» »

Kit ki prevaja toploto - kateri?

Kit ki prevaja toploto - kateri?

Avenger ::

Torej, rad bi nekaj v smislu termalne paste, le da bi bilo bolj lepilasto, da bi se lahko prilepilo na kovino, v poljubno debelem sloju (1-2 cm), da bi se v nekaj urah strdilo in bi čim bolje prevajalo toploto. Pozna kdo kaj takega?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mati ::

Silikonska termalna pasta.

Avenger ::

Ja ampak jaz bi rabil recimo vsaj 200ml paste, ne pa eno mejhno injekcijo... neki bolj industrijskega, ker tudi ne bi dal 300 EUR za tole, sploh ne. Pa četud ma prevodnost malo slabšo. Vem da je neka varianta, ko zmešaš skup aluminijev prah in še neko lepilo, pa nimam pojma kako se temu reče.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

JohanP ::

Isotropic ::

v poljubno debelem sloju (1-2 cm)

se hecas? tak kit se uporablja samo za zapolnitev prask na ravni mikrostrukture v povezavi z hladilnim elementom (rebri). pa je fajn, ce je cim tanjsi, samo toliko, da res samo zapolni praske, ker je njihova toplotna prevodnost slabsa od stika baker-baker recimo.

Pyr0Beast ::

Epoksi s kovino.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Isotropic je izjavil:

v poljubno debelem sloju (1-2 cm)

se hecas? tak kit se uporablja samo za zapolnitev prask na ravni mikrostrukture v povezavi z hladilnim elementom (rebri). pa je fajn, ce je cim tanjsi, samo toliko, da res samo zapolni praske, ker je njihova toplotna prevodnost slabsa od stika baker-baker recimo.


Ne, moj namen je probat vodno hladit elektromotor, ki se mi pregreva, tako bom med rebri speljal nekaj bakrenih cevi in prazen prostor zapolnil s kitom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Isotropic ::

problem je se vedno, da imajo vsi taki silikonski kiti zalost od koeficienta prestopa toplote.
probaj narediti cevi, da se cimbolj tesno prilegajo em, vmes pa daj kaksno termalno lepilo (epoksi i think) ali termalni trak. alpa probaj odpreti elektromotor (samo pazi, da ga ne bos zadnjic hehe) in ustimaj kaksno boljse hlajenje tam (isti princip).

Pyr0Beast ::

Kakšen elektromotor ?

Dc, za letalo ?

Jaz sem enega 2V lepo zalil s motornim oljem in ga žulil na 12V BP :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Ne motorček, kar orenk motor. 7,5 kW.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Meizu ::

Naredi ga tako, da je waterproof in ga daj pod vodo, haha :)

Pyr0Beast ::

Če se ti tak motor pregreva je z njim nekaj hudo narobe, stik v navitju ali še kaj hujšega, preboj na maso npr.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736446 (4562) care20
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352860 (1885) MrStein
»

Termalna pasta

Oddelek: Strojna oprema
61055 (940) golf3
»

notebook cooling pad - izkušnje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101457 (1308) SepoX
»

A je važn s kako pasto namažem proc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594332 (3699) C_maniak

Več podobnih tem