» »

Nakup - Ohišje + Napajalnik

Nakup - Ohišje + Napajalnik

bdoxx ::

Dan,
kupujem ohišje in napajlnik v skupni vrednosti nekje 150€ do 200€max
trenutno si ogledujem

ANTEC Three Hundred
+
Antec TruePower TP750
mnenja, predlogi dobrodošli - glasnost ni važna :)

Lp, Matic

BigSmoke ::

Odvisno za kaj rabiš napajalnik???

jazbec ::

povej ostalo konfiguracijo, ali boš navijal, imaš namen cf/sli v prihodnosti oz. že imaš

BigSmoke ::

a je lahko tujina???

BALAST ::

Za napajat živino. :D

Antec daje tihe ventilatorje v svoje napajalnike, pa še truepower zmore več kot je nazivna vrednost. Vsaj po testih je tako brez probelema zdržal 850W.

BigSmoke ::

BALAST je izjavil:

Za napajat živino. :D

Antec daje tihe ventilatorje v svoje napajalnike, pa še truepower zmore več kot je nazivna vrednost. Vsaj po testih je tako brez probelema zdržal 850W.

a je to name letelo

bdoxx ::

Ostale konfiguracije še ni, no je samo bojo te komponente začasno gostovale v ohišju
(trenutno x6 1055t, EVGA GTX 460 1GB SC EE...),
kaj bo pa v prihodnje nevem..

SLI verjetno NE, navijanje JA

v glavnem za nekje do 200EUR best buy za dlje časa, ker nemislim vsakih par let kupovat drugega ohišja pa nap. :)), tujina tud lahko ja .

jazbec ::

če nebo sli ali cf
napajalnik-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
meniu se sicer to ohišje dopade-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...

BigSmoke ::

ja napajlnik je zlo uredu ohišje pa bi jaz uzel HAF 922

jazbec ::

rajši kot hafa potem tega-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
če ti te lučko niso všeč pa jih itak lahko sklopiš s enim ptitiskom na gumb

BigSmoke ::

zakaj pa to???

jazbec ::

meni se storm dosti bolj dopade
haf je meni res grd spredaj
so pa oba dobra

al si mislu za lučke-ni vsem všeč oz. vprašanje če hoče tako ohišje ali pa kaj bolj ˝navadnega˝

BigSmoke ::

Sst si lastim hafa zto sem ga predlagu edin mot me k ga moram usak tedn pucat k se notr preveč prahu nabere. Žal mi je edino da ni črn noter

jazbec ::

ja to s prahom je lahko res zoprno

BigSmoke ::

drugač pa Corsair 600t ni slab pa antec 1200

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

bdoxx ::

BigSmoke je izjavil:

drugač pa Corsair 600t ni slab pa antec 1200


predrago odpade :D (200€ ohišje+nap xD)



k ga moram usak tedn pucat k se notr preveč prahu nabere

vsak tedn prah pucat???



izgled ni važn glavno da hladi :D

BigSmoke ::

Ja nima protiprašnih filtrov pa se not nabere zlo velik prahu. Pomoje je HAF še najbolje prezračen od zgoraj omenjenih kišt.

bdoxx ::

ja ok bom malo reviewe prebrau od vseh naštetih ohišij :D pa se oglasim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

PNG ::

Antec 300 je izjemno ohišje. Osebno najboljše ohišje na trgu sploh (in v zadnjih dveh tednih sem pregledal cca. 220 ohišij, ker se odločam o menjavi) RAZEN

-zanič cable management
-notranjost ni črne barve.

Je pa za to ceno daleč najboljše ohišje, IMO. Poglej še fractal design R3, zelo lepa, zelo tiha, zelo učinkovita ohišja z minimalističnim dizajnom.

Napajalnik TP-750 je pa imo trenutno v tem rangu best buy. To zdaj pišem že v tretjo temo na S-T; TX in HX serije ne moreš primerjati z Antecovo TP serijo. Dosti slabše so. Od ogromne količine reklamacij do zanič ventilatorjev (oziroma zanič ležajev), nemodularnosti (TX, ki je cenovno primerljiva TP), tehnične karakteristike so praktično v celoti slabše od TP serije itd...

EDIT: Aja, predelal sem celo ponudbo casekingove strani in edino kar blizu pride antec 300 po izgledu, učinkovitosti in celovitosti je Corsair 800D, ki pa ima žal zanič zračno hlajenje. Pa cena je 1:5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

bdoxx ::

ql
torej z mojo prvo izbiro antec300 + tp-750 nemorem zgrešit?

mihco ::

PNG je izjavil:

Antec 300 je izjemno ohišje. Osebno najboljše ohišje na trgu sploh (in v zadnjih dveh tednih sem pregledal cca. 220 ohišij, ker se odločam o menjavi) RAZEN

-zanič cable management
-notranjost ni črne barve.

+
-slabi(preglasni) ventilatorji
-lovilec praha
Katastrofa od ohisja, ki me prisili, da se oglasim vsakic ko kdo priporoca 300ko, ki nima razen solidnega airflow-a niti ene dobre lastnosti!

PNG je izjavil:


Poglej še fractal design R3, zelo lepa, zelo tiha, zelo učinkovita ohišja z minimalističnim dizajnom.

se strinjam.

jazbec ::

jap r3 je res dober-čisto pozabu na njega+je relativno poceni za tako ohišje
link-->http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

PNG ::

Lovilec praha je odličen...tiste mrežice sčistiš pa roka. Po 14ih mesecih so moji ventilatorji čisto tihi, ohišje pa zelo hladno.

Je pa res, da bi rad mojo 300ko menjal z nečim, kar je midi tower (niso mi všeč big towerji :x), črna notranjost, DOBER cable management (vsaj na ravni corsair 800d ali fractal R3) in po možnosti kakšno pleksi okence na strani...če komu kaj pade na pamet, naj sporoči.

Aja, pa še nekaj...recimo, da vem nabavno ceno tega fraktala in ga ravno zaradi nore marže AGTja nočem tam kupiti ;) sem pisal direktno njim, za kako ceno mi ga lahko pošljejo.

mihco ::

ta 150-200eur budget je ravno na meji, da moras nekaj zrtvovati... moje priporocilo bi bilo, da kupis samo eno od zeljenih stvari za okoli 100-150EUR in tako prides do resnicno vrhunskega ohisja ali menjas samo napajalnik, ce ti je sedanji omagal in pravtako dobis vrhunski izdelek, ki bo zdrzal kar nekaj let. Moje mnenje je, da pri ohisju, napajalniku in monitorju nekako ni vredno sparati, ker lahko te stvari zdrzijo skoraj desetletje medtem, ko vse ostale komponente obicajno menjavamo na 2-3 leta.

@i100k100: ocitno imas visok prag tolerance ko gre za hrup. Jaz se ob Antecu 300(in dokaj glasnih komponentah) na mizi nisem bil sposoben skoncentrirati za resno delo. Da sploh ne omenjam praha, ki ga ta kanta pobere vase.

jazbec ::

isto mnenje tukaj
na ohišju in napajalniku se ne špara, ker te dve komponente zdržijo dolgo časa

PNG ::

+1 še eno mnenje za nasvet ne šparati pri ohišju in napajalniku.

Mihco - ali to, ali pa nisem navajen na res dobro ohišje :P

mihco ::

PNG je izjavil:


Je pa res, da bi rad mojo 300ko menjal z nečim, kar je midi tower (niso mi všeč big towerji :x), črna notranjost, DOBER cable management (vsaj na ravni corsair 800d ali fractal R3) in po možnosti kakšno pleksi okence na strani...če komu kaj pade na pamet, naj sporoči.


http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Gehaeu...

Sicer je big tower, predvsem globina je megalomanska(za nekatere verjetno motece velika) ampak jaz sem 300ko menjal za raven2 in mi ni zal niti centa. Sicer bi raje imel brez pleksi stranice ampak je bila cakalna doba za taksnega nesprejemljiva. Na zgornjem linku je E revizija, ki ima isti drive cage kot ft02, nove ap vente(nekateri jim pravijo kar revolucija med venti) in na splosno odpravljene vse slabosti originala. Temperature so proti Antecu(ki mimogrede hladi zelo dobro) se nizje in kljub trem 18" ventom na dnu je to ohisje dosti tisje od 300ke v notranjosti pa niti pikice praha. Za moje pojme vse kar bi si lahko zelel od ohisja(razen izgleda kar pa je seveda subjektivna stvar)

PNG ::

Ej, ravno tega sem danes gledal! Moti pa me, da je ohišje okoli obrnjeno :s desno je levo in levo je desno...

jazbec ::

PNG je izjavil:

Ej, ravno tega sem danes gledal! Moti pa me, da je ohišje okoli obrnjeno :s desno je levo in levo je desno...


ravno zaradi tega ga nisem sam vzel:D

mihco ::

PNG je izjavil:

Ej, ravno tega sem danes gledal! Moti pa me, da je ohišje okoli obrnjeno :s desno je levo in levo je desno...

zame idealno, ker sem tako lahko pleksi stranico obrnil v steno.:S Sicer pa ko enkrat porihtas to ohisje enostavno ni potrebe po odpiranju vec kot 1-2x na leto.

klinker ::

Nande ::

PNG ::

Za 15EUR manj 100W manj na napajalniku slabše kvalitete, ki je povrhu vsega nemodularen + dosti grše ohišje. WOW, just wow. Okej, ajde, lepota ohišja je subjektivna, samo napajalnika pa nista niti primerljiva! Kvaliteta ohišij pa tudi ne, fractal je eden izmed boljših ohišij kar se tiče hlajenja + tišine + urejanja kablov...sploh urejanje kablov je enakovredno ohišjem, ki stanejo 250EUR+...

Moj glas gre za Fractal R3 + TP-750.

klinker ::

PNG je izjavil:

Za 15EUR manj 100W manj na napajalniku slabše kvalitete, ki je povrhu vsega nemodularen + dosti grše ohišje. WOW, just wow. Okej, ajde, lepota ohišja je subjektivna, samo napajalnika pa nista niti primerljiva! Kvaliteta ohišij pa tudi ne, fractal je eden izmed boljših ohišij kar se tiče hlajenja + tišine + urejanja kablov...sploh urejanje kablov je enakovredno ohišjem, ki stanejo 250EUR+...

Moj glas gre za Fractal R3 + TP-750.


Sory ma si prav en debil s takim besednim izrazanjem.
Glede ohisja pa si ga malo bolje oglej raje, pa pri AGTju bo 3mesce cakal na R3. Antec 750 pa kot vem stane 115EUR in je razlike nekaj vec od 15EUR, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PNG ::

Jup, AGT nima nič na zalogi, to je res. Mimogrede, če se kdo neprimerno izraža si to ti in ne obratno ;)

Se pardoniram, razlike je norih 25EUR. NOURO TI REČEM.

bdoxx ::

malo sn čito po netu pa Nzxt Phantom hvalijo ful . . ., ga ma kdo?

NejcSSD ::

Zdravo, zanimam se za nakup ANTEC TruePower New TP-750 Blue, pri agtju imajo neko akcijo, 5 let garancije itak pa še na zalogi ga imajo
Pa me zanima, tisti ki ga ima, če se lahko oglasi, imam fractal r3 ohišje, 2500k, nh-d14, 560gtx ti in je tako v idle kot v loadu napajalnik najglasnejši.
Imam pa enega noname, ki ga želim čimprej zavreči.

A je tih tale antec?? :)

Hvala za iskrene (upam) odgovore

national ::

maticko:
kaj pa novi Antec IV z 620W napajalnikom(Seasonic:)) dobis za ca 125 EUR
Ce ti bo zadnji vent res premalo, se da montirati na stranski pokrov se kaksen...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530436 (4200) kakopak
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325322 (19532) kmetek
»

Najboljše midi tower gaming ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
385051 (4059) pharaon
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012365 (11309) IvoJan
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
413122 (2580) klinker

Več podobnih tem