» »

Ohisje!

Ohisje!

mihco ::

Katerega izmed treh ohisij bi izbrali vi in zakaj:

NZXT Whisper:


ANTEC P183:


Silverstone RV02 Raven 2:


Zelel bi si predvsem tihega delovanja in soliden pretok zraka.
Mogoce katero drugo ohisje v tem cenovnem rangu(do 150EUR)?

Hvala
  • zavaroval slike: bluefish ()

opeter ::

Po obliki sodeč prvega a li drugega. Ali pa kaj četrtega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihco ::

opeter je izjavil:

Po obliki sodeč prvega a li drugega. Ali pa kaj četrtega.

Kaj cetrtega? Na plano s predlogi!!

Xserces ::

antec 1200?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mihco ::

Xserces je izjavil:

antec 1200?

Antec 1200 se mi zdi enostavno prevec odprto, da bi lahko bilo tiho ohisje. Glasnost je pred airflow-om!

gregor ::

jaz imam antec, prejšno verzijo, ohišje je kvalitetno narejeno, edino ventilatorji so bili preglasni in sem jih moral zamenjat z tišjimi

sedaj je super tiho :)

axee ::

NZXT: odpade, neumen design, slab pretok, glasno ohišje, dva hitra 8cm ventilatorja samo za diske (neumnost) in samo en ventilator za ostalo.
P183: najbolj primeren kandidat, če vstopaš v svet tihih računalnikov je to super odskočna deska, priloženi ventilatorji bodo dovolj tihi dokler ne greš bolj resno v tišanje, veliko opcij za hlajenje
Raven: preveč odprto, čeprav so ventilatorji razmeroma tihi, ni primeren za tišanje
1200: popolnoma odprto ohišje, vse se ven sliši, neprimerno za tišanje
četrta opcija: Fractal Define R2: primerljiv z P183, malenkost bolj zaprt ampak slabše izdelave.
P183 ali R2 sta edini dobri opciji, obe ohišji imata opcijo za veliko ventilatorjev če je res potrebno.

POvej katere komponente imaš, morda pride celo Antec Solo v upoštev ampak ni za gaming mašine.

ModriN96 ::

moj glas...Antec Ninehundred TWO ;)

mihco ::

axee je izjavil:

NZXT: odpade, neumen design, slab pretok, glasno ohišje, dva hitra 8cm ventilatorja samo za diske (neumnost) in samo en ventilator za ostalo.
P183: najbolj primeren kandidat, če vstopaš v svet tihih računalnikov je to super odskočna deska, priloženi ventilatorji bodo dovolj tihi dokler ne greš bolj resno v tišanje, veliko opcij za hlajenje
Raven: preveč odprto, čeprav so ventilatorji razmeroma tihi, ni primeren za tišanje
1200: popolnoma odprto ohišje, vse se ven sliši, neprimerno za tišanje
četrta opcija: Fractal Define R2: primerljiv z P183, malenkost bolj zaprt ampak slabše izdelave.
P183 ali R2 sta edini dobri opciji, obe ohišji imata opcijo za veliko ventilatorjev če je res potrebno.

POvej katere komponente imaš, morda pride celo Antec Solo v upoštev ampak ni za gaming mašine.


Hvala za izcrpno mnenje.

Imam pa :Q9650 z cnps9700, Radeon 5970 in 4 HD-je...ostalo verjetno za ohisje ne igra nobene vloge.

Tudi sam sem NZXT Whisper rahlo porinil na stran, 1200 ni bil nikoli v izboru, ker mi tudi ni vsak mesec za odpirat kiste in sesat praha, Antec Solo mi je pa milo receno grd. Sam se najbolj nagibam k Raven 2, ker ima exhaust fan na vrhu in bi koncno lahko dal kisto iz mize in z zadnjim delom k steni.

axee ::

Aha vidim da niti nimaš tako tihih komponent tako da se gre samo za to da ohišje vse skupaj še ne poslabša.

Raven 2 ni slaba ideja za gaming mašino, ventilatorji so tihi/neslišni z tvojim sistemom, samo preveri če bo grafična sploh šla notri.

mihco ::

axee je izjavil:

Aha vidim da niti nimaš tako tihih komponent tako da se gre samo za to da ohišje vse skupaj še ne poslabša.


EXACTLY!!

Pregledal sem malo morje mnenj o tem ali gre 5970 v Raven2. Nekateri pravijo brez problema spet drugi da je treba odstranit fan cover srednjega venta. Pripravljen sem reskirat me pa vseeno zanima, ce obstaja primerljivo ohisje za ta denar

axee ::

Ne. Edino z tako dobrim hlajenjem in na dostojni ravni tišine.

Še ena stvar: jaz bi raje vzel brez pleksi okna, čeprav to ne predstavlja velike razlike pri tebi.

mihco ::

axee je izjavil:

Ne. Edino z tako dobrim hlajenjem in na dostojni ravni tišine.

Še ena stvar: jaz bi raje vzel brez pleksi okna, čeprav to ne predstavlja velike razlike pri tebi.


Sem narocil...seveda brez pleksi okna :)
Hvala.

IvoJan ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

si kaj razmisljal o prvem ravenu??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

SmeskoSnezak ::

Silentpcreview priporoča ravno Raven2 ali njegovega brata Fortress FT02. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

axee ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Silentpcreview priporoča ravno Raven2 ali njegovega brata Fortress FT02. ;)


FT02 je zame sanjsko ohišje, če bi imel gaming mašino :)

mrepca ::

Antec Skeleton.. pretok + glasnost... ni boljsega.

IvoJan ::

mrepca je izjavil:

Antec Skeleton.. pretok + glasnost... ni boljsega.



to ni ohišje. to je bench mizica.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihco ::

axee je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Silentpcreview priporoča ravno Raven2 ali njegovega brata Fortress FT02. ;)


FT02 je zame sanjsko ohišje, če bi imel gaming mašino :)


Tudi zame je ft2 perfekcija...ampak absolutno predrago glede na to da je v notranjosti razen drive cage-a popolnoma enak kot raven2.

mrepca je izjavil:

Antec Skeleton.. pretok + glasnost... ni boljsega.


Saj sem ti poslal ZS, ce menjas Skeletona...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

mihco ::

IvoJan je izjavil:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

si kaj razmisljal o prvem ravenu??


Sem...ampak mi je hudo vesoljski, poleg tega pa naj bi imel raven2 precej boljsi pretok zraka...pa tudi po ceni je ze blizje ft2 in se mi zato zdi rahlo nesmiseln nakup.

IvoJan ::

meni je ravno zaradi oblike usec :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Orbit89 ::

Bom kar tukaj vprašal.
Kaj se da pri nas kje naročit Fractal Design Define R3 ali kakšno podobno ohišje z zvočno in prašno izolacijo?

SuperKobeD ::

@Riptor
Sem ga že iskal pa ga nisem našel. Jaz ga bom naročil v tujini http://www.mylemon.at/group,list,523,su...
[With the lights out]

norfeks ::

če bi jaz zdej kupoval ohišje bi nabavil Thermaltake, BMW 'Level 10'
http://www.thermaltakeusa.com/Product.a...

BMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mihco ::

norfeks je izjavil:

če bi jaz zdej kupoval ohišje bi nabavil Thermaltake, BMW 'Level 10'
http://www.thermaltakeusa.com/Product.a...
 BMW

BMW

HEH, za 500 EUR? :D, saljivec...

norfeks ::

ja saj ni omenjal kdo kakšno cenovno omejitev :)

kje si ga videl za 500 ? :) ...na ebay.de pride 600 :) ...je pa limitirana zadeva :)

FuI2cY ::

Vidim, da se eni zelo spoznate na ohišja, bi še vprašal za ohišje, če je v redu.

AeroCool CyborgX.

mihco ::

500 sem butno na pamet...mislim da so cene okoli 850dolarjev. Ce bi prosil katerega od slovenskih uvoznikov da ti ga uvozi bi bila pa cena verjetno blizje 900 evrov. Vem da nihce ni omenjal cenovne omejitve pravtako pa nihce ni niti omenjal Thermaltake BMW 'Level 10', ki si ga ti predlagal ali sploh iskal kakrsnega koli mnenja o drugem ohisju kot Fractal Design Define R3. ;)

norfeks ::

Sam mal primerjave sem hotel dati... vem da sem mal falil temo... sam naj se vidijo ideje in koncpeti... ki jih konstrukterji pri BMW in Thermaltake imajo :)

Škoda da so patentirali ohišje... drugače bi lahko kakšno kitajsko podjetje izdelalo podobno ohišje... za kakih 40-50eur... kar se bi pa vsekakor splačalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325362 (19572) kmetek
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456811 (5506) gregor
»

Nakup - Ohišje + Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
374948 (4528) national
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
709303 (7887) undertacker
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657581 (5665) axee

Več podobnih tem