» »

Procesor in dva zlomljena pina

Procesor in dva zlomljena pina

gunserman ::

Pozdravljeni

Danes sem menjal hladnilnik na procesorju, ker se je pregreval in ponesreči zlomil dva pina :D Je to možno kako popraviti, ali lahko samo kupim nov procesor :D

galu ::

Ja tista dva pina prilotaj gor (predvidevam, da imaš AMD, ker intel nima pinov, temveč 'pad'-e) :)
Mogoče bi ti celo delal brez teh pinov, razen če sta kaka taka, da pomembna za čitanje voltaže za BIOS etc..
Tako to gre.

hojnikb ::

Kira pina sta pa odlomlena ?
Če sta Vcc pol še zna delat
#brezpodpisa

gunserman ::

Jah probu sem in se ne prižge... Je pa amd phaenom II X4, se pravi če bi prilotal dva pina naj bi šlo, bom probal.. Drugače sta zlomljena pina na sliki:

 Procesor

Procesor

jest10 ::

V podnožje daj tanke žičke tam, kjer so odlomljeni pini. Samo pazi na dolžino le teh.

gunserman ::

Sej lahko računalnik zaženem brez nameščenega hladnilnika samo da vidim če se bo prižgal ne? :D

jest10 ::

Hladilnik gor tišči z roko. Čisto brez NE prižigaj!

galu ::

Ti sam prižgi, sej če drugo, boš doživel thermal shutdown.. Je to kar precej dobro zaščiteno.

P.S. Zalotaj ti to, ker če samo žičke daš v podnožje, se lahko karkoli zgodi... Lahko tudi popolnoma skuriš tisti lot, če je preveč motenj napetosti.
Tako to gre.

jest10 ::

galu je izjavil:

Ti sam prižgi, sej če drugo, boš doživel thermal shutdown.. Je to kar precej dobro zaščiteno.

P.S. Zalotaj ti to, ker če samo žičke daš v podnožje, se lahko karkoli zgodi... Lahko tudi popolnoma skuriš tisti lot, če je preveč motenj napetosti.

Skuriti nimaš kaj, ker kot kaže tisti pini niso za napajanje, torej čez njih ne teče velik tok. Po podatkovnih linijah so tokovi reda mikroA

galu ::

Kakorkoli, dosti bolj sigurno bo, če zalota...
Tako to gre.

gunserman ::

Ja zdej sem dal procesor brez pinov noter in dela normalno, sem ga tud močno obremenil, pa ni nč crknlo.... Mislte da bo to ok. ali naj zalotam?

bluefish ::

Če dela OK, potem pusti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ob zagonu PCja ni slike na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111024 (883) Mitch
»

Računalnik noče vžgati

Oddelek: Strojna oprema
414929 (4212) speedtouch
»

Odlomljena pina pri P4 2.5, 533

Oddelek: Pomoč in nasveti
11975 (749) Spajky
»

zlomljen pin na procesorju

Oddelek: Navijanje
51037 (841) Spajky
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403323 (2249) Boky

Več podobnih tem