» »

PIII 700mhz Socket 370! Na kolko bi ga lahko spravil ??

PIII 700mhz Socket 370! Na kolko bi ga lahko spravil ??

MATiCEK ::

Zanima me, imam procesor P3 700Mhz/100/256 Socket 370 & G.orb & ABiT VH6 plato, 128MB rama PC133 !! Na kolko bi se dalo moj procesor najvec navit ?? Sam sem ga namrec spravil na 800Mhz, ce pa dam vec pa se monitor ne prizge|O in samo v kisti nardi pisk,pisk.... ????

Loki ::

Kako je porihtano hlajenje sistema, na koliko se procesor egreje?Ce ne gre, pac ne gre. Sorry kiddo.
I left my wallet in El Segundo

ChiefThunder ::

Navij, kolikor ti plata dopušča. Mislim, da je povprečen overlock tega proca 933mhz. Probi dvignt voltažo procesorju al pa I/O voltažo.

MATiCEK ::

Procesor se mi greje MAX. od 30 do 36°C, celoten sistem pa 28°C ?????:8)

PeTe13 ::

khmmmm....po moje ti nisi zvišal voltaže
......to narediš v biosu :)
:))
Capitalism stole my virginity!

Belac ::

jst se nibi zajebaval z voltažo kr lahko poškoduješ proc,jst sm z fsbjem(pIII700,128ram pci133,abit be6-2)navil do 933 komot pa je vse delalo v najboljšem stanju!brez dviganje voltaže!

MATiCEK ::

No pa je slo... Sem ga spravo na 980Mhz z 1.80v in ne dela problemov, je pa jih delal na 1050Mhz 8-O !! Zanima me ce je ze gdo taksen proc. spravil na 1050Mhz in mu je delal OK, al pa misli gdo da bi moglo delat OK ???? aja glede temperature pa ni sprememb zlo mala razlika :)

Belac ::

ne,pomoje kokr sm jst gledu so ga spracli največ na 1001 da je delal stabilno,zdej pa nevem če pa je tebi uspelo prid do 1050 si pa car,in mi moraš mal povedat kaj si vse naredu v biosu!!!sm kaj si vse spremenu!

49er ::

Jaz imam cist novega (BOX) pa sem ga navil na 933 brez problema...prestal je 12h test stabilnosti in pri tem temperatura nikoli ni sla cez 29 C (temp prostora 26). Zdaj cakam se drugega in potem se lotim cilja (2x 1GHz >:D). Zanima me koliko je kriticna temperatura za PIII? (seveda vse lepo hladi Gorb in dva ventilatorja na ohisju)
_________________________________________________
<br>
sis: PC-DL Deluxe, 2xXeon 2.8, 2GB ECC Ram, Quadro FX 3000

MATiCEK ::

Kolk jaz vem, je kriticna temepratura P3 procesorja 50°C !!! Sam tolko se jaz nikol nisem mel na mojem, tudi ko je na 700@980Mhz se tem. nena dosti spreminja , sem pa mel na stari P3 450Mhz BOX vedno tem. okol 45°C ce si ga pa malo navil na 525Mhz je temp. takoj narascala na okol 50°C !!!:\:\

Belac ::

j anevem meni brez upaljenih vnto pa je čist mal navit700@786 pa se mi segreje tam do 41C sej nepravim da je ful amapak je tud ful mal navit tko da neve...zdržijo pa dost kot 50C vem kr sm jst mojga spravu tud tam do 60C pa je tko laufu čez noč pa še setije je obdeloval tko da ni nič kej dosti kritično prit do 50C

Kovax ::

Torej jaz mam 2 PIII 700 na svoji VP6 - ki. Komot ju spravim na 875 mhz Na vec pa nekak nocta it... Mel sem ju na 933 pr 1,85V. pa nista bla stabilna... Kaksna bi morala bit tu napetost? Ker gledam po netu, pa jih folk na isti plati laufa pr 933 na 1,75V. Hlajenje G-orbi pa odprta masina... max temp 40C

49er ::

Kovax, koncno, tebe sem rabu....v preteklosti sem prebral ene par tvojih komentarjev, pa me je zanimalo, do kam si priplezal. Me cudi da ti ne gre vec kot na 933...jaz nisem niti spreminjal voltaze, pa vse dela kot urca. K si reku da imas odprto kisto...nevem zakaj meni boljse hladi ce imam zaprto (?!). Imam MACASE big tower in klasicna dva venta....Kaksen ram pa imas? Jaz mam MICRON CAS2 2x 256Mb...Temperatura pa se skozi giblje med 26 in 32, enkrat, danes ponoci ko sem renderiral animacijo v MAXU (1h 19min) se je vse skupaj segrelo do 36 C. Kaj naj recem....navdusen. Konec tedna poskusim 2x1001 MHz...posredujem podatke>:D
_________________________________________________
<br>
sis: PC-DL Deluxe, 2xXeon 2.8, 2GB ECC Ram, Quadro FX 3000

TribesMan ::

Moj največji overclock intel p3 je 733@1100 Ampak moraš vedt da je ta proc pol leta delal brez ventilatorja v Compaqu od fotra k ga ma u službi. In to na plati Abit SA6R pr FSBju 200 in s hyundayevim 150MHz CAS2 RAMOM hehehe

49er ::

Pa kje dela foter...v LTH (beri Loske tovarne hladilnikov?!) :D Zdej pa zares...kaj ma mogoce streen-e....ventilatorji ki ustvarjajo prepih skozi masino? Kaj pa je pocel s to masino? Word al kaksne zahtevnejse zadeve...me cudi da ni vse skupi zgorelo. Na forumih sem zasledil podobne dosezke, ampak z zelo dovrsenim vodnim hlajenjem, brez vsega (no vsaj obicajno) pa proc ne dela niti pri 100MHz.

Kovax ::

49er... Mislim da niti ni problem v ramu, sicer nisem preveru katera firma je... sicer pa mam 2x 256mb/133 Cas 2... edin ce me ni Mlacom nategnu. Fora je v tem, da je zadeva ze pr 933 nestabilna... pri 875 /125 pa uredu dela... glede na to da je kista odprta, pa 2 orba gor, tud s hlajenjem neb smel bit problem... Mam tud jest macCase big towerja... Skratka... katere PIII 700 mas? Kraj proizvodnje... jest mam namrec filipinske.
Dej mi poslji svoje nastavitve v biosu na kovax@rutka.net plis...
mnja pa ram moram preverit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentium III °C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171586 (1355) lakotnyk
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544739 (3708) SkIDiver
»

PIII 700 na 933

Oddelek: Navijanje
9892 (760) element
»

P iii 980Mhz - Ce je mrzel, se ne prebudi, ce je...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191260 (1058) Dax
»

Navijanje p3 coppermina z plato ABIT BX133 Raid

Oddelek: Navijanje
161164 (934) EASYdoor

Več podobnih tem