» »

aDSL in Linux

aDSL in Linux

footprint ::

Mene pa zanima a je ?e kdo spravil Linux ma?ino preko Siol ADSL-ja? ?e je bi prosil za kak?ne pametne napotke al' pa linke kje bi se dal dobit raspppoe za linux, da dela zihr.

Hvala.

Jz mam dost Winsow in ne bom zarad interneta dajal MS na ma?ino (to je ?aljitev ra?unalnika)

MUC ::

http://www.roaringpenguin.com/pppoe/

Če bi vsaj kdaj za winse bil kakšen tak software :)
Da ti to dela rabš pppoe met enejblan v kernelu al kot module, pa pppd more tut delat.

Lah probaš pa poženeš. Mogoče maš srečo, pa maš že vse ready for action

borchi ::

katero distribucijo pa uporabljaš? js mam rh 7.3 in sem ugotovil, da ni pametno instalirat rp-pppoe, ki pride zraven rh 7.3. niti pppd. sem pobral najnovejši pppd iz rawhide-a (neke vrste beta redhata) in rp-pppd z zgoraj omenjene strani in dela super. prej, ko sem naknadno instaliral rp-pppoe preko redhatovega pppoe mi je po nekaj sekundah povezava zamrla (bil je povezava samo nikamor ni šlo), ko sem pol ročno re-connectal je blo ok.

ko boš zrihtal adsl v linuxu bod pozoren kk se obnaša povezava takoj ko se prklopiš. js se kr nisem mogu navadit, da če nikamor ne odsrfaš je povezava skoz na 0/0. ne pa pri windowsih, ko ko se konektaš začnejo lučke besno utripat in pošiljat tvoje podatke neznano kam! windowsi so največji spyware na svetu :(
l'jga

Gandalfar ::

na woodyu (debian), ki sem na nasel na tem sajtu imas direktno pppoe podporo noter. Snames 50Mb netbase install image dol. Zapeces na cd in instaliras osnovni sistem iz cdja ( ~100Mb). Nakar napises pppoeconf .. vklofas username in pass in to je to. Od takrat si 24/7 online. Se sam se ti reconnecta. Nic lazjega kot ti .. :>

Bossek ::

http://www.roaringpenguin.com/pppoe/

Mam slackware 8.1 in vse kar je potrebno je downloadat tole. potem pa:
./configure
make
make install
adsl-setup
adsl-start
in vse pali. Pa še na 24 ur ne padam dol :)

MUC ::

Itak da slek iber ales ane

Gandalfar ::

MUC: sej v Debianu tud ne pades dol oz. pades ko se ti IP zamenja. isto kakor slack user ...

sicer pa premikam v prvo fronto..

footprint ::

Me veseli, da je zadeva preizkusena tudi, tako sem dobil vec upanja v delovanje.

Uporabljam pa RH7.3 sicer pa razmisljam, da bi postavil en P120 (Linux: Slack, Deb, SmoothWall, ???) kot usmerjevalnik in firewall, ki bi imel pppoe.

In ce prav razumem, potem ostali klienti ne potrebujejo tega daemon-a.

PPPoE izvaja le prijavo, kajne? A je kaksna razlika ce imas staticni IP?

Thx.

dsl newbie
Uhhh, kolk je ?lovk ne veden dokler ne sproba sam....

ToniT ::

Uporabljam RH 6.2 in http://www.roaringpenguin.com/pppoe/.
Naredil sem isto, kot Propus.
Saj, ko zaženeš adsl-setup, lahko določiš ali imaš stalni IP, ali dobiš IP od serverja - prosto kot pasulj :D

aleksander10 ::

Jaz uporabljam IPCOP firewall, katerega dobiš na www.ipcop.org. Dela super pa še full majhne strojne zahteve ima.

Mislim, da bi je zelo dobra rešitev.

:D
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

BLaCkEnED ::

Jaz tud uporabljam rp-pppoe!
Ze ko smo pri tem,...kako pa naredim da se mi bo ob zagonu linuxou avtomaticno konektalo?

ToniT ::

Če uporabljaš Red Hat, napiši kot root
chkconfig --add adsl

Če pa kaj drugega, pa dodaj na konec
/etc/rc.d/rc.local
vrstico
/usr/sbin/adsl-start

l0wc4 ::

Borchi: pri tebi je ocitno bil problem v defaultroute. Pomaga recimo sledece, route del default in nato ce route add default gw IP_SiOL_Gatewaya. :)

CirCA|PhP ::

Jst sm tud tkole nredu kot je navedeno v večina postih. Sam mam pa en problem. En računalnik se normalno poveže prek switcha in ta z rh tudi. Vse normalno, samo odpre mi ničesar. Kot da ne bi bil konektan, pri adsl-status tudi napiše moj st. ip a vseno nič. Morda kdo ve kaj je narobe?

ToniT ::

Nastavitev DNS?

CirCA|PhP ::

Mogoče res, ker tega v configure nisem nich nastavil, al kej se pač nastavlja. Bom to poizkusil. A pa da isto kot na tem računalniku?

ToniT ::

Za DNS strežnike nastavi
193.189.160.11 in 193.189.160.12, pa bo.

CirCA|PhP ::

ko sm to nredu. POl se pa konektam lepo in dela. Sam spt je isto, noche se mi nch konektat na nben irc srvr. K dam pa naj eno strn odpre, mi pa na tem kompi prekin irc povezavo(software caused connection abort) ša nbene strani ne odpre. A morta bit ista DNSja(na tem in onem kompu)?

l0wc4 ::

Seveda na obe masini vpisi DNS streznike od SiOL, kot so navedeni v zgornjem postu. Pojid recimo na netu na stran 193.2.1.66 in ce se ti prikaze stran od ARNESa je porblem samo v DNSjih. S vpisom DNSjev od SiOLa bi potem morela stvar delovati. Pri Linuxu jih vpisi v datoteko /etc/resolv.conf, recimo:

search siol.net
nameserver 193.189.160.11
nameserver 193.189.160.12

V Winsih pa vpise tam pri nastavitvah mrezne kartice ali pa pri ADSL clientu, odvisno od tega kaj uporabljas za koneksn.

CirCA|PhP ::

No sm tko nredu in se pokaže arnes ta onem ipju. Sj ubistvi dela net, sam sam če je na ip, ne na naslov. Isto pri ircu. Pa še neki, k grem tle gor me tm diskonekta in obratno.Je to normaln?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fedora Core 6 in net

Oddelek: Operacijski sistemi
181235 (943) CoolMike
»

[Debian] pppoeconf problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101380 (1266) 'FireSTORM'
»

slackware 9.0 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
91097 (962) pajac
»

adsl+debian

Oddelek: Omrežja in internet
391436 (1048) Gandalfar
»

Redhat in ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
5902 (680) Trojaner

Več podobnih tem