» »

Bo thepiratebay.org vodil v švedski parlament?

««
9 / 9
»
»»

digitalcek ::

Manu je izjavil:

Tudi kupci imajo omejen proračun, imajo svoje želje in predloge na cene itd...


Kupci tipa "nespodoben + pirat" imajo samo eno, in to ZELOOOO veliko željo: da bi bilo nekega dne vse zastonj!

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

digitalcek je izjavil:

V komaj 10-ih letih (s prihodom spletne blaznosti) pa je postalo (za mlade) normalno, da je vse na spletu public domain. Adijo pamet.

Tudi pogled, kakršnega imaš ti ni prav zelo starejši. V manj kot 50 letih je postalo normalno, da se vse plača, računa in lasti, čeprav je tovrstna miselnost uspela prav zaradi del in znanja iz javne lasti.
Poglej samo npr. Disney

digitalcek ::

kitaj je izjavil:

digitalcek je izjavil:

V komaj 10-ih letih (s prihodom spletne blaznosti) pa je postalo (za mlade) normalno, da je vse na spletu public domain. Adijo pamet.

Tudi pogled, kakršnega imaš ti ni prav zelo starejši. V manj kot 50 letih je postalo normalno, da se vse plača, računa in lasti, čeprav je tovrstna miselnost uspela prav zaradi del in znanja iz javne lasti.
Poglej samo npr. Disney


Oprosti, še pred več kot 10.000 leti se je vse plačalo. Ubil si medveda in ga zamenjal za tri ženske...
Nato pa so itak iznašli denar in če nisi delal, nisi imel, nisi mogel plačati in si bil lačen. Ali pa brez ženske.

Seveda je danes vse polastninjeno: hiše, ali stanovanja, avtomobili, compi, vse do zadnje žlice. Zakaj bi bilo pa to narobe?
Celo na Kubi so nekateri BOLJ enaki med enakimi! In imajo v kuhinji v predalu lepše žlice od sosedov...

In logično: nekaj podeli, razšenka (donacije) lahko le tisti, ki nekaj ima. Od avtorja, ki ima komaj za položnice pa je nepošteno pričakovati, da bo v taki situaciji razdajal.
No, namesto njega NJEGOVO lastnino razdajate drugi, in to brez njegove privolitve. Grdo!

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

Koliko je Walt Disney plačal Buster Keatonu za idejo Steamboat Willy-a? Koliko je plačal potomcem bratov Grimm za avtorske pravice njunih pravljic?

digitalcek ::

kitaj je izjavil:

Koliko je Walt Disney plačal Buster Keatonu za idejo Steamboat Willy-a? Koliko je plačal potomcem bratov Grimm za avtorske pravice njunih pravljic?


In koliko CD-jev in DVD-jev si kupil ti? 0,0, ali kaj več od 0,0?

Pa še nekaj. Če te bo napičil kakšen avtor, se boš zgovarjal, da Walt Disney ni plačal?
Verjemi, da sodnika to NE BO ZANIMALO!
Torej - začni kupovat originale, ne pa cele dneve nabirat informacije, kdaj in kdo je koga nategnil.

Manu ::

digitalcek je izjavil:

Manu je izjavil:

Tudi kupci imajo omejen proračun, imajo svoje želje in predloge na cene itd...


Kupci tipa "nespodoben + pirat" imajo samo eno, in to ZELOOOO veliko željo: da bi bilo nekega dne vse zastonj!

Saj tudi gre v to smer ... http://commons.wikimedia.org/wiki/Glavn...


digitalcek je izjavil:

kitaj je izjavil:

Koliko je Walt Disney plačal Buster Keatonu za idejo Steamboat Willy-a? Koliko je plačal potomcem bratov Grimm za avtorske pravice njunih pravljic?


In koliko CD-jev in DVD-jev si kupil ti? 0,0, ali kaj več od 0,0?

Pa še nekaj. Če te bo napičil kakšen avtor, se boš zgovarjal, da Walt Disney ni plačal?
Verjemi, da sodnika to NE BO ZANIMALO!
Torej - začni kupovat originale, ne pa cele dneve nabirat informacije, kdaj in kdo je koga nategnil.

Na tem forumu ne nakupujemo glasbe, filmov in ostalo, ampak izmenjujemo ideje, vprašanja, mnenja itd...

MrStein ::

digitalcek je izjavil:

MrStein je izjavil:


100 let po smrti še vedno avtorske pravice? Se hecaš? Ne, ni preveč. kje pa.


Predvidevam, da si mlajša oseba. In s polno odgovornostjo ti povem, da taki, kot si ti, niste normalni. Me pa zanima, kdo vam je tako zmedel glave? Levi, desni, ali mali zeleni...

...

ZAkaj hudiča nič ne iznajdeš, pogruntaš, skreiraš, napišeš, posnameš, izvedeš?
Verjetno zato, ker NISI SPOSOBEN za kaj takega.

Opa, telepatija, plus uporaba žalitev kot argumentov.
Previdevam, ne, vem, da si mlajša oseba. Pomanjševalnica v nick-u je čist primerna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

digitalcek je izjavil:


Iznajdeš elektriko. Kasiraš 500 let. Meni logično, tebi seveda ne.
Iznajdeš penicilin. Kasiraš (seveda sorodniki) še 500 let. Meni logično, pa četudi se ti je posrečilo, ali "usralo".
Iznajdeš dvoklik. Kasiraš 500 let, ne pa (po tvojem) 45 dni.
Podeduješ od strica tovarno v Nemčiji, vredno 34 miljonov evrov. Je tvoja, samo tvoja, in to za vse večne čase, ne pa da postane last VSEH Nemcev in VSEH Slovencev Razumeš? Mislim da ne.


Tovarna res ostane tvoja, ideje pa ne. Niti glasba, niti liki, vse ima rok trajanja. Zato ne rabiš avtorskih pravic, če hočeš igrati Mozartovo glasbo. Zato recimo na elektriko ni še dodatka za prvotno idejo. In od kje ti 500 let? Iz tvoje sanjske dežele?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Kaj pa če želiš zaslužiti z igranjem mozartove glasbe?

MrStein ::

Ne igra vloge. Mozart je mrtev, nakazila v nebesa pa ne delujejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kitaj ::

digitalcek je izjavil:

kitaj je izjavil:

Koliko je Walt Disney plačal Buster Keatonu za idejo Steamboat Willy-a? Koliko je plačal potomcem bratov Grimm za avtorske pravice njunih pravljic?


In koliko CD-jev in DVD-jev si kupil ti? 0,0, ali kaj več od 0,0?

Pa še nekaj. Če te bo napičil kakšen avtor, se boš zgovarjal, da Walt Disney ni plačal?
Verjemi, da sodnika to NE BO ZANIMALO!
Torej - začni kupovat originale, ne pa cele dneve nabirat informacije, kdaj in kdo je koga nategnil.

Se pravi, da se je včasih smelo kopirati. Sedaj pa se tega ne sme niti po smrti avtorja, zato ker se je tako odločila neka korporacija (ki si lasti delo umrlega ustvarjalca) in ji je uspelo prepričati/podkupiti politike, da so sprejeli ustrezne zakone?
In ne bodi prosim tak SDS-ovec in na argumente odgovori z argumenti, ne pa z osebno diskreditacijo. Kupujem CD-je, če so mi všeč. Avtorjem, ki igrajo meni ustrezno glasbo pomagam tudi tako, da pomagam organizirati festival, kjer lahko igrajo in so za to tudi ustrezno plačani.

ThinkPad ::

Meni piratsvo omogoča, da preposlušam do 100 CD-jev na mesec. Od tega jih 99% zbrišem, ker mi niso všeč. Obdržim pa peščico komadov, ki so mi OK in ki jih v SLO ni/ne bo never ever. Spoznam kup zanimivih avtorejv, za katere sem potencialni kupec. To je dobro za njih. A če je na CD-ju več kot pol šrota, ga seveda ne bom kupil. Kupil bi "po komadu" in v krutem svetu je žal to edino pravilno. Ne mi v paket tlačit nekaj, kar nočem.... Da pa glasbene založbe še vedno masnto služijo in jih nič ne spametuje pa ni moj problem. Cena CD-ja je pač previsoka.

Sem slišal na radiu, da naj bi kulturno društvo za javno izvajanje SLO ljudske glasbe plačevalo SAZASU. Tega itak že skoraj nihče ne kupuje/posluša in a ni tole res malo morgen? Če je to res, potem pirate v parlament.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ACTA in SOPA se vračata (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13940105 (30773) kronik
»

Prva država s piratsko stranko v parlamentu: Islandija

Oddelek: Novice / NWO
188554 (7416) Fritz
»

Bo švedska tajna služba lahko prestrezala ves mednarodni promet?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2010582 (7548) MrStein
»

"The PirateBay Problem" in odsevi stanja

Oddelek: Loža
305064 (3671) Spc

Več podobnih tem