» »

Problem z diskom (sata2)

Problem z diskom (sata2)

JesusChrist ::

Problem je naslednji:
Danes se je računalnik sam od sebe ugasnil in se ponovno pognal (bil sem 1m vstran in z začudenjem zadevo opazoval). Vse lepo in prav ... dokler se ni vse ustavilo pri "nalaganju s CD-ja". Te opcije sploh nisem imel vklopljene in sem zadevo takoj šel preverit v bios. In glej ga zlomka: bios več ne najde trdega diska. Počistil sem vse konektorje na disku in plati, probal z drugimi sata priključki in napajalnim priključkom, restartal sem bios, vzel baterijo iz plate itd. Enostavno ne zazna diska. Kaj bi lahko bil problem? Je disk kar tako sredi delovanja sam od sebe crknil?
Kake so cene za "odkrivanje" podatkov iz pokvarjenega diska in kje je preverjen (kvaliteten) servis za take storitve v okolici Ptuja ali Maribora?

LP,
Ninjeti

Xserces ::

šu šrauf? :/ probi v drugem računalniku če je možno :( drugače je šou u franže
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

JesusChrist ::

kaj pa cene za "odkrivanje" podatkov?

Picero ::

JesusChrist je izjavil:

kaj pa cene za "odkrivanje" podatkov?


Ena slovenska firma ima pregled diska 20 EUR, potem pa je resevanje od 250 EUR naprej, 20 EUR ti v tem primeru odstejejo.

Priporocam ti, da potegnes z neta Hirens boot CD, s katerim bos zagnal sistem, ki je dobro opremljen z razlicnimi orodji in nato uporabis kaksno orodje za resevanje podatkov oz. kaksen disk tool.

Ce pa disk sumljivo skrta in piska, pa je najbolje, da disk pustis cimbolj pri miru in ga prepustis strokovnjakom, pa ne kar vsakemu.

Vec o resevanju podatkov si lahko preberes tukaj: , pri tem proizvajalcu najdes tudi enega od boljsih programov za resevanje podatkov, ki so dosegljivi navadnim smrtnikom (Getdataback).

JesusChrist ::

No disk je Western Digital WD WD3200AAKS-00SBA0.
Je možno da je šlo vezje in bi se ga dalo menjat vsaj toliko, da bi prekopiral podatke? Disk se namreč niti ne prižge.

bluefish ::

Lahko najprej poskusiš z zamenjavo vezja (disk iz iste serije), vendar bo po vsej verjetnosti potrebno kaj več.

JesusChrist ::

najbolj čudno mi je to da nikdar ni "šrotal" al pa kako drugače povzročal hrupa, vibracij ali kaj podobnega tako da sumim vezje.

connel ::

Drugo vezje poizkusi, če ga boš kje dobil. Meni je uspelo leta nazaj tako oživeti disk, ki sem ga skuril. Serije sta bile približno podobni, različne velikosti. Sedaj sta oba v pokoju, potem je šlo še tisto vezje, ki je sprva delovalo, pač je preseglo predviden čas delovanja, no, če mi kdaj uspe kje dobiti kakšno novo vezje (precej nemogoče, to sta stara maxtor diska) bi bila oba diska uporabna.

Fizično je pa zelo redko kaj narobe z diski, pri normalni uporabi, večinoma je krivo vezje.

JesusChrist ::

bom malo pogledal po bolhi ali pa kje. Katera maxtora pa? mam enega starega maxtora doma :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava elektronike diska!

Oddelek: Strojna oprema
161463 (974) MIHAc27
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317281 (6479) MadMax
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283547 (2832) Šimpanz
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527439 (5895) kretnichar
»

Izginil disk - ne vidi ga niti bios!? -> kako rešiti podatke

Oddelek: Strojna oprema
171873 (1612) tebodi

Več podobnih tem