» »

Samsung Wave

Samsung Wave

telexdell ::

Po nekih informacijah bi naj prišla uradna nadgradnja za Slovenijo pozno aprila 2011. Če informacija drži bo to zelo kmalu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

koro13 ::

Kako je sedaj z tem?

RejZoR ::

Kako glupo bo šele z Bada 2.0, ko bo spet prišla s 100 leti zamika. Trapasto za znoret...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koro13 ::

Pa jaz komaj čakam, da kupim nov telefon samo zaradi tega drega, počasnje nadgradnje, malo programov, če bi gor laufal en android bi bil telefon u samem vrhu...Jao...

pleomax ::

Bom poklical na servis kar,če ne ne bo nič-junija pa že pride 2.0,mi pa še nismo slišali za 1.2 kolikor zgleda :S

koro13 ::

Aja..Kaj so rekli? Jaz sem jim na zid na facebooku (Simobilu, kjer sem kupil mobilnik) pisal, pa so rekl ida kaone obstaja 1.2
LP

servo ::

Klasika Samsungove podpore izdelkom - štancajo mio različnih modelov, podpore pa nobene - nikoli več Samsunga

telexdell ::

Na tej povezavi si lahko preberete informacijo o posodobitvi.
Drugače pa sam že od Januarja uporabljam Slovensko verzijo BADA_1.2 na Wave S8500. Torej za slabo podporo ni kriv izključno Samsung ampak v veliki meri tudi naši monopolisti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

koro13 ::

Hvala :)

johanblond ::

telexdell je izjavil:

Na tej povezavi si lahko preberete informacijo o posodobitvi.
Drugače pa sam že od Januarja uporabljam Slovensko verzijo BADA_1.2 na Wave S8500. Torej za slabo podporo ni kriv izključno Samsung ampak v veliki meri tudi naši monopolisti.


@ telexdell

Če uporabljaš EDUROAM, a ti dela na 1.2 ?

telexdell ::

Takrat, ko sem se gibal po mestih kjer je prisoten, še ni obstajal. Danes, ko obstaja pa se gibam po mestih, kjer ni prisoten. Tako, da žal ne vem odgovora na tvoje vprašanje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

johanblond ::

A se lahko nastavi (oziroma kje) da ti maile shranjuje (Exchange Active Sync) na SD kartico, ne pa na interni spomin S8500 (ki je poln zaradi mailov)?

pleomax ::

Iz ram2: Ne,nadgradnja bade na 1.2 še vedno ni možna,so pa možne posodobitve preko programa kies,v kolikor imate kakšne težave...Kaj s tem,da so možne nadgradnje preko kies. Kak je to mišljeno? Da si lahko telefon posodobim preko kies programa ali kaj?

telexdell ::

Z naslova si prenesi Kies program in ga inštaliraj na PC. Priključi telefon na PC preko usb. V programu izberi nadgradnjo telefona. Če bo na voljo kakšna nadgradnja se bo izvršila samodejno.

PS- prej si ne pozabi shraniti telefonski imenik, pošto...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Kje je zdej ta obljubljena nadgradnja konec aprila!? :|
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

meXem ::

mišlena je bila konec aprila drugo leto (2012) ;)

pleomax ::

meXem:Za slovenijo očitno res,ampak zgleda da tega ni kriv samsung.

pleomax ::

telexdell hvala za pomoč prej. A se da mogoče kje iz računalnika potegniti bado 1.2 in nima veze,če ni slovenske različice,ampak najbrž je mobitel,ki sem ga kupil pri mobitelu zaklnjen,če se ne motim?

RejZoR ::

meXem je izjavil:

mišlena je bila konec aprila drugo leto (2012) ;)


Aja sej res. My bad. 30 februar 2012.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telexdell ::

pleomax je izjavil:

telexdell hvala za pomoč prej. A se da mogoče kje iz računalnika potegniti bado 1.2 in nima veze,če ni slovenske različice,ampak najbrž je mobitel,ki sem ga kupil pri mobitelu zaklnjen,če se ne motim?

Preberi si drugo stran te teme, kjer je opisan postopek nadgradnje. Tudi sam imam telefon kupljen pri Mobitelu in ni zaklenjen. Po nadgradnji imam telefonski vmesnik kakor tudi T9 imenik v v Sloveščini. Zato sploh ne razumem, zakaj še ni možne uradne nadgraditve.
So mogoče po sredi plačila kakšnih avtorskih pravic ipd?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Kako se nastavi potisna pošta,če meni nič ne gre in nimam pojma kako to urediti. Ve mogoče,kako se na tem presnetem telefonu to naredi,ker me ma da bi ga nekam zabrisal pa čeprav telefon nič ni kriv,ampak v samsungovih navodilih ne piše absolutno nič-kot vedno vsi pozabljajo na našo slovenijo.

tubo83 ::

Zdravo

Tudi jaz bi prosil, če mi kdo lahko pošlje slovenski CSC za bada 1.2.
Stran: http://www.skendy.net/files/CSC_S8500_O... mi noče odpret.

Hvala
Lp
Tubo ;)
tuboo83@gmail.com

pleomax ::

exchange active sync-kaj s to potisno pošto se jaz lahko pogovarjam s stiki iz facebooka,ali to lahko samo e-pošto pošiljam? NE razumem kako deluje potisna pošta,pri mobitelu so mi pa ponudili pomoč,da mi bodo vsepo vrsti povedali. Jutri jih bom potem poklical,ko si bom na jasnem zakaj jih bom sploh klical.

koro13 ::

Hvala enako ;)

COOKEAY ::

realno mam jz ze 4 mesce 1.2 :) fajni tulifon cprou eduroam mi se deluje

pleomax ::

Ve mogoče,kdo odgovor na moje vprašanje?

Elemen_T ::

Bada 1.2 od včeraj(?) naprej uradno na voljo preko Kiesa (Simobil)!

pleomax ::

Pa kaj to greš pod program kies in ti otem kaj napiše,da je bada 1.2 na voljo ali kaj? Takrat ga moreš na servis peljati,da ti ga naložijo,če prav razumem?

Se da potegniti kies s slovenskim jezikom,ker jaz ga imam zdaj trenutno v angleščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

matonson ::

Pri mobitelu vztrajajo še na 1.0. Šmorn...

koro13 ::

1.2 je vredi, updatal včeri ,ti samo prklopi telefona računalnik, potrebuješ pa tudi kies in ti update sam ;)

bart851 ::

Včeraj sem uspešno nadgradil Samsung wave 8500 iz 1.0 na 1.2 preko Samsung Kies. Telefon je bil kupljen pri Simobilu. V času nadgradnje pa je bila not mobitelova kartica tak da mislim da ni nadgradnja vezana na operaterja al pa?

matonson ::

Kies nič ne pokaže. Nima veze kakšno kartico ima. Skoraj sigurno je vezano na serijsko številko telefona.

meXem ::

koro13 je izjavil:

1.2 je vredi, updatal včeri ,ti samo prklopi telefona računalnik, potrebuješ pa tudi kies in ti update sam ;)


kako to misliš samo priklopi ???
sem priklopil telefon na kompa, zagnal tudi kies vendar se nič ne zgodi z kakšnim updatom, v kiessu pa tudi ni nobene take funkcije ...

prosim za pomoč

hvala!

koro13 ::

Pri katerem operaterju si kupil telefon?No uglavnem jaz sem telefon kupil pri Simobilu, ki nam je končno zrihtal update ;) Torej telefon sem connectal z mini usb kablom na računalnik in prižgal Kies in mi je samodejno vrglo za upadate, nato samo klikneš, da naj ti updata in napiše ti, da bo trajalo nekaj časa. Posodobi ti zadnji firmware. Misim, da pri Mobitelu še niso zrihtali updata :(
LP
Bom sedaj preiskusil če mi bodo delali SNS Stiki ;))

meXem ::

Imam Simobil, priklopim na kies, javi mi update (sicer piše da je kao nova verzija kiesa zunaj pa če updatam), potrdim, nato pa mi javi nek error in vpraše če napako pošljem osebju ...

Kaj storiti?

koro13 ::

Zbriši Kies in ga na novo naloži ;)Mogoče bo delovalo ;)))

meXem ::

aha že vidim v čem je fora ...

V kiesu mi ne zazna telefona oz ga ne najde.
Priklopim se normalno z usb na računalnik in opcijo kies, zaženem program, potem pa išče napravo v nedogled ...

Kakšna ideja?

koro13 ::

Isto se mi je dogajalo, prav tako pa mi ni moglo inštalirati aplikacij na telefon preko računalnika. Posodobi driverje, resetiraj jih oz. izberi drug usb priklop na računalniku, meni tudi ne najde telefona oz. ga ne zazna in connecta v nedogled. Toti samsung je v kurci :( Si nanovo naložil kies?

meXem ::

sem naložil pa je bilo isto, bom še zdaj probal posodobiti driverje in podobno

matonson ::

Najprej Kies prižgi, potem pa telefon priključi na računalnik. Če naredim obratno, tudi meni išče v nedogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

meXem ::

koro in matonson, hvala obema !

Sedaj je pa šlo.
Zadeva deluje super, vendar kaj dosti novosti ni opaziti, vsaj na oči ne :)

Kaj vse sploh prinaša bada 1.2 ?

brane30 ::

A je še kermu zginla ikona samsung apss na telefonu po nadgradnji??

koro13 ::

Ne, tebi je?
Poskusi na novo naložiti sistem oz. hard reset mobilnika ;)

pleomax ::

To je pa super. Kolikor vem,naj bi mobitel imel prej tega wave-a,pa ga je simobil za posodobitev vseeno prehitel. Zakaj nas v Sloveniji vedno nekaj zafrkava :S

meXem ::

simobil je simobil ;)

pleomax ::

simobil je res dober,edino omrežje ga malo bolj zafrkava še,kot mobitel,ampak tudi to nameravajo pri simobilu pokrpati baje do najpozneje konca 2012. :D

telexdell ::

pleomax je izjavil:

simobil je res dober,edino omrežje ga malo bolj zafrkava še,kot mobitel,ampak tudi to nameravajo pri simobilu pokrpati baje do najpozneje konca 2012. :D

Poudarek je na BAJE!
Drugače pa je Samsung izdal posodobitev v decembru 2010. Zahodna Evropa je s posodobitvami začela v januarju 2011, Azija in južna Amerika februarja ali marca. Afrika marca ali aprila. Še na Severnem in Južnem polu je bila prej posodobitev kot pri nas.
Sam sem imel Slovensko verzijo z auto nastavitvijo MMS... že v sredini januarja. Torej za naše operaterje ne more biti izgovor prevodi ipd. Verjetno je šlo za kakšno plačilo avtorskih pravic in pa seveda ignorantski odnos naših operaterjev do nas potrošnikov. Za nas potrošnike se trudijo le toliko, da izterjajo plačilo računa, za vse drugo smo jim pa le breme.
Torej, vsi naši operaterji so slabši kot operaterji v nekih "banana" državah, kar je za državo v srcu Evrope več kot sramotno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

meXem ::

Sramota je tudi za naš narod, da se vedno nad nečem pritožuje in se primerja z drugimi koliko slabši smo !
Pol pa idi v ugando pa boš mel super mobilnega operaterja, pač boš lačen tam ...

telexdell ::

meXem je izjavil:

Sramota je tudi za naš narod, da se vedno nad nečem pritožuje in se primerja z drugimi koliko slabši smo !
Pol pa idi v ugando pa boš mel super mobilnega operaterja, pač boš lačen tam ...

Saj, zaradi takšnih pa si lahko mobilni operaterji privoščijo praktično vse. Če bi bilo operaterjem vsaj malo mar za nas, bi vsaj dal kakšno obvestilo na svojo spletno stran, obvestil kupce telefonov preko SMS...

PS- sam bi se mnogo rajši primerjal npr. z Švicarji ali Luksemburžani (pa tudi z Ugandci če hočeš), koliko boljši smo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Slovenija je pač vedno zadnja na seznamu,ker je popolnoma nepomembna za ostale države,kar je vidno tudi drugod. Evrovizija recimo-italijani nam niso namenili niti ene samcate točke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46163795 (37010) Xgeneration
»

Samsung bada aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121304 (1135) BoboRobot
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454082 (2412) RejZoR
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92735 (2432) pleomax

Več podobnih tem