» »

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google

1
2
»

Poldi112 ::

Tody je izjavil:

Lahko me jutr povozi tovornjak pa je itak vseeno!


Aha, torej zloraba osebnih podatkov ni problematična, ker obstaja možnosti, da ti ne bo škodila?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pyr0Beast ::

Naj taki ljudje _sami_ odločajo o svoji ne naši usodi. Sam bi jim dal to pravico samoodločanja, pa naj s svojimi podatki naredijo kar hočejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

Tody je izjavil:

Lahko me jutr povozi tovornjak pa je itak vseeno!


Aha, torej zloraba osebnih podatkov ni problematična, ker obstaja možnosti, da ti ne bo škodila?

osebni podatki so zlorabljeni kolkr ti dovolis... razen ce mas to nesreco, pa ti jih objavlja kak tvoj enemy :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tody ::

Poldi point je bil da je moj argument lih tok dobr k tvoj. Vrjemi mi če ti bo kdo hotel kaj slabe bo to storil, veš res ni problem napisat ogromno laži o nekomu in jih raztrobit po internetu. Četudi spustiš FB lahko veliko pizdarije narediš.

Poldi112 ::

Laž je nekaj čisto drugega, kot FB. Ja, seveda ti lahko škodi oboje, ampak relativiziranje je slab izgovor.

>osebni podatki so zlorabljeni kolkr ti dovolis.

Besede zlorabljeni po definiciji ne moreš uborabljati zraven zveze "kolikor ti dovoliš". Ja, lahko ne objavljaš, kar je po mojem optimalno, ampak kar me res moti je, da nimaš kontrole nad tistim, kar bi moralo biti interno, pa ni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

jebat ga to je internet. Veliko ljudi zaupa svoje kreditne kartice paypalu in vsak dan se lahko zgodi da bomo bral da so shekal paypal in da jim pobral številke. Koliko si paranoika in koliko ne je pa tvoja odločitev.

Manu ::

@Tody

Ne gre se za paranojo, gre se za red na internetu. Na internetu mora zavladat red, ker tako hočemo. Ljudje hočemo imeti kontrolo nad svojimi podatki. Zato pa imamo celo v naši ustavi zapisano, da je zagotovljena zasebnost:

37. člen
(varstvo tajnosti pisem in drugih občil)
Zagotovljena je tajnost pisem in drugih občil.
Samo zakon lahko predpiše, da se na podlagi odločbe sodišča za določen čas ne upošteva varstvo tajnosti pisem in drugih občil in nedotakljivost človekove zasebnosti, če je to nujno za uvedbo, ali potek kazenskega postopka ali za varnost države.


Ljudem moraš pustiti pravico do odločanja o svojih podatkih in načinih komuniciranja in učenja na svojih napakah. Če je nekdo preveč pokazal o sebi na internetu po svoji krivdi bo pač živel od posledic svojih dejanj in naslednje odločitve bodo verjetno drugačne zaradi preteklih napak, na katerih se uči.

Nočemo pa, da nam nekdo drug določa mejo zasebnosti, ker nočemo živeti zaradi posledic napak drugih ljudi, ki odločajo namesto nas.

The problem is that we are living now with the consequences of the others people mistake. It would be nice to make our own and learn from them. That is the art of democracy. That is the art of citizenship.
--Raj Patel

Tody ::

Ja če pogledaš kompleksno. Ti recimor zaspiš na wc (pač si zmatran), tvoj prijatu te slika in objavi na facebooku. Zadevo tudi taga in facebook te o tem obvesti! Ti imaš pravico sliko prijavit + odpravit tag.

Nevem kje ga Facebook tukaj lomi? Kje ti določa zasebnost? Red na internetu bo in le samo takrat ko bo nekdo nadzoroval vse stražnike po svetu.

Manu ::

Red bo na internetu takrat, ko bo imel vsak možnost upravljanja s svojimi podatki kakor sam hoče in ko bodo spletne strani to spoštovale. Red se vzpostavi na podlagi razvoja posameznikove odgovornosti do družbe (do drugih ljudi). Ne govorim o avtoritativnem redu, ampak o demokratičnem redu.

Pri FB pa je tako, da smatra vse podatke, ki jih gor objaviš za svojo lastnino. Npr. http://slo-tech.com/novice/t413233. Tu ga FB lomi.

Tu se zdaj ne pogovarjamo o prijateljih, ki so lahko nesramni, ampak o podjetjih kot je FB in njihovem odnosu do tvoje zasebnosti.

Drugače pa čakam na Diasporo. Bomo videli kako bo s tem...

Lion29 ::

@Manu: ne razumem. Kaj tebe muci? V pogojih je jasno zapisano, pa tudi splosno znano je, da si FB lasti kar nalozis gor... torej?

Ce ti to ni ok, pac ne uporabljaj in ne objavljaj,

ce ti je vseeno, pol uporabljaj...

ne razumem kje ti vidis problem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

evl81xadlez ::

Vsi se pritožujejo nad facebookom ampak še vedno so skos in skos na njemu...

Manu ::

@Lion29
Problem vidim v tem, da ustava ščiti zasebnost posameznika in njegove podatke, splošni pogoji določene spletne strani pa si vzamejo pravico zasebnosti v svoje roke.
Ustava je vedno nad splošnimi pogoji kakršnekoli storitve.

Splošni pogoji se ne smejo uporabljati za izključno korist ponudnika neke storitve mimo ustave in pravic ljudi.

Sam koncept Facebooka (socialna omrežja) je dober. Ni problem v tem, problem je v kršenju ustave in človeških pravic.

Splošna deklaracija človekovih pravic
12. člen
Nikogar se ne sme nadlegovati s samovoljnim vmešavanjem v njegovo zasebno življenje, v
njegovo družino, v njegovo stanovanje ali njegovo dopisovanje in tudi ne z napadi na njegovo
čast in ugled. Vsakdo ima pravico do zakonskega varstva pred takšnim vmešavanjem ali
takšnimi napadi.

S tem, da je treba razumeti, da je bila deklaracija napisana pred razmahom informacijske dobe in internetom, ampak osnova je enaka.

Facebook si ne sme lastiti tvojih in mojih podatkov. Tvoji podatki, tvoja dopisovanja (prijateljem) so tvoja stvar in se jih ne sme zlorabiti (jih prodajati interesentom).

Koncept je jasen.

Nekateri posamezniki pa mislijo, da bodo vzeli stvari v svoje roke in zdiktatirali nove splošne pogoje, ki naj bi bili nad ustavo in zakoni, ter določali mejo človekovih pravic kakor se jim zdi (beri: kakor prinaša največ denarja).

V preteklosti sta bila nacizem in fašizem takšna, da sta si po svoje razlagala kako naj bi živelo človeštvo. Pa so naši predniki rekli DOVOLJ in spisali splošno deklaracijo človekovih pravic, ki se še vedno na veliko krši vsepovsod po svetu.

Demokracijo in človeške pravice je treba braniti za vsako ceno. Zato sem pa rekel, da čakam na Diasporo, ki je projekt osnovan ravno zaradi teh problemov z zasebnostjo.

Lion29 ::

Caki caki...

1. ustava je slovenska, facebook ne odgovarja slovenski ustavi
2. facebook nikakor in nikjer ne krsi dolocil ustave. Se ne vmesava in ne nadleguje. Cisto vse podatke ti prostovoljno objavljas gor. S tem ko se prijavis na facebook se uradno strinjas y njihovimi pogoji, ki pravijo, da ce objavis svoje podatke gor s tem dovoljujes, da si facebook te podatke tudi prisvaja...

torej se enkrat... problem nikakor ni v facebooku ampak v nas samih. facebook je orodje. Če se sami ne znamo cenzurirati nas FB sigurno ne bo... sicer pa logično... valda se ne bomo sprenevedali... FB posluje tako samo zato, ker ima od tega koristi in neuke ali preveč zaupljive ali nespametne ljudi pač tako izkorišča... ampak še enkrat... problem ni v FB ampak v samih ljudeh
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Problem je v temle. Jaz grem h kolegu na zabavo in tam grem na WC. Kolega odpre vrata WCja in me slika. In potem objavi fotke na FB.

Seveda boste sedaj rekli, da sem a) kriv sam, ker imam take kolege in b) kriv sam, ker sploh hodim na WC.
sudo poweroff

Lion29 ::

Matthai: to nima veze s FB... to ma veze s tvojim kolegom... te slike bi ravno tako lahko objavil na friendi and flirt, shrani.si, genspot, netlog, myspace, google docs, google wave, flickr, etc, etc...

FB pa ima (pravilno) tudi moznost, da se take slike umaknejo na tvojo zahtevo...

allora?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Kaj sem rekel? 8-)

Res je, kolega bi lahko objavil kjerkoli. Zato pa pravim, da so vsi ti social servisi navaden crap. FB je pa kriv v toliko, da je prvi, največji in najbolj spodbuja tako noro vedenje.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Problem je v temle. Jaz grem h kolegu na zabavo in tam grem na WC. Kolega odpre vrata WCja in me slika. In potem objavi fotke na FB.


ne vem točno ampak ni isto s paparaciji?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Podobno, ja.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

potem je FB paparaci navadnih smrtnikov:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lion29 ::

mislim ej .... FB in paparace ne morte primerjat ker FB ne slika VAS in slike objavlja brez vasega dovoljenja...

FB je medij

kr nekam gre ta debata
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gruntfürmich ::

paparaci je prispodoba za rumene časopise & njihove fotografe. bolj jasna primerjava z FB sedaj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Manu ::

Lion29 je izjavil:

Caki caki...

1. ustava je slovenska, facebook ne odgovarja slovenski ustavi
2. facebook nikakor in nikjer ne krsi dolocil ustave. Se ne vmesava in ne nadleguje. Cisto vse podatke ti prostovoljno objavljas gor. S tem ko se prijavis na facebook se uradno strinjas y njihovimi pogoji, ki pravijo, da ce objavis svoje podatke gor s tem dovoljujes, da si facebook te podatke tudi prisvaja...

torej se enkrat... problem nikakor ni v facebooku ampak v nas samih. facebook je orodje. Če se sami ne znamo cenzurirati nas FB sigurno ne bo... sicer pa logično... valda se ne bomo sprenevedali... FB posluje tako samo zato, ker ima od tega koristi in neuke ali preveč zaupljive ali nespametne ljudi pač tako izkorišča... ampak še enkrat... problem ni v FB ampak v samih ljudeh

Pisci slovenske ustave so se zgledovali tudi po deklaraciji človekovih pravic, katerega člen, ki govori o zasebnosti, sem napisal. Torej je pravica do zasebnosti univerzalna pravica, ki se tiče vseh ljudi.

Facebook si ne bi smel prilaščati pravice do tvojih podatkov. To je tisto, čemur večina nasprotuje. Ljudje tudi želijo, da si lahko sami določajo kdo bo gledal njihove podatke.

Tudi za Facebook-om so ljudje - mogoče celi kakšni nespametni...

Niso vsi ljudje nespametni. Zato pa tolikšen pritisk in negodovanje glede Facebook-ove politike o zasebnosti.

Sem že napisal, da ni problem v tem, ko nekdo škoduje tebi. To je problem tistih dveh. Tu Facebook nima kaj. Govorim o politiki zasebnosti, torej o tistem, kjer je krivda na strani Facebook-a.

Vsak naj se odloča sam o svojih osebnih podatkih. Ne pa, da o njih odloča in si jih lasti neko podjetje. O tem govorim.

Tody ::

Potem veliko podjetji krši ustavo, vsaka nagradna igra kje obklukaš da se strinjaš z pravili in vpišeš notr svoje podatke je potem takem kršitev. Ti jim pač dovoliš da obdelajo tvoje podatke in jih imajo v bazi. Izkoristijo jih pa lahko seveda v lastno promocijo, dati še kaj prodajo in naredijo zaslužek iz tega, preprodajajo jih pa vrjetno ne. Tudi facebook jih ne v smislu tukaj imate 10.000 uporabnikov ampak prodajajo znanje katere skupine ljudi dela kaj po spletu in komu prodat nov mobitel in komu nov avto, koga zanimajo ličila in koga motorno olje. Močno dvomim da jim dajo poimenski seznam ljudi, tisti ki ste kdaj objavljal oglase na FB veste kako to gre.

korupcija in nelegalne zadeve pa so seveda lahko možne povsod.

Lion29 ::

@manu:

pa daj no. FB si ne lasti nobenih tvojih podatkov, dokler TI ne dovolis tega. Seveda z objavo svojih fotografij in podatkov avtomatsko soglasas, da imajo pravice do teh podatkov tudi FB...

Ljudje tudi želijo, da si lahko sami določajo kdo bo gledal njihove podatke.


To facebook tudi omogoca. Za vsako sliko in vsak podatek imas kar mocno orodje in si lahko poljubno nastavljas stopnjo zasebnosti...facebook mora seveda to tudi upostevati... in do sedaj jaz nisem nikoli imel problemov, pa tudi nobenega ne poznam, da bi jih imel
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Manu ::

Lion29 je izjavil:

@manu:

pa daj no. FB si ne lasti nobenih tvojih podatkov, dokler TI ne dovolis tega. Seveda z objavo svojih fotografij in podatkov avtomatsko soglasas, da imajo pravice do teh podatkov tudi FB...

Ljudje tudi želijo, da si lahko sami določajo kdo bo gledal njihove podatke.


To facebook tudi omogoca. Za vsako sliko in vsak podatek imas kar mocno orodje in si lahko poljubno nastavljas stopnjo zasebnosti...facebook mora seveda to tudi upostevati... in do sedaj jaz nisem nikoli imel problemov, pa tudi nobenega ne poznam, da bi jih imel

Ljudem je všeč ideja Facebooka, ampak nočejo, da si nekdo lasti njihove podatke. Ljudje ne berejo splošnih pogojev in se prijavljajo, ker hočejo biti del socialnega omrežja.

Kot vidiš ljudje uporabljajo Facebook, ker jim je všeč tak način komuniciranja, ampak jim ni všeč kako to podjetje ravna z njihovimi podatki. Ta novica to zelo lepo prikaže to situacijo.

Seveda se določen del ljudi požvižga na splošne pogoje, ampak drugi del si želi uporabljat Facebook in si hkrati želi ohraniti popolno kontrolo (kolikor je to mogoče) nad svojimi podatki. To je čisto legitimna zahteva.

Facebook je omogočil nastavljanje zasebnosti zaradi pritiska ljudi. Čeprav vse še ni popolno.

Lion29 ::

ja ma caki... kdo je kriv, ce se folk pozvizga na splosne pogoje.. FB ali raja?

mislim no...ce je folk tolko len in se jiom ne da prebrat pogoje... in pol veselo objavljajo svoje nage in neumne fotke.. ja njim ne pomaga niti ce vse FB-ke tega sveta zaprejo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Manu ::

Tudi če nekdo objavi svoje neumne fotke ima še vedno pravico do zasebnosti in popraviti nastalo škodo. Ali to pomeni, da če kdo naredi tako napako, da se lahko drugi delajo norca iz njega in se okoriščajo zaradi te napake v nedogled?

Tudi, če si naredil napako je v življenju najlepše ravno to: da je jutri nov dan. Na napakah se učimo in vsak ima pravico živeti v skladu svojimi težnjami, delati napake in se iz njih učiti.

Splošna deklaracija človekovih pravic
12. člen
Nikogar se ne sme nadlegovati s samovoljnim vmešavanjem v njegovo zasebno življenje, v
njegovo družino, v njegovo stanovanje ali njegovo dopisovanje in tudi ne z napadi na njegovo
čast in ugled. Vsakdo ima pravico do zakonskega varstva pred takšnim vmešavanjem ali
takšnimi napadi.

Tody ::

In? Facebook omogoča report picture in da zbrišeš tag. Pomoje pa tudi ne hranijo takih slik več kot toliko časa. Sicer se pa lahko potem spraviš tudi na google ki ima v pomnilniku dosti stvari spravljenih.

Manu ::

Facebook se obrača v smer, da bi tvoje podatke prodal (to pa si vzame pravico, ker si jih neupravičeno lasti) oglaševalcem in ostalim zainteresiranim skupinam. Tega pa jaz in večina ljudi noče.

Če nekdo hoče reklamo, potem naj si jo naroči na dom, ne pa, da se ti vsiljuje in se jo moraš branit. Gre torej za pravico do svobode izbire.

Če bi Facebook prišel s predlogom in ponudbo, da naj se vsak odloči, če dovoli da se njegovi podatki uporabijo za ciljno oglaševanje, potem bi to bil čisto drug in legalen pristop. Tisti, ki bi to hotel bi šel v to.

Facebook pa deluje v smeri izsiljevanja, skrivanja ter delovanja za hrbtom in z uporabo arogantne retorike, da "gre svet v to smer, da bodo podatki javni itd...", kot opravičevanje svojega zahrbtnega delovanja.


Za mene je svoboda in demokracija, da JAZ ODLOČAM, ne pa nekdo drug namesto mene.
Naj bo ciljno oglaševanje takšno: jaz iščem oglase, ne pa da oglasi iščejo mene.

Lion29 ::

ma dej manu... ne kalmfaj neumnosti... ze celo temo trollas...

o kaksnem izsiljevanju ti tle bluzis??? kaksnem skrivanju in kaksnim delovanjem za hrbtom???

splosni pogoji so javni in dostopni VSEM! ko se registriras jih moras celo potrdit...

tam notri vse pise in je vse jasno!

ce si ti bedak in si tega ne preberes in lih tako objavljas osebne podatke... si bedak TI in ne mores tega obesat na FB...

itak pa ljudje sami nismo nikoli za nic krivi... vedno so drugi

pa nehi trollat ze enkrat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Manu ::

Prosim, Lion, brez žalitev!!!

Killermode ::

@Lion sam vseen ne smejo kršit zakonov, ki so nad vsemi splošnimi pogoji, ter pa ustave, ki je nad zakoni.
In pa FB deluje v Sloveniji in bi zaradi tega moral spoštovat tudi slovensko ustavo.

Lion29 ::

Killermode je izjavil:

@Lion sam vseen ne smejo kršit zakonov, ki so nad vsemi splošnimi pogoji, ter pa ustave, ki je nad zakoni.
In pa FB deluje v Sloveniji in bi zaradi tega moral spoštovat tudi slovensko ustavo.


in si cim jih krsi? ti ne mores postati njihov clan, preden se ne registriras ikn ob tem potrdis splosne pogoje v katerih se strinjas, da jim dovolis to pa to....

kako potem krsijo ustavo ali zakone?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Killermode ::

Z splošnimi pogoji... kot sem napiso niso nad zakoni in jih morajo zato upoštevati ne morejo jih prirejati...

Lion29 ::

se strinjam... njihovi splosni pogoji se lepo ujemajo in so v skladu z vsemi zakoni

in FB ne deluje v Sloveniji... slovenci uporabljamo FB
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tody ::

FB se more držat samo kaliforniskih zakonov in ameriške ustave. Poslednično mogoče če bi imel serverje pri nas bi mogoče moral upoštevat naše zakone drugače pač ne.

Killermode ::

Pa poglejmo kaj vi pravite.
Jst mam firmo (Storitveno, proizvodno,prodajno).

Svoje produkte ponujam tudi v tujino. Upoštevati moram samo naše zakone, na zakone izvozne tuje države se lahko požvižgam.

Tody ::

Ja ker si smotan :) Oni ne izvažajo NIČ, NIČ ti ne prodajajo in tako ti NIČ ne dobiš. Če pa hočeš dobiti še davek na branje pa piši vladi.

Killermode ::

@Tody Ponujajo. zato pa so regostrirani kot firma!
Pa četudi je za končnega uporabnika "zastonj"

Manu ::

Saj Kalifornijska ustava ravno tako zagotavlja zasebnost. http://www.leginfo.ca.gov/const-toc.html (glej Article 1. Section 1.)

Ampak igrajo dvojno igro. V splošnih pogojih pišejo:

You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings.


... potem nadaljuje s tem tekstom:

For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.


To pomeni, da si vzamejo pravico oz. licenco, da uporabljajo tvoje podatke.

Seveda je to zvito napisano, kot da jim daješ pravico za uporabo tvojih podatkov, v resnici pa FB ne moreš uporabljati ne da bi jim dal to licenco.

Dejansko si prisiljen, če hočeš uporabljati FB, mu predati licenco. Drugače ne gre.

To je tako, kot bi Pošta Slovenije v svoje splošne pogoje zapisala: "Vaša pošta je vaša last. Če pa hočete uporabljati našo storitev za dostavo vaše pošte nam dajete licenco, da odpremo in beremo vašo pošto."

Pošta ne sme postavljati takih pogojev, tudi, če bi hotela, zaradi ustave. Ustava je nad vsakršnimi splošnimi pogoji.

Pametnjakoviči bi potem rekli. Saj ti ni potrebno uporabljati poštne storitve. Če nočeš deliti z njimi podatke, preprosto ne pisat. Ampak nobena storitev ne more biti nad ustavo in človekovimi pravicami.

To je ja preprosto za razumet.

Zato čakam na Diasporo, kjer upam, da teh problemov z zasebnostjo podatkov ne bo. Zato, ker: jaz nočem živet s posledicami napak drugih ljudi. Hočem delat svoje napake in se učit iz njih. To je svoboda, to je demokracija.

Tody ::

Manu wake up :) Pošta to dela! Pošta kdarkoli se ji zljubi lahko odpre tvojo pošto, lahko se zgovarja na nevarne snovi, lahko se zgovarja na karkoli. Carinska pošta pa je celo obvezna da preveri vse tvoje pošiljke.

In nehaj že enkrat pretiravat s temi človekovimi pravicami ker ti niso kršene. Tvoja definicija demokracije je pa malce preveč utopična! Če naredi minister za finance napako boš moral živeti z njo, če naredi minister za promet napako boš moral živeti z njo in vseeno smo svobodna in demokratična republika.


@killermode ja seveda, toda zakupiš oglasne površine in se moraš spet strinjati s določenimi pogoji uporabe, v katerih piše da si ti odgovoren za to če TI kršiš zakone v svoji državi. Če fizična oseba pošilja denar v tujino je spet eno če pravna oseba pošilja denar v tujino je spet drugo. Ne posploševat.

You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:
For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.
When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).
When you use an application, your content and information is shared with the application. We require applications to respect your privacy, and your agreement with that application will control how the application can use, store, and transfer that content and information. (To learn more about Platform, read our Privacy Policy and About Platform page.)
When you publish content or information using the "everyone" setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).
We always appreciate your feedback or other suggestions about Facebook, but you understand that we may use them without any obligation to compensate you for them (just as you have no obligation to offer them).

We respect other people's rights, and expect you to do the same.
You will not post content or take any action on Facebook that infringes or violates someone else's rights or otherwise violates the law.
We can remove any content or information you post on Facebook if we believe that it violates this Statement.
We will provide you with tools to help you protect your intellectual property rights. To learn more, visit our How to Report Claims of Intellectual Property Infringement page.
If we remove your content for infringing someone else's copyright, and you believe we removed it by mistake, we will provide you with an opportunity to appeal.
If you repeatedly infringe other people's intellectual property rights, we will disable your account when appropriate.
You will not use our copyrights or trademarks (including Facebook, the Facebook and F Logos, FB, Face, Poke, Wall and 32665), or any confusingly similar marks, without our written permission.
If you collect information from users, you will: obtain their consent, make it clear you (and not Facebook) are the one collecting their information, and post a privacy policy explaining what information you collect and how you will use it.
You will not post anyone's identification documents or sensitive financial information on Facebook.
You will not tag users or send email invitations to non-users without their consent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Manu ::

Tody je izjavil:

Manu wake up :) Pošta to dela! Pošta kdarkoli se ji zljubi lahko odpre tvojo pošto, lahko se zgovarja na nevarne snovi, lahko se zgovarja na karkoli. Carinska pošta pa je celo obvezna da preveri vse tvoje pošiljke.

In nehaj že enkrat pretiravat s temi človekovimi pravicami ker ti niso kršene. Tvoja definicija demokracije je pa malce preveč utopična! Če naredi minister za finance napako boš moral živeti z njo, če naredi minister za promet napako boš moral živeti z njo in vseeno smo svobodna in demokratična republika.


Ti govoriš o paketih, jaz pa o pisemskih pošiljkah.

Mislim, da si me površno bral, ko govorim o demokraciji in človekovih pravicah.

Tody ::

In razlika je? Pakete je seveda demokratično odpirat in gledat kaj en drugem pošiljamo? Brat račune koliko je kdo dobil popusta oz sploh plačal za neko stvar?

Ja Manu tvoja teorija ima kr nekaj "površnosti".

Icematxyz ::

Marsikdo se zmrduje nad Wikipedijo. Ampak to je odličen vir informacij. In boljše izhodiščne točke za informacije ponavadi ni. Wikipedia je super zadeva.

Facebook če je ali če ni.

Google iskalnik. Ja tudi dobra zadeva. Praktično za večino uporabnikov je internet enak Google iskalniku.

Youtube? Sem že rekel da je internet = Google? Na srečo pri video vsebinah ni (ne bo) potrebna več takšna centralizacija. In je (bo) opravljanje z video datotekami na spletu enako kot upravljanje z fotografijami. Ampak Youtube ne dvomim da bo še nekaj časa prednjačil, kot spletni center video vsebin!

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Tody je izjavil:

Manu wake up :) Pošta to dela! Pošta kdarkoli se ji zljubi lahko odpre tvojo pošto, lahko se zgovarja na nevarne snovi, lahko se zgovarja na karkoli. Carinska pošta pa je celo obvezna da preveri vse tvoje pošiljke.

In nehaj že enkrat pretiravat s temi človekovimi pravicami ker ti niso kršene. Tvoja definicija demokracije je pa malce preveč utopična! Če naredi minister za finance napako boš moral živeti z njo, če naredi minister za promet napako boš moral živeti z njo in vseeno smo svobodna in demokratična republika.


@killermode ja seveda, toda zakupiš oglasne površine in se moraš spet strinjati s določenimi pogoji uporabe, v katerih piše da si ti odgovoren za to če TI kršiš zakone v svoji državi. Če fizična oseba pošilja denar v tujino je spet eno če pravna oseba pošilja denar v tujino je spet drugo. Ne posploševat.

You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:
For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.
When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).
When you use an application, your content and information is shared with the application. We require applications to respect your privacy, and your agreement with that application will control how the application can use, store, and transfer that content and information. (To learn more about Platform, read our Privacy Policy and About Platform page.)
When you publish content or information using the "everyone" setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).
We always appreciate your feedback or other suggestions about Facebook, but you understand that we may use them without any obligation to compensate you for them (just as you have no obligation to offer them).

We respect other people's rights, and expect you to do the same.
You will not post content or take any action on Facebook that infringes or violates someone else's rights or otherwise violates the law.
We can remove any content or information you post on Facebook if we believe that it violates this Statement.
We will provide you with tools to help you protect your intellectual property rights. To learn more, visit our How to Report Claims of Intellectual Property Infringement page.
If we remove your content for infringing someone else's copyright, and you believe we removed it by mistake, we will provide you with an opportunity to appeal.
If you repeatedly infringe other people's intellectual property rights, we will disable your account when appropriate.
You will not use our copyrights or trademarks (including Facebook, the Facebook and F Logos, FB, Face, Poke, Wall and 32665), or any confusingly similar marks, without our written permission.
If you collect information from users, you will: obtain their consent, make it clear you (and not Facebook) are the one collecting their information, and post a privacy policy explaining what information you collect and how you will use it.
You will not post anyone's identification documents or sensitive financial information on Facebook.
You will not tag users or send email invitations to non-users without their consent.

Zdaj sem šele videl, da si dodal besedilo iz njihovih pogojev.

Na nekaj si pa pozabil:
...
You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:
For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License").


in še...

This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.

...

Glede na to, da si jim dal (facebook-u) pravico nad svojimi podatki (non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free) zdaj lahko oni te podatke prenesejo na drugo institucijo, za katero ni nujno, da tvoje podatke zbriše ... kakor piše "unless your content has been shared with others, and they have not deleted it".

Njihovi pogoji so zvito napisani.

techfreak :) ::

Z "others" so verjetno mislili ostale uporabnike in ne druge institucije. Poleg tega je to odvisno od privacy and application nastavitev in če tam določiš, da želiš svojo intelektualno lastnino deliti samo s svojimi prijatelji, potem to tudi ostane na voljo samo tvojim prijateljem.

Manu ::

Ne vem kaj so mislili. Ni točno določeno. Tudi spodaj pod definicije, kjer razložijo kaj mislijo z "we", "our", itd... OTHERS ni razložen.

techfreak :) ::

Vem, sem pogledal pravila. Samo povem, kaj si jaz mislim ... oni pa si lahko po svoje razlagajo.

KaRkY ::

Mislim da je brezveze razpravljati o tem kaj si kdo misli saj na koncu če bi prišlo do česa da bi bilo potrebno to razložiti bi bilo odvisno samo od sodnika kako si to on razlaga.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Lion29 ::

jaz ne vem.... vse je jasno ko pimpl...ce zelis slike deliti jih das gor, ce ne... pa pac ne...oni sigurno ne brskajo po tvojem racunalniku in si vlecejo slike
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva Google Konkurenca Na Blockchainu (decentraliziran spletni brskalnik)

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
221616 (736) mambli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935403 (12756) kamiKaZaA
»

Zuckerberg spregovoril o zmotni odločitvi za HTML5

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237798 (5080) MasterBlaster
»

Kaj je šlo narobe v MySpaceu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
277683 (5705) gruntfürmich
»

Je Facebook že prešel svoj zenit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9218557 (14469) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem