» »

Racunalnik se ne prizge !?

Racunalnik se ne prizge !?

en3rgie ::

Lep pozdrav ... do danes je delalo vse normalno .. ventilator od procesorja mi je vrtel na ful ker je bila vrocina v sobi .. potem sem z speedfanom zmanjsal na polovico .. in cez neki casa se mi racunalnik sam ugasne .. in se ne prizge vec ..na ekranu je mrtvo .. ga odprem,pogledam in opazim koscek cina iz hladilnika procesorja .. ki je padel na graficno kartico direkt na vezje .. in pomojem jo je skurilo .. kako naj vidim kaj je skurilo ? al graficno al procesor ? ko prizgem mi procesorski ventilator malo vrti .. vendar se ne prizge in na ekranu ni nic .. prosim za pomoc

69charger ::

Če si imel "veliko srečo" si skuril grafično in procesor. Da bi se procesor začel topit od vročine je bolj težko verjetno,pazljivo odstrani heatsink iz procesorja in poglej če je pečen. A si ziher da je cin iz procesorja da ni kaj na grafični?

en3rgie ::

Cin je padel iz hladilnika .. hladilnik je lotan in je en koscek dol padel .. direkt na graficno .. Samo .. a bi se komp przgal ce procesor nebi delal ? zapeceno ni .. saj tko zgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: en3rgie ()

69charger ::

Ja če je bil kratek stik na grafični si pokuril grafično in če se je cin začel topit od procesorja,kot zgleda,si pokuril tudi procesor. Torej vzemi hladilnik dol z procesorja,poglej,mogoče nam še kaj poslikaj.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Ven vzem grafično in poslušaj če kaj piska.
Če da, potem si sposodi nekje grafično in probaj če dela.
Če da, potem je samo zanič grafična.
Tako je!

en3rgie ::

nic ne piska ce dam ven graficno .. dela samo ventilator od hladilnika .. in cin se je zacel topit od hladilnika ne od procesorja ..

bukev ::

če se je cin stopil na hladilniku procesorja, to pomeni da je bila temperatura procesorja večja kot 180°C
to je verjetno pogreb procesorja - na žalost pa je možna tudi okvara grafe zaradi tiste kaplje cina.

upam, da se motim

fosil ::

Procesor umre že precej prej preden se začnejo topit cini.
Tako je!

69charger ::

Ja zgleda da ni imel nastavljeno da se sam ugasne pri 110 stopinjah in je nekako prišlo do 150-180 stopinj. Kot sem rekel,vzemi hladilnik s procesorja,slikaj in pokaži da vidimo kaj je z njim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517897 (6643) solatko
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121419 (986) Robocop1
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253288 (2921) Fif55
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955174 (3890) Timmah
»

Bakrene cevi za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173220 (2966) Yacksy

Več podobnih tem