» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
318 / 318
»
»»

lubej1 ::

lep vikend želim vsem "lučkarjem" :D



vir: FB

gregor ::

če kdo išče majhno in lahko lučko, predlagam tole:

:))


Powertac Dreadnought
https://1lumen.com/review/powertac-drea...




:D

koyotee ::

Mene moti ker je samo IPX6, drugače bi jo kupil :)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

lubej1 ::

Nova Astrolux lučka z zelo čudno baterijo.

Astrolux EA09 10360LM 460M 160° Floodlight Flashlight Released!
With one 10000mAh 211500 battery, support 26650/21700/18650 battery.

https://www.banggood.com/Astrolux-EA09-...

Coupon code:BG7f657f






lulek baterija :))

LP

nisafitri539 ::

Nice blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol My web page ngobrol games

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vaseer ()

lubej1 ::

to sliko sem našel na reddit:



cca. 200 lučk by Hank Wang = Emisar/Noctiogon

lepa kolekcija :))

gregor ::

Če je slučajno kdo spregledal:

New Release - Wurkkos HD01 Rechargeable EDC Flashlight with Front Sport Light and Side flood light (90CRI)/RGB Light/Dual Switch/Magnetic Tail
https://wurkkos.com/products/%E3%80%90n...



40 USD, ni ravno poceni...

knap ::

če je tukaj kakšen Acebeam fanboy ;)

T35 Compact Tactical Flashlight
https://www.acebeam.com/t35



Samael ::

Nisem oz. ne vem, če sploh imam kakšno Acebeam lučko. Je pa vizuelno povsem moj ideal lučke :)
Dvomim, da bom še kaj dosti kupoval, razen če bo res res res dober deal.

Lumintop EDC25, Klarus XT2CR, Imalent DM21 ... same fajne lučke podobnega izgleda, ki jih v resnici nisem nikoli prav dosti uporabljal ali pa sploh ne, ker so prihajale vedno nove in nove, hkrati se pa še vedno držim starih preizkušenih (Nitecore EC21, Lumintop EDC18...) pa ne glede na to, kako mi je bila neka nova lučka v nekem obdobju všeč, enostavno ne pride na vrste.
Samael != Samuel

mailer ::

Bolje 2 ali 3 lučke, ki jih stalno uporabljaš kot pa omara neuporab(lje)nih. Še kdo uporablja lučka na AA celice?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Samael ::

Jaz precej pogosto. Mislim 14500/AA format mi je tako ali tako najuporabnejši, zdaj pa v nekaterih imam litijeve baterije, v drugih alkalne.

Lučka, ki jo imam recimo doma na polici ali pa lučka, ki jo bom uporabljal izključno v šotoru oz. na poti do dixy-ja, bo imela praviloma notri AA baterijo. Res si ne želim, da mi v obraz useka 500 lumnov :) Po drugi strani je pa v 14500/AA lučki, ki jo imam v nahrbtniku, litijeva baterija.
Z Lumintop Tool 2.0 ali pa Sofirn SP10 (bilo katero različico) za nekih 15 eur ne moreš iti narobe. Podpirata oba tipa baterij.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ales ::

Po dosedanjih izkušnjah bi sam dal prednost enostavnemu in direktnemu dostopu do moonlight moda, kot pa sicer manjši svetilnosti. Enostaven, dobro zamišljen UI je zakon.

Zdaj recimo čisto razumem, ko je kdo kje pripomnil, da je težavno imeti različne UI-je pri različnih lučkah. Sploh če so bolj zapleteni, človek enostavno pozabi fore...

Pri dveh mojih, ki jih uporabljamo vsakodnevno, je plus, da dolg pritisk na gumb za prižig nesposredno aktivira moonlight mode (Acebeam E75 in Wurkkos HD50). Ta skupni imenovalec precej olajša uporabo. Samo to eno stvar si človek zapomni, in se bo težko zeznil pri uporabi, tudi sredi noči ali ob kakem teleskopu.

Recimo Wurkkos WK40 tudi uporabljamo pogosto, ampak ne njenih naprednih funkcij, ki se tičejo barv. In potem si je treba malo osvežiti spomin s pogledom v dokumentacijo... Za osnovno uporabo je seveda OK, tisto ima čisto enostavno narejeno, ampak polklike in podobno pri igranju z barvami pa si nihče čisto točno ne zapomni...

mailer ::

Imam dve Fenix LD41 in dve Fenix MC11 svetilke pa bi šel na single 21700 celice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

issak ::

mailer je izjavil:

Bolje 2 ali 3 lučke, ki jih stalno uporabljaš kot pa omara neuporab(lje)nih. Še kdo uporablja lučka na AA celice?


Convoy T5 imam za otroke, če vzameš 519A 3500K ali še manj, je lepa topla svetloba, super za v šotor in do dixija.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

FireSnake ::

gregor je izjavil:

Če je slučajno kdo spregledal:

New Release - Wurkkos HD01 Rechargeable EDC Flashlight with Front Sport Light and Side flood light (90CRI)/RGB Light/Dual Switch/Magnetic Tail
https://wurkkos.com/products/%E3%80%90n...



40 USD, ni ravno poceni...


Tole ima zeleni laser? ZAKON! Sploh nisem poštudiral, da bi iskal kaj takega.

Jaz nujno rabim nekaj z laserjem. Pri tej mi ni všeč, da ima vgrajeno baterijo.

Ali obstajajo laserji z 18600 baterijo ali kaj podobnega?

Ni nujno, da je lučka, lahko je tudi samo laser (tudi AA in AAA polnilne baterije imam).


EDIT: tega je na tone
https://www.laserpointerpro.com/attribu...
ampak kaj je dobavljivo preko interneta za nas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gregor ::

nova igrača:

Astrolux(R) CL03 Telescopic Camping Light 180° Stereo Lighting Multifunction Magnetic Camping Lantern 10000mAh Type-C Rechargeable IP65 Waterproof Light Camping Essentials Portable Light for Adventure/Emergencies/ Power Outages/ Hiking/ Camping/ Tenting - Grey

Coupon code:BGACL03

https://www.banggood.com/Astrolux-CL03-...




kumer ::

glede pošiljanja baterij v shit lučkah:



komentar iz reddit:

Yup, these can be sent as UN 3481 lithium ion batteries inside a device. The batteries by themselves have to be shipped as UN 3480, which is a much more stringent classification requiring different shipping considerations. They cannot be flown by air and require a "Dangerous Goods Declaration" which brings a surcharge from the carrier.

koyotee ::

gregor je izjavil:

nova igrača:

Astrolux(R) CL03 Telescopic Camping Light 180° Stereo Lighting Multifunction Magnetic Camping Lantern 10000mAh Type-C Rechargeable IP65 Waterproof Light Camping Essentials Portable Light for Adventure/Emergencies/ Power Outages/ Hiking/ Camping/ Tenting - Grey

Coupon code:BGACL03

https://www.banggood.com/Astrolux-CL03-...







450lm max :(
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Ales je izjavil:

Po dosedanjih izkušnjah bi sam dal prednost enostavnemu in direktnemu dostopu do moonlight moda, kot pa sicer manjši svetilnosti. Enostaven, dobro zamišljen UI je zakon.
Pri dveh mojih, ki jih uporabljamo vsakodnevno, je plus, da dolg pritisk na gumb za prižig nesposredno aktivira moonlight mode (Acebeam E75 in Wurkkos HD50). Ta skupni imenovalec precej olajša uporabo.


Komu mogoče tako ali drugače pride prav, sam zase pa ne vidim prav nobene uporabne vrednosti v moonlight stopnji (to je običajno 1 lumen, videl sem tudi lučke z manj, torej še manj, kot danes osvetli okolico en ekran, ja ekran, ne lučka, telefona) in če se le da se takšni lučki izognem v širokem loku.
Pa nisem mahnjen na cifre lumnov, recimo že 10 - 20 lumnov mi je lahko povsem uporabnih. Z enim si pa res nimam kaj pomagati oz. mi je to kot opcija med kliki prej nadlega. Približno tako kot strobe/sos - ki ju ima mogoče kdo rad, sam pa če je le opcija te nebodigatrebe raje izklopim, da nikoli niti po nesreči ne vidim več tega.

Glede manjše svetilnosti pa govorimo o lučki malega formata. Tu nas je recimo kar nekaj imelo/ima tisti precej pokvarljiv Nitecore Tube keychain, ki zmore na max 40 lumnov. Fajn za neko predstavo, kaj 20 pa kaj 40 lumnov dejansko pomeni. S to rečjo se vidi pred seboj recimo nekih 20 - 25m poti, medtem ko danes moderna mala lučka na eno 2200mAh AA baterijo zmore do 200 lumnov brez downstepa.

Tudi če daš noter 900mAh 14500 baterijo, ki bo to lučko 15 sekund gnala na 400 lumnov, se bo svetilnost tako ali tako na hitro ustalila na na nekih 200 lumnov, pa smo spet tam. 200lm ni tako mala svetilnost oz. je na form faktor mini lučke, ki je komot EDC, povsem uporabna svetilnost za večino osebne uporabe.
Skratka, v resnici ne gre toliko za manjšo svetilnost, ampak manjši form faktor svetilke, ki jo komot spraviš v žep ali torbo in te ovira pri vsakodnevnih opravilih.
Po drugi strani ima pa tudi AA format kakšno svojo prednost. Recimo že to, da jih dobiš v vsaki, tudi najbolj odročni trgovini na svetu je lahko plus. 14500/AA combo lučke so vsaj za mojo osebno uporabo, daleč najbolj uporabne lučke.

(to je zgolj debata, ne kontriranje :)

Ales je izjavil:

Zdaj recimo čisto razumem, ko je kdo kje pripomnil, da je težavno imeti različne UI-je pri različnih lučkah. Sploh če so bolj zapleteni, človek enostavno pozabi fore...

Ja, jaz sem običajno tisti, ki pozablja vse te klike in potem brunda ... Biscotti, Bistro, Narsil, Anduril, Narsil v2, Anduril v2, proprietary UI, zadnje stikalo, stransko stikalo, compo obeh stikal ... veliko je tega, ja. :)
Samael != Samuel

Okapi ::

1 lumen ali še manj je čisto uporabna zadeva - ne za svetit naokoli, ampak da imaš ponoči ves čas vklopljeno in lahko v temi takoj najdeš lučko (če lučka nima osvetljenega gumba za vklop).

Samael ::

Avežde :) Govori s svojem imenu, če to dejansko uporabljaš v ta namen, čeprav vem, da ne - in je zgolj teorija, ki jo poznava oba, tako da ni potrebe po odkrivanju tople vode.

Sicer sem se pa, ne boš verjel, zgoraj ravno zate izrecno potrudil s poudarkom na "sam zase pa ne vidim prav nobene uporabne vrednosti", da boš ja razumel, pa vidim, da je bilo zamanj :)

Če vzameva to forumsko temo za nek pokazatelj, bi rekel, da je še tisti svetleči aux gumb večini prej nadlega, kot pa "čisto uporabna zadeva" glede na to da se vedno znova pojavljajo vprašanja, kako pri določenih lučkah to izklopiti.
Še ena stvari, ki me nervira pri moonlightu je, da me pri tovrstnih lučkah sili biti ekstra pozoren, če ga nisem po nesreči prižgal in je tako ostalo, glede na to, da se čez dan praktično ne opazi, da je prižgano tudi če gledaš v samo luč.

Mislim ja, saj jasno, da komu pa iz tega ali onega razloga je uporabno. Tudi strobe je lahko v kakšni izredni situaciji (napr. verižno trčenje v hudi megli) čisto uporaben, pa ga večina nas vseeno ne uporablja oz. imamo raje UI brez hitre strobe opcije, kot pa z njo. SOS signaliziranje pa niti komentiral ne bom.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Če ne znaš optimalno uporabljati opreme, pač ne znaš, ne morem pomagati.
Očitno rad iščeš stvari po temi.>:D

Ales ::

Zato pa so lučke, da v temi kaj najdemo. :D

Samo izmenjujemo izkušnje in vtise , ni tu prav ali narobe... vsak malo drugače uporablja, ali pa nam je nekaj bolj v fokusu, nekaj manj. Čisto normalno.

Meni recimo, pri teh lučkah, ki imajo cikličen UI, moonlight mode služi tudi kot zanesljiva začetna stopnja. Se pravi lučko vedno prižgem v moonlight mode, potem pa kliknem za močneje. V nasprotnem primeru si taka lučka zapomni zadnji uporabljen mode in se prižge na tisti svetilnosti, kar je lahko precej preveč za oči, navajene teme...

Drugače se pa čisto strinjam glede manjše velikosti ohišja in AA/14500, to so kul lastnosti kot take. Zaenkrat nisem imel potrebe, ampak če bi šel nekam res bogu za tregerji, bi razmislil o tem. Sicer pa dajem prednost temu, da imam vse na enakem formatu baterij, če bi kdaj prišlo prav, da se kaj v hodu zamenja, baterija / lučka. Pri meni je to sicer 21700, ne ravno najmanjša zadeva, a me v praksi nič ne moti. Pri nizkih svetilnostih pa tudi zdržijo res ojoj dolgo...

Razmišljam, da bi si omislil nek "pameten" polnilec samo zato, da bi 21700-ke držal na 40-70% ker takole nimam več pojma, kaj sem kdaj polnil in na koliko so od oka zdaj.

To nasploh pogrešam, da bi lučke same znale prikazati napolnjenost tam do 10-20% natančno, ne pa le ta dva-tri osnovna nivoja, ki jih prikažejo.

Samael ::

Okapi je izjavil:

Če ne znaš optimalno uporabljati opreme, pač ne znaš, ne morem pomagati.
Očitno rad iščeš stvari po temi.>:D


Iščem? Saj nisem dementen, lega, da ne bi vedel kje na polici imam lučko. Celo v šotoru je ob strani žep, kjer imam ponavadi eno lučko, žarnica je pa tako ali tako vedno na vrvici zgoraj. Evo, eno z Metaldaysa:



Ti si pač eno čudežno dete. Pravi Robinzon, ejga. Ne moreš mene, navadnega smrtnika, vkalupiti v tvojo ekstremno uporabo v vseh možnih situacijah sredi dnevne sobe, o katerih lahko jaz, navaden smrtnik, samo sanjam.

Saj se bom pospremil ven, predno ga začneva ponovno biksati. Midva to znava :)
Samael != Samuel

Samael ::

Ales je izjavil:

Sicer pa dajem prednost temu, da imam vse na enakem formatu baterij, če bi kdaj prišlo prav, da se kaj v hodu zamenja, baterija / lučka

Jaz sem tudi svoj čas težil k temu. Nekateri tu se najbrž še spomnejo, kako sem se upiral novemu imenitnemu formatu (21700) baterij, pa potem pod težo vseh teh novih imenitnih lučk, ki so se pojavile s tem tipom baterije, klonil :)

Drugače pa ja, kdaj se pojavi kakšna zanimiva lučka s sila eksotičnim formatom baterije, kar načeloma tisti moment ni takšna težava, ker dajo običajno baterijo zraven pa si za nekaj let dober, po drugi strani si pa želim, da bi lučka delala tudi čez deset, petnajst let... pa vem, da nikjer za boga ne bo dobiti takšne baterije, vsaj po neki normalni ceni ne, pa se mi zdi smiselno preskočiti.

Že vse tole 26650, 21700, 18650, 14500/AA, 10440/AAA ... se mi ne zdi prav okej, ampak to je pač posledica interesa skozi daljše obdobje, pa je kar pač je. Drugače pa super, če lahko človek s sorodnim interesom ostane na dveh tipih baterij. Je dolgoročno smiselno.
Pri meni bi bil to 21700 ali 18650 (eno ali drugo) ter 14500.
Samael != Samuel

Okapi ::

Glede iskanja v temu - vsako spodobno stensko stikalo za luč ima lučko, ki sveti, ko je luč ugasnjena. Pa je privito na steno in vedno tam. Stvar ergonomike.
Ergonomics (or human factors) is the scientific discipline concerned with the understanding of the interactions among human and other elements of a system, and the profession that applies theory, principles, data and methods to design in order to optimize human well-being and overall system performance.


Glede različni velikosti baterij. Če imam "sto" lučk, jih nimam zaradi tega, ker bi jih toliko potreboval (in to velja za vsakega, ne samo zame), ampak ker sem zbiratelj, ker me zanima z lučkami povezana tehnologija, dizajn... Ali pa morda samo iščem 5-6 idealnih lučk za različne namene, in na tej večni poti iskanja ideala tistih manj idealnih ne prodajam, podarjam, mečem stran... Ne glede na to, zakaj imam "sto" lučk, se je pa precej smešno, ali vsaj zelo nesmiselno, omejevati na samo nekaj formatov baterij. Ker če drugega ne, to pomeni, da se prikrajšaš za lučke z novejšimi formati (ki so običajno razviti, ker imajo neke prednosti pred starejšimi formati).

Poleg tega ne vem, če je že kakšen format baterije, ki se ga ne bi dalo dobiti po vsaj približno normalni ceni. Nekatere morda niso več ravno najceneješe, ampak to so tiste, ki so bile že od nekdaj redke.

Imam recimo en 50+ let star multimeter Iskra / Goertz, v katerem je 3-voltna baterija 2R10 (malo debelejša in pol daljša od AA). In ko sem pred časom iz radovednosti poguglal, ali se še vedno dobijo, sem videl, da so sicer redke, ampak še vedno jih lahko dobiš, še boljša in cenejša rešitev je pa adapter, s katerim lahko uporabljaš CR123A, ki jih dobiš praktično kjerkoli.

Je pa seveda smiselno, da ko greš od doma in imaš iz kateregakoli razloga s seboj več kot eno lučko, da so to lučke z enakim formatom baterije.

Zaradi kompatibilnostjo z ostalo opremo jaz recimo veliko lučk ne uporabljam več na potovanju, ker imajo micro USB. Pa čeprav samo zaradi tega, da mi ni treba s seboj vzeti še enega majhnega kabla. Ker konec koncev, zakaj pa imam "sto" lučk, če ne zaradi tega, da lahko optimiziram opremo, ki jo potrebujem v danem primeru. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Smo ljudje, ki ugasnemo luč ko gremo spat in radi spimo v temi kolikor je to le mogoče. Čisto preprostna, razumljiva zadeva. In so ljudje, ki potrebujejo ali pa si samo želijo takšno, drugačno asistenco ... za prebijanje skozi življenje. Tudi razumem. Ne razumem pa te tvoje notranje nuje vsako kontriranje posplošiti na neko absolutno dejstvo, kot ti v nekem momentu zgolj za voljo hitro zguglanega proti-argumenta ustreza.

Glej, saj te nihče ne obsoja, komot debatiram(o) o tvojih osebnih izkušnjah, kot tudi sam debatiram o mojih, ne vem pa od kje vedno znova in znova ta tvoja potreba po kontriranju, posploševanju, izkazovanju nuje biti expert o 101 reči zgolj za voljo proti-argumenta.
Vedno znova, znova, znova. V tem tvojem izsiljevanju imeti "tazadnjo" si nadležen kot ena dri... Pri tem pa ne zmoreš ene stvari brez googla. V treh klikih do experta. Dobesedno.

"se je pa precej smešno, ali vsaj zelo nesmiselno, omejevati na samo nekaj formatov baterij" - praviš.


Zakaj že, Okapi?

Ne, Okapi. Prav nič smešno ali nesmiselno ni v tem, če človek kot individum v tem vidi smisel. Tovrstna stališča kljub tvojim ne ravno prav rosnim letom izražajo pomanjkanje življenske širine, razumevanja, kjer se svet vrti ponovno okoli tebe, zahojene nuje kontrirati vedno in za vsako ceno. Če bi ti za voljo argumenta ustrezalo, bi pa rekel ravno obratno, da je precej smešno ali pa vsaj zelo nesmiselno imeti pri hiši ročne svetilke na deset različnih tipov baterij. Ane, da bi.

Vsakdo ima različne želje, potrebe, interese - in lahko piše samo zase. A ti je to tako težko razumeti?
Ker ja, človek res potrebuje lučke v desetih različnih formatih baterij. Ne potrebuje jih. Jih zgolj želi. Ali pač ne želi. Stvar posameznika. In oboje je okej. Če nekdo ne vidi smisla v lastništu desetih, dvajsetih luček - okej. Če nekdo ne vidi smisla v desetih različnih tipih baterij za lučke - tudi okej. Torej, kaj boš ti zdaj bluzil, da je drugače, ker pač tebi ustreza drugače? Ali pa si si v samem kontriranju samo momentalno namislil, da je tako in nič drugače.

Daj, naredi si uslugo, ali pa bodi prosim tako prijazen in jo tu pa tam naredi meni, pa se ugrizni v jezik kdaj, ko dobiš to nujo kontrirati iz samega kontriranja. Ker to počneš non stop. In je nadležno.

Ja, saj vem, da mi boš spet serviral nekaj tretjega po tem. Ker ego ne bo dal miru. Pa, da se bom kot stokrat prej spet umaknil, namesto da bi se naslednjih 50 postov prepucaval s teboj (ker mi je škoda teme za to). Ampak for fucks sake človek ... to počneš res non stop.
Samael != Samuel

Okapi ::

Samael je izjavil:


Vedno znova, znova, znova. V tem tvojem izsiljevanju imeti "tazadnjo" si nadležen kot ena dri...


:)):)):)) Kdo to reče. Morda bi se moral v ogledalo pogledati, od časa do časa.

Upam, da ti je vsaj malo odleglo, po tem dolgoveznem izlivu gneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Je.
Samo kaj, ko že vnaprej vem, da to nekako ne pride v tvojo betico - da osel stari nimaš mentalne kapacitete pomisliti "kaj pa če res non-stop počnem to" in bo šlo tako ali drugače mimo tebe. ;((
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

... in vem, da če bom kje kdaj v kateri forumski temi rekel, da mi ta zadeva iz tega ali onega razlogan ne ustreza (torej, da meni ne ustreza in zakaj ne), da boš vse svoje guglaške napore usmeril v dokazovanje, da je pa ravno ta zadeva najboljša in najbolj koristna iznajdba po rezanemu kruhu.
Ker to počneš non-stop.
Mislim for fuck's sake človek. Če imaš sam drugačno izkušnjo jo povej, predstavi. Zaradi tega se res nihče ne bo pizdil. Ampak ta nuja po večnem kontriranju, pa četudi zgolj na teoretski osnovi hitrega guglanja pa res na momente postane nadležna.

Evo, zdaj sem dal pa res iz sebe. In upam, da se boš kdaj v globoki nuji po kontriranju iz samega kontriranja uspel ugrizniti v jezik.
V tem primeru se ti že vnaprej zahvaljujem. :P
Samael != Samuel

Okapi ::

No, me veseli, da se bolje počutiš. Mogoče bi ti koristilo celo malo odmora od neta narediti, ker vidim, da mnenja drugih veliko preveč osebno dojemaš. Ni zdravo.

gregor ::

lubej1 ::

očitno prihaja nova Emisar lučka:

https://www.reddit.com/r/flashlight/com...
https://www.reddit.com/r/flashlight/com...



Emisar D3AA


A quick mini-FAQ:

-No, I don't know when you can buy one. Probably pretty soon though. I don't know the price either.
-The D3AA's size is almost exactly the same as a Zebralight SC52.
-The driver is from thefreeman, whose boost/buck designs are even more efficient than Zebralights.
-It supports AA and Li-Ion, and even detects alkalines (but since those are really weak, it can't get very bright on alkaline). I recommend using Eneloops.
-It has HDR -- high dynamic range. The dimming ratio is well over 100,000-to-1, so at the low end it goes down to a very dim firefly level of 0.01 lm or less, and the high end is well over 1000 lm... but the exact details depend on the emitter and battery types.
-There is no PWM or pulsing and not really even any ripple. It's constant current, and very steady.
-Aux LEDs work in both AA and Li-ion modes.
-The default optic is 10511, I think.
-The MCU is an AVR DD series, so it uses a 3-pin pogo adapter for firmware. Old 6-pin flashing kits aren't compatible, but he's working on a new kit or you can get one from gchart or thefreeman.

I recommend getting it with 519A 5700K dedomed and a 10511 optic. It makes a fantastic beam. The 10507 optic may be available too, and it increases throw slightly, but it makes an ugly beam. The 10508 optic may be available too, and makes a very smooth, floody beam... but it decreases throw quite a bit so you'll have to nearly double the power to get the same apparent brightness. If you want a nice beam with a little more throw, just rub the 10511 optic on your pants leg or something, to wear down the frosted surface. It works surprisingly well.

This is Hank's first 3rd-generation light:

-1st-gen: attiny85 (from the original D4 until the D18), mostly FET+7135 designs, Anduril 1
-2nd-gen: attiny1634 (from the D4v2 until now), added constant-current linear and boost drivers, Anduril 1 and 2
-3rd-gen: AVR DD series, allows more advanced drivers like this dual-fuel boost/buck design with no PWM, and plenty of ROM and pins to handle almost any hardware design and add new firmware features.

Switching to AVR DD is a pretty big investment for Hank, so I suspect all his new lights will probably use it for the foreseeable future. It does way more than necessary right now, but it provides plenty of room to grow for a long time.


Samael, to bi lahko bilo za tebe, ker imaš rad male lučke. :)

LP

FireSnake ::

Kar se tiče tipov baterij je čisto OK, če ima kdo rad podporo vseh.
Jaz sem se omejil na 18650 in z zadnjo čelko (in dvema ročnima wurkkos) na 21700. Še naprej bi se držal samo 18650, če bi le lahko.
Tega se bom zdaj tudi držal lep čas.

Mora priti kaj res zelo sladkega, da bi razširil to možnost.

OK, priznam: če naredijo F1 z USB type-C polnjenjem pol vzamem 10 komadov ne glede na to kakšen je format baterije. :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

««
318 / 318
»
»»