» »

SFTP kabel, konektorji, zaključne vtičnice

SFTP kabel, konektorji, zaključne vtičnice

Vaseer ::

Zasledil sem, da je potrebno za SFTP kabel imeti na koncu kabla zaključno vtičnico in ne konektorja. Sicer sem našel tudi konektorje kateri grejo na SFTP Cat.6.
Verjetno na samo delovanje v osnovi nima velikega vpliva ali je nakoncu vtičnica ali konektor?

Kaj pa v primeru SFTP ali pa FTP kabla, da je na enem koncu vtičnica na drugem pa konektor? Kakšne so možnosti za motnje?

Bral sem da se priporoča zaključne vtičnice, kakšno pa je vaše mnenje?

Sem uporabil funkcijo išči pa teme nisem našel, če je že kje se opravičujem za ponovitev in bi prosil z link.

Hvala in LP

popster ::

Pri izmenjavi informacij preko kabla se uporablja sistem za odkrivanje napak, kar naj bi pomenilo da če že pride do napak, se bo to poznalo na hitrosti (ki pa je preko lan kablov velika)

Pomojem je vseeno ali imaš na koncu utičnico ali ne, važen je dobr stik. Je pa res da vtičnica omogoča izklop.

Screened fully-shielded twisted pair @ Wikipedia
(na koncu so opisani standardi)

Vaseer ::

Hvala za odgovor. Sem podobnega menenja. Verjetno bom dal na eno stran vtičnico na drugo pa konektor.
Uporabil pa bom FTP kabel, ker SFTP se mi za uporabo po hiši zdi odveč, ali je kdo drugačnega mnenja?
Bo pa več kablov dolžine do 20-25 metrov, potekalo istočasno po isti vzidani cevi vsaj nekaj metrov.

Pyr0Beast ::

FTP je čisto ok. Še UTP je vrh glave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vaseer ::

Trenutno imam UTP pa mi televizija kocka (SiOL TV) in vem da je težava v kablu oz v kablih, ker je vezava kablov problem, tako da sem se odločil da potegnem nove kable in po možnosti dam FTP kable.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14126806 (4029) bbbbbb2015
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814120 (8910) XS!D3
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3614169 (4344) Lonsarg
»

Mreža crossover ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172023 (1699) gumby

Več podobnih tem