» »

Koliko jeder potrebujete?

Koliko jeder potrebujete?

Intelov Core i7-980X - šestjedrnik, ki je z izklapljanjem jeder pokril vseh šest konfiguracij

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Dandanes lastnike namiznih računalnikov z dvema jedroma ostali, ki imajo v svojem mlinčku več jeder, gledajo že nekoliko postrani. Zdi se, da je nakup štirijedrnika danes že skorajda obveza, ne le za resno delo, temveč tudi za igre. Po drugi strani se poraja vprašanje, če je to sploh smiselno ter če igre že sploh izkoristijo dodatna jedra. Med mnogimi poznavalci še vedno vlada mnenje, da temu ni tako ter da je še vedno najboljša izbira frekvenčno hitrejši dvojedrnik. Tem dilemam so se odločili narediti konec pri bit-techu.

V testu so primerjali vse konfiguracije od enega pa do kar šest jeder. Uporabljena je bila sorazmeroma visoka ločljivost, 1920 x 1080 pik, rezultati pa so večinoma pričakovani. Časi enojedrnikov so nedvomno minili, saj je bil procesor z le enim vključenim jedrom konstantno najpočasnejši. Zgodba je nekoliko mešana v primeru dvojedrnika, saj je bil enako hiter, kot ostale konfiguracije oz. je občasno zaostajal za nekaj sličic na sekundo, v primeru Call of Duty: Modern Warfare 2, Bad Company 2, in Dawn of War 2. Rezultati so bili praktično enaki v vseh testih, ki so uporabljali 3 ali več jeder. Edina anomalija se je pokazala v Colin McRae: Dirt 2, kjer je trojedrni in petjedrni sistem dobival nekoliko slabše rezultate od konkurence z dvema, štirimi oz. šestimi jedri.

Če si lastite dvojedrnika v večini primerih tako še ni nujno takoj oditi v trgovino in naročiti novega, svetlečega štirijedrnika. Po drugi strani je nakup le-tega popolnoma smiseln, če sestavljate nov računalnik. Zagotovo je eno. Če igrate igre, se držite štirijedrnikov, šestjedrniki ne prinesejo popolnoma nobenih pohitritev.

62 komentarjev

«
1
2

BaToCarx ::

Programerji pac optimizirajo za dvojedernike ker jih ja najvec na trziscu, ne?

BALAST ::

Če si lastite dvojedrnika v večini primerih tako še ni nujno takoj oditi v trgovino in naročiti novega, svetlečega štirijedrnika.


...,shiny new quadcore processor.:P

amd3 ::

se strinjam, poleg tega so vsaj 2 jedrniki core2duo hladnejši od quadov, zato lahko pri navijanju iztisnejo nekaj mhz več

hojnikb ::

Sem čisto zadovoljen z procom v podpisu, pa čeprav je samo dualcore. :)
#brezpodpisa

Tr0n ::

C2D FTW!

BoLhCa ::

Zagotovo je eno. Če igrate igre, se držite štirijedrnikov, šestjedrniki ne prinesejo popolnoma nobenih pohitritev.

Ne tako dolgo nazaj je pri eni novici avtor napisal popolnoma isti stavek, le da je uporabil: "Zagotovo je eno. Če igrate igre, se držite dvojedrnikov, štirijedrniki ne prinesejo popolnoma nobenih pohitritev. "

No.. moj Core i7 se požvižga na vse te teste, haha :D

BaToCarx ::

Jst mam star amd phenom 9550 (2200mhz max x4) in je ok, mam pa skor zmeir cez 50%(na vsa 4 jedra) cpu usage :D

BALAST ::

phenom I je počasen, da si sploh ne zasluži naziva 4jedrnik, prej 4x poljedrnik. :D

BaToCarx ::

BALAST je izjavil:

phenom I je počasen, da si sploh ne zasluži naziva 4jedrnik, prej 4x poljedrnik. :D


Dela in to je vazno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

globoko grlo ::

zakaj pa niso še Forged Alliance testiral? Tam bi se videla razlika med 4 in 6 jedri :)

sicer pa moj naslednji bo verjetno že 12 kornik

Frgazor ::

Ne ljubi se mi brat testa, ker je očitno narejen za igračkarje. Torej, kakšno korist od štiri ali šestjedrnika imaš, če se ne igraš?

Tr0n ::

Ne kaj dosti. :) Oz. ce danes kupujes nov procesor, se ti splaca 4-jedrnik.

ProGTX ::

Če kupuješ nov računalnik za več kot 2 leti, se gotovo splača kupiti večjedrne, ker bo v prihodnje stvar bolj optimizirana. Kot pa je BoLhCa rekel, Core i7 se požvižga na take teste, ker vse pelje nekam :D

BaToCarx ::

Frgazor je izjavil:

Ne ljubi se mi brat testa, ker je očitno narejen za igračkarje. Torej, kakšno korist od štiri ali šestjedrnika imaš, če se ne igraš?


Za graficno obdelavo, 3D, xvid/x264 kodirajne... pa dosti rama pa je. Z word lih ne. :D

WamPIRe- ::

Nič novega...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Izi ::

Hitro se premikajo zadeve naprej. Še pred enim letom je bil 3-jedrnik najbolj optimalen za igre, je bil podoben test, sedaj pa je 4-jedrnik že konkretno hitrejši od 3-jedrnika.

Je pa vseeno vprašanje, če ta hip sestavljaš popolnoma nov računalnik, ki ga boš imel vsaj 3 leta, se je verjetno že pametno ozreti po 6-jedrniku, kajti čez 3 leta bo na podobnem testu 6-jedrnik zagotovo konkretno hitrejši od 4-jedrnika.

Tr0n ::

Cenovno se ravno se ne splaca.

driver_x ::

Če ti računalnik rešuje probleme, ki se jih ne da paralelizirati, potem je še vedno bolje za isto ceno vzeti dvojedrnika z višjo frekvenco.

jlpktnst ::

Jaz bi vzel x3 če si budget, sicer pa x4 ali pa i5 za ostale gamerje. Malo rezerve pa mora bit za background procese! Ti testi so skoraj vedno preveč v vanilla sistemih in so čisto drugi rezultati kot RL.

Izi ::

Tron, o cenovni smiselnosti ne smeš razmišljati, sploh ne sedaj, ko se vse tehnične reči iz dneva v dan dražijo. Na dolgi rok pa se itak vedno vse pogliha :D

Jaz gledam takole na te igričarske računalnike. Procesor je trenutno eden bolj zmogljivih delov računalnika in se ga je smiselno menjati nekje na 5 let, takrat se mora zamenjati tudi matična plošča in RAM. In če kupuješ za 5 let boš v tem trenutku zagotove vzel 6-jedrnika, ni druge izbire.
Šparati pa se splača pri grafični kartici, ki ne bo nikakor zdržala 5 let in jo je treba vmes enkrat zagotovo zamenjati. Zato pri grafični ciljaš v srednji razred in prišparaš tisto razliko, ki jo daš več za procesor.

BaToCarx ::

Izi jaz sem pa mislil da so graficni gpuji najmocnejsi po st.operacij/sek. :?

filip007 ::

Anti-AMD, kdo pravi da ne rabimo 6 core AMD saj je pa samo 180EUR na kaj pa mislite da laufajo spletni strežniki za igrce in igralni avtomati v kazinojih.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mitja358 ::

Tr0n je izjavil:

Cenovno se ravno se ne splaca.


Primer:
X4 955BE 160€
X6 1055T 200€

S tem, da se X6 zelo dobro navija.

Izi ::

BaToCarx je izjavil:

Izi jaz sem pa mislil da so graficni gpuji najmocnejsi po st.operacij/sek. :?

GPU je res neprimerno zmogljivejši od CPU, ampak cenovno je pa tudi trikrat dražji.
Ko gre za igričarski računalnik se pri procesorjih pogovarjamo v rangu 100 do 200 EUR, pri grafičnih pa v rangu 300 do 400 EUR. Zato pravim, da šparaj tam kjer se kaj pozna. Tistih par deset Evrov več, ki jih boš dal za 6-jedrnika ni omembe vredno proti 300 EUR, ki jih boš dal za grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BaToCarx ::

Izi se strinjam. Ker vecinma ne igram iger. :D

PrimozR ::

BoLhCa je izjavil:

Zagotovo je eno. Če igrate igre, se držite štirijedrnikov, šestjedrniki ne prinesejo popolnoma nobenih pohitritev.

Ne tako dolgo nazaj je pri eni novici avtor napisal popolnoma isti stavek, le da je uporabil: "Zagotovo je eno. Če igrate igre, se držite dvojedrnikov, štirijedrniki ne prinesejo popolnoma nobenih pohitritev. "

No.. moj Core i7 se požvižga na vse te teste, haha :D

1. časi se spreminjajo.
2. tvoj quad Core i7 se požvižga na teste, narejene na šestjedrnem Core i7? A je tvoj proc nekaj posebnega? Mogoče je pa problem v Visti da potrebuješ 4 jedra :P

Izi je izjavil:

Hitro se premikajo zadeve naprej. Še pred enim letom je bil 3-jedrnik najbolj optimalen za igre, je bil podoben test, sedaj pa je 4-jedrnik že konkretno hitrejši od 3-jedrnika.

Je pa vseeno vprašanje, če ta hip sestavljaš popolnoma nov računalnik, ki ga boš imel vsaj 3 leta, se je verjetno že pametno ozreti po 6-jedrniku, kajti čez 3 leta bo na podobnem testu 6-jedrnik zagotovo konkretno hitrejši od 4-jedrnika.

Konkretno? 1-2 FPS, kar lahko zlahka damo v 'mersko napako' je zate konkretno?

Pa to 'v nekaj letih', kot rečeno smo v časih, ko je nakup dual core proca že bolj izjema kot pravilo. Pa je v kar lepem številu iger še vedno prav tako hiter quad. Torej kupovati šestjedrnika je zdaj totalen overkill (dejansko bo počasnejši zaradi nižje frekvence oz. primerno dražji in požrešnejši) samo zato da boš na enaki stopnji čez 3 leta, ko bodo šestjedrniki postajali normalni in bodo prinesli nazaj razliko v hitrosti in porabi s pomočjo novejših tehnologij.

Kupiti šestjedrnika zdaj je popolnoma enako kot masovno kupovanje Q6600 pred časom - za gaming nesmiselno. In v tej novici/testu govorimo prav o gamingu. V primeru resnega dela je preveč različnih situacij, ko je lahko tudi dvojedrnik konkretno hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

T-Majo ::

Po moje se izplača kupiti 12-jedernega AMD Semprona =)

dzinks63 ::

Phenom II X4 955 Black Edition AM3 € 153,99
Phenom II X6 1055T Six Core 2.800MHz AM3 125Watt Box € 188,87
Razlika : 34,88€


AMD PHENOM II X6 1055T, 2,8GHZ, SIX-CORE, S-AM3, BOXED 218,19 €
AMD PHENOM II X4 955 BLACK EDITION, 3,2GHZ, QUAD-CORE, S-AM3, BOXED 180,71 €
Razlika : 38,16€


CPU AMD PHENOM II X6 1055T (HDT55TFBGRBOX) 218,66 €
AMD Phenom II X4 955 3.2GHz AM3 BOX Black Edition 184,69 €
Razlika : 34,97€

...

Razlika v ceni med 4 in 6 jedernim CPU je zanemarljiva, sploh če sestavljaš novo mašino ranga 800€+ . V bodoče bo vedno več aplikacij in tudi iger katere bodo izkoriščale 6 jeder. Po drugi strani ti že sedaj 6 jederna mašina z lahkoto diha, pa čeprav imaš odprtih cel kup programov in še kaj zraven, saj si več procesorjev delo lažje porazdeli. Ko pa niso vsa jedra obremenjena, se pa drugim poveča frekvenca, kar je spet samo plus.

6 jedernega Gulftowna samo za igranje iger, res nima smisla kupit in si ga najbrž tudi nihče ne, je pa več kot odličen, za tisto, za kar je namenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

jest10 ::

BALAST je izjavil:

phenom I je počasen, da si sploh ne zasluži naziva 4jedrnik, prej 4x poljedrnik. :D

Ma ni počasen... Tepe ga le razmeroma nizka frekvenca delovanja

jlpktnst ::

Mitja358 je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Cenovno se ravno se ne splaca.


Primer:
X4 955BE 160€
X6 1055T 200€

S tem, da se X6 zelo dobro navija.


Uf, sem mislil da je večja razlika, potem se pa verjetno res že splača ja.

Izi je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Izi jaz sem pa mislil da so graficni gpuji najmocnejsi po st.operacij/sek. :?

GPU je res neprimerno zmogljivejši od CPU, ampak cenovno je pa tudi trikrat dražji.
Ko gre za igričarski računalnik se pri procesorjih pogovarjamo v rangu 100 do 200 EUR, pri grafičnih pa v rangu 300 do 400 EUR. Zato pravim, da šparaj tam kjer se kaj pozna. Tistih par deset Evrov več, ki jih boš dal za 6-jedrnika ni omembe vredno proti 300 EUR, ki jih boš dal za grafično.


Kaj je narobe z grafičnimi za 100-200€? Recimo 5770. Meni poganja ta grafa 95% iger na max.

Se pa strinjam da če greš pri procesorju v overkill (200+), greš lahko tudi pri grafi oz. če maš namen igre igrat in če daš več za cpu kot grafo si zavozu nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

BaToCarx ::

jest10 no pa mi povej kaj mu manjka? Mene bolj tepe graficna kot cpu, ram sem zdaj resil z 8gb.

jlpktnst mam ati HD3850 256mb, tako da imas boljso. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jlpktnst ::

BaToCarx je izjavil:

jest10 no pa mi povej kaj mu manjka? Mene bolj tepe graficna kot cpu, ram sem zdaj resil z 8gb.

jlpktnst mam ati HD3850 256mb, tako da imas boljso. :D


Ja samo mam tud cpu boljši. x4 II 955 gre nekje na 3.4 še bp z tihim hlajenjem... Maš mal podhranjeno grafo za quad ja. Je pa sicer malo aplikacij ki jih bi sekiral da je eno jedro samo malo nad 2 GHz. Intel sicer fura ta turbo boost, pa še amd ga je začel. Ne rečem, je lepo, samo koliko aplikacij imaš ki to rabi? Bolj malo imo.

lunamit ::

Mene moti da ni Crysis Warhead na nvidi. Jest sem mel prej c2d E6600 ki je laufal na 3,51Ghz in pa GTX 295. No pol sem zamenjal za q9650 in crysis je iz 22fps poskočil na 38. Zelo podobno (iz 20 na 35) je blo pri GTA IV. Zdej pa ne vem ali fora v tem da ma q9650 več cache-ja čeprav dela na 500MHz počasnejši frekvenci.
Za ostale ne morem rečt natančno, povsod je bil boost sam ne vem koliko ker mam vsync na 60hz in je precej špilov že prej delalo na 60 fps. Resolucija 1920x1200.

Tako da če kupujete nov računalnik zagotovo vsaj quad.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

jest10 ::

BaToCarx je izjavil:

jest10 no pa mi povej kaj mu manjka? Mene bolj tepe graficna kot cpu, ram sem zdaj resil z 8gb.

jlpktnst mam ati HD3850 256mb, tako da imas boljso. :D

A znaš ti brati?
Daj pojdi še ene 3x čez moj sestavek

BaToCarx ::

jest10 prevroce za se kregat. Kaj ga frekvenca tepe? Razlozi mi no malo.

jest10 ::

Phenomi 1 imajo razmeroma nizke frekvence(2200-2600MHz) in zaradi tega niso konkurenčni drugim 4-jedernikom. Pa še navijajo se slabo. In ker za večino aplikacij še vedno velja, da je bolj važna frekvenca, kot pa število jeder, povozi Phenome 1 skoraj vsak poceni 2-jedernik. Še posebno, če je navit.

_Enterprise_ ::

supreme commanderja pa par drugih špilov optimiziranih za 4-jedra bi moral sprobat
gta 4 je tud eden izmed njih, na dvojedrnikih je neigralno

da ne govorimo o 3d aplikacijah in toni drugih programov, ki precej bolje teče na štirijedrnikih

PrimozR ::

dzinks63 je izjavil:

Phenom II X4 955 Black Edition AM3 € 153,99
Phenom II X6 1055T Six Core 2.800MHz AM3 125Watt Box € 188,87
Razlika : 34,88€


AMD PHENOM II X6 1055T, 2,8GHZ, SIX-CORE, S-AM3, BOXED 218,19 €
AMD PHENOM II X4 955 BLACK EDITION, 3,2GHZ, QUAD-CORE, S-AM3, BOXED 180,71 €
Razlika : 38,16€


CPU AMD PHENOM II X6 1055T (HDT55TFBGRBOX) 218,66 €
AMD Phenom II X4 955 3.2GHz AM3 BOX Black Edition 184,69 €
Razlika : 34,97€

...

Razlika v ceni med 4 in 6 jedernim CPU je zanemarljiva, sploh če sestavljaš novo mašino ranga 800€+ . V bodoče bo vedno več aplikacij in tudi iger katere bodo izkoriščale 6 jeder. Po drugi strani ti že sedaj 6 jederna mašina z lahkoto diha, pa čeprav imaš odprtih cel kup programov in še kaj zraven, saj si več procesorjev delo lažje porazdeli. Ko pa niso vsa jedra obremenjena, se pa drugim poveča frekvenca, kar je spet samo plus.

6 jedernega Gulftowna samo za igranje iger, res nima smisla kupit in si ga najbrž tudi nihče ne, je pa več kot odličen, za tisto, za kar je namenjen.

Zanemarljiva? Za 34 € in 15 € zraven dobiš še 2 GB RAMa. Pa s Quadom v tem primeru dobiš 400 MHz več oz. 14,3% višjo frekvenco. Ki je v testu dokazano večja prednost kot dodatni jedri.

Z lahkoto diha tudi quad core, hell, celo z dual coreom je popolnoma mogoče shajati. Pa so na sceni koliko, 3,4 leta? (vsaj moj recimo). Argument 'v prihodnosti' pa nima popolnoma nobene osnove, kar so spet lepo pokazali dvojedrniki. Ki so še vedno popolnoma konkurenčni.

In ja, za svoj namen je 6-core, sploh Gulftown čista zmaga. Ampak ta namen niso igre, daaaaaaleč od tega.

WamPIRe- ::

Ja res najbolje, da daš za procesor 700€ pa ga še malo naviješ in igraš svojo najboljšo igro (s travnika) na 1920x1200 z 180FPS...
A ni bolj racionalno dat za procesor 150-200€ in imet original!? igro pa še zmerom igrat na 1920x1200 @ 150FPS?
Je pa res, da eni imate/jo denar in si pač to privoščijo, ker si lahko. Jaz vem, da si trenutno ne morem...

Sem pa mnenja, da v naprej se ne splača kupovat nevemkakšno strojno opremo, če se je ne rabi. Saj čez 3 leta, ki se bo rabila bo cenejša oz. kupiš rableno za pol zdajšne cene.

Še zmerom pa velja da za račun (1+3)-5(5-2)=x
Porabi 3 cikle tako dualcore, quadcore in sixcore... pa tudi X24... in ravno v tem je problem pri večnitnosti...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

zavajon ::

U fak, jaz sem pa pravkar kupil Atoma! :|
Ampak Bubble Shooter dela...8-)

WamPIRe- ::

zavajon je izjavil:

U fak, jaz sem pa pravkar kupil Atoma! :|
Ampak Bubble Shooter dela...8-)

Pametno! Pa še ogromno na elektriki privarčuješ ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Dr_M ::

Meni je Crysis na 8800GT delal na phenomu 955 @ 3800MHZ enako hitro, kot pa na Xeon E3110 pri 4150MHz (pa se govori se, da so inteli hitrejsi clock to clock :)))
Sigurno ni nobene razlike med dvo in stirijedrnimi procesorji :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bobby ::

(1+3)-5(5-2)=-11
2cikla+2pira (aja pa dualcore) :))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mtosev ::

kdo ima ze Q6600 verjetno ne bo tak hitro menjal cpuja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

mtosev, prosim, vsaj v eni novici spravi skupaj nek spodoben in razumljiv komentar.

Jst ::

Uh, moj Q6600@3.2 je bil pa dobra naložba. Upam le, da ob koncu leta, ko kupim novo matično+cpu+ram, da mi bo enako dolgo/dpbro služilo. Sedaj imam ATI5850 in ga q66@3.2 vidno bremza.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

st0jko ::

mtosev je izjavil:

kdo ima ze Q6600 verjetno ne bo tak hitro menjal cpuja


Pravzaprav je q6600 ena najboljših stvari, ki sem jih kdaj kupil. Po treh letih je(sicer navit) verjetno boljši ali vsaj primerljiv z I5 na stock. Zelo lepo poganja prav vsako stvar, ki mu jo naložim. Pa ne surfam samo po netu in gledam filme, ampak se ukvarjam z video produkcijo.

Pravkar sem povečal kapaciteto RAM-a in spet sem good to go. Procesor več kot zmore, čeprav ste pred tremi leti vsi govorili da naj raje kupim dual.

haha...


EDIT
@Jst
Quad na 3200hmz nič ne bremza, brez skrbi. :)
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

FireSnake ::

jlpktnst je izjavil:


Kaj je narobe z grafičnimi za 100-200€? Recimo 5770. Meni poganja ta grafa 95% iger na max.


Popolnima nic! Meni 4770 + Athlon II 250 (3GHz) poganja na 1690 x 1050 prav vse (kolk je sploh casa za spile).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Meni je Crysis na 8800GT delal na phenomu 955 @ 3800MHZ enako hitro, kot pa na Xeon E3110 pri 4150MHz (pa se govori se, da so inteli hitrejsi clock to clock :)))
Sigurno ni nobene razlike med dvo in stirijedrnimi procesorji :))

Jah Crysis je tako ali tako omejen z grafično.

Jst je izjavil:

Uh, moj Q6600@3.2 je bil pa dobra naložba. Upam le, da ob koncu leta, ko kupim novo matično+cpu+ram, da mi bo enako dolgo/dpbro služilo. Sedaj imam ATI5850 in ga q66@3.2 vidno bremza.

Kar se popolnoma sklada z izsledki tegale testa, kajne? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi procesorji iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
419894 (7791) bdoxx
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218319 (15448) noraguta
»

Kaj menite na ta pc?

Oddelek: Kaj kupiti
271163 (1163) PrimozR
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348675 (5431) MEDENA
»

Štirijedrnik za 266 dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
628932 (5744) MrStein

Več podobnih tem