» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
192 / 318
»»

perci ::

Jaz sem nazadnje 2 nabavil.

Super lučka za ta denar.

Za polno ceno pa čist brez veze. Imo.

gregor ::

počakajte še kakšna dva meseca, 11.11. bodo nore akcije :D
pa predbožične cene bodo tudi odlične :)

matobeli ::

Ja, super prilika za novoletna darila 2020/2021 :))

firbec ::

FT03 je kaka koda za tole 5700K varianto
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

b4d ::

Ce koga mika FW3A, je za nekih $34: https://www.banggood.com/LUMINTOP-FW3A-...
b4d.sablun.org

gregor ::

firbec je izjavil:

FT03 je kaka koda za tole 5700K varianto
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...


http://budgetlightforum.com/node/65210

tukaj je koda, ne vem pa ali je vezana na barvo svetlobe...

Denis19 ::

Kot vidim imate veliko znanja o lučkah.
Sam sem do sedaj uporabljal led lenser p7. Pa je po dolgih letih uporabe začela malo nagajat, pa tudi ni ravno zadovoljila mojih potreb.
Torej iščem lučko, ki daleč sveti, ima možnost mikrosprožilca in ni velika kot stara Maglitka.
Budget je omejen na max 100€.

Ali ima kdo kakšen predolg.
Hvala

mat xxl ::

Evo, sem sicer brez najave tole lučko, ki vas je je več kupilo v petek dobil: https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...

Žal pa je zgleda bila vsaj po mojem cel čas od tovarne dalje prižgana z vzstavljeno baterijo, tako, da že v petek sem probal, vse mrtvo, včeraj sem imel čas in probal dati baterijo polniti totalna nula, Litokala 500, baterije sploh ne zazna, sem mislil, slab kontakt sem malo alu folije dodal in vse isto.... baterija neza znavna. Danes probal lučko z drugo baterijo, kaj mi je pa sicer za storiti reklamacija, kake izkušnje ???

damirj79 ::

Mogoče imaš - polu baterije prozorno nalepko?

mat xxl ::

Pogledam še to a to so dajali ? Bi bilo sicer res smiselno, da ne uniči baterije .......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

WaterBoy ::

Mater božjo. Jaz že na svoj NITECORE UM2 čakam več kot mesec dni :D

Sm mogu jezo spustit ven :P

mat xxl ::

damirj79 je izjavil:

Mogoče imaš - polu baterije prozorno nalepko?



100 x hvala za namig, točno to in to tako profi nalepljeno na minusu na sami plošči že ob proizvodnji, ker so roza deli čez.

Na oko od blizu ne ugotoviš, šele ko sem dal na zob se ugotovil, da ni kovina, nato sem pa z kulijem na močno podrsal po robu in je folijo začelo trgati.....

Ja Litokala je takoj iz prve brez vsake alu folije potem začela polniti baterijo.

Ker vas je več to naročalo bodite pozorni na to.

Še 1 x res hvala za nimig.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tsunamii ::

Kaksna dobra akcija ..rabim kaksno naglavno lucko za familjo. po moznosti flodka.

Tsunamii ::

Tsunamii je izjavil:

Kaksna dobra akcija ..rabim kaksno naglavno lucko za familjo. po moznosti flodka.


Nasel na GB ..sam se odlocam med :

1. Utorch H09 28€
2. Skilhunt H03 33€
3. Nitecore NU32 30€

KAj menite.. ?

matobeli ::

Če rabiš res flood oziroma za na blizu svetit imaš tudi NU17 ali pa celo starejšo NU10, pa še precej lažji sta od ostalih.

Od teh ki so "kotne" svetilke poglej še Convoyevo različico, je mal cenejša.

So pa super, jo lahko pripneš tudi na npr jakno kar pomen da ne svetiš v glavo tistemu s katerim se pogovarjaš.

damirj79 ::

mat xxl je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mogoče imaš - polu baterije prozorno nalepko?



100 x hvala za namig, točno to in to tako profi nalepljeno na minusu na sami plošči že ob proizvodnji, ker so roza deli čez.

Na oko od blizu ne ugotoviš, šele ko sem dal na zob se ugotovil, da ni kovina, nato sem pa z kulijem na močno podrsal po robu in je folijo začelo trgati.....

Ja Litokala je takoj iz prve brez vsake alu folije potem začela polniti baterijo.

Ker vas je več to naročalo bodite pozorni na to.

Še 1 x res hvala za nimig.....


NZK, sem tudi jaz imel enako, ampak sem dobil že prej kakšno baterijo, ki je imela to gor, tako da sem hitro videl težavo.

mat xxl ::

Ja pa ni šlo naprej btrez težav, ko lampico sestavim, nekaj žalostno žmrka..., potem sem celo podrl v 3 dele malo podaljšal - nategnil vzmeti za baterijo in ja potem je pa res zlavfala, kot je potrebno in ja res neverjetno dobro sveti za tako majhno velikost.

b4d ::

Novo - FW3A v 21700 obliki, en kup lukenj za tritium fane: http://budgetlightforum.com/node/69070
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

b4d ::

A bi kdo imel LedLenser T7, prva verzija, verjetno je kitajski fejk, a se ne vidi? Podarim, pogoj je osebni prevzem na Vicu v Ljubljani.
b4d.sablun.org

Samael ::


Made in China, obviously ... ampak kaj lahko mi rečemo z vsemi temi 1000lm el cheapo China čelkami ;)
(btw. so v Decathlonu s temi odpoklic objavami prebrisani - vse objavijo izključno v sliki, da google ne zajame/shrani teksta)

b4d ::

Evo po priblizno dveh mesecih je moja C8+ v Sloveniji, upajmo da ne izgine na tem zadnjem delu poti :D
b4d.sablun.org

bmwwww ::

Kateri polnilec bi za splošno uporabo priporočali? Lastim si že Li-500, samo mi nekak ne gre noter baterija od Fenixa RC20 (18650). Ostale baterije 18650 pa grejo brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Samael ::

Zakaj pa ne gre? A je protected/predolga?
Če je to razlog, bi moral biti ok vsak novejši polnilec, ki podpira 21700 format baterij.

bmwwww ::

Samael je izjavil:

Zakaj pa ne gre? A je protected/predolga?
Če je to razlog, bi moral biti ok vsak novejši polnilec, ki podpira 21700 format baterij.


Predolga da bi noter pasala. Sem pozabil slikat :D Torej format 21700?

Samael ::

Jah, 18650 je mera baterije. 18mm debeline in 65mm dolžine. Ampak če je baterija "protected" ji doda PCB par milimetrov, če je pa še button top, pa še par milimetrov, pa si hitro na 70mm.
V polnilca, ki podpira 21700 format baterije (torej 21mm debelina in 70mm širina) bi tako morale priti tudi nekoliko daljše 18650 baterije.
Sam sicer nimam nobene 18650 baterije, ki ne bi pasala v Lii-500, tako da je tvoj primer najbrž prej izjema, kot pravilo - ti pa verjamem, da se zna to zgoditi. V Lii-260 (moj prvi liitokalin polnilec) ne pride prav nobena malo daljša (protected) baterija, medtem ko so so z Lii-300 (ki je najbrž iste dolžine kot Lii-500) to napako kao odpravili, ampak izgleda, da za kakšne izjemne primere še vedno ne dovolj.

b4d ::

Woohoo C8+ :) Dobra igraca, zame precej neuporabna, a impresivna :D
b4d.sablun.org

perci ::

A ima kdo kej izkušen z uv lampami? Za škorpijone iskat v puščavi?

Samael ::

Nisem še škorpijonov iskal v puščavi :) ampak Convoy S2+ 365nm Nichia UV 200lm mi je za ceno $13.31 (kot se jo je dobilo pred časom - škoda, da jih nisem nabavil več) super lučka.

Zdajle se to S2+ s kodo AC18 dobi za $20.26 in to S2+ s kodo BGS2G za $19.99 kar je še vedno precej dober deal - kvalitetne UV lučke niso bile nikoli prav poceni (Nichia 365nm LED naj bi bila ena boljših ledic 365nm spektra).

Tule so napisali par besed o njej: https://www.ultravioletphotography.com/...
Pa še test review tule: http://savazzi.net/photography/cheap365...

Cenovno ugodna se mi zdi tudi Sofirn SF32UV Nichia 365UV 365nm BGSF $16.14, je pa ne poznam, čeprav mislim, da ne bi smela biti kaj dosti slabša od zgoraj omenjene, če sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Aha, ok. Potem iste stvari gledava. Sem že včeraj vzel Sofirn, morda bom še s2+. Thx, Samael.

Dri3r ::

Mogoče kdo ve če te UV lučke kaj škodujejo očem?
dri3r

Samael ::

Nisem iz te stroke, da bi ti lahko povedal "za ziher" (tako, da tole preberi s kančkom "soli" kot pravijo) ampak na forumih pišejo, da če ne svetiš direkt v oči, ni nekaj ekstremno škodljivo, da pa je zaradi dejavnika različnih odbojnih površin, priporočeno imeti zaščitna očala. Če boš samo bankovec tu pa tam preveril, predvidevam, da ne bi smel biti nek big deal, pri iskanju škorpijonov :) pa mislim, da je ok, da si zaščitiš oči.
Na https://www.zavas.si/izdelki-seznam/129... (imajo fizično trgovino tudi v hali A v btc-ju) dobiš cel kup stylish polikarbonatnih zaščitnih očal pod 10 eur.

https://laserpointerforums.com/threads/...
https://www.candlepowerforums.com/vb/sh...


@perci, po mojem ne bi smelo biti neke razlike med njima. Sofirn SF32UV je prišla na trg malce pozneje kot Convoy S2+ 365nm, ledica je videti ista. Mogoče edino, če te moti tisti krog, za S2+ vem da se dobil orange peel reflektor in pa 22mm matirane leče, oboje bi moralo razpršiti UV svetlobo, pri Sofirn SF32UV pa ne poznam opcij.

Okapi ::

perci je izjavil:

A ima kdo kej izkušen z uv lampami? Za škorpijone iskat v puščavi?
Jaz imam Convoy S2+ 365nm Nichia in je v redu.

Samael ::

A ima kdo mogoče kakšne izkušnje s Hoferjevimi NiMH baterijami? Zanima me predvsem če so LSD (low self discharge) tip baterij ob neuporabi?
@matobeli bi znal vedeti? :)

profii ::

Če piše gor na embalaži da so prednapolnjene, potem so LSD.

Samael ::

Aha, na to nisem pomislil. Bom pogledal kaj piše na njih, ko bom šel v Hoferja, če jih bodo še imeli. Trije paketi za ceno enega eneloopk je kar lepa razlika, da le ni prehitre samoizpraznitve.

matobeli ::

Sem jih imel kar nekaj kompletkov skozi leta. So LSD in so precej visoko na p/p lestvici, kapaciteta je bila kar realna.

Ampak nazadnje ko sem kupoval NiMh sem raje vzel ikea LADDA 2450mAh, rewrap Eneloopk za 7€.

damirj79 ::

bmwwww je izjavil:

Samael je izjavil:

Zakaj pa ne gre? A je protected/predolga?
Če je to razlog, bi moral biti ok vsak novejši polnilec, ki podpira 21700 format baterij.


Predolga da bi noter pasala. Sem pozabil slikat :D Torej format 21700?


V Opus BT-C3100 grejo baterije do dolžine 70-71mm noter. Se pravi 21700, 26650 itd vse grejo še noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Samael ::

O, super - potem pa ni kaj za razmišljati tu. 3,99€ za 4 LSD AA/AAA NiMH je res dober deal. Pa Hofer mi je bližje kot Ikea, precej bližje :)

impre ::

V Hofru imajo enkrat 2100mAh LSD, drugič 2500mAh kjer namesto "Ready to use" piše "PLUS+".
Tako da preveri...
Imam pa oboje in za 4€ so super za otroške igrače.

Samael ::

Aha, hvala. Bom pozoren na to.

VIP58 ::

Ko smo ravno pri UV lučkah, imam Convoy S2+. Ko sem jo dobil, sem šel po bajti gledat, kaj se vse vidi, vse skupaj je trajalo manj ko 10min. Proti koncu se je že pojavil nek neprijeten občutek v očeh, ki se je potem vlekel čez cel dan.
V samih navodilih za lučko nič ne omenjajo zaščite, sem pa našel med komentarji kupca, ki je toplo priporočal zaščitna očala. Nisem našel namenskih UV zaščitnih očal, ampak menda morajo imeti UV zaščito vsa sončna očala.
Ali se je kdo podrobneje ukvarjal z UV zaščito?
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Načeloma imajo vsa pri nas kupljena sončna očala ustrezno UV zaščito, ki ustavi zgoraj omenjene 365nm UV žarke. Tudi prozorna zaščitna očala (ne pa seveda običajna korekcijska očala za boljši vid).

Pomembno je, da imajo vaša očala zaščitni faktor UV 400, ker sončna svetloba iz fizikalnega vidika na območju valovne širine od 280 do 400 nm ni vidna, je pa škodljiva. Kakovostna sončna očala ustavijo vse UV žarke kratkovalovnega področja do cca 400 nm. Sončna očala, ki ponujajo to varnost, nosijo nalepko z oznako UV 400.

Vir: https://www.informacija.net/vseved/zdra...

Za zaščito uporabnikov so države sprejele standarde, ki so potrebni za zaščito oči pred UV- žarki. V Evropi je to certifikat CE, ki zagotavlja, da nudijo očala varno stopnjo zaščite. Evropski standard določa, da lahko očala, ki so na trgu, prepuščajo največ 5 odstotkov UV-žarkov valovne dolžine do 400 nanometrov (nm), torej UVA in UVB, avstralski standard je še strožji: očala morajo zadržati vsaj 99 odstotkov žarkov UVA in UVB. UV-žarki imajo valovno dolžino do 400 nm, zato imajo kvalitetna sončna očala oznako UV 400, kar pomeni, da preprečujejo prehod žarkov do te valovne dolžine. To lahko označuje tudi nalepka, ki je na steklih sončnih očal. Ni pa nujno, da je le ta verodostojna.

Vir: https://beautyfullblog.si/poceni-soncna...

FireSnake ::

Samuel, tebi bi bilo treba spomenik postavit, kak nas fojtraš z informacijami.

Glede polnilca: odkar sem nabavil tamočno Softin polnilca skorajda ne rabim več.
To je tudi lahko rešitev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dri3r ::

Smael hvala za info..nekaj sem že sam brskal po spletu pa nisem našel nič pametnega. Vsekakor bo bolje nositi zaščito kot morebiti trpeti za posledicami..Imam sicer eno manjšo UV lučko, za polnit lume na ročnih urah je dovolj 8-), za detekcijo umazanih površin pa glih ni..bom pa z nakupom UV S2+ vseeno počakal do naslednjega znižanja.
dri3r

VIP58 ::

Samael, hvala za info 8-).
Sem obnovil znanje, vse to sem že vedel, ampak mi je nekam ušlo :|
Malo me sicer skrbi zaradi koncentracije UV žarkov, verjetno je pri lučki bistveno višja, kot v naravi.
Ko bom v BTCju, se bom ustavil pri ZAVASu in malo povprašal kako je s tem.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

FireSnake je izjavil:

Samuel, ...

Eeeeeej! Samuel je bil tisti drugi extra jezen možakar na forumu, ki se je še kakšno leto ali nekaj nazaj iz teme temo jezil na vse in vsakogar ... potem pa ali poniknil ali prevzel kakšno drugo identiteto. Jaz se jezim zgolj tu pa tam :P

Zdelo se mi je pomembno to poudariti :P

@VIP58 saj fajn - jaz sem tudi nekoliko obnovil znanje. Ja, glede na vse prebrano, mislim, da je pri malenkost daljši uporabi (v smislu minut, ne da samo za par sekund posvetiš) smiselno zaščititi oči.

matobeli ::

Samael je izjavil:

Verjetno ste v tej temi že kaj predebatirali, ampak ko je toliko tega ... vglavnem, mi lahko kdo svetuje kakšno elcheapo (do 10 eur), pa vseeno kolikor toliko ok ročno svetilko s 3x AAA/AA al pa kaj v tem smislu (nikakor pa ne recimo 18650 - doma imam cel kup eneloopk) baterijo, ki bi imela samo en mode (torej ne kaj v smislu en pritisk močna svetloba, drugi pritisk šibka, tretji pritisk strobe). Ta zadnja zahteva, kolikor sem zadnje čase brskal po ebayu, zna biti še najbolj tricky.

Kupil bi ene tri enake. Preferenca ebay, aliexpress, gearbest (ni pa nujno).


Mal za nostalgijo, good times, good times, simple times :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

Ja, evo! To je bil moment, ko ste me vsi skušali prepričati, da kdo pa še dandanes kupuje male lučke. Da je nesmiselno in da mora biti pa ja litijeva 18650. Če se prav spomnim mi z izjemo nekoga, ki je predlagal BLF-384 1xAAA (ki mi še danes prav pride) nihče ni znal povedati za eno fajno lučko v AA/AAA formatu ... pa toliko fajnih v teh formatu imam danes. Seveda na 10440/14500 baterijo večinoma :P

b4d ::

Samael: Zdaj ze nekaj casa nismo nic povedali o 14500 (ce se prav spomnem si neke Klaruse in to narocal), kako si kaj zadovoljen?

Pa katera 10440 je tebi najbolj vsec? Tega formata nimam, ampak zakaj ne :D
b4d.sablun.org

kumer ::

Samael

Lahko prosim še enkrat poveš katere FT03 lučke so sedaj na voljo in če se dobijo kakšne kode.
Vem da je bilo to že povedano, samo ne najdem.

Hvala

LP
««
192 / 318
»»