» »

Seagate predstavil največji zunanji trdi disk

Seagate predstavil največji zunanji trdi disk

TG Daily - Medtem ko področje sistemskih trdih diskov zavzemajo hitri polprevodniški pogoni, med velikimi tovornjaki za skladiščenje ogromnih količin podatkov še vedno (predvsem zaradi cene) kraljujejo klasični trdi disk. Seagate je te dni izdal nov zunanji trdi disk, ki je postavil nov mejnik v kapaciteti, saj nanj lahko spravite 3 TB podatkov.

Gre za FreeAgent GoFlex Desk, ki je prvi zunanji 3,5-palčni trdi disk, ki ima tolikšno kapaciteto. Disk se na računalnik priključki prek USB 2.0, a je možna nadgradnja adapterja v takega, ki podpira USB 3.0 in Firewire 800. Vrti se s 7200 obrati na minuto in ima štiri plošče, ki shranijo vsaka 750 GB podatkov. Disk stane 250 dolarjev in je uradno združljiv z Windows in Mac OS X - za izkoristek vse kapacitete je potrebna 64-bitna verzija, verjetno pa ga ne bo težko prepričati v delovanje pod Linuxom.

26 komentarjev

NazgulRR ::

Hm..64bit..kaj pa razni media playerji (Egreat, WD TV, Egreat,...) bi jih prepoznali?

Lion29 ::

250 dolarjev je precej predrag... jaz bi zanj odštel okoli 200€, zdaj mam še enega 2tb čist frei, in mislim, da bom nanj spravu še večino kar bom rabil....

tak da za tisto kar bi ostalo (in kar še pride) bi en tak disk prišu zlo prav, pa bi mel mir pol ene 5 let s placom :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zavajon ::

Me prav zanima, koliko časa porabiš, da ga preko USB napolniš. :)

bond007 ::

Tam 90 ur- okoli 4 dni. Če so veliki fajli, sicer precej več... Tko na pamet :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

sinalko ::

bond007 je izjavil:

Tam 90 ur- okoli 4 dni. Če so veliki fajli, sicer precej več... Tko na pamet :D


Mislim, kaj ti te pomaga neki USB 3.0 za taki disk, če ne piše hitreje kot 10 MB/s.

Spock83 ::

Stavit grem da bo pisal in bral velike fajle pri 80 do 100MB/s pri USB 3.0. Je pa kar ugodna cena. Imam dva Hitachi 2TB Enterpise in me je en koštal blizu 300EUR.

sinalko ::

Če bo bral IN PISAL 40 MB/s pri USB 2.0 ga grem takoj kupit.

kixs ::

Na USB 2.0 bere in pise (seveda ne hkrati) verjetno med 30 in 35MB/s. Dosti je odvisno tudi od kontrolerja na vasi maticni plati.

Lion29 ::

Spock83 je izjavil:

Stavit grem da bo pisal in bral velike fajle pri 80 do 100MB/s pri USB 3.0. Je pa kar ugodna cena. Imam dva Hitachi 2TB Enterpise in me je en koštal blizu 300EUR.


jaz pa sem za enega verbatim zunanjega 2TB (notri je samsungov disk) dal 120€, tak da več kot 200 ne dam ziher za 3TB... tudi če naj bi bil sigejt bolj kvaliteten
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

vorantz ::

Ljudje...to je nova produkt in cena je seveda višja od željene :P

Jst ::

Storage Diski nujno rabijo preboj na kapaciteti, če hočejo preživeti; od 1TB pa do 3TB so namreč porabili kar precej časa. Sedaj sicer še ni panike, ampak vmes so se pa kar lepo razpasli SSDji.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Mene pa že nekaj časa zanima, zakaj za takšne namene preprosto ne naredijo večjega diska, recimo 5,25". Z današnjo tehnologijo bi šlo gor verjetno, takole na pamet rečeno, kakšnih 8 TB.

O.

ABX ::

Mass production.

Vse kar ni v standardu te stane preveč. 3.5" in 2.5" diske lahko daš tam ki ti paše.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

3p ::

Jst je izjavil:

Storage Diski nujno rabijo preboj na kapaciteti, če hočejo preživeti; od 1TB pa do 3TB so namreč porabili kar precej časa. Sedaj sicer še ni panike, ampak vmes so se pa kar lepo razpasli SSDji.


Seveda, samo kaj boš pa shranjeval na 10TB disk?

Kdo pa lahko pogleda (ali proizvede) toliko pr0na? >:D

Morali si bodo kar izmisliti kake nove potrebe (po HD videu), da nam bodo to še lahko prodajali.

Poldi112 ::

Ker jih trg ne želi dovolj močno. Ena firma je bila, ki jih imela eno serijo poleg klasičnih 3.5, ampak se izgleda niso prodajali.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ABX ::

Vse je odvisno od hitrosti neta. Če imaš optiko ti HD vsebina takoj popapa disk.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lion29 ::

jaz imam skupaj zdaj 6 TB zzunanjega in 650GB notranjega diska... pa imam sam se 200GB frei... pa se cel kup "bilk caka na travniku, na zetev" ... se dobro da imam se enega 2TB na cakanju v nizkem startu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Mene pa že nekaj časa zanima, zakaj za takšne namene preprosto ne naredijo večjega diska, recimo 5,25". Z današnjo tehnologijo bi šlo gor verjetno, takole na pamet rečeno, kakšnih 8 TB.O.


Verjetno je problem v hitrosti vrtenja.
Še 5400 obr/min bi lahko bilo preveč.

3p ::

Lion29 je izjavil:

jaz imam skupaj zdaj 6 TB zzunanjega in 650GB notranjega diska... pa imam sam se 200GB frei... pa se cel kup "bilk caka na travniku, na zetev" ... se dobro da imam se enega 2TB na cakanju v nizkem startu


Aha. 6 TB robe, ki je nisi uspel pogledati. Dve leti, 24/7, pa si "na tekočem". :))

pegasus ::

Okapi je izjavil:

Mene pa že nekaj časa zanima, zakaj za takšne namene preprosto ne naredijo večjega diska, recimo 5,25". Z današnjo tehnologijo bi šlo gor verjetno, takole na pamet rečeno, kakšnih 8 TB.

Lej, glavni problem magnetnih diskov ni kapaciteta, kot si to mislijo marketingarji, temveč dostopni čas. Večji fizični disk ima večji dostopni čas (glava mora prepotovat večjo razdaljo), zato vidiš trend manjšanja fizične velikosti diskov.
Velikih diskov ni več enostavno zato, ker bi jih morali ob današnji gostoti zapisa obravnavati bolj kot kasete, torej kot medij, ki ga naključno dostopaš zgolj in samo takrat, ko to moraš ... Zdej mi pa pokaži koliko OSov ima katere datotečne sisteme, ki so optimizirani za linearno branje in pisanje.

3p ::

pegasus: Jaz pa upam, da bo te probleme lepo rešila kaka izboljšana implementacija hibridnih diskov (a-la momentus xt)

Okapi ::

Večji fizični disk ima večji dostopni čas
Ampak za arhiviranje (zunanji diski se večinoma itak uporabljajo za arhiviranje), recimo domačih videoposnetkov, ali zbirke "sposojenih" HD filmov, to ne bi smel biti prehud problem.

Je pa res, da je rahlo tvegano vse dati na en disk;)

O.

Lion29 ::

3p: vecino 70% robe, ki jo imam gor, sem jo ze pogledal... med drugim so to tudi serije alla magnum pi, macgyver, er, charmed, etc... pa seveda veliko novih...

pa vecino ta boljsih filmov imam v full hd ali vsaj HD... imam precej dokumentarcev, priznam, sem jih pogledal le nekje 40%, imam tut nekaj risank komplet (naruto, db)... prvega nisem pogledal....

igrc in muzike imam pa zlo malo...

sicer pa je se kar precej serij, ki mi fali, pa sem ih ze pogledal (LOST, ta bo v 1080p zavzel itak pol diska, house - cakam, da se zakljuci, friends - cakam na vsaj 720p, sg atlantis, entourage - cakam na 70p BR... pa weeds - 720p... etrc, etc)...

ja v povprecju na dan 2h zagonim za TV serije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Golnar ::

men se pa te stvari džabe zdi shranjevat. travnik še lep čas nebo zginu, če si pa neko stvar zaželim, pa že počakam kakšno uro, ali v najslabšem primeru dan/noč. pa imam zelo rad filme in serije, tudi igre in muziko... skratka predvsem multimedija. pa komot shajam z 500gb. bom pa disku verjetno kmalu dodal še enega 1tb, vendar bolj kot zaradi potrebe po prostoru, zaradi zanesljivosti, starosti obstoječega diska, ter hitrosti

EDIT: typo
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Golnar ()

Lion29 ::

sej po eni strani mas prav..ampak si se prasal, kaj ce travnika ne bo vec? oz. ce bodo ISPji po zakonski podlagi zgradili eno hard ograjo? kaj bos pol?

no, jaz imam te stvari pac rad na dosegu... ce bi recimo serijo LOST (ali friendse) prodali na 1 disku namesto na 54563344 DVDjih/blurayih, bi jo ziher kupu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

evo na... samo ER in Melroce Place sta zasedla 200GB :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215244 (4890) Karen
»

Seagate predstavil najtanjši zunanji trdi disk

Oddelek: Novice / Diski
114610 (3419) Jst
»

Zunanji disk na USB napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
91963 (1673) blackbfm
»

Zunanji disk buffalo ali WD?

Oddelek: Kaj kupiti
62541 (2415) Zvezdica27
»

USB trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
81048 (875) Mr_Globus

Več podobnih tem