» »

Čudni simptomi - Fuč matična?

Čudni simptomi - Fuč matična?

TRIROG ::

Dobro jutro :\

Že nekaj časa se mi dogaja, da se računalnik ne zbudi iz stand by-a (S3).
To zgleda tako, da ko pridem do računalnika in ga poskusim zbuditi z miško ali tipko za vklop, se vklopijo vsi ventilatorji,
disk nekaj pomelje, tudi na DVDju se za kratek čas prižge lučka, miška se tudi vklopi, monitor pa se ne zbudi.

Inštaliran imam tudi speed fan, ki je ponavadi, ko se je sistem zbudil takoj utišal ventilatorje, to se sedaj ne dogaja več, tako da mislim da se PC sploh ne dvigne (mislim da ni težava v grafični - ni pa izključeno).

Prepričan sem bil, da gre za softversko težavo (Windowsi pač...) ampak sem včeraj za hec naložil 7-ico(drug disk, tistega z XP sem odklopil) in ko sem stestiral stand by se je zgodba ponovila.

Prepričan da gre za kakšno težavo BIOSa sem flashal bios z novejšo verzijo - takrat so se pa zadeče dogajati res čudne zadeve:
- stand by še vedno ne deluje pravilno
- ko gre računalnik v stand by, se mi je vsaj 2x zgodilo, da power lučka ni utripala, temveč je kar ugasnila, računalnik je potem postal popolnoma neodziven ( ob pritisku na power gumb ni niti trznil kaj šele da bi se pobral) moral sem izklopit napajalnik (s stikalom) in ga ponovno vklopit, potem se je v 4 poskusu nekako pobral. V enem izmed primerov sem moral ker ni nič pomagalo, celo izklopit kabel iz elektrike, po ponovnem priklopu se je zbudil od šusa.

napajalnik sem stestiral tako, da sem priklopil en drug napajalnik (360W) in ob pritisku na power gumb, se je računalnik sicer zbudil, vendar power lučka ni posvetila...niti POSTa ni naredil ... niti piska spustil ... potem se je pa ugasnil nazaj ... čudno je to, da potem, ko sem priklopil stari napajalnik, PC ni reagiral na pritisk POWER gumba ... po nekaj časa ( vmes sem napajalnik vklapljal in izklapljal, pa pritiskal power gumb) se je prižgal in sedaj dela (BERI: S3 še vedno ne ampak se je pa prižgal)...

Glede na vse napisano menim, da je težava z matično ploščo, amapak me zanima ali menite, da bi lahko bilo kaj narobe z napajalnikom ali kakšno drugo komponento?

Prosim za vaša mannja in pomoč!

Konfiguracija:
M2N-e
AMD Athlon64 3000+ (če se ne motim)
2x 512 MB rama
LC 650W napajalnik
Gigabyte Nvidia GEFORCE 7300GT

Hvala!
(podvojena tema zaradi novega naslova)

luk45 ::

Jaz sem imel enkrat neke podobne probleme, ko se računalnik ni hotel prižgati z power switchem. Ko sem nekajkrat pritisnil gumb pa se je zagnal. Potem se je pa to vedno pogosteje dogajalo in na koncu je šla matična v p.m.

Tako da možno da je tudi pri tebi kriva matična.
!"#$%&/()

TRIROG ::

Ti simptomi so res čudni no ... ima še kdo kakšno idejo?

Pyr0Beast ::

Napajalnik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

andrej02 ::

Jaz sem imel isti problem in izkazalo se je da je kriv napajalnik tako kot je že Pyr0Beast napisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535676 (4612) svetetko
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452374 (1438) zuz3k
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162851 (2105) fosil
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211877 (1509) energetik
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121926 (1593) rock_girl_

Več podobnih tem