim je to vseeno

okej najlepša hvala za odgovore! :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vanadium ::

drugače pa corsair napajlnike dela seasonic kateri so pa vrhunski. zastopnik za slo je pa lcr iz ljubljane tako da lahko se tja poklices pa povprašaš po cenah

tu mas pa specifikacije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310272 (8758) Pyr0Beast
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658813 (6847) KTr1sk
»

Napajanik do 650w

Oddelek: Kaj kupiti
171161 (968) psytoma
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337519 (32627) amigo_no1
»

Kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
495233 (4342) dzinks63

Več podobnih tem