» »

Windows 7 brez admin accounta

Windows 7 brez admin accounta

PrimozR ::

Na inštalaciji Win 7 Pro x64 sem imel enega userja (svojega), ki je bil seveda admin. Ker sem imel v imenu ž (Primož), ni deloval Quake Live 8ne podpira unicode znakov or sth), sem ustvaril še enega uporabnika, s control userpasswords2 pa astavil, da se vedno avtomatično prijavi moj user. Nekaj dni sem PC uporabljal normalno, nakar sem opazil, da pri UAC-ju ne morem klikniti yes - opcija je bila posivljena.

Z nekaj raziskovanja po control panelu sme opazil, da je moj account iz nekega razloga Guest. Drugi, za Quake Live ustvarjen accout je seveda običajen user. Administrator account je onemogočen, jasno pa brez admin pravic ne mroem praktično nič. Kakšen hack uporabiti, da si spremenim pravice na svojem accountu oz. ustvarim novega admina? Sem že googlal ampak povsod je vsaj en korak, kjer uporabiš 'run as administrator'. Kar pač ni mogoče, ker administratorja ni :)

McMallar ::

V Win7 je administrator privzeto onemogocen. Omogocis ga lahko iz racuna, s katerim si namestil OS (Primoz). Ta uporabnik ima administratorske pravice ce nisi kaj spreminjal.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

PrimozR ::

Vem da je onemogočen. Za omogočanje potrebuješ admin pravice. Pa dobro preberi moj prvi post. V njem najdeš...

..da je moj account iz nekega razloga Guest.

To pomeni, da ni več admin. Admin accounta nimam niti enega.

McMallar ::

Se opravicujem. Slabo prebral.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ABX ::

Nekaj si zafukal.

Poskusi resetirat admin account z kakšnim orodjem. Za Win7 nisem še poskusil, vendar do danes me je Hiren's boot CD vedno rešil.
Če ne naredi Win7 install repair.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jRk0 ::

ja ce ne druga, v safe modu je pac vedno na voljo admin racun, al ne?O_o
You fuck up once, you loose two teeth.

PrimozR ::

Nop, je bila ista omejitev.

jRk0 ::

prevrti na last known good configuration potlej :|
You fuck up once, you loose two teeth.

PrimozR ::

Am, ja, ne bi blo slabo, če bi se v safe mode odlogiral iz svojega računa (ker sem imel naštiman pač auto-login). Admin account v safe mode deluje, tudi če je sicer disejblan. Svojemu računu sem sicer moral pravice dodeliti prek Computer Managment (vržeš ga v grupo Administrators), ker se v Manage Users začuda sploh ni pojavil.

Anywho, it werkz.

jRk0 ::

no vidis, vedno je v safe modu prav Admin acc se posebej =)
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
102829 (2297) tinkatonka
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272709 (2500) k4vz0024
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5815588 (13452) noraguta
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281746 (1526) smrekca
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203199 (2892) StratOS

Več podobnih tem