» »

Izšla Opera 10.60

1
2
»

matejdro ::

Ja, samo še zdaleč ni tako zmogljiv kot firefoxov Adblock. Pravtako se operin RSS ne more primerjazi z Gmail notifierjem ali Google Readerjem.

murmur ::

sash69 je izjavil:

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)



To je bil problem, dela odlicno / ubuntu 8.1

//edit
Hm, ni res, ista stala, slo-tech dela samo v primeru logina. Sicer pa se razbije pri kliku na posamezno novico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

bMozart ::

DrBruce

Desni klik - Customize - Remove From Toolbar

-opcija onemogočena.


Če želiš odstraniti napis "Menu", pojdi v mapo, kjer imaš inštaliran brskalnik, potem v locale/en, tam odpri en.lng in išči "menu".

-ne dela.


Še kakšna zamisu kako odstraniti ali spremeniti Menu "reklamo"? Red color just hurts my eyes :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

clix ::

bMozart
brez gumba:
1. Desni klik - Customize - Appearance - Placement - Off
gumb brez napisa:
2. Desni klik - Customize - Appearance - Style - Images only

wade ::

bMozart je izjavil:


Če želiš odstraniti napis "Menu", pojdi v mapo, kjer imaš inštaliran brskalnik, potem v locale/en, tam odpri en.lng in išči "menu".

-ne dela.



Seveda dela, odstrani samo Menu, tako da bo samo tole ostalo: ""

YaN-cH ::

bMozart je izjavil:

DrBruce
Če želiš odstraniti napis "Menu", pojdi v mapo, kjer imaš inštaliran brskalnik, potem v locale/en, tam odpri en.lng in išči "menu".

-ne dela.

Da to dela moraš imeti nastavljeno v Settings-Preferences-Langage, Eanglish [en]

karafeka ::

murmur je izjavil:

sash69 je izjavil:

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)



To je bil problem, dela odlicno / ubuntu 8.1

//edit
Hm, ni res, ista stala, slo-tech dela samo v primeru logina. Sicer pa se razbije pri kliku na posamezno novico.


Jaz sem si v slo-tech piškotu nastavil stil na legacy in imam potem normalen prikaz oz. obliko (ko nisem prjavljen). Ko sem prijaveljen, dela normalno.

bMozart ::

Tako. Pogruntal, šlo je za bug. Sm že primarno imu na OFF in ko sem updajtav Opero je nastavitev tako ostala, delovala pa ne (je kazalo menu). Sm resetiral na default in ponovno dal OFF, in zdaj dela.

StrokeIt - sem pa moral prenesti gesture pod Global Actions, pod Opera niso več delali.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

karafeka ::

Še ima kdo drug probleme s predvajanjem flasha s 10.60 v linuxu ?
Recimo tale video v novici, ko ga želim predvajati mi polni cache (se pravi, da mi film jemlje dol), vendar mi ga noče predvajati. Slider je skoz na nuli, tudi če pritiskam play oz. pause.

Isti problem je tudi na youtube.
Verzija flasha je 10.1.53.64. Predvaja pa normalno v operi build 6347.

YaN-cH ::

Meni dela normalno, v časih se mi je enako dogajalo na youtubu, če pa sem slider od poteka filma premaknil malo naprej npr. za 1s je pa film začelo predvajati.

sidd ::

karafeka je izjavil:

murmur je izjavil:

sash69 je izjavil:

Če imate težave s prikazovanjem Slo-tech strani (če niste prijavljeni) samo pobrišite ves private data po cache-ih ki je shranjen.

(Menu->Settings->Delete private data - če ne želite da se vam pobrišejo shranjena gesla, samo odkljukajte Password manager - naj bi bilo tako ali tako kot default že odkljukano)



To je bil problem, dela odlicno / ubuntu 8.1

//edit
Hm, ni res, ista stala, slo-tech dela samo v primeru logina. Sicer pa se razbije pri kliku na posamezno novico.


Jaz sem si v slo-tech piškotu nastavil stil na legacy in imam potem normalen prikaz oz. obliko (ko nisem prjavljen). Ko sem prijaveljen, dela normalno.


Zelo čudno. Sem šel v menu/page/style/kliknil spodaj na legacy (odprta st stran), in naenkrat vse v najlepšem redu. Ponovim korak, vendar je tamle pod style samo še črn. In za čuda, od tega trenutka dalje tudi vse ostale strani spet delujejo kot se šika. What am i missing here?8-O
Skratka, hvala za hint, ni mi jasno kako, vendar zadeva deluje.

lp
no idea for signature
signed
I

audiofrik ::

Imam naslednji problem pri Operi(mislim, da se to dogaja že od desete verzije naprej). Namreč vedno, ko se v besedi pojavijo šumniki, od tam naprej pa do konca besede postane pisava odebeljena.Se pa zgodi, da se katera internetna stran normalno prikazuje(recimo prav slo-tech).



Zbrisal sem tudi mapo v katero Opera shranjuje nastavitve, tako da je bila ob ponovnem zagonu Opera na privzetih nastavitvah. Žal težava še vedno obstaja.
Če gdo pozna problem, bi bil hvaležen, če ga posreduje.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Dan!

Zanima me, kako v XPjih odstraniti tole:

Opera 10.60



V Win7 tega ni. Če grem pod "Appearance" in izberem "Opera Standard" ali "Windows Native Skin" se mi zgornji del, katerega ime imam na koncu jezika (zato sem ga obarval rdeče), na XPjih vedno pojavlja.

Je možno to odstraniti. Google chrome, je pri temu uspešen - XP, Server, Vista, Win7, zgleda enako.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

DuleKrtola ::

Kako se disablea tooltipe, ki se prikažejo, ko hover-aš z miško nad linkom in prikazujejo title ter URL?

Jst ::

Enako vprašanje: Kako se vključijo?

Na Win7 imam nastavljeno tako, da se prikažejo in na istem mestu se prikaže tudi progress, speed, elements left, ko se stran nalaga, potem pa izgine. Na XPjih nisem uspel tega usposobiti, pa sem šel po vseh nastavitvah menda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AmokRun ::

Kako se disablea tooltipe, ki se prikažejo, ko hover-aš z miško nad linkom in prikazujejo title ter URL?

Nastavitve, advanced, browsing, show tooltips.

Jst:
Shift + F12, Toolbars, pa za progress bar nastaviš Pop-up at bottom.

JanezekNovak ::

Eno kratko vprašanje, ali se da kako naštimat, da opera doda www. pri vpisanemu naslovu.

Recimo, da vpišeš v iskalno vrstico avto.net, Opera pa doda avtomatično zraven www. ter odpre naslov www.avto.net ali pa, da bi vsaj tako kot IE avtomatično začela iskati po izbranem iskalniku, ker zdej mi ven vrže samo error page: Could not locate remote server.

Hvala za odgovor.
http://www.euroairsoft.com/

DuleKrtola ::

A še komu gmail ne dela pravilno v operi? Možno da je to od nedavne prenove gmaila (običajno odpiram v chrome in nisem opazil prej). Problem je, da se širina strani ne prilagodi širini okna. Rezultat je horizontalni scroll bar. Izbris cachea ne pomaga :S

EDIT: rešil z izklopom "right side chat" plugina

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ravno v teh dneh je izšel patch, ki mi je rešil 100% cpu usage problem. Super!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Hardstyle ::

Še komu ne deluje banknet od NKBM?

neres ::

Ja, o tem je tudi tema na forumu od Opere:
http://my.opera.com/community/forums/to...

Actually, I have now been able to reproduce the problem, and it is most likely caused by misconfiguration of the website.

As I mentioned above, the server is TLS Renego patched (this is a patch for one of the most serious TLS vulnerabilities ever). However, by checking two different connection traces to the server, it looks like the site is hosted on multiple servers behind a load balancer, and some of those servers are NOT patched, and when Opera detects such servers being used by a site that it knows is Renego patched, then it have to assume that the connection is being attacked by a Man-In-The-Middle (MITM), using precisely the attack the patch is guarding against. In such cases Opera can only terminate the connection with a handshake failure, because continuing might expose you to an attack on your account.

This can only be fixed by the website taking the unpatched servers off-line until they have been patched.

Specifically, if one server installation on a given hostname and port is patched for Renego, then ALL servers hosting the sane hostname and port MUST also be renego patched, or problems like your will occur.

For more about the Renego problem, see http://my.opera.com/securitygroup/blog/...


Torej nekaj s serverji od Bankaneta, da niso vsi patchani.. če je to res potem verjetno ni samo problem s kompatibilnostjo Opere ampak tudi z varnostjo Bankaneta nasploh. Dejmo pač težit NKBMju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Hardstyle ::

Sem jih že kontaktiral in je bil odgovor naj uporabljam Mozillo ali pa IE =)
Me pa zanima če majo help desk za banknet tud v kateri izmed poslovalnic v Mariboru?

Jst ::

Takšna ignoranca mi gre tako na jetra!!! Pol bi pa kdo komu hacklin račun in ukradel recimo en cent, jim vse razložil, čez pol leta bi pa visel obešen za domačo luč.

Najboljše jim je dati linke do odgovora, potem pa v mailu zapisati, da varnostniki ne priporočajo uporabe Vaše Banke, to napisati na nekaj forumih, Facebooku, tweeterju,... in vse te linke dati v mail, katerega pošlješ na info@banka.si. Potem boš pa dobil mail od kakšnega človeka visoko v birokraciji banke, ki ti bo ponudil kakšno super ugodnost, če ostaneš pri njih. Vsaj tako se dogaja v USA. Pri nas se pa bojijo PopTVja, kateri ko bo videl zelo kredibilne vire, kot je FB, bo novica v prime time, kjer se bo izgovarjal kakšen bogi uslužbenec za šalterjem kakšne obskurne (ruralne) poslovalnice, ki razen štetja denarja, sploh ne ve, kaj ga sprašujejo. :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Opero

Oddelek: Pomoč in nasveti
111738 (1462) biofrutek
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220648 (17339) Jst
»

slike (img) ter zaobleni robovi (css)

Oddelek: Izdelava spletišč
10935 (719) fizikalac
»

Slo-Tech v Operi 10.60

Oddelek: Slo-Tech
6980 (727) neres
»

Izšel Safari 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
4615125 (12792) bluefish

Več podobnih tem