» »

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

c0dehunter ::

Zdravo, imam težavo.

Potni list mi je potekel februarja letos, opazil pa sem, ironično, šele danes, medtem ko je jutri dan odhoda na morje.
Zanima me, če obstaja še kakšna druga možnost da prideš čez mejo (začasna dovolilnica) oz. če naj poskusim iti čez z poteklim potnim listom?
Ker ponavadi itak ne gledajo nekaj veliko..

Kaj svetujete?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

bluefish ::

Če je znotraj EU ali je to HR, potem ni problemov z osebno.

zee ::

Kar je rekel blueFish.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c0dehunter ::

Ja, ampak osebna mi je potekla oz. je sploh menda nimam oz. ne vem kje je že x let (odkar imam potni list).

Razen če velja kakšen drug dokument?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

bluefish ::

Ja, ampak osebna mi je potekla oz. je sploh menda nimam oz. ne vem kje je že x let (odkar imam potni list).
Glede tega zna pa debata zaiti v drugo smer :P .

Žal, tole so opcije: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Icematxyz ::

Če nimaš veljavnega potnega lista ali osebnega dokumenta. Ne bo počitnic. Ali pa poskusiš ilegalno. In najverjetneje plačaš kazen. :)

gzibret ::

He he... Tudi če prideš v CRO, lahko imaš velike probleme priti nazaj v SLO. Jaz se ne bi hecal.... Jeb** ga, naj bo dobra šola za drugič.
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

Pojdi na upravno enoto ter povej da bi rad imel PRIORITETNO IZDELAVO POTNEGA LISTA. Za to se sicer plača višja taksa kot pri normalni izdelavi potnega lista, a če oddaš vlogo še pred 11. uro bi ga moral dobiti še isti dan. Ne pozabi na sliko.
Glede na to da je jutri nedelja, boš moral počakati do ponedeljka.

Drugače si pa sam kriv, da imaš potekel potni list, ter da veš da ne najdeš osebne, ki jo verjetno nisi tudi nikoli preklical če jo že dolgo časa pogrešaš. Kako si lahko tako neskrben z dokumenti mi res ni jasno. Se pa takšne zadeve zgodijo kar dosti ljudem, ki to opazijo tik pred odhodom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

c0dehunter ::

Vsaj da bi v HR prišel..
Druga opcija je izdelava potnega lista prioritetno, ja. Pa potem s svojim avtom dol.

Aja, vem da sem sam kriv in ne morem povedat kak jezen sem na sebe. Najraje bi si iztaknil oči. Ampak ne bo nič pomagalo.

Osebne nisem videl pa že od osnovne šole.

Aja, v primeru da se bom na mejnem prehodu moral obrnit.. Se da kolo na vlak iz NM do CE?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Prosim za čimprejšnji odgovor:
ma kdo izkušnje na katerem mejnem prehodu najmanj gledajo potne liste? Konkretno.
Oz. če se bolj splača it na bolj prometne al tiste bolj "na samem"?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

noraguta ::

ti nis resen. najlažje prideš čez če preplavaš kolpo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kalko ::

Ilegale ne priporočam. Lahko imaš zelo velike probleme, če te bo med samim dopustom na HR legitimiral njihov policist. Že s turistično prijavo vprašanje, kako je, ali morajo kempi/hoteli/itd. na policijo posredovati tudi datum veljavnosti PL.

red_baron ::

Zdravo.

A vOzniškega izpita tudi (še) nimaš? To je prav tako uradni dokument in greš lahko z njim na Hrvašako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

tony1 ::

Kje si pa to pobral? Ni res!

Avtorju teme kazanja neveljavnega potnega lista ne priporočam... No, v najboljšem primeru ga bodo samo poslali nazaj...

Okapi ::

ma kdo izkušnje na katerem mejnem prehodu najmanj gledajo potne liste?
Sečovlje. Pa rečeš, da greš na obisk k Jorasu:)) Če te ne bodo spustili, pa pokličeš Kanal A in boš na tv.:))

O.

fosil ::

Če so slabe volje ti lahko, če pokažeš neveljavni potni list, dajo prepoved vstopa v državo za nekaj dni. Se je zgodil kolegu, ampak se ne spomnim več točno za koliko dni je bilo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pyr0Beast ::

Dol boš že prišel. Nazaj ne boš.

Naroči pasoš pa je. En dan boš že potrpel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kopernik ::

Danes je sobota, zato ti preostane to, da greš takoj v ponedeljek na UE in si zrihtaš en dokument (osebna ali potni list), nato pa v torek/sredo na vlak in gas na hrvaško (ok, pri naših vlakih je bolj malo gasa, ampak ...). Dol imajo ravno tako javni promet, z avtobusom marsikam prideš.

forsmark ::

Ne se hecat, ne samo da te lahko zavrnejo, še kazen ti lahko zabijejo... pa še kaj zraven... .
Airbus Industrie

ThinkPad ::

V CRO smo prišli brez čekiranja, nazaj so jih pa skeniral... Če že, greš čez Kolpo nazaj, samo to je Šengen meja in se ni za igrat.

bdoxx ::

greš dol, upaš da na meji nebojo pogledli datuma na osebni/potnem listu pa je to to.
Nazaj pa brez problema prideš z potečeno osebno.(se že zgodilo 2x)

(vsaj take so izkušnje pr men)

Avenger ::

Čist nobene možnosti ni, da bi čez mejo prišel brez veljavnega dokumenta.

V vsako smer moraš 4x pokazat osebno/potni list, lahko se zgodi, da samo pomiga da greš naprej, ampak do zdaj se niti enkrat ni zgodilo, da mi na nobeni strani noben od uradnikov ne bi vzel osebne v roke. Lahko se to zgodi kdaj, ampak možnost je premajhna, da bi se ti splačalo tvegat.

V ponedeljek boš moral it.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ThinkPad ::

..aja, greš v CRO če bo šlo, pol pa prijaviš izgubo dokumenta .... Samo glede na to, da ti je vse preteklo (osebna mogoče ne??) je tudi ta lovska.

Matev ::

vozniško dovoljenje je tudi osebni dokument in zatorej bi moral biti veljaven ravno toliko kot osebna

bluefish ::

Uradno ne.

forsmark ::

Novo dovoljenje sicer velja kot identifikacijski dokument, vendar se z njim ne da prečkati meje... saj ne izkazuje državljanstva imetnika.
Airbus Industrie

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forsmark ()

šernk ::

Vozniška čez mejo ne velja kot osebni dokument!

Je pa tko... Lani sem v enem dnevu 6x prečku mejo slovenija-hrvaška... (dva različna prehoda)od tega so 4x le pomahal, 1x pregledal podrobno dokumente... 1x pa podroben pregled avta(hočeš nočeš se je podroben pregled zgodil pri prvem prečkanju), tako da je popolnoma random. Potni list se pa da zrihtat v parih urah, vendar to da nimaš osebne... Hmmm sam jo imam od 7. Razreda osnovne šole vedno v denarnici, denarnica je pa skoraj vedno v žepu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

TOP ::

JAz na tvojem mestu se ne bi igral,ker te lahko tud hrvati ne spustijo nazaj.Če te dobijo te lahko kaznijo,oziroma te bodo zavrnili.Nisem zasledu od kod si.Drugač v PON. na upravno enoto in ga greš iskat mislim da v Celje lahko se da zmenit.

Icematxyz ::

Jaz se nebi igral s prehodom meje brez dokumentov. In ne bi niti razmišljal v to smer.

LapD ::

A ni tko da lahko s temi novimi vozniškimi (ki zgledajo kot osebna) prečkaš tudi mejo? Z roza knjižcami pa seveda ne.

edit: OK sem preveril ... z obema ni možno prečkanje meje ;)
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

c0dehunter ::

Ja nič... zgleda bo res bolje počakat do jutri da grem po osebno oz. potni list. Dol bom potem, če bom imel srečo, prišel jutri zvečer. Bolj bo problem plačevanja trajekta, ker zdaj bi mel vse to že plačano ;((

Pa še to - kako zanesljive info so to glede ekspresnega potnega lista; da do 11h zjutraj urediš pappirje, do 3h ga pa že dobiš?
Ker če je sila bi sam šel do Cetisa s tistimi papirji pa naj zrihtajo hitro (sem iz CE).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

hamax ::

Jaz sem na Celjski UE pred leti dobil osebno v nekaj urah.
Narocis jo na UE, potem jo gres pa iskati osnebno na Cetis.

c0dehunter ::

Aha, to bo super.
Zanima me tudi, če lahko sploh grem to vse skupaj opravit na UE Celje, glede na to da je moja matična UE Slovenske Konjice?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Modri dirkač ::

Potni list se da dobit isti dan v 2-3 urah, samo referentka mora biti flexibilna pa v CE je treba it iskat.
Everybody lies!

c0dehunter ::

Super! Sem kar boljše volje :)

Torej v najboljšem primeru lahko jutri že pred poldnevom izplujem iz Celja proti morju. Ob osmih zjutraj grem na UE, potem se nekam hitro slikat pa slike nest, potem pa osebni prevzem na Cetisu.

Ve kdo okvirno ceno za pasuš s prioritetno izdelavo?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

forsmark ::

Slovenski državljan pa ima možnost ob potrebi po prioritetni izdelavi potnega lista, z doplačilom višje takse, zaprositi za prioritetno izdelavo dokumenta in to na katerikoli upravni enoti na območju RS. Glede na veljavnost izdanega potnega lista znaša doplačilo takse:

- za potni list z 10 letno veljavnostjo 5,32 EUR

- za potni list s 5 letno veljavnostjo z 2,66 EUR

- za potni list s 3 letno veljavnostjo 1,06 EUR

- za potni list z 1 letno veljavnostjo 0,88 EUR.
Airbus Industrie

zee ::

Osebna izkaznica je bistveno bolj primerna za prenašanje naokrog. Potrebuješ jo tudi, če te v Sloveniji legitimira mož postave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

delavec44 ::

Eh osebna je metanje denarja stran. Za legitimacijo je dovolj vozniška, za tujino rabiš pa potni list. To je to.

T-h-o-r ::

za veliko večino "domače tujine" je že povsem dovolj osebna
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Bob Rock ::

c0dehunter je izjavil:

Bolj bo problem plačevanja trajekta, ker zdaj bi mel vse to že plačano ;((


Ce gre del ekipe ze prej na otok, se lahko dogovoris z njimi, da se pripeljes do npr.Zadra(oz. kjerkoli se bos vkrcal na trajekt), avto parkiras na celini, gres brez avta na trajekt, za kar ne bos placal veliko, na otoku pa te pride nekdo iskat.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

TOP ::

In prideš nazaj in ti manjka pol avta,ali pa ga ni več,to se je že zgodilo.To da nimaš osebne je totalno neodgovorno in kmetek je napisal prav.Brez potnega lista si lahko,ker edino če bi letoval v kraje,kjer ni EU bi ga potreboval,drugač kar z osebno,greš vsepovsod.

[D]emon ::

Avenger je izjavil:

Čist nobene možnosti ni, da bi čez mejo prišel brez veljavnega dokumenta.

V vsako smer moraš 4x pokazat osebno/potni list, lahko se zgodi, da samo pomiga da greš naprej, ampak do zdaj se niti enkrat ni zgodilo, da mi na nobeni strani noben od uradnikov ne bi vzel osebne v roke. Lahko se to zgodi kdaj, ampak možnost je premajhna, da bi se ti splačalo tvegat.

V ponedeljek boš moral it.


4x v vsako smer? A se ti furas na hrvasko cez madzarsko?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zee ::

Pokažaš slovenskim in hrvaškim graničarjem. Za nazaj ponoviš vajo v nasprotnem vrstnem redu. Madžarska je v Schengenu, zato prvi stavek še vedno velja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

[D]emon ::

zee je izjavil:

Pokažaš slovenskim in hrvaškim graničarjem. Za nazaj ponoviš vajo v nasprotnem vrstnem redu. Madžarska je v Schengenu, zato prvi stavek še vedno velja.


Kar nanese v eno smer 2x.


V vsako smer moraš 4x pokazat osebno/potni list
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

c0dehunter ::

Bob Rock je izjavil:

c0dehunter je izjavil:

Bolj bo problem plačevanja trajekta, ker zdaj bi mel vse to že plačano ;((


Ce gre del ekipe ze prej na otok, se lahko dogovoris z njimi, da se pripeljes do npr.Zadra(oz. kjerkoli se bos vkrcal na trajekt), avto parkiras na celini, gres brez avta na trajekt, za kar ne bos placal veliko, na otoku pa te pride nekdo iskat.


Ja tako smo se tudi zmenili. Na trajekt grem v Brestovi (naprej od Opatije), cilj je Porozina (Cres). Računam da jutri ne bo taka gužva kot čez vikend in da najdem nekje parkirni prostor kar v samem pristanišču. V primeru da ga ne bom našel bom pa malo bližnje kraje pogledal pa mogoče komu plačal da ga lahko pri njih parkiram, potem pa peš na trajekt. Boljše možnosti ta hip ni.

Popravek: gre pa za zandrek VW Polota za 500EUR, tako da dvomim da bo kdorkoli poskušal karkoli (v notranjosti itak nima kaj ukradit).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

TOP je izjavil:

In prideš nazaj in ti manjka pol avta,ali pa ga ni več,to se je že zgodilo.

Se je, ja. Zgodilo se je to tudi v Sloveniji, ko je kdo doma pustil avto.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

TOP ::

Seveda se je,sam se ti bo prej na Hrvaškem.

Bob Rock ::

TOP je izjavil:

Seveda se je,sam se ti bo prej na Hrvaškem.

Zakaj ze?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Rippy ::

A ni več možno uporabiti rojstni list za na hrvaško? Mislim a nisem prepričan, da so tako moji starši naredili, ko sem bil mal za na morje, ker je osebna potekla in potnega lista nismo našli.

bluefish ::

Biti froc ali odrasla oseba je nekaj drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510401 (8545) deleted
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226507 (17483) mihapc123
»

Izgubljena osebna

Oddelek: Loža
182995 (2036) ETI3n
»

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

Oddelek: Loža
2640915 (30962) Sergio4

Več podobnih tem