» »

HP Slate z Windows 7 naposled bo, a za podjetja

HP Slate z Windows 7 naposled bo, a za podjetja

Ars Technica - Maja smo poročali, da je Hewlett-Packardov tablični računalnik Slate odpovedan, ker naj HP ne bi bil zadovoljen z Windows 7, ki je bil predviden kot operacijski sistem zanj. Kot alternativa je bil omenjen Palmov webOS. Saga o Slatu s tem ni končana, njegov odpis pa je bil nekoliko preuranjen. Novice iz tega tedna omenjajo vstajenje od mrtvih v primeru Slate.

Kot poroča Ars Tehnica, je HP prišel k pameti. Začetna ideja na 1500 dolarjev vredno napravo z zmožnostmi 300 dolarjev vrednih igračk stlačiti operacijski sistem Windows 7, ki ni pisan z mislijo na tablične računalnike, je bila nekoliko čudna že od samega začetka. Zato so se zdaj odločili preusmeriti na poslovni (enterprise) trg. Todd Bradly iz HP pravi, da bo novi Slate orientiran na vsakega uporabnika posebej in ne generalno javnost.

Ta trenutek se zdi, da bosta naprodaj dve povsem različni verziji Slata. Za poslovne uporabnike bo na voljo taka z Windows 7, medtem ko bodo domači uporabniki dobili Palmov webOS. Kaj pa bo z aplikacijami? Dve nezdružljivi platformi sta tržni samomor, zato bo moral HP to rešiti premeteno. Špekulira se o kakšnem webOS-ovem izvajalnem okolju (runtime) za Windows, ki bo enostavno zapakiral aplikacije v webOS HTML-ju in JavaScriptu za razvitje in uporabo v Windows.

13 komentarjev

nekikr ::

Huh...fail na fail je tale Slate saga...

kuglvinkl ::

Vse tko kaže.

Sam, zdej ne vem, a bo iPad 2 zarad tega kej prej al kasnej?

recmo, Kindlu se nič ne mudi. ok, zdej so dal eno revizijo ven.

Čem rečt, vsi bomo boljš, če bo ASUS, Dell, HP, Nokia, kdorkoli, dal ven karkoli primerljivga z iPadom.
Your focus determines your reallity

techfreak :) ::

Slate je pa res fail. Sem upal, da bodo naredili nekaj boljšega (glede strojne opreme) kot je iPad z Windows 7.

kar-nekdo ::

Ce nebo cel sistem naret za delo brez palcke bo brez pomena pri vecini kupcev!

Keyser Soze ::

Če zadeva laufa normalno, sploh ni panike (glede na to, da Win 7 BP dela na netbookih).

Ampak 1500$ price tag je pa čisti overkill.
OM, F, G!

subby ::

ker naj HP ne bi bil zadovoljen z Windows 7

tudi jaz nisem zadovoljen s HPji, ki imajo prednaložen win7.. rabiš 2 uri, da pobrišeš vse naložene smeti

zee ::

tudi jaz nisem zadovoljen s HPji, ki imajo prednaložen win7.. rabiš 2 uri, da pobrišeš vse naložene smeti


Dve uri?? Format in nasvidenje.

1500 USD? Overkill. Bi bilo pa lepo, da se proizvajalci malo zberejo in začnejo dejansko prodajat kakšen tablični računalnik, predstavitev raznoraznih tablic sem že precej sit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

techfreak :) ::

subby je izjavil:

ker naj HP ne bi bil zadovoljen z Windows 7

tudi jaz nisem zadovoljen s HPji, ki imajo prednaložen win7.. rabiš 2 uri, da pobrišeš vse naložene smeti

Pri kolegu si sposodiš DVD Windows 7 in narediš fresh namestitev.

subby ::

Dve uri?? Format in nasvidenje.


tudi sam sem bil tega mnenja, sam naročeno mi je bilo, da pustim kakor je... smeti sem brisal zgolj iz svoje dobre volje

zee ::

Velika večina (90+ % uporabnikov) na svojem računalniku ne bi opazila razlike med sveže inštaliranim OS-om in "očiščenim" OS-om.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

win64 ::

a res?
tisoč tistih ikonc desno spodaj, kakšen prednaložen program se še na rob ekrana usede, da ne govorimo še o kupu neuporabnih programih v meni startu...

nevidno

r0ker ::

ki so vsi hudo nadležni, še posebaj ker ne delajo nič in te ne ovirajo pri ničemer. ZELO nadležni

techfreak :) ::

win64 je izjavil:

a res?
tisoč tistih ikonc desno spodaj, kakšen prednaložen program se še na rob ekrana usede, da ne govorimo še o kupu neuporabnih programih v meni startu...

nevidno

Kako pa veš, da so neuporabni? Samo zato, ker jih ti ne rabiš, še ne pomeni da jih kdo drug ne uporablja.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WebOS še ni mrtev, ostaja v HP-ju

Oddelek: Novice / Ostale najave
53669 (2662) 1spam4you
»

HP Slate z Windows 7 opažen v trgovinah

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
289270 (8510) PrimozR
»

HP Slate v dveh okusih: WebOS in Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
133814 (3210) lurker
»

webOS tablica v letu 2011

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
104173 (3454) opeter
»

Slate in Courier sta odpovedana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10517502 (14904) subby

Več podobnih tem