» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
263 / 263
»
»»

mat xxl ::

koyotee je izjavil:

Zakaj pa je L6 tako superiorna napram Q8, daj razloži.
Jaz ne vidim prav nobene prednosti, prej nasprotno.

Jaz sem obe imel v roki, pa Q8 popapca L6, pa še kako.....

Okapi ::

V čem?

Jaz imam obe, in sta v bistvu povsem enakovredni - vsaka ima svoje dobre in slabe lastnosti, prednosti in slabosti. V bistvu so trditve, da ena "popapca" drugo, prav tako otročje, kot beseda sama.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

perci ::

Imam obe doma. L6 je za kakršnokoli resno rabo (recimo SAR) neprimerno boljša od Q8, ker nima stepdowna in se ne pregreva. Meni je tudi boljši design za v roke prijet (piksna ni praktična za držat) ampak to je stvar osebnih preferenc.

Okapi ::

Zato pa lahko "piksno" postaviš pokonci, nanjo natakneš difuzor in jo uporabiš kot lanterno, ali nočno lučko. Osvetljen gumb za vklop je tudi priročen, da lučko najdeš v temi. Navoj za na stativ pri Q8 je tudi včasih koristen.

Kot rečeno, vsaka ima svoje prednosti in slabosti. Odvisno, za kaj jo uporabljaš, oziroma od tega, kaj se nekomu zdi bolj ali manj pomembno ali koristno.

Vsak pravi ljubitelj lučk pa tako ali tako mora imeti obe.;)

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Točno to sem mislil v mojem komentarju, ni blo mišljen grdo govorit o naših ljubljenčkih ;)

Dve različni luči za različni uporabi.

perci ::

Okapi je izjavil:

Zato pa lahko "piksno" postaviš pokonci, nanjo natakneš difuzor in jo uporabiš kot lanterno, ali nočno lučko. Osvetljen gumb za vklop je tudi priročen, da lučko najdeš v temi. Navoj za na stativ pri Q8 je tudi včasih koristen.

Kot rečeno, vsaka ima svoje prednosti in slabosti. Odvisno, za kaj jo uporabljaš, oziroma od tega, kaj se nekomu zdi bolj ali manj pomembno ali koristno.

Vsak pravi ljubitelj lučk pa tako ali tako mora imeti obe.;)

Hehe, za lanterno mi jo je malo škoda, sploh ker T1 zanflare isto dobro opravi delo. Sicer pa običajno niti ne rabiš difuzorja, ker jo usmeris v strop. V kampu pa v tendo in dobiš lepšo svetlobo, ki ti ne nabija v obraz ampak sveti od zgoraj.

gregor ::

Lumintop FWAA (Nichia) Flashlight Review
https://zeroair.org/2021/05/06/lumintop...

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Sofirn C8F 3x XP-L 3500lm High Lumen LED Flashlight Triple Reflector Super Bright Tactical Torch with 4 Groups for Cycling Fishing Camping - Brown Set 2 ~flashsale $29.99

Tale C8 na steroidih s 3*XP-L LED je pa kar spodobne cene za "set 2", ki vključuje tudi 21700 baterijo in USB Charger. Mi je všeč :)

pred časom sem naročil tole lučko. danes dobil paket, ampak samo eno lučko baterijo in polnilec. mogoče, če slučajno veš če pride še ena lučka? poseben paket oz. kaj naj naredim? potrdim dostavo in potem kontaktiram, ali najprej kontaktiram pa potem naprej? oz. kako se sedaj odzovem na to situacijo. še nisem bil v taki situaciji z kitajci :)

koyotee ::

Ce pogledas pod FAQ - odgovor je ena svetilka in ne dve
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

Samael ::

@gregc1, mislim, da si nekaj narobe prebral, razumel. Komplet 2 vključuje še nekaj dodatkov (baterijo in polnilec) ne dodatno lučko.
No, saj sta že koyotee in GupeM povedala.
Samael != Samuel

gregc1 ::

ok. hvala za hiter odziv. tega pa nisem vedel. sem mislil da so dve lučki plus baterija in polnilec. ampak tudi ena lučka za 20€ bo dosti dober deal. :)

mare85slo ::

gregor je izjavil:

Lumintop FWAA (Nichia) Flashlight Review
https://zeroair.org/2021/05/06/lumintop...

Zgleda vrhunsko tale FW izvedenka. Vseeno je pa draga za 14500 svetilko :/

Danes sem dobil še OnTheRoad 311 (na CR123A/RCR123A/16340 baterije) in je kr ok. Zaščitene KeePpower RCR123A so malce predolge, tako da od treh zavojev pokrovčka pridem samo nekje do 2,5. Barva je 3000K, kar je ok, ledica je Cree XM-L2. Knof zadaj je malce trd, UI je Hig-Med-Low, občasno mi rata pržgat celo SOS, mam pa na sumu da ne deluje zmeraj. Mogoče ker so baterije ali predolge ali pa moram nafilat do konca. Za občasno (suho) rabo povsem ok. Zraven pride še en tak mali žakeljček, kar je super.

Zdej pa šparat (vsaj za neki cajta :P )

Vaseer ::

Nabralo se mi je nekaj litijevih baterij in iščem možnosti za sorazmerno varno shranjevanje. Nagibam se k nakupu NATO ammo boxa, kateremu bi odstranil gumo okoli pokrova.
Po hitrem iskanju sem najcenejšo opcijo našel na Ebayu: 12€ ammo box + 15€ poštnina.

Imate kakšen drug predlog za shranjevanje baterij oz. cenejšo opcijo nabave ammo boxa (sem pogledal Bolho in ni aktualne ponudbe)?

Na bolhi so vsaj en oglas. Išči "zaboj za strelivo".

Je pa OK, kerkoli kovinski zaboj, teli NATO so zgolj najcenejši (ponavad), dovolj dobri in še kul zgledajo.

Speaking of,... pomoje me je samael enkrat prosil za dimenzije, se bom probal spomnit.

Aja, obvezno rabiš tudi pokrov modificirat z nečem kar bi potencialne pline odzračevalo. Na youtubu so dobri vodiči.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: matobeli ()

to še verjetno ni bilo omenjeno
bi lahko bila zanimiva zadeva

[Big news, see OP!] Sofirn SP10S "BLF edition" with Andúril 2
https://budgetlightforum.com/node/66910

Awesome news! gchart built an SP10S driver using the ATtiny 1616-MNR MCU with dual chemistry / dual voltage support and Andúril 2. See video below for illustration. I will try to get more news from Sofirn after May Days holidays.

torej, če prav razumem, prva lučka z Andúril 2 operacijskim sistemom :D, ki prebavi baterije z dvojno kemijo (AA, 14500)

LP

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gregor ()

Še peta SP10 različica? :)
Kul, če človeku iz katerega razloga ni všeč enostavni UI predhodnih in želi več nastavitev, pa če ne bo težav z AA kompatibilnostjo. Tu bi lahko bila težava.
Pa cena seveda. SP10 A/B/v2.0/S je kul, ker je bang for a buck za tistih 13USD ali za kolikor se jo pač v danem momentu dobi.
Bom spremljal :)
Samael != Samuel

Vaseer ::

@matobeli, hvala za usmeritev, sem našel oglas na Bolhi.
Kakšen nasvet iz prve roke, kako izvesti odzračevanje?

SP10, AA za otroke, 14500 za starše ;)

Vaseer je izjavil:

@matobeli, hvala za usmeritev, sem našel oglas na Bolhi.
Kakšen nasvet iz prve roke, kako izvesti odzračevanje?

Najbolj grafično boš našel na youtubu. V osnovi pa je večalimanj to da izrežeš luknjo v pokrov, oziroma izrežeš tako da ti ostane mreža, lahko tud samo orenk naluknjaš. Čez pa daš nek prepusten negorljiv tekstil v več slojih, pomoje so ponucal steklena vlakna. Čez daš kovinsko mrežo da vse skupaj drži skupaj in je fertik.
Za v box narediš prekate iz vlakneno cementnih plošč ali pa kakšnega drugega negorljivega materiala, da ti ne skuri vseh baterij če se že kaj zgodi.

Oziroma nardiš kako drugače, ideja je taka da lahko odvedeš veliko plinov hkrati (drugač ti bo box odprlo ko piksno) in obenem preprečiš plamenu da bi šel iz škatle.

Kakšna se vam zdi izbira celic v tej košari:

Bi kaj spremenili?

Hvala

LP

Odvisn za kero zadevo boš nucal :) jaz bi vzel sam 10xP42 od 21700

AAA eneloop za 8 kosov so sicer relativno ugodne (cca 17 eur) vendar bi jaz skoraj raje vzel štiri črne črne. Pri tako mali kapaciteti se dodatnih 200mAh pozna. Razen če jih res rabiš osem, potem so črne na nkonu ta moment odločno predrage.
Pa predno @matobeli predlaga, ne LADDA baterij v slovenski IKEI ni na zalogi. :)

Vse ostalo je solidno.

Še nekaj v razmislek.

Samsung INR21700-50E 4900mAh - 9.8A (EUR 7.95/kos) je super high capacity baterija, tu ni dvoma.
Ampak ker tu kupuješ predvsem kapaciteto (za high drain si dal v košarico Molicelove) boš boljši deal naredil z ravno tako odlično LG INR21700-M50 4850mAh - 7.3A - Clear wrap za EUR 3.99/kos (!).
Namreč navedena specifikacija pri tej bateriji je precej "konzervativna". Vsi testi ji dajejo skoraj 5000mAh kapacitete in zmore brez težav do 10A. Mooch (ali pa je bil to HKJ?) pri svojih testih pravi, da gre za eno boljših high capacity 21700 baterij na trgu.
Sam sem jih tudi kupil kakšen mesec nazaj (poleg lučk sem želel večjo kapaciteto tudi za tiste Astroluxove powerbanke).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Samael ()

Hvala za odgovora.

Ja, AAA potrebujem 8 kos.

Ali je M50 isto kot M50T:

https://eu.nkon.nl/lg-inr21700-m50-5000...

gregor je izjavil:

Ali je M50 isto kot M50T:

Ne povsem. Ne spomnim se (in prelen sem zdajle, da bi brskal), kako rangirajo M50T napram M50 ampak M50L na testih prikažejo malenkost boljše rezultate kot M50.

V osnovi gre še vedno za "enako" baterijo po imenu, specifikaciji, uporabi ... le na samem testu, se recimo novejši L batch obnese malenkost boljše kot predhodnik brez te oznake. Ampak ne euro-dva boljše :) Minorno, za test freake.
V končni fazi nobena teh baterij ni res stara oz. zastarela, vse so nove s sodobno kemijo itd in pri real life uporabi ne boš opazil razlik.
Samael != Samuel
««
263 / 263
»
»»