» »

Thermaltake M9D in blokada ventilatorja

Thermaltake M9D in blokada ventilatorja

Enterprise ::

Lastim si omenjeno ohišje Thermaltake
 Thermaltake M9D

Thermaltake M9D



Ob strani je velik ventilatorki je ZELO glasen.
Ko sem kupil ta računalnik ta ventilator ni delal, svetile so samo LED diode ob strani, nato pa je enkrat, ko sem dodal še en disk v ohišje ob naslednjem zagonu začel delati (verjetno sem nevede še kaj premaknil zraven).
Skratka ali je kakšna možnost da se ta ventilator izključi, da bo tako kot je bilo na začetku (če obstaja kakšna fora v tej smeri) in pa da LED diode ostanejo prižgane?
Vsekakor ta ventilator ne prinese veliko v korist k hlajenju .. Ali ga lahko fizično blokiram (npr blokiram iz tistimi vezicami, ki se dobijo zraven kablov) brez da bi naredil kakšne poškodbe na njem (na komponentah verjetno ne ker je računalnik normalno delal 1/2 leta ko ta ventilator ni delal)?

Pyr0Beast ::

Okdlopi ga.

Če ga boš blokiral se zna kaj vžgati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Nobene škode ni povzročene, če se ventilator prej pol leta ni vrtel. Vžgalo se ne bo nič. :D
Zakaj se ni vrtel ob tem da so bile LED diode prižgane pa je verjetno krivda neke zagozde (kajle) ali pa poškodovan motor, kar je tudi pri novih zadevah mogoče.
Prvo bi jaz ugasnil sistem, odstranil stranico in jo le naslonil na ohišje tako da imaš ventilator priklopljen in možnost dosega z roko ter ga na rahlo potiskaš za sredinski krogec ali kapico vetrnice, tako bi namreč postopno ustavljal vrtenje. S tem dvema principoma boš izvedel ali je ventilator glasen ker se pojavlja trenje na osi ali pa so krive necentrirane lopatice ventilatorja, če je mogoče katera poškodovana.
Da boš ugasnil vrtenje ventilatorja je pa enostavno možno če ima ventilator dva priklopa na električno napajanje, iztakneš tistega ki napaja motor.
Če pa tega ni boš moral pa odspajkat ledice, jih povezat po nekem načrtu za vezavo LED-ic na 12V brez povezave z motorjem. Lahko pa tudi povežeš z vezico ter ustaviš vrtenje, saj motor ustvarja le šibko magnetno polje, ki se ob nevrtenju nikakor ne izrablja ali škoduje.

Pyr0Beast ::

Domžale 19.01.2003

Vzrok požara je bil pregretje motorja ventilatorja v kopalnici. Lastnik je požar pogasil z gasilnikom na prah. Gasilci so prostore prezračili.


Ne bit prepameten.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Enterprise ::

Škode na ostali strojni opremi 100% ne bo, ker so bila že nekje zastavljena taka vprašanja in sklep tega je bil, da ta ventilator tako ali tako bol švoh vleče zrak in nima kkšnega bistvenga pomena pri hlajenju.
Mene bolj zanima da nebo res tam problem kjer bo motor poskušal vrteti rotor, ki pa bo blokiran ... sicer ta rotor je čisto lahek tako kot vsak sam useen ...

Pyr0Beast ::

Če ventilator samo izklopiš nima biti kaj.

Če ga blokiraš zna hitro kaj narobe iti.
Tok skozi blokiran ventilator je veliko večji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Pretiravaš s požarom!
Tisti požar je pa prej povzročil kakšen prah zraven krtačk, ventilatorji na računalniških komponentah pa sploh nimajo krtačk.

Enterprise ::

... ventilator je komplet plastika ...

rad bi slišal še kakšno mnenje, ker trenutno je vse skupaj 50/50

Pyr0Beast ::

Ventilator naj bi bila načeloma negorljiva plastika.

Če zadeva nima krtačk še ne pomeni, da se ne more vžgati. Saj jih trafoti tudi nimajo pa kar pogosto kakšen zagori.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Engineer_SLO ::

ne blokiraj, to je moje mneneje, če ne zarati drugrga ker lahko potegne preveč toka (A) in poškoduješ matično...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5812526 (4341) cvalsr
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421586 (18914) krneki0001
»

motorček ki oscilira ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101719 (1544) Azrael
»

Katero ThermalTake ohišje???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61271 (1137) rokxboy
»

Dioda

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8835 (770) Pudding

Več podobnih tem