» »

Novi poceni SSD-ji iz Corsairja

Novi poceni SSD-ji iz Corsairja

X-Bit Labs - Corsair je pripravil novo serijo polprevodniških pogonov, ki pometejo še z zadnjimi oporekanji, da so v primerjavi s klasičnimi trdimi diski predragi za uporabo kot sistemski disk. Nova serija se inovativno imenuje Nova Series in po novem vsebuje predstavnike s kapaciteto 32 GB, kar je ravno dovolj za uporabo kot sistemski disk. S krmilnikom Indilinx Barefoot in podporo funkciji Trim branje poteka s 195 MB/s, pisanje pa s 70 MB/s. Cena modela s triletno garancijo znaša 70 dolarjev, kar je v primerjavi z drugimi komponentami, ki na hitrost pri vsakdanji rabi vplivajo v dosti manjšem obsegu (tu mislimo na procesorsko moč in tudi grafično kartico), drobiž.

49 komentarjev

nekikr ::

Še 5 minut do komentarja v stilu:

"Ko bo 500GB 50EUR bom pa kupil !!!!enaena"

Sicer pa pohvalno, da se toliko dogaja na tem področju.

bluefish ::

Pohvale.
Sicer je cena dosežena na račun kapacitete in hitrosti, vendar pa se bodo slej ko prej pocenili tudi boljši modeli.

Mitja358 ::

Jaz bom posegel po enem ob koncu leta, ko bo Intel izdal novo 25nm serijo. Ali pa če bo OCZ hitrejši. :D

kixs ::

32GB je premalo. Za sistem in programe bi bilo 50 do 64GB ravno prav - za to ceno seveda ;)

jlpktnst ::

Premika se! :D Samo še malo kot pravijo... en zunanji disk pa to x2 pa smo tam.

st0jko ::

oo to je pa super.. 32GB je sicer premalo, ampak 2 takšna v raid0, pa imaš 64GB in prek 350MB/s za 130EUR.

I like!
keks?

nocutius ::

Luštno, samo še vedno premajhna velikost. 64gb je zame minimum, da lahko poleg OS-a daš gor še vsaj eno večjo stvar ali dve.
Klišejsko mnenje, ampak tako pač je.

RejZoR ::

Očitno sem edini, ki se mu zdi uporaba SSD-ja samo za OS drive totalen nesmisel. Kot prvo je 32GB premal za Visto/Win7, kot drugo pa profitiraš samo na boot času. Ki pa je spet nesmiselno v dobi Hybrid sleep in hibernacije. In sistemov, ki se ti itaq postavi iz hladnega štarta v 45-60 sekundah.

Ta 32GB je delno uporaben za netbooke, ker je cheap in kjer večina ne rabi neki placa, pride pa prav imunost na tresljaje, malce manjša poraba in malce boljša odzivnost, ker so 5400RPM diski običajno res leni kot krave.
Ampak spet vsaj osebno pod 120GB ali 128GB ne bi gledal ker s parimi filmi in kakšnim špilom takoj zabašeš plac.

Se pa počasi premika in čez kakšno leto bojo SSD-ji preko 100GB po nekih normalnih cenah. Mark my words :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

dbevfat ::

RejZoR je izjavil:

Očitno sem edini, ki se mu zdi uporaba SSD-ja samo za OS drive totalen nesmisel. Kot prvo je 32GB premal za Visto/Win7, kot drugo pa profitiraš samo na boot času. Ki pa je spet nesmiselno v dobi Hybrid sleep in hibernacije. In sistemov, ki se ti itaq postavi iz hladnega štarta v 45-60 sekundah.

No, profitiraš še pri poganjanju in ugašanju programov, kar počneš veliko bolj pogosto.
nvr2fat

nekikr ::

Here we go again.

Rejzor in kompanija. SSD trenutno niso mišljeni kot nek disk, na katerega shraniš filme in glasbo. Mišljeni so za sistemske diske, kjer je 32GB že povsem dovolj (za povprečnega uporabnika), 64GB je pa že overkill.

detroit ::

no ja ni lih overkill;) Seveda če se ukvarjaš s programi tipa calc je res. Sicer pa vsekakor niso namenjeni za shrambo baz slike filmou ipd.

Imam pa vprašanje kakšen je kolk read/write lahk spustiš čez (navedena zmogljivost) preden crknejo te zadeve? So blizu navadnim hddji?
Skero

amd3 ::

Za podobno ceno na gb ima Crucial svojega C300 64gb, stane 160eur v SLO piše pa hitreje okrog 350, branje pa je enako pri 70

Bwaze6 ::

Z normalnim wear levellingom ne bi smelo bit težav za leta non stop uporabe. Žal je nemogoče vedet, če deluje, predzadnji firmware za Super Tallent Ultradrive je mel to pokvarjeno, in baje je kar nekaj SSDjev crknilo dokaj hitro.

jlpktnst ::

Misliš bere 350, piše pa 70? Predvsem imajo večji tudi večjo pisalno hitrost.

Kaj ti bosta 2 SSDja v raid0, bralno hitrost imajo itak veliko, pisalne pa ne boš nevemkako zmanjšal.

JA nekje 64 ali 128 GB rabim za laptop... ker 5400 disk je muka. Windows pa 1-2 virtualni mašini bosta pa že šle gor.

ProGTX ::

32GB je definitivno premalo. OS že veliko zavzame, uporabniške datoteke dodajo stvar, namestiš nekaj programov pa si že precej na tesnem. In prav te stvari, ki jih najbolj uporabljaš, si najbolj želiš spraviti na SSD.

Mislim, da so Intelovi SSD-ji še najboljša izbira.

Izi ::

Se pa počasi premika in čez kakšno leto bojo SSD-ji preko 100GB po nekih normalnih cenah. Mark my words :)

Danes je pa kar dolgo trajalo preden je nekdo omenil nižanje cen v prihodnosti. Fant, tega filma na žalost ne boš videl.
100 GB SSD je bil pred enim letom 250 EUR, letos je 300 EUR, čez eno leto pa bo 350 EUR. Mark my words :)
Moja napoved je, da se bo vsaj pri SSD-jih trend rasti cen z najmanj 10% na leto nadaljeval še celo naslednje desetletje. Pa tudi vse ostale računalniške komponente se bodo bolj ali manj dražile.

Drugače pa si RejZoR napačno predstavlja izraz sistemska enota. Sistemska enota pomeni enota na kateri je celoten sistem, izmenjevalna datoteka, vsi programi in tiste igre, ki jih trenutno igraš. Za to ponavadi zadostuje okoli 40 GB. Ker pa mora biti na vsaki enoti okoli 20 % praznega prostora je 64 GB enota ravno pravšnja za sistemsko enoto. Več pa tudi nič ne škodi.
Edino kar nima kaj iskati na SSD je multimedija (slike, muzika in video)
Se pa strinjam, da je 32 GB resnično premalo. Nakup 32 GB SSD za moje pojme ni smotrn nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

KoKi ::

Za linux je 32GB kot sistemski disk več kot dovolj. Za 50EUR ga takoj kupim.
# hackable

Blinder ::

16GB za 35EUR bi jas kupu :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xyxyxyxy ::

Zakaj mora biti 20% praznega prostora? Ne sme biti zapolnjen do konca?

ZLOky ::

Mene pa malo slika moti, piše "V32" in pa "64GB", naj bi bili enaki (npr.: V32 in 32GB...)???
Kaj to pomeni?

vir: Corsair Nova Series
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

OldSkul ::

mam 64gb pa je lih prav. 32gb pa je mal malo.

Relanium ::

Blinder je izjavil:

16GB za 35EUR bi jas kupu :D

To so pa že spominske kartice vsaj po kapaciteti, pa si dobiš še ohišje ki ti da izhod IDE ali SATA pa je.

Dead_Meat ::

Ko bo 500GB 50EUR bom pa kupil !!!!enaena

paljer ::

Izi je izjavil:

Se pa počasi premika in čez kakšno leto bojo SSD-ji preko 100GB po nekih normalnih cenah. Mark my words :)

Danes je pa kar dolgo trajalo preden je nekdo omenil nižanje cen v prihodnosti. Fant, tega filma na žalost ne boš videl.
100 GB SSD je bil pred enim letom 250 EUR, letos je 300 EUR, čez eno leto pa bo 350 EUR. Mark my words :)
Moja napoved je, da se bo vsaj pri SSD-jih trend rasti cen z najmanj 10% na leto nadaljeval še celo naslednje desetletje. Pa tudi vse ostale računalniške komponente se bodo bolj ali manj dražile.

Drugače pa si RejZoR napačno predstavlja izraz sistemska enota. Sistemska enota pomeni enota na kateri je celoten sistem, izmenjevalna datoteka, vsi programi in tiste igre, ki jih trenutno igraš. Za to ponavadi zadostuje okoli 40 GB. Ker pa mora biti na vsaki enoti okoli 20 % praznega prostora je 64 GB enota ravno pravšnja za sistemsko enoto. Več pa tudi nič ne škodi.
Edino kar nima kaj iskati na SSD je multimedija (slike, muzika in video)
Se pa strinjam, da je 32 GB resnično premalo. Nakup 32 GB SSD za moje pojme ni smotrn nakup.


Se pravi bo 100GB SSD čez 10 let stal 700 današnjih €? A to nam želiš povedat, ker če je to res, jih danes kupim par tisoč. Zlata investicija.

Me prav zanima kako debilna bo tvoja izjava v roku dveh let.

xyxyxyxy ::

Bi vzel 80GB Intela, če bi ga dobil za 150EUR ... :(

squngy ::

Izi je izjavil:

Se pa poÄasi premika in Äez kakĹĄno leto bojo SSD-ji preko 100GB po nekih normalnih cenah. Mark my words :)

Danes je pa kar dolgo trajalo preden je nekdo omenil niĹžanje cen v prihodnosti. Fant, tega filma na Ĺžalost ne boĹĄ videl.
100 GB SSD je bil pred enim letom 250 EUR, letos je 300 EUR, Äez eno leto pa bo 350 EUR. Mark my words :)
Moja napoved je, da se bo vsaj pri SSD-jih trend rasti cen z najmanj 10% na leto nadaljeval ĹĄe celo naslednje desetletje. Pa tudi vse ostale raÄunalniĹĄke komponente se bodo bolj ali manj draĹžile.


Imaš povsem prav. vsako leto se najdejo dražji SSDji (npr. tale lanski 80GB model).

Ko že ravno gledaš cene bi lahko še malo na hitrost poškil...

Spc ::

70 dolarjev, s kapaciteto 32 GB

Za takšen denar dobm že 1TB.
 

Steinkauz ::

Uuuu nice, kmal bomo na SSDju :)

SPC enkrat se vsedi na komp s SSDjem, pa boš vidu, da je hudičevo vredno.
Čez pol leta bo 64gb za 70$, kar pa je dovolj za sistem in veliko programov.
Zravn kupiš 1tb green 5400 obratov disk za warez in to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

49106 ::

dbevfat je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Očitno sem edini, ki se mu zdi uporaba SSD-ja samo za OS drive totalen nesmisel. Kot prvo je 32GB premal za Visto/Win7, kot drugo pa profitiraš samo na boot času. Ki pa je spet nesmiselno v dobi Hybrid sleep in hibernacije. In sistemov, ki se ti itaq postavi iz hladnega štarta v 45-60 sekundah.

No, profitiraš še pri poganjanju in ugašanju programov, kar počneš veliko bolj pogosto.


A 32gb je dovolj za programe/igre + OS? Meni samo Win mapa zasede 14,5GB , torej lahko inštaliram največ eno novodobno igro in kakšen program. Vse kar je pod 80/100GB za sistemski disk odpade. Govorim zase seveda

Steinkauz ::

Omenjat špile pa sistemski disk skupaj je pa malo smešno :)

thramos ::

Imeti na SSD disku samo OS, brez programov, ki jih uporabljaš tudi.

Steinkauz ::

Win mapa 20gb, programi 10gb
No sej 32gb je mal švoh, 64gb bo pa čist dovolj

49106 ::

Zakaj ne, če računalnik uporabljam večinoma za igre in tudi pri igrah pomaga pri nalagalnih časih?

xyxyxyxy ::

Jaz imam 33GB zasedene C: particije, na njej imam OS in programe. 80GB bi bilo več kot dovolj, ampak so predragi. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

bluefish ::

Steinkauz je izjavil:

Omenjat špile pa sistemski disk skupaj je pa malo smešno :)
A ne, ko pa ti kakšna igra še vedno ne ponudi možnosti določitve lokacije namestitve ali pa kljub lastni poti še vedno praska po sistemskem disku.
Razen, če si nek manijak, ki mora imeti v vsakem trenutku na računalniku vseh 10+ iger, ki si jih snel z najljubšega trackerja, potem je čisto vseeno, ali so na SSD ali sekundarnem disku.
In da, pohitritev pri nalaganju stopenj je opazna.

gruntfürmich ::

32 G bi ravno bilo dovolj za kakšen win 7 pro. za ultimate se pa ne spomnim več koliko mi je zasedla, ampak s parimi programi mislim da čez 32 G.
in pa ja, če bi si folk dejansko kupoval programe, bi najverjetneje bilo 32GB dovolj:))

sicer pa tudi mene že zelo skrbi nižanje cen klasičnim diskom napram tem podhranjenim ssd-jem.
z intelom sem zadovoljen, ampak vseeno nisem čisto siguren, da je bila 200EUR velika investicija res vredna vsakega evra.
tudi kakšni novi F3 ali caviar black niso švoh za sistemc, sploh če si nabašeš rama in furaš brez pagefila.
takrat je hudičevo hiter sistemc tudi na hdd.jih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blinder ::

Relanium je izjavil:

Blinder je izjavil:

16GB za 35EUR bi jas kupu :D

To so pa že spominske kartice vsaj po kapaciteti, pa si dobiš še ohišje ki ti da izhod IDE ali SATA pa je.


Aja. Samo kašno hitrost majo te spominske kartice? Pa če se skozi bere in piše po njih, kolikšna je pričakovana življenjska doba?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xyxyxyxy ::

gruntfürmich je izjavil:


tudi kakšni novi F3 ali caviar black niso švoh za sistemc, sploh če si nabašeš rama in furaš brez pagefila.


Povej več, prosim.

clix ::

xyxyxyxy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


tudi kakšni novi F3 ali caviar black niso švoh za sistemc, sploh če si nabašeš rama in furaš brez pagefila.


Povej več, prosim.

Tudi HDD-ji niso počasni, če sistem "naštimaš" tako, da ga več ne potrebuje. :P

oracle ::

Kaj ti pomaga hiter sistem, če je trdi disk ozko grlo :|

Relanium ::

Blinder je izjavil:

Relanium je izjavil:

Blinder je izjavil:

16GB za 35EUR bi jas kupu :D

To so pa že spominske kartice vsaj po kapaciteti, pa si dobiš še ohišje ki ti da izhod IDE ali SATA pa je.


Aja. Samo kašno hitrost majo te spominske kartice? Pa če se skozi bere in piše po njih, kolikšna je pričakovana življenjska doba?

Ej nebi vedel, sam predlog (nekateri majo linuxe instalirane, menda tud celo WinXP) pa se baje pozna zmanjševanje kapacitete
sem pa opazil zadnjič eno takšno ohišje na dealextreme.

Spock83 ::

nekikr je izjavil:

Here we go again.

Rejzor in kompanija. SSD trenutno niso mišljeni kot nek disk, na katerega shraniš filme in glasbo. Mišljeni so za sistemske diske, kjer je 32GB že povsem dovolj (za povprečnega uporabnika), 64GB je pa že overkill.


Rejzor ima kar prav. Sam imam doma Intelovega 160GB in mi je ravno prav. Manjši bi bil premalo. Če poleg OSa inštaliraš vse večje programe pa še kakšno novejšo igro čez, se ti hitro nabere. Je pa tudi razlika v poganjanju programov iz SSD v primerjavi s klasičnim diskom. Pri enih programih se pozna, pri drugih skoraj nič. Je pa zato PC bolj tišji. :). Pa še to. SSD se precej bolje pozna pri sistemih z manj RAM spomina. Preizkušeno.

Kar se tiče cene. Za Intela vam lahko povem, da ne bo nižal cen prav kmalu. Kvečjemu boš za isto ceno dobil več kapacitete. Npr. 300GB bo koštal kot trenutno zdaj 160GB verzija. Edino, če konkurenca ne izpljune kaj hudo dobrega z nižjimi cenami. Kar dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

xyxyxyxy ::

clix je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


tudi kakšni novi F3 ali caviar black niso švoh za sistemc, sploh če si nabašeš rama in furaš brez pagefila.


Povej več, prosim.

Tudi HDD-ji niso počasni, če sistem "naštimaš" tako, da ga več ne potrebuje. :P


In kako to narediš? Je kaj slabega v tem?

nekikr ::

Spock83: povprečni uporabnik uporablja win+office+nekaj iger. To še čez 32GB velikokrat ne pride, čez 64GB pa sigurno ne. Če si pa ti nek uber napredni uporabnik in rabiš 160GB samo za sistemski disk, potem pa pač takega kupiš. Čeprav je stvar taka, kot je nekdo zgoraj omenil. Najbrž imaš inštalirano vse kar se da dobiti, če bi moral pa plačati za programe in uporabljati samo tisto, kar dejansko rabiš, pa 64GB sigurno ne bi zapolnil.

jRk0 ::

ja se naberejo kaksne baze velike in pride prav ssd pri importanju in branju =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Spock83 ::

nekikr je izjavil:

Spock83: povprečni uporabnik uporablja win+office+nekaj iger. To še čez 32GB velikokrat ne pride, čez 64GB pa sigurno ne. Če si pa ti nek uber napredni uporabnik in rabiš 160GB samo za sistemski disk, potem pa pač takega kupiš. Čeprav je stvar taka, kot je nekdo zgoraj omenil. Najbrž imaš inštalirano vse kar se da dobiti, če bi moral pa plačati za programe in uporabljati samo tisto, kar dejansko rabiš, pa 64GB sigurno ne bi zapolnil.


Verjel ali ne. Sem eden redkih, ki ima skoraj vse original. Ne ne nima vse inštalirano, kar se da dobiti. Igre, kupujem preko steama:
- Komplet Orange Box (15EUR)
- America's Army 3 (Nisem je igral že dolgo, bom brisal) (freeware)
- Battle Grounds 2 (freeware)
- Battlefield Bad Company 2 (DVD različica) (45ERU)
- Left for Dead 4 (dobil za 35EUR)
- Shattered Horizon (Dobil za 10EUR)
- Mass Effect 2 (DVD različica) (polna cena)
- GTA 4 (No dobro to bi lahko izbrisal) (Dobil za okoli 8EUR)
- Need for Speed Shift (trenutno piratska zadeva, mi ni všeč in bom zbrisal)
- Test drive Unlimited (kupil za 10EUR)
- DIRT 2 (dobil zraven grafične)


Od večjih ORIGINALNIH programih poleg Windows 7:
- Photoshop Elements (Zraven grafične tablice)
- Pinnacle 14 (polna cena)
- Rhincerus 4.0 (Punca uporablja za modeliranje, ampak ni program toliko velik) (Punca poseduje že nekaj časa, ne vem kakšna je bila cena)
- OpenOffice
- ostalo pa je vse freeware programje. (CCCP, MSN, Skype, VoipDiscount, Avast, BurnAware, ImgBurn, Audacity, GOM, MPC-HC, Bsplayer)

Trenutno imam 37GB free.

Pa pazi to večino zadev, predvsem iger sem kupil pri razprodajah. Torej vse skupaj me je prišlo zelo ugodno.

Se pa strinjam, da za povprečnega uporabnika je škoda denarja za SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

gruntfürmich ::

kje imaš 37GB free?
intel 160?

xyxyxyxy je izjavil:

clix je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


tudi kakšni novi F3 ali caviar black niso švoh za sistemc, sploh če si nabašeš rama in furaš brez pagefila.


Povej več, prosim.

Tudi HDD-ji niso počasni, če sistem "naštimaš" tako, da ga več ne potrebuje. :P


In kako to narediš? Je kaj slabega v tem?


ma, s tem je in ni slabo. dosti je bilo prelitega črnila na to temo, vendar ga jst nisem fural na prejšnjem kompu (1,5GB rama), niti ga ne na 2400+ sempronu z 1GB rama in na socketu A z obupno počasnim HDD, edino na najnovenšem SSD mi je vseeno, ker itq je disk hiter da ti pagefile ne bremza sistema preveč, ampak je bolje za šparanje diska da je off.
na ostalih sistemih pa sem nekako opazil pohitritev ko ni pagefila. sploh na tem najslabšem se mi zdi da je to prava poteza, da mi xp ne drka preveč po disku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ena opcija je tud short stroking. Sicer priporočljivo na večjih diskih kjer zavržeš del prostora na račun hitrosti. Tako ima potem glava zelo malo hoda kar pripomore pri latencah, ki so potem praktično za polovico nižje in pa throughput, ki je spet višji, ker se podatki nahajajo samo na zunanjem robu, ki je najhitrejši.
Razlika je baje kar velika čeprav ne vidim neke potrebe. Imam WD Caviar Black 2TB in je zelo hitra zadeva z goro placa. Edina stvar, ki ga nese je Samsung Spinpoint F3 1TB in pa SSD-ji. Sem ga že mislil short strokat, pa ga pol nisem. Vseeno mi je 2TB placa mal bolj pomembno od čiste surove hitrosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

ne razumem ravno corsairove cenovne politike SSD-jev: Force najcenejši z najboljšimi performancami, outdated legaci kr drag, extreme drag in nič posebnega...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil novo serijo SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
278645 (7283) kuglvinkl
»

Računalnik za grafično obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
91181 (952) dmk
»

Pomoč pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
51385 (1313) st0jko
»

Raptor vs Caviar

Oddelek: Kaj kupiti
192115 (1163) boogie_xlr
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
7930 (764) pucvoler

Več podobnih tem