» »

HTC Wildfire

HTC Wildfire

««
9 / 15
»»

Lonsarg ::

A ni to i5500 Galaxy Samsung, torej tisti, ki je izšel tam nekje kot i7500?

fireX88 ::

http://www.gsmarena.com/htc_wildfire-33...

http://www.gsmarena.com/samsung_i5500_g...

poglej si pod general-status. sicer je pa tako, mesec gor ali dol, ni bistvene razlike.

Lonsarg ::

No agrument glede starosti odapde torej:) Sta dokaj podobna, pri i5500 maš manjši ekran 2.8, namesto 3.2, to se kar pozna bi jaz rekel. Pa kamera je bolša pri wildfire, pa pri HTCju maš boljšo podporo za novejše verzije OSa. To je pa nekako to. Zame je to zadosti razlike, da bi dal 40EUR več, ti pa kakor češ. Meni je 2.8 občutno premalo:)

fireX88 ::

ja no maš prav. bom premislu.

hvala

JerryP ::

Plus kvaliteta je neprimerno boljša pri htcju! Samsung se mi zdi preveč plastikfantastik :D

DuleKrtola ::

pa pri HTCju maš boljšo podporo za novejše verzije OSa.


Mja, android 3.0 bo najbrž zunaj preden bo HTC spravil froyota na wildfire :S

fotko ::

Hoj!
Najprej lep pozdrav vsem!
Upam, da ne bom postavljal vprašanja, ki je že bilo v tej temi - sem lastnik HTC Wildfira, vendar žal (že ali morda še?) v nedelujočem stanju. Po le treh tednih uporabe sem ga, po nerodnosti, zmočil. Od takrat se mi je, ko sem ga prižgal, prikazoval le čisto začetni ekran, od tam pa ga nisem spravil naprej. Odnesel sem ga na HTC servis, kjer so zavrnili popravilo zaradi vlage (po več kot treh tednih čakanja!?). Po nekaj dneh sem ga spet poskusil prižgati in zgodba se je ponovila. Danes pa sem spet poskusil, ker sem hotel to pofotkat, da bi slikico priložil temu tekstu in aparat se je čisto normalno prižgal in zdaj dela!!!??? Mislite, da je možnost, da bo spet zaštekal ali lahko upam, da je zdaj OK? Sem pa medtem kupil nov aparat, vendar takega s tipkami in sicer Nokio E5.
Hvala za odgovor!

kihc ::

A je komu uspelo spravit Navigon navigacijo na Wildfira? Ker meni zateži da ni dovolj prostora na kartici (Ko prvič prižgem aplikacijo in se poveže z netom), čeprav je praktično prazna (okol 1,5GB).

Zdaj pa ne vem, če je res problem kartica bom kupil novo, samo nisem prepričan da je to to.
x

BladE_ ::

@fotko... Lahko, da maš srečo in bo telefon delu normalno ali pa bo spet crknu čez določen čas.

fotko ::

BladE_ :: danes, 12:50:06citiraj #@fotko... Lahko, da maš srečo in bo telefon delu normalno ali pa bo spet crknu čez določen čas.

To sicer mislim tudi jaz, vendar upanje umre zadnje (ali nekaj podobnega). Je pa res, da je bilo na fotkah iz servisa jasno videti vlago. Ga bom malo potestiral kakšen teden, v tem času se bo že izkazalo, najbrž... ?! Če bo OK, bo pa en zlata rezerva!

Ramon dekers ::

fotko je izjavil:

BladE_ :: danes, 12:50:06citiraj #@fotko... Lahko, da maš srečo in bo telefon delu normalno ali pa bo spet crknu čez določen čas.

To sicer mislim tudi jaz, vendar upanje umre zadnje (ali nekaj podobnega). Je pa res, da je bilo na fotkah iz servisa jasno videti vlago. Ga bom malo potestiral kakšen teden, v tem času se bo že izkazalo, najbrž... ?! Če bo OK, bo pa en zlata rezerva!




ko se ti je to zgodilo, bi moral prvo ugasniti telefon, vzeti baterijo ven in ga dati na radiator za par dni! tako pa vprašanje kaj je bilo! če je bila čist voda je ok, če bi bila recimo slana, al druga svinjarija pa vprašanje kaj bo

fotko ::

Voda, navadna (dež)! No, ja! Za zdaj še dela!

Ramon dekers ::

sama voda drugalče nebi smela delat problem, če bi bil ugasnjen ko bi padel v vodo in ga dal sušiti načeloma nebi smelo biti problema!

Mare3 ::

Novica je že za android 2.3 a za wildfire nekaj serjejo in še vedno ni 2.2 :S

JerryP ::

Je če se znajdeš 8-)

_spirit_ ::

JerryP, tudi če se znajdeš je zaenkrat še bolj bogo. En kup stvari v tej kitajski verziji še ne dela. Pa tudi hitrost Froya je naprav 2.1 skoraj da zanemarljiva (nevklopljen JIT).

JerryP ::

Bistvene stvari delajo. Je res da je trenutno samo proof of concept, ampak počasi bodo tud te bugi odpravljeni. Glede odzivnosti je pa tko da če navijaš maš v obeh verzijah zelo odziven telefon, ampak tud precej nestabilen 8-)

_spirit_ ::

Ni res. Ravno bistvene stvari ne delajo, npr povezovanje imena klicatelja s telefonsko številko. Govorim za Mobitel, recimo: če imaš številke shranjene z +386 ti ime klicatelja ob klicu ne bo prikazalo, kljub temu, da imaš številko shranjeno v imeniku. Prikazalo ti bo pa pošiljatelja SMSa. Če imaš številke shranjene brez predklicne, pa ravno obratno. To je glavna zadeva, ki me moti. Plus še nekaj malenkosti, ki pa niso bistvene za vsakdanjo uporabo telefona.

Zato sem šel nazaj na 2.1 in čakam na kaj boljšega. Ali uraden update ali pa CM6.1.

Pri navijanju nisem imel problemov, če nisem presegel 711mhz. Na spodnji meji je pa brez težav laufal na 160mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

JerryP ::

Se posipam s pepelom ;-) Tole z imenikom sem imel tudi jaz, samo sem potem celoten imenik shranil s predklicno kodo in je štimal, v smsih pa nisem zasledil tega.

Sem tudi sam nazaj na 2.1 verziji ker se mi ne da dnevno nalagati na novo vsega gor in zdaj mi končno spet deluje Muziq opcija8-)

A mogoče veš če je možno stock 2.1 naviti?

_spirit_ ::

Uporabiš kernel s katerim se da overclockat in to je to.

Mentalist ::

Bo kdaj slovenski meni za HTC Wildfire?
Lool.

Lonsarg ::

Ko bo Google podprl Slovenski jezik v nastavitvah, pa še takrat najbrž ne, ker bo za to potrebna od Google nova verzija androida, ki se jo ne bo dalo naložiti. Sploh pa je vprašanje,kdaj se bo Google zmenil za eno ubogo slovenijo.

MKC00 ::

katera aplikacija omogoča odpiranje pdf-jev iz spletnih strani (na katerem brskalniku)?
pdf viewer ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

Lonsarg ::

Pač zlovdaš na SD kartico, če je brskalnik tako tup, da ne zna klicat sam direktno zunanjih aplikacij. Dolphin HD, ki ga uporabljam jih zna, karkoli zlovda, greš potem v download zavihek in ta zavihek deluje kot katerikoli drug file browser, enostavno klikneš in potrebna aplikacija se odpre.

MKC00 ::

hvala za hint.deluje

Yoker ::

No trenutno sem v fazi nakupa telefona gledam htc wildfire in me zanima naslednje
pač na namizju maš te aplikacije za vreme facebook pa to.....in me zanima koliko interneta ti to gre ker nemislim jemati še naročnine za internet

hvala za odgovore:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoker ()

Lonsarg ::

Z netom na pulze ne smeš imeti NIČ vklopleno. MObilni operaterji so prasci, pa so pulzi za faktor 10-50 dražji kot če zakupiš naročnino na podatke. Z pulzi greš mogoče na internet pogledat vozni red to je pa to, nobenih stalnih povezav.

Mare3 ::

Yoker je izjavil:

No trenutno sem v fazi nakupa telefona gledam htc wildfire in me zanima naslednje
pač na namizju maš te aplikacije za vreme facebook pa to.....in me zanima koliko interneta ti to gre ker nemislim jemati še naročnine za internet

hvala za odgovore:)


Vse lahko izklopiš če ne potrebuješ in se ni treba bat, ko potrebuješ spet enostavno vklopiš.

Lonsarg ::

Sam po defultu je že preveč vklopleno ko ga kupiš, tak da sam izklopt hitr v settingse background data pa sync, pa si varen.

JerryP ::

Privzeto ni nič vklopljeno, to te vse na začetku vpraša kaj bi rad da ti sinhronizira in kako pogosto.

Lonsarg ::

Jaz se ne spomnim, da bi me med setupom vprašalo, če dovolim background data. Lahko da sem grešil sicer, za sync pa mislim da res vpraša nekaj.

JerryP ::

Te vpraša kakšen data plan maš, če ugotoviš da nimaš nič podatkov zakupljenih ti da možnost že v štartu data transfer preko 3g omrežja izklopit in se povezovati samo preko wifija.

Če izbereš prvo opcijo, se pravi da dovoliš 3g povezavo za sinhronizacijo in brskanje, te vpraša ali dovoliš da aplikacije same dostopajo takrat ko to rabijo do neta, ter da to lahko počnejo v ozadju, se pravi brez uporabnikove vednosti.

Potem pa za vsako aplikacijo(gmail, faceboook, twitter itd...) v nastavitvah določiš kaj se ti bo posodabljalo in na kakšen interval.

Ni dovolj sam poklikat zadeve pa se pol bunit zakaj je blo tok podatkov na konc obračunskega obdobja prenešenih. Je treba tud mal prebrat, ker že v navodilih piše in opozarja o možnih dodatnih stroških podatkovnega prenosa, za kar pa odgovarja uporabnik sam8-)

Lonsarg ::

Tak telefon kupovat brez zakupjenih podatkov je kot kupit ferarija brez keša za bencin/servis:)

JerryP ::

Veš da so tud taki uporabniki ki si želijo nov telefon na dotik in ga uporabjajo samo za klice in sporočila tko da se tud ne odločajo za zakup podatkov.

Po drugi strani so pa uporabniki, ki imajo recimo v orto u nulo 100mb in se ne zavedajo kaj lahko s tem počnejo, ter prekoračijo to količino, potem pa so pa računi od 100EUR dalje8-)

Pa tujina je tud draga, če pozabiš te zadeve sklopt pred odhodom:D

barakus ::

No in ko imaš furaš maile, vreme in novice... koliko MB je to na mesec?

JerryP ::

Manj ko 100mb :D

Lonsarg ::

Ne vem ce sm sploh se ziher da je manj kot 100MB, osebno sem fural se gtalk+RSS+veliko browsanja, tak da ne morem kvalitetne ocene dat. Ampak tut ce recimo prides z 100MB skoz, za te osnovne sihronizacije, je to na pulze 50EUR+-10EUR mal odvisno od operaterja.

Vajenc ::

Widget-Settings-Mobile Network (HTC) postaviš na domačo stran in potem te loči le en klik od tega, da omogočiš sinhronizacijo in surfanje brez Wi-Fi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

JerryP ::

Lonsarg je izjavil:

Ne vem ce sm sploh se ziher da je manj kot 100MB, osebno sem fural se gtalk+RSS+veliko browsanja, tak da ne morem kvalitetne ocene dat. Ampak tut ce recimo prides z 100MB skoz, za te osnovne sihronizacije, je to na pulze 50EUR+-10EUR mal odvisno od operaterja.


On je vprašal za osnovno sinhronizacijo, se pravi maili brez prenašanja priponk, osveževanje vremena, osveževanje novic. Za tako uporabo zadostuje 100mb.

Je pa pri vsakem drugače, se da pa to preverjat in tudi naštimat z 3g watchdog programom, ki se ga najde na marketu. In te lahko opozori ko dosežeš določeno procentualno kvoto, oz. celo prekine povezavo.

Na voljo ti da tudi napoved koliko boš ob trenutni uporabi do obračunskega cikla tudi porabil8-)

barakus ::

Aja, kje na telefonu sploh imam data counter?

JerryP ::

3G Watchdog si posnem z marketa ;-)

DuleKrtola ::

No trenutno sem v fazi nakupa telefona gledam htc wildfire in me zanima naslednje
pač na namizju maš te aplikacije za vreme facebook pa to.....in me zanima koliko interneta ti to gre ker nemislim jemati še naročnine za internet



Internetov pokuriš vsaj toliko kot jih je vključeno v naročnini. Wifi-ja je povsod dost, se da tud s 100MB preživet.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Pa tujina je tud draga, če pozabiš te zadeve sklopt pred odhodom


Saj po defaultu je opcija "data connection when roaming" itak izklopljena.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

JerryP je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ne vem ce sm sploh se ziher da je manj kot 100MB, osebno sem fural se gtalk+RSS+veliko browsanja, tak da ne morem kvalitetne ocene dat. Ampak tut ce recimo prides z 100MB skoz, za te osnovne sihronizacije, je to na pulze 50EUR+-10EUR mal odvisno od operaterja.


On je vprašal za osnovno sinhronizacijo, se pravi maili brez prenašanja priponk, osveževanje vremena, osveževanje novic. Za tako uporabo zadostuje 100mb.



Ampak jaz sem njega razumel, da ne misli nobene naročnine vzet za internet = niti 100MB ne bo imel, na pulze bi rad. Mogoče da sem ga sicer narobe razumel, sem hotel poudarit, da nima kaj kupovat tako machino od telefona, potem pa brez zakupljenih megabajtov bit.

JerryP ::

Poklicna deformacija, js sm iz teksta k ga je napisu razumeu da ma paket za mlade pa da ga informativno zanima;-)

emmentaler ::

dober dan
nekaj me rootanje je*e...
http://forum.xda-developers.com/showthr...

sledil sem vsem korakom, edino pri 3. točki nimam opcje HBOOT usb....
Stvar sem bolj kot ne ignoriral no....ko sem gsm priklopil na usb, se je odzgor napisalo hboot usb plug...pa ok, naložim driverje, zaženem unrevoked, na koncu mi napiše done! in to je to...
Pod meniju za app, imam ikonco super user...
Sam problem je, da nimam dostopa do vsega...če v terminalu napišem su -c,mi napiše dostop zavrjen....v programu SUFBS ne morem brisat prenaložene aplikacije ter pred zaklenjenimi folderji je ikona v obliku ključavnice, titanium backup mi na začetku teži, da nimam root dostopa....
Kak sete taj vi rootali wilfira?

adinfinito ::

SKYPE for android,

1. a dela komu to na Wildfire?

2. katere druge applikacije so še problematične?

Krofek ::

Skypa ni, lahko pa namestiš Nimbuzz, ki podpira skype omrežje. Preverjeno deluje.
karkoli je že to...

BladE_ ::

Skypa ni? Kaj je pa potem tole?

Pa še novica je bla... klik

Mare3 ::

Ja poglej mal commente, pa men ne dela sm probu tole.
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320603 (13114) Mrakw
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333033 (2743) Tine:)
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294616 (3377) rzidar1
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
213003 (2732) MATEJ_92
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416264 (11073) cucolino

Več podobnih tem