» »

Kako povezati plosco z led diodami

Kako povezati plosco z led diodami

ride100 ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi povezavo do strani, ki bi mi razlozila kako povezati maticno plosco (HDD prikljucek) z LED diodami.
Rad bi vedel koliko LED diod lahko povezem oziroma kaksen tok je se dopusten. Mislim, da bi bilo idealno, da LED diode crpajo elektriko iz napajalnika, HDD prikljucek na plosci pa naj bi sluzil le kot stikalo. Prosim svetujte mi oziroma mi pokazite kaksno zanimivo povezavo.

Hvala lepa_:)

Asgard ::

ej tip ledice tko malo kurijo, de je brezveze razmislajt o takih stvareh.

jest10 ::

Ni brez veze o tem razmišljat. Ker ledice niso vsemogočne napravice. Pri nekaterih je že 5V dovolj napetosti da pregorijo. Zato je obvezno treba vezati zaporedno z njimi upor 100-200ohmov.

smilyxx ::

Lej, na teli strani mas lepo razlozeno o teh stvareh.

Lp
Save water.
drink beer.

Neo32 ::

Zadevo bi se dal enastavno resit in sicer z opto elementom podobnih karakteristik kot sama LED dioda. In sicer zadeva deluje kot stikalo in ta izhod ne bos nic vec obremenjeval, kot z samim opto elementom. Nek na Bit-Techu je bil clanek od tega samo tipcek ki je to naredu je zadevo se mal izbolsal. Ta opto element bi se dalo dobit v trgovini z elektroniko (IC,...).
Neo32 (c)

Neo32 ::

Tuki mas en bl zakompliciran nacrt in sicer ti kaze aktivnost diska. Ce pa hoces da se ti samo priziga vecje stevilo ledic pa uporabs samo opto element pa primerne upore za Led-ice ki jih bos napajov iz molex konektorja.
Neo32 (c)

pro2c ::

smilyxx: tisti tutorial je ql, sam malo so pri voltazi mimo udarili: +12V in -5V ni 7V, temvec 17V potencialne razlike... to si bo en noob prebral pa tako vezal ventilator gor, pa mu bo kista poletela :)
--- www.DrinkProg.com ---


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termoregulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104890 (4890) Azrael
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569223 (6858) _pobesneli_
»

se en elektro problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152149 (1770) Gapi
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223735 (3453) Microsoft
»

Modifikacija modema

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171099 (739) Neo32

Več podobnih tem